Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב ההודעות. בנצי שוכח. הגיבוב זוכר

razmel

פוסטים מומלצים

• תגובות 32.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• locomotive

3548

• rupni

2410

• SlowRide

2157

• Danix60

1767

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ברחבי העולם חל היום יום הולדתו, ולכן לא ניתן היה להשיג את תגובתו עד לרגע פרסום העיתון.

ברור שלא ניתן להשיג את תגובתו בגלל שהוא יושב בכלא איראני בעיר הבירה טהרן. אל דאגה כוחות חילוץ נשלחו אליו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית במכינה קדם צבאית?

אני אישית לא, וגם כשרצו לשלוח אותי בבית ספר לשבוע גדנ"ע, בתירוץ ש"בוא, תראה מה זה צבא", אמרתי שבצבא אראה מה זה צבא.

ואכן ראיתי, יותר מדי אפילו, מה זה הצבא האמיתי, עם מערכת אטומה ונגדים של 100 קילו.

אבל מה שכן, אם כן הייתי הולך לגדנ"ע, הדרך לפרופיל 21 כנראה הייתה קצרה מאוד. לא חובב גדול של לישון באוהל ולזחול בבוץ בזמן שאיזה דפקט צועק עליי.

תגיד לי, לצאת לטיול עם הצופים ואפילו בגדנ"ע זה כזה עונש? נכון שמסלול של 20 ק"מ בהרי ירושלים או מדבר יהודה זה לא קל, אבל רטרוספקטיבית חזורים עם הרבה מאד חוויות. שלא לדבר על בניית אישיות.

ואדים - תתפלא, אבל היה מדובר במסגרת אזרחית לגמרי, וולונטרית. אבל גם מאתגרת.

ועוד דבר - למדתי ב"ריאלי" וכ-10-15% מבני המחזור שלי למדו במסגרת הפנימיה הצבאית - שהיא באמת מסגרת שמכינה לצבא. יודע מה ? חלק מהבוגרים עשו קריירה צבאיחת, אפילו עד דרגת אלוף. חלק השתחררו בדרגת סג"מ או סגן והלכו למסלולים אזרחיים. אני חושב שמרביתם לא מצטערים על מה שקיבלו במסגרת הזו, כולל ההזדמנות להנות מלימודים בתיכון איכותי וגם לספוג חוויות שמעט מבני גילם חוו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי תנועות נוער (מכל הספקטרום, מהנוער העובד ועד עזרא) זה משהו רקוב ודפוק מהיסוד.

ילד בן 13, במידה והוא לומד בבית ספר נורמלי, יש לו מה לעשות בחיים ומספיק מטלות על הראש. יש לו שיעורי בית, מבחנים, טיולים, חברים מבית הספר, לפעמים גם חוגים, יש לו המון דברים שממלאים לו את היום. אז למה במקום שילמד לפתח לעצמו תחביבים, ללמוד להעריך את מעט החופש שיש לו ולנהל בעצמו את מעט הזמן הפנוי שהמסגרת החינוכית משאירה לו, הוא צריך להיות עם חבורת נערים שמודרכת ע"י נער טיפה מבוגר יותר, לעשות "פעולות" מטופשות, לספוג כל מיני אידאולוגיות דביליות בגיל כזה צעיר (שלא תמיד מקובלות על ההורים שלו) ושטיפת מח על כל מיני "ערכים" שאם היו נותנים לו הזדמנות לחשוב עליהם בעצמו, אולי הוא היה מגלה שהם לא מקובלים עליו? קל מאד להשפיע על צעירים ולאטום להם את השכל לרעיונות אחרים.

חוץ מזה, לא כל החיים הוא יהיה במסגרת חברתית שמספקת לו תעסוקה 24 שעות ביממה. בן אדם צריך לדעת מה לעשות עם עצמו גם בלי זה.

תנועות נוער זה יותר גרוע מימי גיבוש בעבודה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד - שמת לב לשנה שצויינה בפוסט שלי? העולם השתנה קצת מאז.

הבנים שלי לא הצטרפו לתנועת נוער. האחייניות שלי דווקא כן, וכנראה ספגו שם לא מעט דברים טובים. אל תשכח, למשל, שהדרכת קבוצה מעשירה את המדריך לא פחות, ואולי אף יותר, מאשר את החניכים.

בסופו של דבר מדובר בקביעת סדרי עדיפות של הנער\ה. יש מי שנהנה מהפעילויות בתנועת הנוער, יש מי שעבורו זו המסגרת החברתית המועדפת, ויש מי שלא מוצא בה עניין. יש מי שיעדיף חוג כדורגל, יש מי שיעדיף טיולים במדבר ויש מי שיעדיף חוג לרובוטיקה - ולא מעטים ימצאו את הזמן לכמה פעילויות, בלי לפגוע בלימודים. הקביעה שלך הרבה יותר מדי נחרצת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה נכתב בכלליות מאחר והזכרת את הצופים (שכל יום שלישי אחה"צ צורחים ומשתוללים ליד מקום עבודתי ומפריעים לי ולדיירים שרוצים לנוח).

אני לא יודע מה היה התקופה בה גדלת, אני כן יודע מה היה כשאני גדלתי ומה יש היום.

שום מסגרת חברתית לא צריכה לעשות לנערים שטיפת מח לכל מיני אידאולוגיות בלי להשאיר להם סיכוי להסתכל על זה קודם מהצד ואז להחליט מה מתאים להם.

להתאמן בהדרכה זה אחלה בפני עצמו, אבל מי קובע את התכנים?

אין שטיפת מח מוצלחת יותר לילד, כשילד שגדול ממנו בשנה מעביר לו את זה.

הטענה שלי היא לא שזה עלול לפגוע בלימודים אלא שזה יוצר תלות במסגרת כלשהי, מונע חשיבה עצמאית וחוסם גישה להשקפות עולם ורעיונות שונים משל התנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את הצופים כחפים מכל ייחוס פוליטי. אבל, אתה יודע, חלפו מאז איה 45-50 שנה. זכורים לי הרבה ויכוחים ודיונים, ממש לא אינדוקטרינציה, ובמידה רבה זה לא היה בעניינים פוליטיים גרידא.

ילדים רועשים? זה מאפיין של ילדים, בחאקי, בכחול או בתלבושת חופשית.

דרך אגב - אידיאולוגיות סופגים קודם כל בבית, אחרי כן בין החברים, בבית הספר, וגם בחלק מתנועות הנוער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מסגרת חברתית לא צריכה לעשות לנערים שטיפת מח לכל מיני אידאולוגיות בלי להשאיר להם סיכוי להסתכל על זה קודם מהצד ואז להחליט מה מתאים להם.

כל חינוך הוא שטיפת מוח, גם חינוך מהבית, אפילו של ההורים הזהירים והשקולים ביותר.

ילד לא יכול באמת, עד גיל מסוים, להסתכל מהצד, לשקול ולהחליט - מחליטים בשבילו. לא נעים, אבל ככה זה.

אחריות ההורה במקרה הזה היא לבדוק מה קורה באותה תנועה ומה לומדים שם,

ולהחליט אם זה מתיישר עם מה שהוא מנסה להעביר מהבית.

ותמיד אפשר לערוך שיחה בסגנון ״מה עשית היום?״ נכון לכל גיל.

אם עוזרים לילד לפתח חשיבה ביקורתית (ואין גיל מוקדם מספיק בשביל להתחיל לתרגל) -

אני מרגיש לגמרי נוח בתור הורה לתת לילד להתנסות במידה והוא מעוניין בכך.

באופן אישי לא מצאתי עניין בפעילויות חברתיות רועשות והמוניות עם מדים גם בגיל הרלוונטי, עוד לפני בחינת האידאולוגיה.

נ.ב. - אני עדיין משתעשע מהתמימות/היתממות של ספריאל בנושאים האלה... שום גוון פוליטי, כן, בטח.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגלל זה רשמתי נער ולא ילד.

בגיל הזה אתה אמור לדעת לחשוב לבד מה טוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חינוך הוא שטיפת מוח, גם חינוך מהבית, אפילו של ההורים הזהירים והשקולים ביותר.

ילד לא יכול באמת, עד גיל מסוים, להסתכל מהצד, לשקול ולהחליט - מחליטים בשבילו. לא נעים, אבל ככה זה.

אחריות ההורה במקרה הזה היא לבדוק מה קורה באותה תנועה ומה לומדים שם,

ולהחליט אם זה מתיישר עם מה שהוא מנסה להעביר מהבית.

ותמיד אפשר לערוך שיחה בסגנון ״מה עשית היום?״ נכון לכל גיל.

אם עוזרים לילד לפתח חשיבה ביקורתית (ואין גיל מוקדם מספיק בשביל להתחיל לתרגל) -

אני מרגיש לגמרי נוח בתור הורה לתת לילד להתנסות במידה והוא מעוניין בכך.

באופן אישי לא מצאתי עניין בפעילויות חברתיות רועשות והמוניות עם מדים גם בגיל הרלוונטי, עוד לפני בחינת האידאולוגיה.

נ.ב. - אני עדיין משתעשע מהתמימות/היתממות של ספריאל בנושאים האלה... שום גוון פוליטי, כן, בטח.

ממש לא תמימות. אלה היו הצופים. לא בני עקיבא ולא השומר הצעיר.

איני מכיר אותם בתצורה הנוכחית (או של העשורים האחרונים) - הבנים שלי לא התעניינו.

אחותי היתה פעילה מאד ב"נוער לנווער" - השקיעו המון בהתנדבות, ממש לא בפוליטיקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הברכות, ביליתי עם שפעת.

לגבי מוזיקה פרסית, אני אוהב את גוגוש, שירים טובים עם אחלה מלודיה.

כשבא לי להציק לישראלים אני מנגן את זה:

[emoji327] Aref - Koochooloo | عارف - کوچولو - YouTube

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בגלל זה רשמתי נער ולא ילד.

בגיל הזה אתה אמור לדעת לחשוב לבד מה טוב לך.

זה הקהל יעד המועדף של כל התנועות alt-right, אנטיפא ודומיהם.

בדיוק הגיל שבו אתה עדיין לא מבין מה טוב לך, אבל האגו כבר בשמיים, ומרוב ההורמונים עפים גיצים מהתחת, ואתה מוכן להאמין לרעיון הכי מפגר, העיקר שזה ייתן לך מטרה בחיים.

אצל חלק זה עובר בגיל גיוס, אצל חלק בשנות ה20, את חלק צריך לקבור בחלקים במקומות שונים, בארון עופרת, שלא יקומו לתחיה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מטומטם יותר ממני. אין פספסן יותר ממני. אין שרוט יותר ממני.

חבל שהפוסט "איפה למצוא את האחת" כבר לא פה אחרת הייתם בשוק.

סליחה אם לא קשור, הרגשתי צורך לפרוק זאת.:roll:

לילה טוב.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...