Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעת הוצאות בגין ביטול דו"ח ע"י העירייה

שימו לב! השרשור הזה בן 3970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

רציתי להתייעץ ולברר לגבי סוגיה משפטתית:

קיבלתי דו"ח חנייה בגין חניה בחניית נכים על סך 250 שקלים.

העבירה לא נעברה ולא היו דברים מעולם, כמובן שצילמתי את המקום(למזלי 4 דקות לאחר מתן הדו"ח).

שלחתי לעירייה בקשה לביטול הדו"ח בצירוף התצלומים המוכיחים כי לא עברתי שום עבירה.

הם דחו את הבקשה שלי וטענו בתוקף שהרכב צולם ואם אני רוצה אוכל לבקש להישפט.

מימשתי את זכותי וביקשתי להישפט.

כאשר הגעתי לבית המשפט, ניסיתי לדבר עם התובעת ולנסות לגמור את העניין לפני המתנה מייגעת לתורי(שעתיים וחצי)

הראתי לה את התצלומים שלי, היא הראתה את שלה ולתדהמתי נוכחתי כי נפלתי לעוקף מכוער.

הפקח צילם את הרכב שלי לבד ואת התמרור שמורה על חניית נכים בנפרד. שום קורלציה בין התמרור לרכב שלי.

הוא יכל לצלם גם תמרור בניו יורק ולומר שחניתי שם.

חרף הבזיון, התובעת עמדה על שלה ודרשה להמתין לשופטת, כל כך כעסתי אבל לא היתה לי ברירה.

שהגיע תורי, הראתי לשופטת את התצלומים שלי והיא הראתה את שלה, השופטת נזפה בה ואמרה בדיוק את מה שטענתי.

התובעת ביקשה משהו שלא ידעתי שקיים, תזכורת תביעה.

ולי הודיעו ללכת לדרכי ושאני אמתין לעדכון לגבי התיק.

היום קיבלתי אישור הדו"ח בוטל ע"י התובעת ושהתיק נסגר.

נגרמה לי עוגמת נפש, טירחה ובזבוז זמן משווע רק בגלל טיפשות ואיוולת של התובעת ורשעות נטו של הפקח.

שאלתי היא האם אני יכול לתבוע עוגמת נפש, הוצאות וכיו"ב.

תודה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והתיק בוטל ע"י התובעת - אז אינך יכול לתבוע את העיריה.

במידה והיית הולך למשפט "מלא" ומקבל פסק דין זכאי - אז היתה לך אפשרות חוקית לתבוע את העיריה.

הערה: בעבר ידעתי מהו סעיף החוק הרלוונטי לטענה זאת. כרגע אינני מצליח למצוא אותו (אולי הסעיף שונה / בוטל ? סיכוי קלוש).

מה שכן, אתה יכול להגיש לבית המשפט שדן בתיק (בימ"ש לעניינים מקומיים ??) תביעה לקבלת פיצוי לפי סעיף 80 לחוק העונשין.

זהו פיצוי שניתן לדרוש בגין הוצאות שנגרמו עקב המשפט ופיצוי כללי בגין כתב האישום.

חוק העונשין :

---------------

80. (א) משפט שנפתח שלא דרך קובלנה וראה בית המשפט שלא היה יסוד להאשמה, או שראה נסיבות אחרות המצדיקות זאת, רשאי הוא לצוות כי אוצר המדינה ישלם לנאשם הוצאות הגנתו ופיצוי על מעצרו או מאסרו בשל האשמה שממנה זוכה, או בשל אישום שבוטל לפי סעיף 94(ב) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב–1982 בסכום שייראה לבית המשפט; במשפט שמנהל קובל רשאי בית המשפט להטיל על הקובל תשלום כאמור.

(ב) שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות, באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, סכומי מקסימום להוצאות ולפיצויים האמורים.

(ג) החלטת בית המשפט לפי סעיף זה ניתנת לערעור כפסק דין בפלילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה שנייה - יתכן שאתה יכול לתבוע בתביעות קטנות בגין הפסד עבודה וכו'.

אני מתנצל על החוסר החלטיות, אך מאחר וכבר אינני בטוח בנכונות תשובתי הקודמת - העדפתי להביע זאת בפוסט חדש ולא ע"י עריכת תשובה קודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...