Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

onr ומים מזוקקים כנוזל שמשות ברכב + ניקוי שמשות

שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנסה אלכוהול מדולל.

מדי כמה חודשים אני נוהג לעבור על החלונות עם אלכוהול. (מסיר שומנים באופן יעיל)

חומץ גם מנקה מעולה שמשות, ומסיר אבנית שמצטברת מעל השמשה. בנוסף, יש תכשירים מצוינים לניקוי שמשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

אשמח לחכמת ההמונים לפני שמנסה בעצמי

הזמנתי 3 מגבות Microfiber Terry Buffing Detailing Polishing Towel Cloth מהקוריאני (הערה: שבוע אצלי ביד מרגע ההזמנה, משלוח חינם)

המגבות בעלות סיבים ארוכים מצד אחד וסיבים קצרים מצד שני

הייתי שמח לשמוע איך לדעתכם כדאי להשתמש במגבות החדשות עם ONR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבים הארוכים טובים לפעולה ראשונה עם ONR כשהרכב רטוב מעט. (ייבוש ראשוני)

החלק עם הסיבים הקצרים טוב לבאפינג. (סיום הניגוב ולהברקה)

בכללית עדיף להשתמש במטליות לייבוש רכב שסופחות הרבה מים, ולסיים להשתמש במטלית שרכשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי עם הסיבים הקצרים מעבר ראשון, וייבשתי עם הסיבים הארוכים של אותה מגבת, עבד לא רע בכלל לרוב הרכב.

הייתי צריך לעשות פינישים קלים עם מגבת יבשה לחלוטין בכמה מקומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חייב להגיד ששיטת ספריי בלי מים עובדת לי הרבה פחות טוב עם הרבה מריחות גם כאשר הרכב נקי כמעט לחלוטין.

אני מרסס עם מרסס גינה [דילול 60 מל לליטר מים] ועובר עם מיקרופייבר סיבים קצרים, נשאר אינסוף חומר שלא מתייבש.

כאשר בסופו של דבר מתייבש נשארים סימנים.

לפני כן הייתי מעביר מטלית ספוגה במים עם קצת חומר ועובר עם מגבת ייבוש - והיה יוצא מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על שימוש באונ אנ אר לכן תוהה מה זה עושה בשרשור על ניקוי חלונות ושמשות.

השיטה הזו סתם מיותרת לטעמי. במיוחד בהתחשב בעובדה שלא צריך יותר מדי מים לשטיפה של רכב שלם, דלי אחד מספיק (2 גלונים, אפילו 1 אם הרכב נקי או מנוקה כל שבוע), עם כמות ה ONR המומלצת. למה אני לא אוהב את השיטה של הספריי? כי היא לא משתמשת במספיק מים. היא אפשרית, אבל אני מעדיף לנקות עם ONR בשיטת ה רינזלס (כלומר בלי צורך בשטיפה בצינור אבל עם דלי מים אחד בלבד). מאשר בשיטת ה "קוויק דיטיילר" או ה"ווטרלס ווש" שבהם לא משתמשים במים כלל אלא משפריצים ישר על הרכב ומנגבים.

עכשיו אני רואה מה כתבת - אני מסכים, זה חומר שעובד יותר טוב עם מים מאשר בלעדיהם. לכן השיטת ריסוס בלי מים שלך לא עובדת כמו שצריך והחומר נמרח. הוא צריך יותר מים בשביל לא להימרח.

נחלק את שיטות העבודה עם ONR ל3 דרגות של 'רטיבות' -

1. להתיז ישר כמו נוזל ניקוי ווטרלס ווש /קוויק דיטיילר. ולנגב.

2. להשתמש במטלית רטובה כמו שאמרת. ד"א למה מטליות ולא כפפת שטיפה? אין לך אחת כזו?

3. להכין דלי מים ולהרטיב את הספוג/מטליות כל פעם איתו. זו השיטה הכי אידיאלית והיא השיטה המקורית והמומלצת ע"י היצרן.

אישית אני פחות אוהב את הONR כקוויק דיטיילר בדיוק מהסיבה הזו, שהוא די נמרח. הוא טוב להסרת לכלוך מקומי, כן, בשיטה הזו. אבל לא מתאים לניקוי של כל הרכב בשיטה הזו כפי שמוצרי ווטרלס ווש אחרים עושים. באופן כללי אני ממש לא אוהב את שיטת הווטרלס ווש , אבל הרבה פעמים אין לאנשים ברירה.

אם יש לך יכולת למלא דלי במים, זה הכי טוב. ולקחת אותך איתו למקום השטיפה כמובן. לסחוב גלון או שניים ברכב זה לא כזה ביג דיל. שמים בבקבוקים סגורים של גלון ושוטפים באתר המיועד.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

שלום,

רכשתי onr לשטיפה עם שני דליים - מרסס ודלי מים מעורבבים עם onr.

במעבר על כמה פוסטים ועל הוראות היצרן לא ברור לי מה יחס הדילול שצריך להיות.

באתר https://optimumcarcare.com/product/optimum-no-rinse-wash-shine1 כתוב

Add 1 oz. of Optimum No Rinse™ Wash & Shine to 2 gallons of water in a bucket. Soak Big Red Sponge or a quality plush microfiber towel into the wash solution and wash one section at a time till it is completely clean. Dry the section using a clean plush microfiber towel.

כלומר על כל 7.5 ליטר של מים לשים 30 מ״ל של onr.

פה מדובר על יחס שונה

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?487892-onr-ומים-מזוקקים-כנוזל-שמשות-ברכב-ניקוי-שמשות&p=4346094&viewfull=1#post4346094

מה היחס ערבוב שאתם ממליצים להשתמש?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב בין שיטת המטליות לבין שיטת שני הדליים.

שיטת המטליות אתה עובד עם מינימום מים לכן המינון חייב להיות יותר גבוה, כלומר, 60 מ"ל onr

לתוך ליטר וחצי מים זה מתאים.

לשיטת שני הדליים אתה עובד עם יותר מים לכן מינון של 30/40 מ"ל לדלי זה מספיק, כי אתה טובל

כל מעבר את הכפפה בתוך המים הנקיים. אישית אני מדלל לפי העין, לא מודד לעולם, אבל זה עניין של רגש וניסיון.

אני לא משתמש בשיטת המטליות כי זה פחות נוח עבורי. אבל כל זה משתנה ברמת הלכלוך על הרכב. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יש היום לא מעט מקומות שמוכרים, חפש אחד כזה של חלקי חילוף/ ציוד הקפי לרכב בעיר שלך. ואני די בטוח שאוטוסטור עדין לא נסגרו, בטח יהיה שם

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...