Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה החדשה וקיה סיד החדשה, התרשמות מאולם התצוגה

green
שימו לב! השרשור הזה בן 3913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום ביקרתי באולמות התצוגה של טויוטה וקיה.

מצאתי למקום לכתוב כמה נקודות מהתרשמות זו.

הקורולה החדשה:

נתחיל בדבר העיקרי, מרווח הרגליים במושב האחורי, לאור הגדלת בסיס הגלגלים ל- 2.7 מטר, גדול מאד, ככל הנראה הגדול בקטגוריה (דרך אגב המרווח הגדול הזה בולט על רקע המרווח המצומצם בטיוטה אוריס. בטויטה אוריס מרווח הרגליים פשוט כמעט שלא קיים ודומה למרוח סופר מיני. הרגליים פשוט נוגעות בגב המשענות של הכיסאות הקדמיים והגובה שלי ממוצע, 1.8 מטר. היא פשוט לא מתאימה לשימוש משפחתי וזה חבל לאור האופציה ההיברדית. בעבר היא נראתה לי קצת יותר מרווחת. אני לא יודע איך לפחות בכתבה אחת כתבו על האוריס שהיא מרווחת מאד, פשוט חוסר מקצועיות).

דבר שני בקורולה החדשה מוצעת מערכת מולטימדיה כבר החל מדגם הבסיס שנראה שהיא המתקדמת ביותר מבין המתחרות ואף יותר מרכבים מקטגוריות גבוהות יותר ואולי אפילו מרכבי פאר שכן היא מאפשרת להציג תמונת מראה של הסמרטפון במסך המגע וגם מאפשרת הפעלת הסמרטפון בלחיצות על מסך המגע של מערכת המולטימדיה, בדיוק כפי שלוחצים ישירות על מסך המגע בסמרטפון.

כמה פשוט ונוח, אין יותר צורך בזרועות שונות להחזקת הסמרטפון, מניחים את הטלפון בצד והכל נמצא מול העיניים במסך המגע כולל מסך תוכנת ה- waze למשל.

הרגישות של מסך המגע פשוט מצויינת (לא בדקתי את אפשרות המראה מאחר וצריך כבל לצורך כך, בשלב זה).

לגבי העיצוב החיצוני- הקורולה נראית גדולה ומכובדת, עיצוב זורם ופרופרציונלי בעל נפח, סגנון של רכב מנהלים, לדעתי היא המרשימה בקטגוריה.

לגבי העיצוב הפנימי ורמת חומרי הפנים- אני לא איש בשורות, התמונות לא משקרות, העיצוב של הדשבורד דומה עד זהה לזה האוריס וזאת לא מחמאה. הדשבורד זקוף ונראה מיושן. פשוט לא נעים להסתכל עליו. רמת חומרי הפנים של הדשבורד ודיפוני הדלתות מעורבת והתחושה הכללית של האיכות היא בינונית לכל היותר.

תא המטען נראה גדול.

בסך הכל לאור הנ״ל וגם לאור המפרט של יחידת ההנעה שנראה לפחות על הנייר כמוצלח למדי (יחידת הנעה זהה לשל האוריס שכבר נבחנה במבחני דרכים) הרי למי שמחפש רכב משפחתי בתצורת סדאן, הקורולה בהחלט מתייצבת בין מובילות הקטגוריה, עד להגעת המאזדה 3 החדשה.

קיה סיד:

רושם ראשוני בתוך הרכב, וואהו! העיצוב ותחושת האיכות בליגה גבוהה מאד, תחושה ועיצוב דומים לקיה אופטימה ווהרגשה כמעט משתווה לפולקסווגן גולף החדשה. לצורך העניין בפרמטרים אלו הקיה אוכלת בלי מלח את הקורולה החדשה, צריך לשבת בשני הרכבים הללו כדי להרגיש בהבדל. (דרך אגב האיכות של הסיד טובה יותר משמעותית מכל דגמי הקיה האחרים לרבות מהפורטה ומהסורנטן, מלבד מהאופטימה)

מצד שני לקיה אין כלל מערכת מולטימדיה שלא לדבר על מערכת המולטימדיה המתוחכמת של הקורולה וזה פשוט פוסל אותה על הסף לדעתי. אם היא היתה מוצעת אם מערכת מולטימדיה ועוד במחיר של מבצע למועדון חבר שמתקיים בימים אלו, הייתי אומר שמדובר באופציה מצויינת.

מבחינת מרווח פנימי התחושה שלי שלקיה מרווח רגליים קצת יותר קטן מזה של הקורולה הגם שהוא גדול לכשעצמו.

היתרון הגדול לקיה הוא שהיא מוצעת בגירסת סטיישן שלפחות כרגע בקורולה לא מוצעת בישראל.

העיצוב החיצוני לדעתי רק נחמד בגירסת הסטיישן ויפה בגירסת האצ׳בק הרגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על החוו"ד.

האם אתה מתכנן לבדוק רכבים נוספים או שמראש אתה מתלבט בין השניים הללו?

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על החוו"ד.

האם אתה מתכנן לבדוק רכבים נוספים או שמראש אתה מתלבט בין השניים הללו?

תודה על התודה :-D

אני התעניינתי בכלל בקיה קארנס וכבר ניצלתי את המעמד כחובב רכב לבחון גם את הנ״ל :wink:

את התרשמותי מהקארנס אני אכתוב בהמשך, אני פשוט מעריך שהוא פחות מעניין את רוב האנשים.

דרך אגב לגבי מערכת המולטימדיה ראו קישור לכתבה בנושא זה:

http://www.auto.co.il/כתבה-30207-מנכ-ל-טויוטה-ישראל-היצרנית-שינת.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפריע לי עם מערכת ה-Mirror Link החדשה של טויוטה זה שהיא עדיין לא 100% בשלה.

המערכת עובדת רק עם מבחר מאוד מצומצן של טלפונים סלולריים - גלקסי S3 וNOTE. כאייפוניסט מושבע, מבחינתי המכשירים האלו שקולים למשקולות נייר וכל זמן שאין תמיכה באייפון אין לי מה לעשות עם האופציה הזו. חוץ מזה, גם בטלפונים שהיא כן עובדת בהן היא לא מושלמת. המעבר בין המסכים איטי, מסך המגע של המערכת המקורית הוא לא מולטי-טאצ' אז אי אפשר לכווץ ולהרחיב את המפה ב-Waze ועוד כמה באגים קטנים שבוודאי אגלה בהמשך.

בכלל, אני אהבתי יותר את מערכת השמע המקורית הקודמת של טויוטה, זו שעדיין מגיעה בדגמי האוריס, הספייס-ורסו וכו'. פשוטה יותר אבל קלה יותר לתפעול.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...