Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוספת תשלום מהמעסיק בגין הוצאות רכב

פושה
שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע בתהליכי חיפוש עבודה ואני רוצה לדעת מהו הסכום הנכון שאוכל לבקש מהמעסיק כתוספת על הוצאות רכב. אני לא מצפה שיציעו לי ליסינג ויש לי רכב בבעלותי שאני רוצה להמשיך לנסוע בו בכל מקרה.

במקום העבודה הקודם שלי הייתי מקבל תוספת עגולה של 500 ש"ח וזה הספיק לכיסוי עלויות הדלק, אך לא יותר מזה. נאמר לי שצריך להתחשב גם בבלאי, ירידת הערך וכו'. אם מישהו התעסק בזה בעבר ויודע בדיוק אילו פקטורים לחשב, נא לציין איך לעשות זאת.

לפי החישוב שלי כרגע, 500 ש"ח שוב יספיקו לכיסוי עלויות הדלק בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים הוצאות רכב רק אם אתה נוסע "בתפקיד" לא מהבית וחזרה או אם אתה עובד מדינה ואז יש מקומות שמשלמים לך אגרת רישוי.. בכל מקרה לפי חוק נותנים דמי נסיעה לעבודה, שזה חודשי חופשי בערך.

אלא אם כן אתה מתכוון לנסיעה בתפקיד ואז נותנים לפי תעריף כלשהוא בין 1 ל2 שקלים לקלומטר.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לפי החוק המעסיק חייב לשלם לך 25.20 ש"ח ליום עבודה.

כל מה שמעבר לכך תלוי ברצונו הטוב או ברמת המיקוח שלך...

מה שאני מציע (וזה מה שעשיתי בעצמי), ביקשתי מהמעסיק הוצאות דלק ואחזקת רכב, את הסכום הנ"ל ביקשתי שיוסיף לשכר היסוד בניקוי 25.20 ש"ח ליום. (במילים אחרות, 25.2 ליום וכל היתר בשכר היסוד).

הרעיון הוא, כל החישוב של ההפרשות פנסיה, השתלמות וכד' מחושב מהשכר ייסוד. ככה ההפרשות שלך עולות, אמנם גם ההפרשה למס הכנסה וביטוח לאומי אבל בחשבון כללי זה יותר משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת החוק (משנת 2012) מדבר על החזר של עד 25.20 ליום, לפי החלק היחסי של חופשי-חודשי בעלות מירבית.

כמובן שניתן לשלם יותר מזה לפי מדיניות המעביד.

נשאלת השאלה אם הרכב משמש לצרכי העבודה או רק להגעה.

החזר מלא הוא הרבה יותר משקל לק"מ (2-3 שקלים ויותר, בהתאם לסוג הרכב) לא חסרים אתרים עם מידע בנושא או מחשבונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...