Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח חובה+צד ג' ל-3 חודשים

שימו לב! השרשור הזה בן 3933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לבטח את הרכב ל3 חודשים כי אני אמור להתגייס ב-20 לאוקטובר.

זה אפשרי?

שמעתי שאפשר לעשות לשנה ופשוט לבטל באמצע, אבל יקחו לי 10% דמי שירות ועוד 10% על כל חודש וזה יצא לא ממש משתלם.

אשמח אם תעזרו לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את ביטוח הפול לזמנים קצרים.

תיקח בחשבון שזה די יקר. לי לקחו לשבוע וחצי רק ביטוח חובה סביבות ה200.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הקשר לכך שאתה מתגייס עוד 3 חודשים ??

כל עוד אתה הבעלים של הרכב, אתה מחוייב עפ"י חוק לדאוג שיהיה לרכב ביטוח חובה (גם אם הרכב לא בשימוש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הקשר לכך שאתה מתגייס עוד 3 חודשים ??

כל עוד אתה הבעלים של הרכב, אתה מחוייב עפ"י חוק לדאוג שיהיה לרכב ביטוח חובה (גם אם הרכב לא בשימוש).

אתה טועה ומטעה.

הרכב יכול לעמוד גם 100 שנה בלי ביטוח, כל עוד הרכב לא בשימוש, הוא לא מחויב בביטוח (בניגוד לטסט).

Honda Civic 93' Manual Transmission

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה.

הרכב יכול לעמוד גם 100 שנה בלי ביטוח, כל עוד הרכב לא בשימוש, הוא לא מחויב בביטוח (בניגוד לטסט).

אני שמח לשמוע את דעתך.

אך לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולפי פקודת ביטוח רכב מנועי, כל שימוש ברכב מנועי מחייב שהרכב יהיה מבוטח בביטוח חובה.

מה המשמעות של שימוש ברכב ? בחוק מוגדר כי גם רכב חונה נחשב כרכב הנמצא בשימוש (סעיף 1 של חוק פיצויים לנפגעי ת.ד.), ולכן המשמעות היא שיש חובה בחוק שלרכב יהיה ביטוח חובה - גם אם לא משתמשים ברכב.

סתם להשכלתך הכללית - אדם שנפגע מרכב החונה בצורה לא חוקית - נחשב לפי החוק כאדם שנפגע בת.ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדם שנפגע מרכב החונה באופן חוקי - ככל הנראה לא ייחשב לנפגע ת.ד לפי חוק הפלת"ד.

בכל מקרה חובה חוקית לביטוח חובה לרכב שלא נוהגים בו - אין.

אני לא הייתי חושש להשאיר רכב חונה בחניה חוקית ומישורית ללא ביטוח חובה.

אבל זה רק אני ואני לא עו"ד.

השאלה היא למה בכלל להחזיק את הרכב במצב כזה,

אם אין כוונה להשתמש בו אז מכור אותו וזהו.

ואז גם מקבלים החזר יחסי מדוייק של הביטוח שעשית לשנה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדם שנפגע מרכב החונה באופן חוקי - ככל הנראה לא ייחשב לנפגע ת.ד לפי חוק הפלת"ד.

בכל מקרה חובה חוקית לביטוח חובה לרכב שלא נוהגים בו - אין.

.

ממש לא. החוק אומר במפורש כי גם רכב חונה (ללא שום שימוש) - נחשב כרכב בשימוש, ולכן חייב בביטוח חובה.

גם במקרה של רכב שחונה "להנאתו", ולא נוהגים בו - תתכן שתתרחש ת.ד. (וברשותכם - בואו לא נתחיל להרחיב את הנושא כיצד ומדוע זה יכול להתרחש).

הדוגמא שנתתי - היתה רק לשם הדגשה של מקרה קיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"שימוש ברכב מנועי" - נסיעה ברכב, כניסה לתוכו או ירידה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול-דרך או תיקון-דרך ברכב, שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם אחר שלא במסגרת עבודתו, לרבות הידרדרות או התהפכות של הרכב או התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן הינתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה, שלא תוך כדי טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו, כשהרכב עומד;

זה ציטוט מחוק הפלת"ד.

לפי הגדרה זו בעלות על רכב חונה אינה "שימוש". (כל עוד הוא לא מידרדר. ולכן ציינתי חניה מישורית.)

"החנייתו" זו הפעולה האקטיבית של תמרון הרכב בזהירות אל תוך מקום החניה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה ביטוח לרכב עומד או שתמכור את הרכב.

אתה מנסה לחסוך פרוטות וזה עלול לצמוח לחתיכת קנס.

מספיק שילד רכב על אופניים, נכנס ברכב ונפצע, מה יותר זול? להחזיק ביטוח חובה או מכתב מעו"ד?

אם אתה חונה בטור, והרכב, לא עלינו השתחרר הבלם, הרכב הדרדר וסדק את הטמבון של הרכב שאחריך, זה שווה את ה-400-500 שקל שחסכת?

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WIL - עם כל הכבוד, יש הבדל בין משמעות המונח המשפטי לבין המשמעות ה"רגילה" כפי שאתה מבין את הנושא.

מבחינה משפטית, החנייה של רכב זאת לא הפעולה של ביצוע חנייה אלא מקרה בו הרכב נמצא במקום חנייה (ללא תזוזה).

הפעולה של ביצוע חנייה (תימרון אחורה-קדימה, ימינה-שמאלה כדי להכנס לחנייה) מבחינה משפטית נחשב בתור נהיגה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סימוכין בדיוק אתה רוצה ??

זה שלמדתי קורס בדיני תעבורה באקדמיה - זה אסמכתא מספקת ?

אם לא - אז אתה מוזמן ללמוד משפטים (או סתם לשאול עו"ד שמתמחה בתחום תעבורה).

והערה רלוונטית : חוק הפלת"ד הוא חוק סוציאלי, שמטרתו לתת כיסוי ביטוחי גם למקרים שלא בדיוק קשורים לנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך כדי חיפוש אסמכתא יותר "מוצקה", ראיתי כי הנושא עלה בעבר :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=175676

מעבר לכך - מה מטרתו של ביטוח חובה ? לתת כיסוי ביטוחי למקרה של תאונת דרכים.

ומהי בדיוק תאונת דרכים ?

בחוק פיצויים לנפגעי ת.ד. נקבעת ההגדרה הבאה (בכחול - הערות שלי):

"תאונת דרכים" - מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה (=נהיגה ברכב); יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב (=יתכן שיקרה תוך כדי נסיעה או כאשר הרכב חונה ללא תזוזה), וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי

כמו כן, החוק הנ"ל קובע כי יש לפצות כל אדם שנפגע נזק גוף בת.ד. (סעיף 2 לחוק).

חוק פיצויים לנפגעי ת.ד. :

http://www.nevo.co.il/law_html/law01/P188K1_001.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...