Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעיון למוצר והתנהלות מול חברות

אביב
שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

רעיון שעלה במוחי והחלטתי לנצל את חוכמת ההמונים.

מדובר ברעיון לאביזר הרחבה למוצר קיים. ברעיון עצמו אין חידוש טכנולוגי (ברמת החומר או התהליך), רק מתן מענה לצורך שלדעתי קיים בשוק המקומי ואולי גם בשווקים בחו"ל. מבדיקה ראשונית ביותר שערכתי לא נרשמו פטנטים על רעיון שכזה, ישנם פטנטים דומים מתחומים אחרים.

מאחר ואני יודע היטב מה המשמעות של רישום פטנט אני מוותר מראש על התענוג. ברצוני ללכת לאחת החברות המובילות בתחום ולהציע את הרעיון. מאחר ומדובר באביזר שניתן לייצר תוך שעה מרגע שעזבתי את המקום נשאלת השאלה מהי הדרך הנכונה (ולא כבדה, אם ישנה) להציע את הרעיון לחברה, מבלי לאבד את הבעלות עליו ובהנחה והכל מסתדר והחברה הגונה מה תהיה תמורה ראויה- האם יש משהו שמקובל?

אודה לעצות מנסיונכם הטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר קרוב מאוד שיש לו חברה שמתמחה בהוצאת מוצרים חדשים לשוק, כולל רישום פטנטים ומדגמים, וכמו כן בליווי אנשים כמוך, נראה לי שפגישה ראשונה איתו היא בחינם, בכל מקרה אשמח לקשר ביינכם במידה ותרצה.

הבחור בעל ניסיון רב של מס' שנים וחלק מהלקוחות שלו הם שופרסל, הום סנטר ועוד חברות הפצה ושיווק מובילות בשוק.

זה האתר שלו :

http://www.b4market.co.il/

שים לב שלמעלה מצד שמאל יש את האייקון שאתה זקוק לו.

הבחור מקצוען והוגן, אני מכיר אותו רק 30 שנים.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. בהחלט ייתכן ואעזר בהמלצות.

הרעיון מכוון לחברה מאד ספציפית ולכן המחשבה הראשונית שלי הייתה להציע להם את הרעיון ופחות לנסות להביא אותו לשוק בעצמי.

מהי הדרך הנכונה לעשות זאת (אם לדעתכם זו טעות אתם גם מוזמנים לכתוב).

אגב פנדוב, כל הסיפור של חשמלטור, מהנדס וכו' זה בעיקר הלצה ותו לא. למרות שבעוונותי הרבים אלו אכן תארים והסמכות שאני נושא הכוונה הייתה קוריוזית ושלא יחשוב חלילה מישהו שיש כאן כוונה להתנשא בהצגתם. מאחר והעלת את זה אני אעשה שינוי קל ע"מ שלא תהיה טעות. מעתה אמור מוהנדס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי הדרך, רק הבנתי שעליך להיות זהיר מאוד ולהתיעץ ב"כלליות". לכן ההפניה שהפניתי, ודאי יש עוד כתובות. אולי, אך במשנה זהירות מרצים שלמדת אצלם.

לגבי תארים וכנויים, ידוע. אל תתרגש מהשטויות שלי ואל תעשה שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קיים חשש ממשי כי המוצר ייוצר לבד ע"י החברה, שעה אחרי שתעזוב.

לדעתי, תנסה לעניין אותם ברעיון ופחות במימוש (רק תגיד שהוא ברשותך ותוכל ליצרו תוך שעה).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיאור כללי מידי מכדי לחוות דיעה אחראית.

אשמח בכיף לתרום מנסיוני אם תספר יותר (אחתום על NDA כמובן).

לחילופין, מה שהציע מיכאל כמה הודעות מעלי נשמע הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון, אם אתה ניגש לחברה כלשהי ומציע רעיון שאין לך כל תימוכין בכך שהוא שלך, מדוע שהם ישלמו לך על כך כסף?

הצעת רעיון, אהבו - לקחו והשתמשו, אולי אף שיפרו או המציאו משהו חדש. אם לא - הרעיון נשכח.

בכל אופן, להגיע לחברה כלשהי ולהציע להם רעיון זה לא עניין רציני לדעתי.

אם זה מוצר כלשהו שמצריך ייצור, הייתי ממליץ לייצר כמה דוגמאות ורק לאחר מכן לגשת לחברה. רצוי עם מסמכים כלשהם שמונע מהם להשתמש במוצר ללא אישור מצידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כרגע אני באותו מצב. יש לי שני רעיונות שאחת מהן כבר בפיתוח. שאלתי את אותם שאלות ולאחר שראיתי שאין מנוס אלה לספר אותו לפחות לחברה אחת כי אין מה לעשות הרבה חוץ מלהחתים אותם על mda. אז פניתי והם יתלהבו ונתנו לי מחיר פיתוח וליווי זול כי ראו בזה פוטנציאל ואפילו אמרו לי שהם מתמחים בתחום ולא עלה להם הרעיון ואז פחדתי והקלטתי את כל השיחות שבו אני מזהיר אותם בצורה יפה שעד כמה חשובה הסודיות. בעסקים לוקחים סיכונים ופה אין לך דרך אחרת. או פטנט שדרך אגב זה לא עולה יקר . יש חברה בארהב שאם הם מוצאים כבר פטנט רשום אתה משלם להם בסביבות ה-200$-500 ואם לא אז חינם והם מטפלים בך. כלומר שאם לא רשום אז זכית. שום דבר חוץ מזה לא המנע מחברה או פקיד לגנוב רעיון גם בעקיפין דרך חברת בת או קבלן משנה ויהיה מאוד קשה לתפוס אותם. אבל לפי דעתי חברה שמכבדת את עצמה לא תתעסק ותחשוב לרגע להסתבך עם החוק. בכל מקרה בהצלחה לך. אם יש שאלות ספציפיות אתה מוזמן לשאול ;-)

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון איננו בר הגנה, אלא רק אופן יישומו/הוצאתו לפועל.

אם הרעיון הוא בר הגנה כפטנט, הייתי מגיש לפחות provisional, ואז אתה יכול לכתוב patent pending. זה אמנם לא הכי "כשר" אם אין לך כוונה to pursue בהמשך פטנט מלא, אבל אתה לא תהיה הראשון שמשתמש בטריק הזה.

אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לענות כאן או בפרטי. בדיוק כתבתי משהו בנושא הזה ל- themarker וגם באיזה ספר על יזמות שבדיוק יוצא לאור.

גילוי נאות: הכותב הינו עורך דין ;-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מה שהעו"ד כתב.

באים אליי הרבה לקוחות עם רעיון ראשוני. רובם מנסחים NDA או בנוסף provisional

שמעניק להם שנה להתקדם וקדימות על ניסיונות אחרים לרשום רעיון דומה.

מנק' מבט של יצרן ומפתח, שתראה גם את הצד השני - אני לא ממהר לחתום על NDA כמו שאני לא עט

על כל רעיון שמוצעת לי שותפות או רכישה.

אני קודם דואג להכניס סעיפי הגנה עצמית ושהם יכניסו את פירוט הרעיון בשלמותו (לא "מברג" אלא "מברג שעושה...בעזרת...").

סתם דוגמא: באים אליי כל הזמן עם רעיונות למוצר מהפכני לחלל הבטן. "מוצר לחלל הבטן" ושאסור לי להתחרות בזה.

רק בשנה האחרונה עבדתי על 6-7 רעיונות שונים לחלל הבטן בלבד. מבין את הסיכון?

אם לא הייתי עושה כן, תוך 10-15 הסכמים אני לא יכול לעבוד עם אף אחד וגם לא לקדם רעיונות שלי.

יצרן תמיד יכול להגיד לך "יש לי מחלקת פיתוח, הם כל הזמן מוציאים דברים חדשים".

ז"א ש-NDA זה יופי אבל ניתן לעקיפה, provisional כבר נותן לך גיבוי וגם נראה אחרת בעיניי הלקוח הפוטנציאלי,

הוא מבין שאכן יש פה חידוש.

בהצלחה!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...