Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיריים חשמליות, תלת פאזי? אפשר לבטל את זה?

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 3963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב זך.

אחרי שזרקתי היום את הכיריים הישנות לפח בספונטנוית, החלטתי להתחדש בכיריים חשמליות.

אבל אני רואה ש 99 אחוז מכיריים האלו הן תלת פאזי.

קיבינימט.

המזגן מיני מרכזי אצלי בבית עם 3.5 כ"ס לא צריך את זה.

בהנחה שאני לא הולך להדליק את 4 הכירים בו זמנית לעולם, (מקסימום 2) - קראתי בכמה פורומים שפשוט אפשר להחליף את השקע לשקע רגיל והכל יעבוד כמו שצריך, רק עם 1-2 להבות (ככה קוראים לזה בחשמל?) בו זמנית.

הכצעקתה?

אני לא הולך לעשות תלת פאזי בבית בשביל פאקן כיריים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש כיריים שתומכות בחיווט עבור חד או לתלת פאזי ויש כיריים שדורשות תלת פאזי.

אין אפשרות מעשית לחווט מחדש כיריים שדורשות תלת פאזי (והיצרן לא תכנן לאותם עבור הזנה חד פאזית), מה גם שהדרישה היא עקב צריכת חשמל גבוהה ולא איזו גחמה של המהנדס.

ברר שהכיריים שאתה קונה אכן תומכות בחיווט לחד פאזי (שקע בעל 3 מוליכים), שקע תלת פאזי הוא בעל 5 מוליכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל הרעיון הזה של כירים חשמליות הוא דיי גרוע מבחינה חשמלית. אם תבדוק הספקי להבות אתה תגלה שהספק להבת גז אחת הוא כמו מזגן 3.5 כ"ס. להבה גדולה אפילו יותר. נניח ורוצים להפעיל 2 להבות? גדולה ובינונית יחד זה בסביבות 6KW. אם תעשה חשבון תגלה שזה מעל 26 אמפר לחד-פאזי. זה לא זרם שתשתית חשמל רגילה יכולה לעמוד בו.

כלומר- תשתית חד פאזית רגילה לא מספיקה כל שבכל מקרה צריך להכין תשתית חדשה (תלת פאזית או חד פאזית עם חוטים עבים). מי שהופך כיריים כאלו לחד-פאזיות הוא דביל גמור.

על מנת לא להגיע לדרישות מטורפות מורידים את הספקי הלהבות בכיריים חשמליות- מה שנותן לך עוצמה חלשה יותר יחסית לגז.

גז הוא עתיר הספק ובתשתית פשוטה יחסית מגיעים לתוצאות מרשימות.

נתוני להבות של כיריים מסוגים שונים של סאוטר (בקילו וואטים)

גז- 3.8, 3, 1.65, 1

קרמיות- 2.3, 1.2, 1.2, 1.5

אינדוקציה- 3.1, 2.8, 2.8, 2

לך תעביר הספקים כאלו על תשתית חשמל... תאמין לי שאם אתה רוצה להוריד משהו מתשתית החשמל זה את הכיריים.

לך תסביר לאשה למה היא יכולה להפעיל בקושי שתי להבות בו זמנית ובזמן זה היא לא יכולה להפעיל תנור (מצב שכיח), דוד חימום או מזגן בקיץ.

הערת אגב- אפשר להתחיל להתווכח על נצילות העברת האנרגיה ויכול מישהו לומר שמאחר והסיר יושב ישירות על המשטח מפסידים פחות ואז כדי לחמם אותו הדבר מספיק הספק נמוך יותר. אני לא בטוח שמעשית זה נכון. בכל מקרה אין לי נתונים לגבי זה, אולי בעלי הכיריים החשמליות יוכלו להעיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, הנצילות האנרגטית של כיריים אינדוקציה למשל גבוהה משמעותית לעומת גז, כמות הקלוריות שעוברת בפועל לסיר גדולה משמעותית מכיריים גז בעלי הספק דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שרשמתי בסוף. יש לך נתונים לגבי זה?

אני בכלל לא בטוח שזה נכון/משמעותי כי אם תסתכל ההספקים באינדוקציה לא רחוקים מאלו של גז. אם היה הבדל משמעותי בנצילות אני מניח שהם היו מורידים את ההספק.

עריכה- לפי ויקיפדיה:

גז- 40%

חשמל רגיל- 74%

אינדוקציה- 85%

אינדוקציה בכלל לא נוח בגלל מגבלת השימוש בכלים מחומרים מסויימים.

מכל מקום- מבלי קשר לעניין הנצילויות (שלפחות נומינלית יש הבדלים משמעותיים) הדרישה לתשתית היא קשה ומעמיסה מאד על תשתית החשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיריים קרמיות זה בעיקר יפה, ונוח לניקוי. הבישול עליהן לא נוח, ודרוש זמן להסתגל לבישול איתן.

צריכת החשמל שלהן אכן גבוהה מאוד, ולכן דרוש תלת פאזי. יש כאלה שלא דורשות תלת-פאזי,

אבל כמו שציין אביב, זה בא על חשבון העצמה.

אינדוקציה מחייבת סירים ומחבתות מיוחדים, ולכן רוב האנשים צריכים להחליף את כל כלי הבישול שלהם.

מבחינת צריכת חשמל הן יעילות בהרבה, ואלמנט נוסף הוא הקירור המהיר שלהן, מה שבכיריים קרמיות

לוקח הרבה יותר זמן.

בקיצור, כמו שהמליץ אביב, קנה כיריים גז, יש יפות וטובות, והרבה יותר נוח לעבוד איתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם רוצים לעבור להזנה חשמלית אזי אינדוקציה היא פיתרון מועדף.

רוב הסירים והמחבתות כיום מתאימים לאינדוקציה, אם לא הגיע הזמן להחליף לחדש...:wink:

היתרון באינדוקציה זו הנצילות הגבוהה והביטחון שכן הכיריים עצמן לא מתחממות ולא מתלהטות ולכן אין סכנת כוויה, אין סכנת התלקחות והאנרגיה מופנית לחימום הסיר או המחבת.

כיריים חשמליות או גז, מתלהטות, הן מחממות סתם את האוויר שסביבן (בעיקר כיריים גז) ואוי למי שנוגע בהן כשהן עובדות או בסמוך להפסקת העבודה בהן.

צריך להתרגל לאינדוקציה. יש חסרונות (אי אפשר לבשל בגובה...כלומר להרים מעט את הפינג'ן מהכיריים..) אבל סה"כ פיתרון לא רע למי שלא רוצה להתעסק עם גז (חוסך דמי חיבור/מנוי לחברת גז שנוספים על מחיר הגז עצמו).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיריים קרמיות זה תענוג. אינדוקציה לא ניסיתי.

עוצמה מקסימלית גבוהה, שליטה מדוייקת על העוצמה, וגם עוצמה מינימלית נמוכה מכיריים גז (לבישול איטי). כמו שצויין - האסטטיקה והניקוי הם יתרון.

השאר, בהודעה פרטית.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תעביר הספקים כאלו על תשתית חשמל... תאמין לי שאם אתה רוצה להוריד משהו מתשתית החשמל זה את הכיריים.

לך תסביר לאשה למה היא יכולה להפעיל בקושי שתי להבות בו זמנית ובזמן זה היא לא יכולה להפעיל תנור (מצב שכיח), דוד חימום או מזגן בקיץ.

אני ממש לא מומחה בצד הטכני של העניין, ולכן אני לא יכול להתווכח עם כל מה שאמרת מסביב. אבל לגבי הציטוט שכאן, אני רוצה לעדכן אותך שיש לי תלת פאזי ואני מפעיל לא פעם בו זמנית:

כיריים חשמליות

מזגן מרכזי 4 כ"ס

דוד חימום חשמלי

מכונת כביסה

וכמובן עוד "זוטות" כמו טלוויזיה, מחשב ותאורה ביתית.

How come?

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, עם תלת פאזי זה אכן אפשרי. העניין הוא שאף אחד לא יעבור לתלת פאזי (חיבור + לוח + תשתית למטבח) רק בגלל שהוא רוצה כיריים חשמליות.

כפי שאתה רואה- כפי שכתב יובל, יש גם יתרונות והוא מרוצה. במידה ויש תשתית תלת פאזית שווה לשקול את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה - רכישת כיריים חשמליות בעלות שתי "להבות" במקום ארבע, המשתמשות בשקע רגיל. זה מה שאני עשיתי.

אם הייתה אפשרות לגז לא הייתי חושב בכלל לכיוון, פשוט בדירה שאני שוכר אין תשתית גז. מבחינת שימוש - למדתי לעבוד איתן וזה אפשרי כמעט ללא פשרות, אבל אני עדיין מעדיף גז בכל יום נתון.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שאם יש תשתית גז בדירה ואין תשתית תלת פאזית (ליד הכיריים ולא רק ליד המזגן), עדיף להשתמש בגז - אלא אם כן מדובר באנשים מבוגרים מאוד.

אחרת לדעתי אינדוקציה שווה את המאמץ של החלפת כלי בישול לא מתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם רוצים לעבור להזנה חשמלית אזי אינדוקציה היא פיתרון מועדף.

רוב הסירים והמחבתות כיום מתאימים לאינדוקציה, אם לא הגיע הזמן להחליף לחדש...:wink:

היתרון באינדוקציה זו הנצילות הגבוהה והביטחון שכן הכיריים עצמן לא מתחממות ולא מתלהטות ולכן אין סכנת כוויה, אין סכנת התלקחות והאנרגיה מופנית לחימום הסיר או המחבת.

כיריים חשמליות או גז, מתלהטות, הן מחממות סתם את האוויר שסביבן (בעיקר כיריים גז) ואוי למי שנוגע בהן כשהן עובדות או בסמוך להפסקת העבודה בהן.

צריך להתרגל לאינדוקציה. יש חסרונות (אי אפשר לבשל בגובה...כלומר להרים מעט את הפינג'ן מהכיריים..) אבל סה"כ פיתרון לא רע למי שלא רוצה להתעסק עם גז (חוסך דמי חיבור/מנוי לחברת גז שנוספים על מחיר הגז עצמו).

כיריים אינדוקציה גם מאוד מסוכנות, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם תיגע עם צמיד של שעון או עם טבעת בגוף חימום :onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיריים קרמיות זה תענוג. אינדוקציה לא ניסיתי.

עוצמה מקסימלית גבוהה, שליטה מדוייקת על העוצמה, וגם עוצמה מינימלית נמוכה מכיריים גז (לבישול איטי). כמו שצויין - האסטטיקה והניקוי הם יתרון.

השאר, בהודעה פרטית.

אם קרמיות זה תענוג אז מאינדוקציה אתה משפריץ:lol:

אנחנו קנינו אינדוקציה של סימנס וקיבלנו סט סירים מתאים איכותי למדי.

כיריים אינדוקציה גם מאוד מסוכנות, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם תיגע עם צמיד של שעון או עם טבעת בגוף חימום :onfire:

אם זה לא מתמגנט - זה לא מגיב לאינדוקציה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאינדוקציה אין גוף חימום, החימום נעשה על ידי השראה אלקטרומגנטית, ובכל מקרה זה לא נעשה מיידית, יש לך מספיק זמן להבין שאתה דביל ולהרחיק את הצמיד או כל דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...