Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופ"ש עם שברולט סילברדו, רשמים מנסיעת מבחן.

nimrodgavish
שימו לב! השרשור הזה בן 3960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הציעו לי לקחת שברולט סילברדו לנסיעת מבחן לסוף השבוע, אז הסכמתי, מה יש לי להפסיד?

זה מה שיש לי להגיד על העניין, אם מישהו מתעניין (האמור מתייחס לשני המינים, למרות שאנחנו כולנו יודעים שבתכלס לא).

בהתחלה:

הסילברדו של שברולט נראה למרחוק, אם הגודל שלו לא עשה לכם את זה, אז ציפויי הכרום הרבים בטוח יעזרו. יש פה המון כרום, גם הפגוש מקדימה, גם המסגרת של הגריל הענק, וגם ההתקנה המקומית של הקשתות בארגז. אם זה יפה או לא תחליטו בעצמכם, בעיני זה נראה טוב, ואפילו אחרי שהכל התלכלך בנסיעה בשטח, עדיין הסילברדו נראה יפה, סליחה, מפחיד. אז רק אם אתם לא נחבאים אל הכלים כדאי לכם להמשיך לקרוא הלאה.

בעמידה:

הגרסה של רכב המבחן היא LTZ, מדובר בגרסה המפוארת, וזה בהחלט מרגיש כך. המושבים הקדמיים מחוממים, מקוררים וחשמליים, ולמרות שההגה לא מתכוונן למרחק, ניתן למצוא תנוחת נהיגה טובה בעזרת הדוושות שדווקא כן מתכווננות. מערכת השמע מגיעה עם רמקולים של BOSE, כולל סאב-וופר וחיבור להכל, אך האיכות שלה טובה ולא יותר מזה. בתא הנוסעים מתקבלת תחושה מפוארת, כשגם הפלסטיק דמוי העץ לא מצליח להפר, ובסך הכל איכות ההרכבה טובה, ולא נשמעו קרקושים גם בנסיעה מאוד מאומצת בשטח. תלונה יחידה ומאוד קטנונית היא לגבי המרווח לנוסעים. לא חסר מקום, אך מי שהוא קצת גבוה ממני (1.95 מטר ביום בהיר) כבר יגרד את גג השמש. ועודף המערכות החשמליות מתחת למושבים הקדמיים גורם לכך שאין שם מקום לרגלי היושבים מאחורה, כך שמקום לא חסר, אך באמת שציפיתי ליותר. בהשוואה לטנדרים "רגילים" אין מה להשוות, תא הנוסעים הרבה יותר נוח והרבה יותר מרווח מכל טנדר שיוצר ע"י מלוכסני העיניים. חוסר מסויים נמצא בתאי האכסון, כשהם פשוט לא קיימים מתחת למושב האחורי או מתחת לקדמיים, כך שוו הגרירה הכבד היה חופשי לנוע ברחבי התא, מעבר לגרסה הפשוטה יותר פותר את הבעיה ומוסיף גם מושב שישי בעת הצורך, אני הייתי בוחר דווקא בגרסה הזו.

בכביש:

ההשוואה הישירה של הסילברדו היא אל מול הטנדרים הקטנים האחרים, או אל מול אחיו האמריקאים, אך בהשוואות אלו הוא פשוט יותר טוב מהשאר. נוחות הנסיעה, גם כשהארגז ריק, היא טובה מאוד, ורק רצף של שיבושים יוציא אותו משלוותו ויזכיר שמדובר בטנדר. רעשי הכביש מוסווים היטב, ולא פעם מצאתי את עצמי במהירות בלתי חוקית, בלי שמשהו בנסיעה ירמוז לי על כך, פרט לאזהרה המאוד אמריקאית: VEHICLE OVERSPEED, שמופיעה בלוח השעונים מעל ל-120 קמ"ש. אם אעיז להשוות אותו גם למכוניות פרטיות, הוא עדיין ירגיש בנוח, ויספק רייד טוב, כשרק המתלים מזכירים מדי פעם שלא מדובר במשפחתית גדולה סטנדרטית. בנהיגה ספורטיבית בכביש המפותל, לא.

בשטח:

כל עוד יש לו מקום, והזוויות מאפשרות לו אז הכל בסדר, גם עליות תלולות עם דרדרת לא הפריעו לו יותר מדי, וגם סלעים גדולים. הבעיה מתחילה באורך וברוחב העצומים שלא מאפשרים בחירת נתיב חכמה, אלא יותר נהיגה של תן גז ויהיה בסדר. הגחון מאורגן טוב, כשמה שצריך להיות מעל השלדה המאוד מסיבית נמצא שם, ומה שלא מכוסה בפחי מגן. רק ציר ההינע נשאר חשוף לגמרי, וזה משהו שצריך לשים אליו לב בשטח, למרות התחושה שהוא מספיק גדול כדי לשבור את האבן או ההר שיתקלו בו.

בדרכי עפר מהירות הוא מרגיש מאוד טוב, אך חשוב לזכור לשלב ל-4X4 גם אם נראה שהשטח קל, לא פעם מצאתי את עצמי מפרפר גלגלים בכל מהירות שבה רוצים להאיץ במצב 2X4 על דרך כזאת. נחמד לגלות שהבקרות האלקטרוניות למיניהן ניתנות לניתוק מלא בכל מצב של מערכת ההנעה. כדי לסכם את הנושא, הוא יגיע לכל מקום, כל עוד הדרך רחבה מספיק, אך שעשועי עבירות הם לא משהו שהוא יהיה להם שותף שמח.

בסיכום:

אין ברירה אלא להתייחס לצד הכלכלי. הגרסה של רכב המבחן עולה כ- 250,000 שקלים, לשם השוואה, הגרסה המפוארת של טויוטה היילקס עולה בערך אותו דבר. מבירור עם בעלי העסקים, ליטר סולר עבור טויוטה היילקס עולה 7.3 שקלים, בעוד שליטר סולר עבור הסילברדו עולה 4.3 שקלים (לאחר החזרי שקר כלשהו שאני לא הבנתי). צריכת הדלק שנמדדה בסופ"ש שכלל נסיעות מאומצות רבות בשטח, והתלהבות של: "תראה איך הבהמה הזאת מאיצה" על הכביש, עמדה על 6 ק"מ\ליטר. בחישוב פשוט, כדי שההיי-לקס תהיה כדאית כלכלית היא צריכה להשיג נתון צריכת דלק יותר טוב מ- 10 ק"מ\ליטר, בנהיגה מאומצת, וזה עוד מבלי להזכיר את העלויות השותפות של טסט, טיפולים וכו'. כך שגם מבחינה כלכלית, המשאיות האמריקאיות עדיפות על הטנדרים הקטנים. אם נכניס גם את רכבי הפנאי היקרים למשוואה, אז יש פה כבר עניין של העדפה אישית, אך בהחלט כדאי לשקול גם משאית כזאת מולם, ואני יודע שאני נשמע כמו יאנקי דרומי מוגזם. ביחס לטנדרים האמריקאים האחרים, הסילברדו יותר נוח וגם נותן תחושה מפוארת יותר בנסיעה. אז אם יש לכם חניה ליד הבית, ואתם לא גרים בעיר, ולא מעוניינים להכנס לעיר, אז כדאי לשקול את הסילברדו גם כאופציה אל מול מכונית פרטית, וכבר אמרתי שאני מוזר.

ואם במקרה אתם חקלאים, שגרים בפריפריה, ומחזיקים טנדר, הרשו לי לצטט את השכן שלי שאמר: "אם זה רק היה נכנס לשורות במטע...". אז אנשי הגד"ש, שימו לב!

והוספתי כמה תמונות, בשביל הנימוס.

DSC_4494.jpg

DSC_4500.jpg

DSC_4506.jpg

DSC_4543.jpg

DSC_4553.jpg

DSC_4576.jpg

DSC_4577.jpg

DSC_4626.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באיזה סוכנות umi היו כאלה נדיבים,?אני רוצה לבקר שם...

תודה על השיתוף.איך רעש המנוע ורעשי כביש בנהיגה עם חלונות סגורים?מה עם קוטר הסיבוב,עדיין מגוחך או שהשתפר?

אשמח גם לתמונות פנים..

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד!

האם נפתחה הכניסה למאגר בוטמיה?

באיזה סוכנות umi היו כאלה נדיבים,?אני רוצה לבקר שם...

תודה על השיתוף.איך רעש המנוע ורעשי כביש בנהיגה עם חלונות סגורים?מה עם קוטר הסיבוב,עדיין מגוחך או שהשתפר?

הכל פתוח כשרוצים...

רעש המנוע בשיוט כמעט ולא נשמע, רק בתאוצות שומעים, אך זה רעש בתדר נמוך שלא מאוד מפריע.

בנהיגה עם חלונות סגורים יש רמת רעש של משפחתית גדולה ממוצעת, אם זה עוזר לך להבין את העוצמה, באמת שהשקט מפתיע ביחס לטנדר.

קוטר הסיבוב הוא גדול, כמובן שמדובר בגרסה הקצרה שבה קוטר הסיבוב יותר טוב מבארוכה, אני לא יודע אם נעשה איזה שיפור בעניין הזה על פני מה שהיה פעם, אני לא הרגשתי בזה בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד עיניין אותי לקחת 2*4 שאסי לצורך התקנת יחידת קרור וארגז קרור,אני לא רואה כאלה בקונפגירציה הזו.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת, תודה רבה.

גם אני זכיתי לקבל שברולט סילברדו לסוף שבוע לפני איזה חצי שנה. רכב נהדר, באמת כיף של רכב, מהסוג שאפשר לחרוש איתו מאות קילומטרים בלי להרגיש בכלל. לדעתי הדגם הארוך (הדאבל קבינה) ארוך מידי, דגם הקבינה וחצי הקצר הוא האידיאלי - גם מגיע עם הנעה כפולה, גם מקום לחמישה נוסעים וגם דלתות אחוריות (בכיוון פתיחה הפוך, אבל עדיין). כשנסעתי לבקר את סבתא עם הסילברדו הארוך הייתי צריך לחנות בצד השני של השכונה כי רק שם הייתה חניה מספיק גדולה :lol: אבל מחוץ לעיר? תענוג.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת, תודה רבה.

גם אני זכיתי לקבל שברולט סילברדו לסוף שבוע לפני איזה חצי שנה. רכב נהדר, באמת כיף של רכב, מהסוג שאפשר לחרוש איתו מאות קילומטרים בלי להרגיש בכלל. לדעתי הדגם הארוך (הדאבל קבינה) ארוך מידי, דגם הקבינה וחצי הקצר הוא האידיאלי - גם מגיע עם הנעה כפולה, גם מקום לחמישה נוסעים וגם דלתות אחוריות (בכיוון פתיחה הפוך, אבל עדיין). כשנסעתי לבקר את סבתא עם הסילברדו הארוך הייתי צריך לחנות בצד השני של השכונה כי רק שם הייתה חניה מספיק גדולה :lol: אבל מחוץ לעיר? תענוג.

הגרסה של הקבינה וחצי מאוד צפופה מאחורה, אני לא הצלחתי לשבת שם, וקשה לי להאמין שאיתה הייתה מוצא חניה אצל סבתא :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור!

מפלצת שאוהבים :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...