Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך המקובלת למכירת רכב?

Guest car4fun
שימו לב! השרשור הזה בן 3916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מוכר את הרכב שלי, וזו הפעם הראשונה.

עד לא מזמן חשבתי שהדרך המקובלת במכירת רכב היא התחייבות על גיר,שילדה ומנוע בבדיקה מול הקונה.

אבל לאחרונה התחלתי לקרוא ולשמוע שזה לא תמיד כך.

את הרכב שלי קניתי לפני כשנתיים וחצי ללא בדיקה ממגרש בחוצות בשם car4u

הרכב היה (ועדיין) נראה חדש ועם קמ מצוין.

התלהבתי, אהבתי וקניתי (ושילמתי מעט יותר בגלל הקמ בזמנו עמד על 33k).

אחרי תקופה מסוימת שמתי לב שהוחלף טמבון אחורי בעקבות הבדל קל מאוד(!) של הצבע ברמה שלקח לי זמן לעלות על זה.

ואז עם הזמן התפתח בטמבון הקידמי בפינה למטה מן קילוף קל מאוד של שכבה שקופה כמו שכבת הלאקה שנראה כמו פטרייה (לא יודע להסביר בדיוק מה זה). כששאלתי מישהו על זה אמר לי שכנראה הוחלף הטמבון ולא עשו צבע טוב והדרך להפטר מזה, זה לצבוע טמבון מחדש. פשוט באותה ״פיטרייה״ כאילו אין ברק והשתקפות.

עכשיו,

לי לא אמרו כלום על תאונות במועד רכישת הרכב. עד רבה כש״איימתי״ לבדוק אותו המוכר אמר ״בבקשה אין שום בעיה״ מה שגרם לי להאמין שהכל בסדר.

מצד שני הוחלפו 2 טמבונים קדמי ואחורי (לכאורה) שאני יודע עליהם רק בדיעבד.

מה עליי לעשות עכשיו כשאני מוכר את הרכב? איך אני אמור להתחייב על בדיקה שבעצמי לא ביצעתי?

האמת שגם אם הרכב עבר תאונה לא מפריע לי כי הוא באמת במצב נדיר(!!!) גם היום. אם לא הייתי רוצה לשנות קטגוריה לא הייתי מוכר אותו גם בעד 3מעל מחירון (מתוך הנחה שקשה לקבל היום אפילו מחירון) הרכב שמור מאוד קוסמטית, מכאנית, ק״מ 56 לשנתון 08 נסיעה שקטה בלי רעשים וקירקושים (יש לי בעיה עם זה) והצבע מדהים ומנצנץ כמו שאני אוהב! באמת שאין תלונות.

הבעיה שאנשים מתקשרים וישר שואלים אם הרכב עבר תאונות? ובאמת שאין לי מושג!

אצלי הוא לא עבר זה בטוח.

עד עכשיו תמיד אמרתי למתקשרים שאני מתחייב על גיר שיחדה ומנוע, ועכשיו אני חושב ״איך אתה מתחייב על משהו שלא עשית״ חשבתי אולי כדאי לי לעשות לרכב בדיקה בעצמי בלי קונה רק כדי לדעת מה באמת יש לרכב ואם יש אז מה יש.

בקיצור אני לא יודע מה עושים ומה נהוג או מקובל לעשות במצבים כאלה?

Help?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל טעות שקנית את הרכב ללא בדיקה, יכול להיות שהרכב הזה נוסע בצורה מאוד יפה אבל ממש לא בטיחותי !.

לדעתי זו סכנה לקנות רכב ועוד ממגרש ללא בדיקה, לדעתי סכנת חיים לך ולסובבים אותך.:evil:

אתה יכול להמשיך להגיד לאנשים שאתה מתחייב על הבדיקה ולהפסיד על זה כסף.

לדעתי תקח את הרכב שלך לבדיקה עצמאית, ותראה שהכל תקין, אתה לא יכול לדעת מה מצב הרכב לפי נסיעה יום יומית.

שיהיה בהצלחה במכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך חבר מכונאי או מבין ברכבים? מעבר עם פנס מתחת לרכב והסתכלות על השלדה מקרוב ייתן לך את המידע שאתה צריך.

אתה יכול גם להזמין את מודד הצבע המגנטי שיש עליו כאן שרשור ולראות אילו חלקי פח נצבעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מטרת הבדיקה היא הערכת נזקים של תאונות קודמות, הייתי מסתפק בקפיצה לפחח. יעלה הרבה פחות ויתן לך את כל המידע שצריך לגבי אילו חלקי פח הוחלפו/תוקנו וגם תדע מה מצב השילדה.

לגבי בטיחות הרכב וכו', לא הייתי רץ לשלם על בדיקה כשאתה ממילא מוכר את הרכב. רצוי שתגיד לקונה שאתה לא בדקת את הרכב בזמן הקניה שלו, ואם יתגלה משהו מהותי בבדיקה אתה תחזיר לו את העלות שלה. לחלופין תוכל להציע מראש לשלם חצי מעלות הבדיקה ולסכם שלא יהיו לו טענות במידה ומתגלה משהו לקוי. באופציה הראשונה אתה מסתכן לשלם את מלוא עלות הבדיקה אבל אולי לא תשלם בכלל, ואילו באופציה השניה אתה בטוח משלם חצי אבל לא יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה? אל תתחייב על כלום.

תסביר שאצלך הרכב שמור ומטופל, שאתה לא מכונאי ולא יכול להיות ערב לגבי משהו שאתה לא מבין בו ושאתה יד שניה.

תדגיש שאצלך הרכב נוסע בצורה טובה וללא בעיות, אך אתה לא יכול להתחייב לגבי פגמים.

(דרך אגב, גם לגבי פגיעות וכו' שאתה חושב שקרו לרכב בגלל משהו שנראה לך כך או אחרת לא הייתי מספר, מכיון שגם זה השערות שלך ולא ידע מקצועי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד - אל תתחייב על כלום. אתה יכול לומר שאתה יד 2 ואצלך לא היה כלום אבל אתה לא יכול להתחייב על הבעלים הקודם.

אם אתה רואה מישהו רציני שבא לראות את הרכב אתה יכול לסכם איתו מראש חצי חצי בבדיקה. הכי גרוע הבדיקה מראה שהייתה תאונה והמוכר לא רוצה לקנות? לפחות השגת לעצמך העתק של הבדיקה בחצי מחיר ואז תוכל להסביר לקונה הפוטנציאלי מה בדיוק עבר על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה לא להתחייב על כלום?

כשאני מחפש רכב יד 2,ואני מתקשר לאנשים אני דורש התחייבות שהרכב לא קיבל פיצוץ שעיקם לו את כול השילדה. לא מבקש מבן אדם דו"ח פחח, אבל לפחות את זה אני מצפה ממנו שידע. בלי זה,אין סיכוי שאני אקנה רכב ממישהו,כי מלבד העניין של הסיכון לזרוק כסף בדיקה לפח, זה מעיד לי על חובבנות,ועל בנאדם שלא מכיר את הרכב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל טעות שקנית את הרכב ללא בדיקה, יכול להיות שהרכב הזה נוסע בצורה מאוד יפה אבל ממש לא בטיחותי !.

לדעתי זו סכנה לקנות רכב ועוד ממגרש ללא בדיקה, לדעתי סכנת חיים לך ולסובבים אותך.:evil:

שיהיה בהצלחה במכירה.

לומדים מטעויות.. זה היה הרכב הראשון שקניתי. ולא הבנתי כל כך כמה זה חשוב. והאמת שיכול להיות שנהייתי עיוור מרוב שרציתי אותו כך שלא עניינה אותי הבדיקה. חרשתי את הצפון בחיפוש רכבים הגעתי לכל חור, ולא היה אכפת לי להסחב אפילו עוד אבל כשראיתי אותו- זהו! ישבתי בבית קפה סמוך ושיגעתי את אשתי כמו ילד "..אני רוצה ת'אוטו.. אני רוצה ת'אוטו..:bigcry:..."

היום שנינו מאושרים מהרכישה. אבל עכשיו הגיע הזמן לשדרג..

אין לך חבר מכונאי או מבין ברכבים?

לצערי, לא. לא מכיר מישהו שמתעסק בזה..

אבל מכונאי יכול לתת תשובות כמו של בדיקה במכון לבדיקת רכב?!

מה הבעיה? אל תתחייב על כלום.

תסביר שאצלך הרכב שמור ומטופל, שאתה לא מכונאי ולא יכול להיות ערב לגבי משהו שאתה לא מבין בו ושאתה יד שניה.

תדגיש שאצלך הרכב נוסע בצורה טובה וללא בעיות, אך אתה לא יכול להתחייב לגבי פגמים.

(דרך אגב, גם לגבי פגיעות וכו' שאתה חושב שקרו לרכב בגלל משהו שנראה לך כך או אחרת לא הייתי מספר, מכיון שגם זה השערות שלך ולא ידע מקצועי)

זה נחמד מאוד, אבל מסתבר שאפילו שזאת האמת.. זה פשוט לא נשמע טוב כנראה לצד השני מעבר לקו.

אנשים רוצים לדעת האם הרכב עבר תאונה. ולי אין תשובה לתת..

מצד שאני אני לא יכול להתחייב על שילדה.. גיר ומנוע אין לי בעיה כי את זה אני מרגיש ויודע שהכל בסדר ללא תקלות.

אבל אולי יש שילדה או קצה שילדה שאני לא יכול לדעת עליהם למעט בבדיקה.

איך שלא יהיה, זה לא נשמע אף פעם טוב לצד הקונה.

אולי אני צריך להגיד הרכב פיקס! ללא תאונות! ובמקרה שמצאו גיר שילדה או מנוע, מתחלקים חצי חצי?

ואז אם יגידו לקונה שהרכב עבר תאונה והוחלף פה והוחלף שם.. אבל אין גיר שילדה ומנוע. מה אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ מה שאני מסיק מהשרשור הוא שאתה מפחד מתאונות קודמות.

כמעט כל מכונאי יכול להעיף מבט על השלדה מלמטה\מלמעלה ולהגיד לך אם יש משהו או לא.

בדרך כלל ההתחייבות היא על מנוע\גיר\שלדה. אם השלדה נקיה ורק הוחלפו טמבונים או נצבעו, אין לך סיבה לחשוש מהתחייבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יותר טוב מהאמת ?

אם היית אומר לי שאין כלום והייתי מגלה בעיית שילדה לא הייתי קונה בשום מחיר.

אתה יכול לומר שקנית את הרכב ללא בדיקה, ואין שום בעיה מבחינתך שהקונה ייקח את הרכב לבדיקה היכן שהוא רוצה.

כמו שהציעו לך מעלי, לך לפחח, שלם לו 50 - 100 ש"ח כדי להשקיט את המצפון שלך, הוא תוך 5 דקות מתחת לרכב יוכל לומר לך אם הייתה תאונה או לא.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעשה בדיקה בעצמך אתה פשוט תשלם את כל הבדיקה וזהו, אם תתחייב על גיר מנוע ושלדה גם תדע מה יש לרכב וגם סיכוי קלוש שתצטרך לשלם על הבדיקה, לכן אם כבר אתה חושב ללכת לבדיקה תלך עם קונה פוטנציאלי כשאתה מתחייב על גיר מנוע ושלדה, ואם אף אחד מהם תקול גם תדע מה יש לרכב וגם לא תצטרך לשלם כי הבדיקה עליו.

כל עוד התאונה לא פגעה בשלדה קשה לי להאמין שזה נקרא ממש תאונה כי יש הרבה תאונות פגוש קטנות, כשקונה מתקשר פשוט תגיד לו את האמת - שאתה לא יודע מה עבר על הפגושים של הרכב אבל אתה מוכן להתחייב על השלדה שהיא נקייה, וזה המדד האמיתי לתאונות הרכב, פגוש זה בסה"כ פלסטיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה לא להתחייב על כלום?

ככה. לא מתחייב על כלום.

לא אני רכשתי את הרכב, הוא כבר יד 5 וחוגג השנה עשור וחצי. למה שאני אתחייב לך על משהו? לא מתאים לך? אתה מוזמן לעבור למודעה הבאה.

נב-

במחשבה שניה, גם אם יגיע היום בו אני אמכור רכב שרכשתי מהסוכנות אני לא אתחייב על כלום. שנה וחצי עבודה באיזור של אכסנת רכבים הספיקו לי בשביל לראות באיזה מצב הם מגיעים ארצה ואיזה יחס הם מקבלים מהעובדים פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט מוזמן לא להתחייב לכלום. כולי תקווה שרוב האנשים לא יהיו כמוני בכול הנוגע לקניית רכב, אחרת תתקע עם הרכב הרבה זמן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לצאת הכי בסדר שאפשר אבל גם רוצה לגעת איפה הגבול בין לצאת בסדר ללצאת פרייר או טיפש.

אם הכל יצא פיקס בבדיקה למעט סתם טמבון זה אני מאמין שאין בעיה לקונה.

אבל נניח והבדיקה מראה שהרכב עבר תאונה חזית אחורית לא חשוב מה והוחלפו עוד דברים ובוצעו עוד דברים. (אני אומר עוד דברים כי איןלי מושג מה כבר יכול להיות)

אבל למרות התאונה והחלקים שהוחלפו ונצבעו

אין גיר שילדה ומנוע. האם עדיין עליי לשלם?

ונניח שבכל זאת הקונה ירצה אותו, איך יודעים כמה להוריד? כפי שציינתי הרכב ממש ח-ד-ש ואני יופתע לשמוע אבל שוב גם אם כן עבר תאונה הוא כל כך במצב מצוין שזה מתגמד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה להוריד זה כבר תלוי הבעיה שיש/ אם יש.

בדר"כ בתאונה רצינית מורידים את ירידת הערך שקבע השמאי.

אגב, מילא שלדה, אבל אני לא מכיר אף אחד (חוץ מסוחרי רכב) שמתחייב על גיר ומנוע (!!) אלא אם הם בודקים את הרכב במוסך כל שבוע :roll:.

מאיפה לך מה מצב הגיר והשלדה? בקטע הזה אתה לא יכול לדעת מה הכסתח שירשום הבוחן בבדיקה, ואז לכו תתווכו על סעיף כזה או אחר...

בקיצור, לך לפחח מקצועי וקבל ממנו חוות דעת אם הייתה פגיעה בשלדה או לא - אם אין פגיעת שלדה, זה לא נחשב תאונה מבחינת הסחירות של הרכב - ותוכל להתחייב בשקט על שלדה.

אגב, מי שרוצה ממך התחייבות על גיר ומנוע - שלח אותו למגרש המכוניות הקרוב, קונה רציני לא יטרח ומספיק שתראה לו ספר טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...