Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור יניקת אוויר - אלפא - צריך עזרה דחוף. // תוצאות //

Adabbbbbb
שימו לב! השרשור הזה בן 7716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז עשיתי כמה שינויים במערכת היניקה.

ניתקתי את הנשם - הוא מאוד מאוד מלכלך את הקרב' בשמן, ולא יעיל בכלל. מכביד מאוד על המנוע, אני כנראה אחבר אותו לאגזוז שיפלוט לשם את הזועמה הזאת.

דבר שני,

לקופסאת יניקת האוויר יש 2 פתחים עקריים.

1. צינור שנמצא בין הרדיאטור למנורה - מקבל אוויר קר.

2. צינור שמחובר למערכת הפליטה - מקבל את האוויר של מערכת הפליטה.

בין שתיהם יש שסתום - כנראה כשנוסעים מהר נפתח הפתח של צינור מ"ס 1 ונסתם הפתח של צינור מ"ס 2.

בנסיעה רגילה ורגועה (אני מעריך שמתחת ל70) הקרבורטורים מקבלים אוויר ממערכת הפליטה( צינור מ"ס 2).

ברצוני לנתק את אפשרות 2, ולהשאיר את צינור מ"ס 1 פתוח.

אני רוצה להוסיף : השסתום הנ"ל ישן, וצריך להפעיל כח רב ע"מ לפתוח אותו (ולאפשר לזרימת אוויר מצינור מ"פ 1.)

אנא חוו דעתכם על השינויים הנ"ל..

אני צריך חוות דעת דחופה, לפני שנכנס שוב מזג האוויר החורפי (מחר.)

תודה רבה,

תיהיו בריאים.

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את האלפא, אבל זה יותר מכונאות כללית:

קודם כל לגבי צינור הנשם - בדקתה אם יש מן פלטר בפנים - תפקידו למנוע זריקת טיפות שמן לתוך הקרבורטור. כמובן, אם יש פריצת לחץ בבוחנות אז הפילטר הזה לא ממש יעזור, אבל אם הוא איננו אז גם מנוע סביר ישמן לך את הקרבורטור לא רע :(

לגבי שסתום בקופסת היניקה:

תפקידו להפשר חימום מהיר יותר של המנוע בימים קרים ולמנוע הצתברות קרח בקרבורטור בימים קרים מאוד. צינור מס' 1 מכניס אוויר קר מבחוץ - מס' 2 מכניס אוויר חם לא ממע' פליטה אלא מאחורי מגן מיוחד המותקן בד"כ על הסעפת.

השסתום מופעל ע"י חיישן טמפרטורה מכני - לא ע"י מהירות הנסיעה. יש שם כזה מוט שמתארך בהשפעת חום וחוסם את הפתח של צינור 2. במכוניות ישנות השסתום הזה היה מופעל ידנית (ע"י בורר מצבים קיץ - חורף).

הטמפ' נדרשת לחסימת השסתום היא בד"כ 10 מעלות או פחות - לכן אם אתה לא גר בירושלים :) אתה יכול לחסום את פתח מס' 2 בלי בעיה.

אם השסתום כל הזמן מכוון על 2 - סימן שמשהו השתבש וכדי מאוד שתעביר ל 1 (קר תוודה שאתה לא טועה במצב שלו - זה לא ממש בריא לתת למנוע לאכול אוויר חם ללא צורך).

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם מה שאתה אומר זה שאם הוא לא ינסע במקומות עם טמפרטורות של פחות מ-10 מעלות אז האוויר החם לא יגיע אל המנוע ממילא והשסתום נשאר סגור?

גם היום יש מערכות כאלו?

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה המהירה.!

בקשר לנשם, היה פילטר, אבל אי שם בתחילת השינויים והשיחזורים הוא נעלם... :(

לכן הורדתי אותו וסתמתי את החור (שמתי רשת + חומר אפוקסי "סלמי").

את צינור הנשם אני מעביר לאותו מקום שממנו נכנס אוויר למערכת היניקה (צינורות מסעפת הפליטה).

בקשר לצנרת של כניסת האוויר:

השסתום הנ"ל סותם כברירת מחדל את צינור מ"ס 1.ומשאיר את צינור מ"ס 2 פתוח.

האם אני יכול בלב שקט לפרק את השסתום, לסגור את צינור מ"ס 2.

ולפתוח ולהגדיל את הכניסה של צינור מ"ס 1.?

תודה!!

(ולא אני לא גר בירושלים.. :):twisted:

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט מדהים!!

ניתקתי את האוויר החם, הוצאתי משם את כל הפלסטיקה ואטמתי. (מסתבר שהקרב' קיבלו רק אוויר חם)

כמו כן, ניתקתי את הנשם העברתי אותו לאגזוז (זמני) ואטמתי פתח הנשם.

אחרי שהכל התייבש, הנעתי ונתתי לאיטלקיה שלי להתחמם.

WOW, זה מה שיש לי להגיד, היא לא גימגמה, תחושת דוושת המצערת השתנת.. (ואני לא חושב שזה פסיכולוגי).

דיברתי עם כמה אנשים, והם טענו , שהנשם כבר לא כל-כך חינו, תפקידי האדים היו לשמן את הגומיות ובלה בלה.. וזה כבר לא משמעותי למנוע זקן כמו שלי (זקן בשנים אך, עבר בסך הכל 130K)

אני חושב שאני אלך לקנות פילטר לנשם ואחבר אותו באזור שלא ילכלך יותר מדיי.

תודה לכלום!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את צינור הנשם אני מעביר לאותו מקום שממנו נכנס אוויר למערכת היניקה (צינורות מסעפת הפליטה).

תודה!!

אדם.

OK, בוא נראה:

1. לגבי פילטר (בעצם, מין רשת) לצינור נשם של האונו שלי קניתי בזמנו ב10ש"ח ביוניפרטס פ"ת (טוב, אם סתמתה את החור עם אפוקסי אז אין טעם :( )..מה שכן - לא הייתי מוציא את הנשם על סעפת פליטה...עדי שמן, חום, ריח לא נעים :( תנסה צינור יותר ארוך שיגיע לתחתיר הרכב)...או בכל זאת להחזיר את הנשם המקורי עם פילטר (טוב, אני תמיד שואף למצוינות יתר :) )

2. לגבי שסתום - באונו שלי הדבקתי אותו במצב 1 כדי שלא יעשה רעש (ותודה למוסך מורשה על סדק בתיבת הפילטר :) ) אבל מצב פתוח שלו היה 1 כל הזמן ולכן לא הייתה שום בעיה, מה שכן - מוזר שאצלך הוא פתוח במצב 2 :(...נראה לי שסתום תקוע...

תנסה לחמם את המנוע ולבדוק עם הוא זז...

ביום ראשון-שני יחזור מחו"ל חבר אלפיסת שלי...אם אתה יכול לחכות - אני אשעל אותו...

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!!

אדם.

OK, בוא נראה:

1. לגבי פילטר (בעצם, מין רשת) לצינור נשם של האונו שלי קניתי בזמנו ב10ש"ח ביוניפרטס פ"ת (טוב, אם סתמתה את החור עם אפוקסי אז אין טעם :( )..מה שכן - לא הייתי מוציא את הנשם על סעפת פליטה...עדי שמן, חום, ריח לא נעים :( תנסה צינור יותר ארוך שיגיע לתחתיר הרכב)...או בכל זאת להחזיר את הנשם המקורי עם פילטר (טוב, אני תמיד שואף למצוינות יתר :) )

2. לגבי שסתום - באונו שלי הדבקתי אותו במצב 1 כדי שלא יעשה רעש (ותודה למוסך מורשה על סדק בתיבת הפילטר :) ) אבל מצב פתוח שלו היה 1 כל הזמן ולכן לא הייתה שום בעיה, מה שכן - מוזר שאצלך הוא פתוח במצב 2 :(...נראה לי שסתום תקוע...

תנסה לחמם את המנוע ולבדוק עם הוא זז...

ביום ראשון-שני יחזור מחו"ל חבר אלפיסת שלי...אם אתה יכול לחכות - אני אשעל אותו...

P.

חזרתי עם תוצאות ראה הודעה למעלה..

פשוט פירקתי את כל השסתום, אטמתי הכל ועכשיו נכנס אוויר, קר, רק ממקום אחד

מי זה החבר האלפיסט? ועל מה הוא נוהג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס :) אמרתה שאני מגיב מהר, לא? אז לא :)

לגבי מנוע שאכל רק אוויר חם - אמרתי לך :)

לגבי נשם - יש לו תפקיד לכן לא הייתי משאיר אותו בחוץ ברכב שלי - אבל כזה אני :) רק תנסה בכל זאת להתאים צינור ארוך שעדי (וטיפות) שמן לא יעופו על סעפת פליטה...(אתה לא ממש הכנסתה אותו לאגזוז - זא רק כיסוי (מגן) מעל הסעפת).

לגבי חבר האלפיסת שלי - הוא נוהג על לנטיכס מליסינג בדיוק כמוני :( אבל בזמנו (לפני אישה וילדים :) ) הייתה לו איזה אלפאסוד או שתיים :)

P.

Waiting for the miracle to come

(הנס הוא אלפא 146TI שבעליה אמור להתקשר עלי בעוד שבועיים וחצי ולבסר לי שהוא מוכר :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...