Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן שמגיע לטמפרטורה בתא הנוסעים בין 8-10 מעלות נחשב לטוב/סביר?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלאתי גז במזגן ותוך כדי מדדתי את עוצמת הקירור בתוך תא הנוסעים והטמפרטורה הכי נמוכה שהתקבלה היתה 8 מעלות צלסיוס ,האם זה נחשב לטמפרטורה סבירה כשהמזגן פועל במלוא תפוקתו?

יש לציין שהמילוי והבדיקה נעשו ביום חם במיוחד בשעות הצהריים.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה טוב.

יותר נכון לרשום 8 מעלות מהפתח של המזגן. (בפועל ברכב יש אולי 24 מעלות אחרי קירור של כמה דקות טובות ברכבים עם מזגנים חזקים וטובים, אפשר להגיע גם ל18 מעלות לדעתי ולא בשמש ישירה)

כמובן כל זה לפי הרגשה (כמה פעמים מדדתי עם מכשיר, וכל השאר כבר הייתה לי אינדיקציה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע לי זו הטמפרטורה הנמדדת בפתחי היציאה במרבית הרכבים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי סיאט טולדו שנת 93, בפתח של המזגן עם מהירות איוורור הכי מהירה (אמור לגרום לטמפרטורה גבוה יותר), בשיא בקיץ, קיבלתי 0 מעלות, כן 0 מעלות. המזגן היה מקפיא. (יש לשים לב כי היות והרכב ישן, מדובר גם בגז הישן, ועד כמה שאני יודע הוא טוב יותר).

לאחר מכן החלפתי לרנו מגאן 2, והמזגן אכן הוציא לי 8 מעלות, אבל זה הרגיש כאילו הוא לא מקרר בכלל, זה באמת אמור להיות ככה? זה נראה לי מוזר ש 8 מעלות מרגיש כל כך רע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה טוב.

יותר נכון לרשום 8 מעלות מהפתח של המזגן. (בפועל ברכב יש אולי 24 מעלות אחרי קירור של כמה דקות טובות ברכבים עם מזגנים חזקים וטובים, אפשר להגיע גם ל18 מעלות לדעתי ולא בשמש ישירה)

כמובן כל זה לפי הרגשה (כמה פעמים מדדתי עם מכשיר, וכל השאר כבר הייתה לי אינדיקציה).

אכן הכוונה היתה לטמפרטורה שנמדדה בפתחיי היציאה של המזגן בקונסולה המרכזית.

וכפי שציינתי המדידה היתבצעה בשעת צהריים ביום חם/שרבי במיוחד.

אגב,ההרגשה היתה שהמזגן קירר סבבה לגמריי אז אני מניח שהמצב תקין לחלוטין.

אגב, מדובר על מזגן של רכב אמריקאי ישן שפועל על הגז הישן(R12 ).

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר מכן החלפתי לרנו מגאן 2, והמזגן אכן הוציא לי 8 מעלות, אבל זה הרגיש כאילו הוא לא מקרר בכלל, זה באמת אמור להיות ככה? זה נראה לי מוזר ש 8 מעלות מרגיש כל כך רע...

לפי מה זכור לי המזגן ברכב הזה מקרר מצויין גם בימים חמים מאוד, אחרי זמן מה שהמזגן עובד פנים הרכב מתקרר בצורה טובה מאוד.

אין כ"כ קשר לסוג הגז זה זניח, הטרמוסטט הוא זה שקובע את הטמפ', בכל הרכבים כמעט המזגן יכול להקפיא עד כדי שהיחידה הפנימית תקפא מקרח והאוויר לא יזורם דרכו, זאת הסיבה שיש טרמוסטט שימנע מהמזגן לקפוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידיוק.

אצלי למשל הטרמוסטט בעייתי, בנסיעה בינעירונית המזגן קופא לי (גם ככה קפוא ברכב, אני משאיר את הזרימת אוויר על עוצמה גבוהה, אך מכבה הAC לכמה דקות וזה מסתדר).

טפו טפו טפו אצלי הוא גם שובר לי את האצבעות מרוב קור, מחוץ לעיר:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי שמעתי מכמה אנשים שהמזגנים ברכבים האמריקאים ידועים באייכותם ואמינותם הגבוהה ועוצמת הקירור המקפיאה שלהם,היש אמת בדבר? האם באמת המזגנים ברכבים האמריקאים באמת כאלה מקפיאים?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע תקין.

האם הרכב עמד במקום ובסל"ד סרק ? אם כן, האם ניסית לבדוק גם בנסיעה ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפרטורה נמדדה תוך כדיי נסיעה וכעבור כ5 דקות בלבד הטמפרטורה שהתקבלה על צג המודד היתה בין 8-9 מעלות אך בהמשך הנסיעה עד יעדי (עוד בערך כ5 דקות)הטמפרטורה לא ירדה יותר מ8 מעלות, האם הדבר תקין?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי שמעתי מכמה אנשים שהמזגנים ברכבים האמריקאים ידועים באייכותם ואמינותם הגבוהה ועוצמת הקירור המקפיאה שלהם,היש אמת בדבר? האם באמת המזגנים ברכבים האמריקאים באמת כאלה מקפיאים?

אמריקאים ידועים בכל מה שקשור לנוחות. (גם הצרפתיות, אבל הנוחות שלהם שונה מאוד).

לא יצא לי ליסוע בהרבה אמריקאיות, ככה שאני לא יודע אם המזגן טוב בחלק גדול מהרכבים שלהם.

מה שכן משגע אותי, למה בחלק מהאמריקאיות, הישנות בעיקר, הפתחי מזגן קטנטנים! (בגודל של כיףכף קטן, לא עלה לי משהו אחר).

אם תחפש תמונות של פונטיאקים ואולדסמוביל למיניהם, תראה שיש 8 פתחי מיזוג אוויר רק על הדשבורד, ולך תדע כמה ברכב עצמו (נראלי יש להם מפוח של מזגן ביתי).

מזגן מקפיא ממש, ששובר את העצמות, לא טוב לדעתי.

בצרפתיות (לא יודע איך זה בחדשות), המזגן מצויין מבחינת הכל, לא שובר לך את העצמות מרוב קור, ומקרר את הרכב נפלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כן,אם זו טמפרטורה תחת שמש ישירה והמפוח בעוצמה גבוה זה טמפרטורה מצוינת.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה,כפי שאורן כבר ציין גם לדעתי כל עוד הטמפרטורה שהתקבלה בפתחיי האיוורור נמדדה תחת שמש ישירה ביום חם מאוד מתחת ל10 מעלות זה מצוין ומראה על מדחס תקין לחלוטין.

אגב,גם אצלי בקמארו הטמפרטורה דיי דומה למצב אצלך וההרגשה הכללית שמתקבלת בחלל תא הנוסעים לאחר מספר דקות בודדות שהמזגן פועל קרירה ונעימה מאוד, דבר המצביע(כנראה) על מזגן/מדחס במצב סביר/טוב שמבצע את עבודתו נאמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...