Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להחליף את פול? (האם לשדרג את הפולו 16V שנת 2000 לרכב חדיש יותר)

MoonKnight
שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, מזה חודשיים + שאני בהתלבטות קשה ואולי אתם תדעו לעזור לי :)

היום אני בעליו של פול, VW פולו 16V מודל 2000. מכונת נהיגה שבהחלט עומדת בסטנדרטים שלי מבחינת מהירות ותגובות

אבל (ויש אבל) הוא אוהב לשתות דלק (אני לוחץ... אבל זה אני) + בשל גילו גם יודע לדרוש תשומת לב מהמוסך...

אני נכנס בחודש הבא לקבע ואוכל לאפשר לעצמי בעוד כמה חודשים בודדים להוסיף 30-50K ש"ח ולשדרג את הרכב.

בזמן האחרון הייתי עסוק בלחפש רכב מהיר באותה מידה (שידע להגיע ל-100 בפחות מ-10 שניות ויעמוד הסטנדרט היופי שלי) ובגדול די התפקסתי על אלפא מיטו או וולסטר.

השאלה היא שאלה כלכלית בסוף, אני אהיה קצין בקבע, ואין לי שום חשק לשרוף את המשכורת שלי על הוצאות רכב (ביטוח, טסט, דלק וטיפולים) ומצד שני כן רוצה להחזיק רכב ליד הבית.

בגדול אני נוסע בממוצע 20 ק"מ ביום חול וכ-90 ק"מ ביום בסופ"ש

חפרתי... אלה בגדול החלופות מהן צריך לבחור, אשמח לקצת ייעוץ

1. להשאר עם פול למרות צריכת הדלק הגבוהה והטיפולים

2. למכור את פול, להוסיף סכום כסף נכבד ולשדרג למיטו/וולסטר בתקווה שה"חסכון" בדלק וטיפולים יהפוך את העסקה הוגנת

3. למכור את פול ולקנות רכב קטן וחסכוני/היברידי או להתפשר על איזו איביזה שלא תהיה כלי מהיר ו"ספורטיבי" כמו שאני אוהב

4. להשקיע יותר ולקנות רכב היברידי וספורטיבי בסגנון CR-Z וכו'...

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית - אל תחליף.

נניח שתשפר את הצריכה שלך ב5 ק"מ לליטר - המון.

אתה בסך הכל נוסע 22 * 20 + 90* 4.5 = 845 ק"מ לחודש.

כלומר אם תעבור מצריכה של 10 ק"מ לליטר לצריכה של 15 ק"מ לליטר - תחסוך 211 שקל לחודש.

או 2,400 בשנה.

אבל הוצאת בשביל החסכון 30-50 אלף שקל...

(ליתר דיוק, רכב שאיבוד הערך שלו הרבה יותר מהיר/משמעותי)

בגדול אם איבוד הערך השנתי יותר נמוך מהחסכון השנתי שלך, כדי להחליף.

כמובן שזה לא כולל את ישורי הקו וכל עלויות ההחלפה שיש...

כמובן שיש אלמנטים אחרים בהחלפה לרכב חדש,

אתה מקבל מקבל רכב יותר איכותי, שקט, בטיחותי, נוח, דורש פחות תחזוקה...

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שבטיחות הוא אחד האספקטים החשובים בעיני. בכל זאת השתפרנו קצת מאז דגם ה 6N של שנת 96 שלי

אני לרגע לא חושב שקניית רכב חדש הוא עסקה כלכלית ולכן בחרתי במונח עסקה "הוגנת"!

נסו לשים את עצמכם במצב שלי ולייעץ לי מהמקום הזה :) מצד אחד רוצה שהשתדרג מאד, מצד שני חושש מהוצאות יתר ו/או בחירת החלופה הלא נכונה

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעות נוספות?

למשל עוברת במוחי גם המחשבה לקחת רכב צעצוע דוגמאת הקיה פיקאנטו 3 דלתות - גם הביטוח זול וגם חסכונית בדלק... מצד שני שום קשר להתנהגות ספורטיבית

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

חזר להיות שיקול רלוונטי. רוצה לחדד את השורות האחרונות!:

1. להשאר עם פול למרות צריכת הדלק הגבוהה והטיפולים

2. למכור את פול, להוסיף סכום כסף נכבד ולשדרג למיטו/וולסטר בתקווה שה"חסכון" בדלק וטיפולים יהפוך את העסקה הוגנת (ברור שלא כלכלית)

3. למכור את פול ולקנות רכב קטן וחסכוני/היברידי או להתפשר על איזו איביזה שלא תהיה כלי מהיר ו"ספורטיבי" כמו שאני אוהב

4. להשקיע יותר ולקנות רכב היברידי וספורטיבי בסגנון CR-Z וכו'...

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים ציינת לחובת הפולו. צריכת דלק ותשומת לב במוסך.

צריכת דלק כמעט אף פעם לא מצדיקה החלפת רכב בחדש יותר. בטח במקרה שלך וכבר עשו לך את החשבון בצורה ברורה.

השאלה היא מה היא "תשומת לב במוסך".

גם קצת תיקונים פה ושם לא מצדיקים כלכלית החלפה אבל לעיתים רכבים ישנים מועדים לצרות מסוגים שונים והכוונה לתקלות שתוקעות את הרכב בצג הדרך וזו לעיתים סיבה שבאמת מצדיקה החלפה.

בעיה נוספת היא תקלות שתיקונן יקר וגובל בחוסר כדאיות. אני מניח שהרכב שווה בערך 10,000-12,000 ש"ח +-.

נשמע שאתה מרוצה מהרכב שלך, לדעתי שווה את הסיכון להשאר איתו ולנהוג בו. ממה שכתבת לא נראה לי שתמצא את ההנאה מרכבים אחרים שאתה מכוון אליהם.

עוד שנתיים שלוש ערכו יהיה כה נמוך שבמקרה שתצוץ תקלה רצינית תחזיר נשמתו לבורא בעבור ערכו בברזל. ואז תתקדם בלי לבטים למשהו חדש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב (היום עפ"י מחירון יד 2) שווה 15,000 ש"ח. וזה לא לוקח בחשבון פחחות מלא וצבא שעשיתי לפני חודשים לא רבים.

תשומת הלב במוסך תלויה בשנה, אבל עכשיו למשל אני מכניס אותו לטיימינג + כבל קלאצ' + בולמים אחוריים. מה שבכיף מגיע לסכומים יפים.

אמנם לא רשמתי את הרצון לעבור לרכב חזק יותר - אבל ללא ספק הוא מכונן בי + חלום לעבור לאיטלקית (אלפא רומיאו?) העניין הוא המחיר. אמנם אוכל לעמוד במחיר של GT בת 8-9 או 147 בת 6-7 אבל המיטו למשל תאלץ אותי לקחת הלוואה...

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...