Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פייסבוק שמאלנית? פייסבוק מכירה במדינה פלסטינית?

lesles
שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרגע ראיתי משהו שגרם לי אי נוחות.

ראיתי שמישהו העלה מודעה לפייסבוק, לקבוצה מסוימת.

הוא העלה אותה מהפלאפון, והמיקום היה, על פי פייסבוק, https://www.facebook.com/pages/Beit-Jala/105741219458459

או בתרגום, בית ג'אלה-פלסטין.

מה זה זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלסטיין - כינוי בשפות רבות לאזור הקרוי כיום בעברית ארץ ישראל

פייסבוק אינה ישראלית ואיננה דוברת עברית מלידה, לכן אין לך מה להרגיש באי נוחות

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שבועות יצא לי להגיע לאיזה אתר של חברה שמספקת שירותי סינון דואר זבל (לחברות גדולות, אוניברסיטאות וכו'), לא חברה ישראלית. באתר שלהם יש מפת עולם אינטראקטיבית שמראה כמה אחוזים של דואר זבל מגיעים ממדינות שונות בעולם (מדינה זבלנית במיוחד צבועה באדום כהה, עד ורדרד בהיר למדינה שכמעט ואינה מזבלת). כשאתה עובר עם העכבר מעל המדינה, אתה רואה מה השם שלה ואת האחוזים של דואר הזבל שסונן ממנה.

בקיצור, מתוך סקרנות התמקדתי בישראל, וראיתי שיו"ש והגדה המערבית (עזה וכו') לא נחשבים כישראל אלא כ"פלסטין".

אני מניחה שלא מדובר בהכרה במדינה עצמאית בשם הזה, אלא בתוצר של המצב בשטח וגם בעובדה שהם קיבלו הכרה באו"ם בשם הזה.

בעייתי, אבל זה מצב שיוסדר רק מדינית (איכשהו, מתישהו), ולא במלחמה במפות וירטואליות למיניהן.

אגב, מבחינת פילוח בפייסבוק, התשובה שניתנה כאן אינה נכונה. פייסבוק יודעים מצויין לתת פילוח למדינה בשם Israel. מי שמפרסם מודעה בפייסבוק ובוחר לאילו מדינות יעד להפיץ, יכול לבחור "ישראל" ו"פלסטין" בנפרד.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"שמאלנית"?

אני מציע שתוציא את הראש מהתחת ותבין שזה לא תמיד "הם מול אנחנו" ושאנחנו לא מרכז העולם.

שמאל זה לא מושג שקשור לישראל, ולפייסבוק יש את כל הזכות להגדיר איך שהיא רוצה את הטריטוריה הפלסטינית.

נכון שאין שם מדינה מסודרת אבל זה השטח שבו נמצאים הפלסטינים וכך הוא נקרא, גם אם אנשים מהימין הישראלי לא אוהבים את זה.

אתה באמת מצפה שחברה מסחרית כמו פייסבוק תפסיד פוטנציאל של 2.5 מליון לקוחות רק כדי להיות "בסדר" עם ישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה אומר שברגע מסוים שדה התעופה של אנטבה היה שלנו?

בעצם, אני נפגשתי לפני שנה עם נציגים של צה"ל בתערוכת תעופה וחלל בצ'ילה. אז גם שם זה היה שטח ישראלי?

אחת הטענות היותר גרועות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד חיילי צה"ל נמצאים שם, זאת ישראל.

האמת שבאמת הייתי שם כחייל, אב לא זו הנקודה. על פי ההגיון הזה גם דרום לבנון הייתה שלנו, ואני מניח שברגעים מסויימים גם הכור בעיראק ובסוריה (אם להאמין לדיווחים הזרים על נוכחות מטכ"ל/שלדג בעת התקיפות).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מניח שהתושבים בבית ג'אלה הם ישראלים לפי ההגיון הזה - נכון?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל היא השטח שהמדינה סיפחה והחילה את הריבונות עליו. השטחים לא כאלה ולכן התושבים גם לא אזרחי המדינה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או בתרגום, בית ג'אלה-פלסטין. מה זה זה?

מה אתה רוצה מהם. מדינת ישראל בעצמה לא יודעת מה היא רוצה לעשות עם יו"ש, אז מה אתה בא בטענות אל אחרים.

אם מדינת ישראל היתה אומרת (למשל ע"י סיפוח) שכל האיזור שלה, ואז היו אומרים אחרת - זה דבר אחד; אבל אחרי יותר מארבעים שנה אנחנו בעצמנו לא יודעים מה אנחנו רוצים...

אז מה אתה רוצה מהם.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסדר הטוב כשארגונים כאלה ואחרים לא רצו לנקוט עמדה פוליטית, הם קראו לשטחים הללו Palestinian Authority או בקיצור PA.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה תגידו לדוגמא על זה שגם צק פוינט הישראלית נותנת להגדיר את פלסטין כמדינה במהלך ההתקנה של מוצריה?

או בקוצר באמת? זה מה שנשאר להתעסק בו?

באמת נסחפו עם הus vs them

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...