Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי צביעת גג לאחר פיצוץ קל בשכבת ה clear coat

שימו לב! השרשור הזה בן 3945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך עצה.

רכב חדש שנתון 2013 (7 חודשים על הכביש בערך) מדגם יונדאי i25.

לאחר שהבעלים פישלו ולא ניקו בזמן צואת ציפורים התקבלו סימנים מכוערים למדי, בצילום מקרוב אפשר לראות שישנו נזק (מצורפות 2 תמונות).

הנזק משתרע על שטח קטן מאוד (2.5/3 ס"מ על 2.5/3 ס"מ), בגודל מטבע של 10 אגורות.

הבן אדם הגיע אלי וביקש את עצתי. לי אין את הכלים או הידע לטפל בבעיה כזו.

מבדיקה שלי מול שלושה דיטיילרים בארץ (אנשים רציניים) שלושתם פחות או יותר סרבו לנסות לטפל בבעיה בטענות כאלו ואחרות.

קשה לאמוד את עומק הסדקים אבל לדעתי יש סיכוי ששלייף סבון יעזור. אולי אני טועה.

עזרתי לבעלים של הרכב לשוחח עם מנהל המוסך של יונדאי ולמרות שהאחריות לא מכסה נזקים כאלו הגענו להסדר שהם מסכימים לעשות טיפול צביעה מקיף לכל הגג כמחווה עבור הלקוח.

מבחינתם ומבחינת הפחח שלהם אין אופציה לטפל נקודתית ועל מנת שתיהיה תוצאה טובה הם חייבים לעשות צביעה מלאה לכל הגג.

בתמורה הם מבקשים מהבעלים לחתום על מסמך שימנע ממנו לתבוע אותם בהמשך, במידה והוא ירצה למכור את רכבו ותיהיה ירידת ערך בעקבות הצביעה, מסמך סטנדרטי ולא משהו מיוחד.

למען האמת אני לא מרגיש בנוח לגבי העובדה שיבצעו צביעה מקיפה לגג, אני לא מכיר את הפחח שלהם ולא מכיר את היכולות שלו, והחשש שיעשו יותר נזק עלול להתברר כאמיתי בשלב כזה או אחר.

למישהו יש ניסיון עם נזקים כאלו? הצעות? טיפול נקודתי, צביעה עם מכחול וקצת פוליש בתקווה שלא יהיו הבדלי צבע?

האם הייתם מרגישים בנח לשחרר את הרכב החדש שלכם למוסך לצביעת גג במקרה כמו זה.

Clear coat failure (Custom).jpg

Clear coat failure 2 (Custom).jpg

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכור רכב עם גג צבוע זה בעיה,

אני לא הייתי צובע,כתמים קטנים ומעצבנים אבל עדיין לא שווה את הכאב ראש שייגם כשתרצה למכור.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאם לא יטפלו בזה זה יכול להתפשט ומים יחדרו מבעד לצבע.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום אופן לא הייתי צובע את הגג בגלל השטות הזאת,מכחול ידיים טובות ולאחר מכן פוליש או כל דבר אחר כדי שזה יראה תואם, בוודאות קונים יוותרו על קניית הרכב בעתיד בגלל הצביעה גם אם יהיה מסמך מוכח מיונדאי שהרכב נצבע עקב הבעיה הנ"ל,בקיצור לא לצבוע את כל הגג!

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היייתי מנסה לשייף, לא מבין איפה הסיכון פה.

עם האופצייה שעל השולחן היא צביעה מקיפה, לדעתי זאת תיהיה טעות לצבוע את כל הגג בגלל משהו קטן כזה(פתח לצרות).

מה שבטוח שיוף יוריד את העומק ככה שאולי זה יהיה פחות בולט לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מתעדים את כל הסיפור בתמונות של לפני/אחרי ומסמך מהמוסך לא תהיה שום בעיה למכור את הרכב.

אני אישית לא הייתי מייחס חשיבות לרכב שגגו נצבע בגלל סיבה כזאת.

הייתי מנסה שלייף, למרות שעושה רושם שזה כוסות רוח למת במקרה הנ"ל.

אם זה לא עוזר לגמרי הייתי הולך על הצביעה

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון בשיוף שהצבע יישבר ויתקלף ויהיה ממש קטע בלי צבע.

בעבר עבדתי על פיצוץ של הלכה[בדיוק כזה],ניתן לשייף בעדינות ולטשטש את הקטע,להעלים לגמרי אי אפשר.

מצד שני אני מבין את הדיטיילרים שסרבו,כי בקלות זה יכול להגיע למצב של צביעה,זה דורש עבודה מדוייקת מדיטיילר עם הרבה נסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הציפורים האלה ? כמה זמן זה היה על הצבע ?

זה משנה?

סביבת מגורים עירונית קלאסית,יש יונים, עורבים, קצת מיינות מצויות ועוד כמה מינים קטנים.

"החומר" היה כשבועיים על פח הרכב (ללא הגנה).

למכור רכב עם גג צבוע זה בעיה,

אני לא הייתי צובע,כתמים קטנים ומעצבנים אבל עדיין לא שווה את הכאב ראש שייגם כשתרצה למכור.

בשום אופן לא הייתי צובע את הגג בגלל השטות הזאת,מכחול ידיים טובות ולאחר מכן פוליש או כל דבר אחר כדי שזה יראה תואם, בוודאות קונים יוותרו על קניית הרכב בעתיד בגלל הצביעה גם אם יהיה מסמך מוכח מיונדאי שהרכב נצבע עקב הבעיה הנ"ל,בקיצור לא לצבוע את כל הגג!

משום מה אני גם חש כמוכם.

אני היייתי מנסה לשייף, לא מבין איפה הסיכון פה.

עם האופצייה שעל השולחן היא צביעה מקיפה, לדעתי זאת תיהיה טעות לצבוע את כל הגג בגלל משהו קטן כזה(פתח לצרות).

מה שבטוח שיוף יוריד את העומק ככה שאולי זה יהיה פחות בולט לעין.

שייפת פעם נזק כזה? זה לא swirls או שריטה רצינית, זה גם לא כתם מים או שפשוף של רכב זר. יש סיכון בתהליך כזה.

אם מתעדים את כל הסיפור בתמונות של לפני/אחרי ומסמך מהמוסך לא תהיה שום בעיה למכור את הרכב.

אני אישית לא הייתי מייחס חשיבות לרכב שגגו נצבע בגלל סיבה כזאת.

הייתי מנסה שלייף, למרות שעושה רושם שזה כוסות רוח למת במקרה הנ"ל.

אם זה לא עוזר לגמרי הייתי הולך על הצביעה

אולי זה מה שנעשה במידה ואף איש מקצוע לא ירצה לקחת סיכון.

הסיכון בשיוף שהצבע יישבר ויתקלף ויהיה ממש קטע בלי צבע.

בעבר עבדתי על פיצוץ של הלכה[בדיוק כזה],ניתן לשייף בעדינות ולטשטש את הקטע,להעלים לגמרי אי אפשר.

מצד שני אני מבין את הדיטיילרים שסרבו,כי בקלות זה יכול להגיע למצב של צביעה,זה דורש עבודה מדוייקת מדיטיילר עם הרבה נסיון.

תגיד, על פי התמונות אתה יכול להעריך את העומק של הסדקים? זה החשש העקרי שלי, שהצבע אכן יתקלף בזמן השיוף.

במידה ואני אחליט לטפל בבעיה הזו כיצד לדעתך עלי לפעול? שלייף קלאסי? להתחיל בשיוף עדין וכן הלאה.

בגדול במידה ונצליח לטשטש את זה בצורה סבירה (או אפילו טובה) זה מספיק טוב, לא תמיד אפשר לקבל 100% ולא תמיד צריך לשאוף לשם, על מנת לא לייצר יותר נזקים.

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזה עקב צואת ציפורים -הם משאירים בדרך כלל כתמים קשים שחודרים

לתוך הצבע. יש לי תחושה שלרכב היה פגם מלכתחילה -רק הערכה.

תיקון גג הוא לא עניין פשוט -אני מבין למה רובם דחו את התיקון. תיקון לקוי יגרום לקילוף של כל הגג

ולאחר מכן צביעה של כל הגג תהיה בלתי נמנעת.

ראשית כל לא הייתי מבצע צביעה של כל הגג אלא מנסה למזער את הנזק.

איך?

1. כן אפשרי לעשות תיקון צבע מקומי ספציפית על המקום הפגוע -ללא הבדלי צבע. (אולי מעט מריחות לכה שרק מקרוב יראו)

2. אפשר לעשות תיקון לבד על ידי שייף המקום ממש בזהירות (המקום סדוק עד לפח) עם פוליש עדין

ולאחר מכן מילוי המקום עם צבע דליל מעט (אפשר לבקש מהפחח) שלא מכיל חומרי ייבוש מהירים ( שיחלחל לתוך החריצים)

בכמה ידיים לאורך כמה ימים (מעט צבע למילוי הסדקים) לאחר שהמקום כוסה לגמרי,לעשות פוליש

לא ידני אלא מכונה (קשה ליישר את האזור באופן ידני) עד שהמקום חלק ובאותו גובה. כמובן אוטם צבע איכותי לאחר מכן.

בשום פנים ואופן לא להשאיר את המקום כפי שהוא כיום -הנזק יגדל עם השנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזה עקב צואת ציפורים -הם משאירים בדרך כלל כתמים קשים שחודרים

לתוך הצבע. יש לי תחושה שלרכב היה פגם מלכתחילה -רק הערכה.

תיקון גג הוא לא עניין פשוט -אני מבין למה רובם דחו את התיקון. תיקון לקוי יגרום לקילוף של כל הגג

ולאחר מכן צביעה של כל הגג תהיה בלתי נמנעת.

ראשית כל לא הייתי מבצע צביעה של כל הגג אלא מנסה למזער את הנזק.

איך?

1. כן אפשרי לעשות תיקון צבע מקומי ספציפית על המקום הפגוע -ללא הבדלי צבע. (אולי מעט מריחות לכה שרק מקרוב יראו)

2. אפשר לעשות תיקון לבד על ידי שייף המקום ממש בזהירות (המקום סדוק עד לפח) על פוליש עדין

ולאחר מכן מילוי המקום עם צבע דליל מעט (אפשר לבקש מהפחח) שלא מכיל חומרי ייבוש מהירים

בכמה ידיים לאורך כמה ימים (מעט צבע למילוי הסדקים) לאחר שהמקום כוסה לגמרי,לעשות פוליש

לא ידני אלא מכונה (קשה ליישר את האזור באופן ידני) עד שהמקום חלק ובאותו גובה. כמובן אוטם צבע איכותי לאחר מכן.

בשום פנים ואופן לא להשאיר את המקום כפי שהוא כיום -הנזק יגדל עם השנים.

תודה על העצות עופר,

הבעלים של הרכב גילה את הנזק בזכותי, פשוט ראיתי כתם מוזר על הגג והערתי את תשומת ליבו, הוצאתי לו את ה ONR מהרכב + מגבת מיקרו ונסעתי לדרכי. הוא אדם יסודי ואני יודע שהוא נקה בזהירות מבלי לשפשף בחוזקה.

הכתם היה שחור ומוזר ללא צבעים לבנים כפי שלרוב יש על צואת ציפורים, משום מה היינו בטוחים שמדובר בנזק של ציפורים אבל בהחלט יש סבירות שמדובר במשהו אחר, למרות שמוזר שגם פירות של עצים יזיקו כך.

אני אמשיך לבדוק ולהתלבט כמה ימים ואחליט האם אני רוצה להתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה בעייה לשייף בעדינות בעזרת נייר 2000 נגיד בתור התחלה, אתה לא חייב להגיע עד לפח, רק לטשטש את המקום כך שזה לא יבלוט לעין.

ברור לכולם שלהעלים לחלוטין לא תצליח, מה שלא יהיה להימנע מצביעת הגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה עם צביעת גג? למה זה כ"כ מרתיע אתכם לקנות מכונית שעברה צביעה בגג..?

הרוכש העתידי עלול לחשוד שהגג נצבע בגין סיבות נסתרות.

הרוכש העתידי עלול לחשוב שאיכות הצביעה לא טובה כמו של היצרן ולמה לו לקנות רכב כזה.

הבעלים הנוכחי עלול לקבל רכב במצב גרוע יותר מהמצב שבו הוא נכנס למוסך.

קיים חשש לעבודה לא מספיק מקצועית, הרי לא כולם מקצוענים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...