Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרוש מידע על הסבה לדו גלגלי.

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 7109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

אני לא יודע מי בפורום הזה מכיר אותי, אבל אני די ותיק בסביבת פורומי מכוניות.

הגעתי לרמת הבנה טובה במכוניות בכלל ובתחזוקת מכוניות בפרט, וכל החברים שלי (גם החרש וגם הכלב) מתייעצים איתי בכל הנוגע למכוניות. עד עכשיו העצות שנתתי התבררו כולן כטובות.

זה כיף להבין במכוניות.

אתם בטח שואלים מה פתאום מגיע ה-4 גלגלי הזה לבלבל לכם את השכל...

אז זהו, שיש לי בעיה.

עוד זמן לא רב אני עובר מקום עבודה למקום חדש שנמצא לא רחוק מהבית. אמנם קצת יותר קרוב מהשעה וחצי שאני נוסע היום לכל כיוון, אבל עדיין לא במרחק הליכה, מה שיגרור בשאיפה שינוי של אמצעי התחבורה לעבודה מ-6 גלגלי (אוטובוס) לדו גלגלי.

יש לי רשיון ל- 50 סמ"ק, וכשהתחלתי לחשוב על קניית קטנוע, הבנתי שאני בבעיה –

במכוניות אני יודע היטב איזה קילומטרז' נחשב סביר, אילו טיפולים צריך לעשות, מתי לצפות לתקלות של בלאי טבעי של מכלולים מסוימים, בקיצור, כל מה שצריך כדי לדעת אם אני קונה משהו טוב, וכמה יעלה לי להחזיק אותו.

בקטנועים אני לא מבין כלום...

החל מארצות יצור ומותגים, והאם יש לזה בכלל משמעות ב- 50 סמ"ק?

האם קטנועי פיז'ו דומים יותר ל-106 ראלי או למאזדה לנטיס? (יש מבצע של חבר, אז צריך לחשוב על האופציה)

איך לבחור קסדה?

ביגוד רצוי?

קילומטרז' סביר?

טווח מחירים (לכל הנ"ל)?

תחזוקה בסיסית של קטנוע – הכיצד? עצמאית או במוסך?

איך בכלל קונים קטנוע משומש?

חוץ מזה שמעתי שהולכים לשנות את הקטגוריה של 50 סמ"ק ל- 125 סמ"ק... האם זה נכון? לבנות על זה? ואולי זה לא משנה ו- 50 סמ"ק מספיק?

ואם אני רוצה לעשות רשיון על 500 סמ"ק, מה הפרוצדורה והעלויות (בהנחה שיש לי רשיון ל-50 סמ"ק מעל 5 שנים)?

בקיצור - אין לי שום מידע מעשי על קטנועי 50 סמ"ק....

אשמח אם תוכלו לשפוך את כל המידע הדרוש.... גם מה שחשבתי עליו, ובמיוחד מה שלא חשבתי עליו.

תודה!

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנועים, ככלל אצבע, הם "לאנטיס" ולא "106 ראלי". יש יוצאים מן הכלל אך מדובר על כמה יחידי סגולה בודדים. קטנוע מטבעו נועד להיות כלי תחבורה בסיסי.

לפני שיענו לך כדאי שתספק את המידע הבא :

מה התקציב שלך ?

איזה קילומטראג' יומי אתה מצפה לעשות עליו ובאלו סוגי דרכים ?

:evilbat: ...השדון

------------------

May the Force be with you...always

------------------

כשאני אמות, אני רוצה למות כמו סבתא שלי, בשלווה, תוך כדי שינה. לא בצרחות, כמו הנוסעים באוטו שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקילומטרז' צפוי להיות כ-10 ק"מ ביום בשטח עירוני פקוק, עם פרצי כביש עירוני יותר מהיר.

תקציב - עד 10,000 ש"ח (מוערך, אולי ישתנה), אבל העניין הוא שאני מחפש קניה טובה - לא אכפת לי לקנות קטנוע שישרת אותי נאמנה ב- 3,000 ש"ח. אין לי שום רצון ו/או שאיפות להיות מלך השכונה.

אמינות היא לא בראש סדר העדיפויות שלי (לא לשכוח - בתחום ה-4 גלגלי אני מחזיק אלפא).

האמת היא שהחלום שלי זה וספה / למברטה ישנות, אבל כרגע אני מחפש משהו שיתן לי עלות/תועלת טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך להסביר את עצמך, אתה רוצה "קניה טובה", אבל אמינות לא מעניינת אותך.

מה זה אומר בכלל ? אם הכלי לא אמין זה אומר ש:

א) הוא יהיה מושבת חלק מהזמן

ב) מה שיתקלקל יצטרך להיות מוחלף - וזה יעלה כסף

ג) מה שיתקלקל עלול להתקלקל באמצע הדרך לעבודה\מהעבודה

אז בקניה טובה אתה מחפש כלי חזק ? מהנה ? ספורטיבי ? מרווח ? מה בעצם ?

לגבי שאר השאלות שלך אנסה לתמצת:

אתה צריך קסדה נוחה, עדיף מפירמה טובה (שואי, אראי, AGV...). השאר תלוי בך כמה הגוף שלך חשוב לך. יש אינספור מיגונים שאתה יכול לרכוש, זה יכול להסתכם בקסדה ויכול להיגמר בהמון אלפי שקלים (מגיני ברכיים, מרפקים, מעיל, מכנסיים, מגפיים, כפפות...)

אולי מה שאתה מחפש זה אופנוע (הילוכים וכל הבלגן :-) )

בקיצור תגדיר בדיוק את הצרכים שלך ומה אתה מחפש ורוצה ונעזור לך יותר טוב.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו.... לא חשבתי שזה כל כך מסובך.

אני אנסה להסביר את עצמי:

1. אני אצטרך להגיע לעבודה מדי בוקר. נסיעה של כ- 5 ק"מ לכל כיוון לכל היותר בשעות הפקקים.

2. חוץ מהנ"ל אשתמש בקטנוע (או באופנוע...) למשימות ספציפיות בתוך העיר. אין כוונה לצאת מהעיר (בינתיים).

3. התקציב שלי גמיש. אני אוכל להרשות לעצמי קטנוע 50 סמ"ק חדש, אבל אעדיף בתור קטנוע ראשון "להתגלח" על משהו משומש.

4. בכל מקרה נראה לי שאני הולך על 50 סמ"ק לתקופה מסוימת לפני שאני אחשוב לשדרג לקטנוע גדול יותר או אופנוע - אני מעוניין להתאמן בקטן לפני שאני אקנה כלי שיוכל להפחיד אותי.

5. נראה לי שאני מעדיף קטנוע (בלי הילוכים בינתיים) לצרכי שימושיות, ומתן אפשרות למשפחה לא לנדות אותי מיד.

6. דרך אגב - האם הדרגה של 50 סמ"ק צפויה לגדול ל- 125 או שזו שמועה זדונית?

7. אני חובב רכב מטבעי, ואם אני צריך לקנות לנטיס או אלפא, אני אעדיף את האלפא, אפילו שיש סיכוי להיתקע בדרך לעבודה. כלומר - אני מעדיף כלי מרווח, נח, ספורטיבי, חזק ומהנה (כמו האלפא שלי). אמינות במקום שני (כולל הוצאות תחזוקה - כמו האלפא...) האם זה בכלל משנה לעניין קטנוע 50 סמ"ק? לא כל כך נראה לי, אבל אני ממש לא מבין בתחום.

נניח הגענו למסקנה מה אני צריך, ומה אני מחפש - קטנוע 50 סמ"ק תוצרת *** דגם ***. מה קורה עכשיו?

1. מה אורך חיים של מנוע של קטנוע?

2. איפה אפשר לבדוק קטנוע?

3. כמה קילומטרים בשנה בממוצע עושה קטנוע?

4. איך אני ניגש לבדוק קטנוע בעצמי?

5. הצילו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שוב - אני מחפש "קניה טובה" קטנוע יד שניה, זול לקניה, סביר לאחזקה ומתאים לצרכים שלי. אין לי בעיה להשקיע פה ושם בתיקונים (מה באמת טווח מחירים של טיפולים ותיקונים נפוצים לקטנועים?). אין לי בעיה להיות במוסך מדי פעם (כמו עם האלפא), אבל לא רוצה גרוטאה שתסע יותר למוסך מאשר לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מדבריך ויוצא מנקודת הנחה שלא רכבת בעבר. 5 ק"מ לכל כיוון בשטח עירוני צפוץ + "סידורים" בתוך העיר זה בדיוק התפקיד של הקטנוע, לא תהיה עם זה שום בעיה.

גם כלים טובים לצרכים שלך לא יהיה בעיה למצוא, רק צריך להדגיש, כמו שכבר אמרו כאן, שקטנועים הם ה"לאנטיסים" של העולם הדו"ג, ובטח לא ה"אלפות" או הצרפתיות החמות (...) בכלי 50 סמ"ק לא תמצא פאר מיוחד, נוחות מפנקת או כוח ברוטאלי (כבר הבנת את הנקודה שלי...), 50 סמ"ק זה מה שזה - תחבורה בסיסית. כמובן שעדיין בקטגוריה ה"נחותה" הזאת יש כלים ויש כלים. יש יותר חזקים, יש יותר גדולים ויש בסיסיים ביותר. לגבי דגם ספציפי אני לא ממש יכול לעזור לך כי הניסיון שלי ב-50 מסתכם בסופר פיור קטנטן בעבר (הוא מהקטגוריה של ה"הכי בסיסי שיש") ויש פה אנשים עם הרבה יותר ידע קטנועיסטי ממני (סיני, איקס מיקס) אבל יש את הדגמים הפופולריים, למשל הטרקר (של פיג'ו אם איני טועה) והטייפון (של פיאג'ו) ודומיהם.

בקשר לחוק ה-125, לא הייתי דואג לגבי זה, העניין הזה מתגלגל (תקוע) כבר יותר משנתיים. אל תכניס את זה לשיקול שלך בכלל.

יש לציין שתנועה על דו"ג בתוך העיר היא מסוכנת מאוד (פחיות קופצות עליך מכל הכיוונים), ואני ממליץ לך בחום להצטייד בקסדה (מלאה!) טובה, כפפות (מלאות!), ומעיל סביר.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

אני לא יודע מי בפורום הזה מכיר אותי, אבל אני די ותיקבסביבת פורומי מכוניות.

הגעתי לרמת הבנה טובה במכוניות בכלל ובתחזוקת מכוניות בפרט, וכל החברים שלי (גם החרש וגם הכלב) מתייעצים איתי בכל הנוגע למכוניות. עד עכשיו העצות שנתתי התבררו כולן כטובות.

זה כיף להבין במכוניות.

אתם בטח שואלים מה פתאום מגיע ה-4 גלגלי הזה לבלבל לכם את השכל...

אז זהו, שיש לי בעיה.

עוד זמן לא רב אני עובר מקום עבודה למקום חדש שנמצא לא רחוק מהבית. אמנם קצת יותר קרוב מהשעה וחצי שאני נוסע היום לכל כיוון, אבל עדיין לא במרחק הליכה, מה שיגרור בשאיפה שינוי של אמצעי התחבורה לעבודה מ-6 גלגלי (אוטובוס) לדו גלגלי.

יש לי רשיון ל- 50 סמ"ק, וכשהתחלתי לחשוב על קניית קטנוע, הבנתי שאני בבעיה –

במכוניות אני יודע היטב איזה קילומטרז' נחשב סביר, אילו טיפולים צריך לעשות, מתי לצפות לתקלות של בלאי טבעי של מכלולים מסוימים, בקיצור, כל מה שצריך כדי לדעת אם אני קונה משהו טוב, וכמה יעלה לי להחזיק אותו.

בקטנועים אני לא מבין כלום...

החל מארצות יצור ומותגים, והאם יש לזה בכלל משמעות ב- 50 סמ"ק?

האם קטנועי פיז'ו דומים יותר ל-106 ראלי או למאזדה לנטיס? (יש מבצע של חבר, אז צריך לחשוב על האופציה)

איך לבחור קסדה?

ביגוד רצוי?

קילומטרז' סביר?

טווח מחירים (לכל הנ"ל)?

תחזוקה בסיסית של קטנוע – הכיצד? עצמאית או במוסך?

איך בכלל קונים קטנוע משומש?

חוץ מזה שמעתי שהולכים לשנות את הקטגוריה של 50 סמ"ק ל- 125 סמ"ק... האם זה נכון? לבנות על זה? ואולי זה לא משנה ו- 50 סמ"ק מספיק?

ואם אני רוצה לעשות רשיון על 500 סמ"ק, מה הפרוצדורה והעלויות (בהנחה שיש לי רשיון ל-50 סמ"ק מעל 5 שנים)?

בקיצור - אין לי שום מידע מעשי על קטנועי 50 סמ"ק....

אשמח אם תוכלו לשפוך את כל המידע הדרוש.... גם מה שחשבתי עליו, ובמיוחד מה שלא חשבתי עליו.

תודה!

שלום בוקסר.

עם כל הכבוד לפורום הזה ולאנשיו,תשובות יותר ממוקדות לנושא שלך תמצא בפורום הקטנועים של תפוז שבכתובת הזו:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=788

המנהלים שם הם שני חארות אבל סה"כ המקום חביב ויעיל.

לגבי בחירת הקסדה תוכל למצוא מידע כאן:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=788&art_id=87.בגדול אני לא ממליץ לך ללכת לכיוון הקסדות המאוד יקרות 2000 ש"ח וצפונה אלא למצוא עסקה טובה של קסדה עם תקן סנל או דוט (או שניהם) באזור ה-1000-1500 ש"ח.

ציוד הכרחי נוסף הוא מעיל מגן וכפפות.אפשר ורצוי להמשיך גם לנעלים מגינות ומגיני ברכיים.תלוי בך.עלות הציוד המגן כ-2500 ש"ח מעבר לעלות הכלי והביטוח.חשוב להוסיף גם מנעולים.

הרפורמה המדוברת תתרחש מתי שהוא רק לא ברור מתי בדיוק.מדברים עליה כבר יותר מארבע שנים וכלום עדיין לא קרה.לא צריך להיות כרגע שיקול מבחינתך (לדעתי לפחות).

ישנם ארבעה יבואנים עיקריים בשוק:מטרו: http://www.metro.co.il/index-flash.html

שמשווקת את ימאהה (יפן),קוואסקי(יפן,לא מתעסקים בקטנועים)וסאן יאנג(מזרח רחוק).

עופר-אבניר:http://www.oferavnir.co.il/

שמשווקת את סוזוקי (יפן),קימקו (מזרח רחוק),ג'ילרה(איטליה).

ד.ל.ב שמשווקת את קטנועי פיז'ו (צרפת).

הונדה שמשווקת את קטנועי הונדה.

ועוד חברות קטנות כמו T.G.B וגדליה ארנון שהחל לשווק קטנועים תוצרת סין.

באופן כללי,ואני מדגיש כללי,מה שאתה מכיר מהרכב דומה עד זהה גם כאן.היפנים מייצגים אמינות (ולרוב גם מחירים גבוהים),הצרפתים והאיטלקים בכיוון של נוחות/ביצועים,לעיתים על חשבון אמינות.מהמזרח הרחוק מגיעים הכלים האמינים והזולים שבדרך כלל נותנים את התמורה היותר טובה לכסף.

התחזוקה הבסיסית תלויה בידע שלך.כלי חדש אתה חייב לקחת למוסך אם חשובה לך האחריות וכלי משומש אתה יכול לתחזק בבית.טיפול עצמי מוזיל מאוד! את עלות ההחזקה.שוב,תלוי בידע שיש ברשותך.

ביטוח חובה ל-50 סמ"ק עולה כ-1700 ש"ח לנהג יחיד.

קניה?כמו כל רכב.עדיף מבן אדם פרטי.בודקים שמספרי השלדה והמנוע מתאימים לרשיונות.מוודאים שאין עיקולים/שיעבודיםבודקים שהכלי שלם ואין חלקים שבורים'חסרים'נזילות שמן או מים.ואז,לוקחים את הכלי לבדיקה במוסך מטעמך.

עוד עצות לגבי "לפני קניה" תמצא כאן:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=8&art_id=415

(נכתב עבור אופנוע אבל תקף ברובו גם לקטנועים).

ק"מ סביר לשנה לפי מחירון מוטו הוא 6000 ל-50 סמ"ק.

לגבי הרישיון שלך והמעבר ל-500:אין לכך שום משמעות.דינך כדין כל רוכב חדש מבחינת השיעורים והטסט.

נראה לי שענית על הכל,לא?בהצלחה.אהוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...