Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס E240 שנת 2004

ishayiz
שימו לב! השרשור הזה בן 3939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני בהתלבטות לפני קניה של מרצדס E240 שנת 2004.

אודה על תגובות מבעלי נסיון וידע בנושא.

מדובר על רכב של בן משפחתי, יד ראשונה, שנסע כ 60,000 ק"מ בלבד.

הרכב מטופל מיומו הראשון במוסך מורשה מיטב, וגם בשנתיים האחרונות כאשר מיטב כבר לא מורשה, עדיין מטופל שם.

הרכב במצב מצוין, ללא תאונות. כאמור, רכב מבן משפחה.

לאחר ההקדמה, הנה השאלות שלי.

- מה מחיר מכירה (מחירון) של רכב כזה בשוק הפרטי ? האם מחירון או מחירון בתוספת יד ראשונה + ק"מ ?? מה הביקוש שיהיה לו אם יועמד למכירה ?

- מה עלויות התחזוקה של רכב כזה במוסכים מתמחים אך לא מורשים ? אני מבין שזה לא טויוטה, אבל בכל זאת, האם זה משהו שאפשר להחזיק עם עלויות שפויות (ז"א טיפולים שוטפים של 3-4 אלף ש"ח?.. חלפים? תקלות? או שזה בור ללא תחתית ?

- אם אני רוצה לקחת את הרכב לבדיקה , ע"מ לבדוק שאין משהו שגם בעל הרכב לא מודע לו. יש מכון בדיקה שמתמחה ברכבים מסוג זה ? שיודע מה תכלס צריך לבדוק ?

- יש מוסך פרטי קטן , בעל ידיים טובות ונסיון ברכב כזה, מומלץ ?

- ושאלה אחרונה : נסעתי עם הרכב לסיבוב קצר. שמתי לב לתופעה שאני לא יודע אם היא בעיה או כך הרכב : הרכב לא "זוחל" בהילוך D אלא עומד כאילו בנדברס מורם. לדוגמא : אם אני עומד ברמזור ויש ירוק, ואני מוריד רגל מהברקס, הרכב לא נוסע קדימה עד שלוחצים על הגז. כנ"ל אם אני נוסע לאט, הרכב יעצור לבד באטיות (כשאני ב D) ולא יתנהל לאט קדימה. (כאילו הנדברקס כל הזמן "רבע" למעלה) האם זה תופעה נורמלית בטיחותית של מרצדס או תקלה ?

ובכלל,

האם כדאי להכנס להרפתקאה כזו של רכב מפואר , או שזה הרפתקאה רק לעשירים . הרכב עושה לי חשק, המחיר מחירון מפתה, אבל אני חששן...

תודה תודה על העיצות ,

ישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה הכוונה עלויות אחזקה. טיפולים לא יקרים: שמנים ופילטרים. ברכב הזה יש 12 פלאגים מסוג לא זול, אבל מחליפים לעיתים רחוקות. טיפול 3~4K זה שוק לאור יום. טיפול שמנים פילטרים עולה כ700~1000ש"ח.

יש מוסך פרטי ברמה גבוהה ביותר לרכב הזה. זה האתר שלהם:http://www.psm4x4.co.il/

רכב יד ראשונה עם 60K - מה ההתלבטות?

ולגבי

- ושאלה אחרונה : נסעתי עם הרכב לסיבוב קצר. שמתי לב לתופעה שאני לא יודע אם היא בעיה או כך הרכב : הרכב לא "זוחל" בהילוך D אלא עומד כאילו בנדברס מורם. לדוגמא : אם אני עומד ברמזור ויש ירוק, ואני מוריד רגל מהברקס, הרכב לא נוסע קדימה עד שלוחצים על הגז.

הרכב מתחיל לנסוע בהילוך שני במצב קומפורט. במצב הזה נוסע לאט מאוד ללא גז וגם כאשר נוסעים לאט ועוזבים ברקס: הרכב יודע בעצמו לבלום כי זה בשבילו מצב פקק - נוח מאוד. מוזר מה שאתה אומר לגבי לא זוחל, נהגתי גם בS קלאס עם אותו גיר והרכב כן זוחל וגם שלי זוחל.

תבדוק את הנושא הזה במוסך.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרתי מישהו שהחזיק הרבה שנים באהבה e240 שנת 94

הוא לא היה ממעמד אצולה וגם פחות ממעמד הביניים וכששאלתי אותו איך הוא מחזיק כזה אוטו אז הוא ענה לי ש״רכב כזה לא נכנס למוסך מרכזי, יש הרבה מוסכים מעבר לקו הירוק ובתוך הקו הירוק שיודעים לטפל בהם מצויין. ואם אתה נכנס לעניין אתה נהיה מומחה לרכב״. מה שכן, אם אתה לא בעל אמצעים כדאי לך ללמוד הרבה על הרכב כדי לא להסתבך.

סתם לידיעה , מה זה מחיר מפתה?

בו בטח ליבי ונעזרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hijo, מרצדס מדגם W211 זה לא רכב שאפשר לתקן אותו על הברכיים, זה לא W124.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- מה מחיר מכירה (מחירון) של רכב כזה בשוק הפרטי ? האם מחירון או מחירון בתוספת יד ראשונה + ק"מ ?? מה הביקוש שיהיה לו אם יועמד למכירה ?

אני מכרתי את ה E320 של אמא שלי תוך כמה ימים במחירון (דרשתי משוקלל, מכרתי במחירון רגיל, הפרש של 2000ש"ח). במהלך השבוע שבו הרכב היה מוצע למכירה היה מבול של טלפונים.

רק שים לב שרכבים ברמת גימור קלאסיק פחות מבוקשים מהאלגנס והאוונגרד.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרתי מישהו שהחזיק הרבה שנים באהבה e240 שנת 94

הוא לא היה ממעמד אצולה וגם פחות ממעמד הביניים וכששאלתי אותו איך הוא מחזיק כזה אוטו אז הוא ענה לי ש״רכב כזה לא נכנס למוסך מרכזי, יש הרבה מוסכים מעבר לקו הירוק ובתוך הקו הירוק שיודעים לטפל בהם מצויין. ואם אתה נכנס לעניין אתה נהיה מומחה לרכב״. מה שכן, אם אתה לא בעל אמצעים כדאי לך ללמוד הרבה על הרכב כדי לא להסתבך.

סתם לידיעה , מה זה מחיר מפתה?

אנא ממך,אל תכתוב מידע מטעה.

הW124 זה דור אחר של מרצדס תקופה אחרת,ואיכות בנייה מדהימה,לא רק שהרכב היה פשוט מכאנית ואכן עם" פטיש ופלייר" היה אפשר לתחזקו,הוא גם היה בנוי כמו טנק ואמין מאוד.

הW211 היא דיי ההפך,אומנם מאוד איכותית,אבל דורשת ציוד יעודי לתזוקה נכונה,ובאו נגיד שתקופה הזאת של מרצדס (סוף שנות ה90 עד סוף ה2000) היא לא בדיוק שיא אמינות,תוסיף לזה רכב שמפוצץ טכנולוגיה ו9 שנים על הכביש.

לא חלילה אומר שזה סוף העולם,אפשר וניתן לתחזק W211 אבל זול זה לא יהיה,גם אם הולכים למוסך מומחה ולא למורשה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...