Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מותר לוחית זיהו לבנה ברכב ישראלי ?

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

נעים מאוד

אני תושב ישראל ויש לי רכב ישראלי .

יש לי רכב חדש פיאט פונטו מילאנו לבנה שנת 2013 מחודש מרץ 3 חודשים על הכביש (מצורפת תמונה למטה).

ויש לו מספר מגניב עם כמובן לוחיות זיהוי צהובות.

מסקרן אותי ואני גם מעוניין האם אני יכול להחליף את לוחיות הזיהוי של הרכב הצהובות ללוחיות זיהוי לבנות ? ( מן הסתם עם אותו המספר רישוי של הרכב שלי ).

הסיבה שאני הייתי מעוניין להחליף ללוחיות זיהוי לבנות היא כיוון שזה יפה , מגניב ונחמד.

התקשרתי למשרד הרישוי בטלפון 5678* . ושאלתי שמה האם ניתן להחליף לוחית זיהוי ללבנה ? והם למרבה הפלא חלוקים . הנציגה לאחר בירור עם המומחים\מנהלים שלה לא יודעת לענות בבירור האם זה חוקי !? היא אומרת לי שאם יש לי אזרחות דיפלומטית (אגב אזרחות דיפלומטית בלי סיבה עולה בערך מיליון דולר ) או אם אני דיפלומט אז אני יכול להחליף. ואם זה מסיבה שסתם כי בא לי להחליף בגלל הצבע או מכל סיבה שהיא להיראות מגניב ומכובד על הכביש היא לא יודעת וצריך לבדוק באתר של משרד הרישוי שנקרא " עמדה מספר 1 " (אני גר בירושלים והמיקום של העמדה הזאת נמצא בשכונת תלפיות ברחוב האומן 9) , שהוא פתוח בכל האתרים שלו בארץ בימים רק ראשון עד רביעי בין השעות 08:00 עד 12:00 בצהריים (אתם מבינים את הבעייתיות שתמיד בזמן אני ורובנו בעבודה אז איך אפשר לגשת לשמה.) ואין דרך להתקשר למקום הזה המכונה "עמדה מספר 1 " חייבים להגיע לשם פיזית ומדבריה כדי להחליף ללוחית זיהוי לבנה וזאת לאחר שבאים לשם עם סיבה מספקת או אפילו בלי סיבה אלא רק משלמים...

לאחר בירור נרחב קצת באינטרנט ומדבריה של אותה נציגת שירות במשרד הרישוי יש הרבה ישראלים שהצליחו להחליף ללוחית זיהוי לבנה ונראה על פניו שזה חוקי.

אבל כל הנושא הזה חלוק ולא ברור. ורציתי לדעת מכם חד משמעית האם מותר או אסור או יש מקרים יוצאי דופן שמותר ומהם ?

אשמח להרבה תגובות ולכל תגובה כלשהיא עם פיסת מידע .

תודה לכם.

פונטו מילאנו.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף ממה שהבנתי :

לוחיות לבנות עם האותיות CD וסיומת 21 ו 22 : רכב רשמי של שגרירות ורכב פרטי של בעלי תפקידים בכירים בשגרורויות

לוחיות לבנות עם האותיות CC וסיומת 21 ו 22 : רכב רשמי של קונסוליה

לוחיות לבנות ללא האותיות CD, CC וסיומת 21 ו 22 : רכב פרטי של עובד שגרירות / קונסוליה שהגיע לארץ מארץ המוצא שלו.

לוחיות לבנות עם האותיות CC וסיומת שאינה 21 ו 22 : קונסול כבוד של מדינה זרה (אזרח ישראלי), שמספר הרישוי של מכוניתו היא מסדרת המספרים הרגילה של יבואן הרכב.

CD הוא אכן דיפלומט ואלו ראשי תיבות של המילים בצרפתית (שהיתה השפה הדיפלומטית כאשר הנהיגו את האותיות האלה) Corpus Diplomatiq (הסגל הדיפלומטי). לנושאי לוחית זו יש חסינות דיפלומטית על הכביש.

CC אלו ר"ת של Corpus Consulate והכוונה היא לסגל הקונסולרי. אלו אותיות ששמורות לקונסולי כבוד של מדינות זרות. קונסול כבוד הוא בדרך כלל אזרח ישראלי אשר פועל לקדם את הקשרים בין המדינה שממנה הוא קיבל את המינוי ומדינת ישראל. זה לא מספר דיפלומטי ובניגוד למחשבה המקובלת אין לו שום חסינות על הכביש ואפילו המספרים הם "רגילים", לא מסידרה המיועדת ל CD.

אני יודע את זה שיש לוחיות רישוי לבנות, עכשיו השאלה היא איך להשיג אותם? והאם זה עולה כסף?

ואני לא מדבר על האלה עם הCC או CD כפי שמפורט למעלה אז אל תגיבו בנושא הזה. אם מישהו יודע אז תודה

כי מדי פעם אני רואה על הכביש רכבים בעלי לוחית זיהוי לבנה (לא או"מ ולא דיפלומטי אלא רק לבנה בלי שום כיתוב נוסף) מישהו יודע מי מקבל לוחיות כאלה? וגם מה התנאים לנסוע בארץ עם רכב בעל לוחית זיהוי זרה - רואים גם הרבה כאלה בכבישים.

ויש גם לוחיות לבנות עם מספר ישראלי לכל דבר, אבל אני לא יודע אם באמת הן לא חוקיות, וזה מה שאני מנסה לברר כאן חברים !?

האם יש תשובה חד משמעית לזה האם מותר לוחית זיהוי לבנה ככה בלי כל סיבה מיוחדת ? ואם כן מה התנאי חוץ מלהיות אזרח זר או דיפלומט ?

בנוסף שמעתי את האמירה הזאת : " עד לפני כמה זמן זה היה רק של מיובאות ושגרירים בארץ. באיזשו שלב לפני איזה חצי שנה הגיעו למסקנה שהלוחיות הצהובות עושות לחיישנים של המשטרה קצת בעיות אז מי שרוצה יכול לפנות ולקבל לוחית לבנה אפילו בחינם אם אני לא טועה. "

מצורפות כאן תמונה ממש של רכבים ישראליים עם לוחיות זיהוי ישראליות לבנות שאפילו כתוב עליהן בצד מדינת ישראל בכחול כפי שתראו:

לוחיות זיהוי לבנות לרכבים ישראליים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחיות רישוי לבנות ניתנות אך ורק לרכבים דיפלומטים.

ללוחית מתווסף הכיתוב CC או CD אם הרכב הוא בבעלות של הקונסוליה או השגרירות של המדינה הרלוונטית.

ישנם רכבים עם לוחית לבנה שלהם לא מתווסף הכיתוב CC או CD אלא רק המספר עצמו ואלו רכבים של נציג השגרירות שנרכש באופן פרטי.

לאזרח ישראלי שאינו קונסול של מדינה זרה אין כל אפשרות להרכיב על רכבו לוחיות זיהוי לבנות והדבר אינו חוקי.

בנוסף, כלי רכב עם רישוי ישראלי היוצא את גבולות ישראל (למשל לצורך טיול) רשאי לשים לוחית רישוי לבנה עם המספר הישראלי אך זאת רק מחוץ לגבולות ישראל וכאשר הוא חוזר עליו לשוב ללוחית הצהובה.

לא ברור לי על איזה חיישנים של המשטרה אתה מדבר שהלוחיות הצהובות עוששות להם בעיות. חיישנים של מה? בקיצור, כל המשפט הזה ששמעת הוא BS אחד גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר כאן זה ודאי?

אסור סתם בלי סיבה מיוחדת (דיפלומט , קונסול , שגריר , תנאים מסויימים וכדומה ) להשים לוחית זיהוי לבנה ?

לגבי הנושא של החיישנים של המשטרה דובר פעם על הפלאש של המצלמות של המשטרה שיש להם קושי עם החיישנים עם הצבע הצהוב של הלוחיות זיהוי לעומת הצבע הלבן. או שעם הצבע הצהוב יותר קשה לזהות את המספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוספת השלישית לפקודת התעבורה מדברת על לוחיות הזיהוי:

1. (א) לוחיות הזיהוי יהיו על פי מפרט 327 של מכון התקנים הישראלי (להלן - המפרט), שעותק ממנו מופקד באגף הרכב ושירותי התחזוקה של משרד התחבורה וכל אדם רשאי לעיין בו.

(ג) צורתה וצבעיה של לוחית הזיהוי יהיו לפי אחד מאלה:

(1) צבע לוחית הזיהוי כולה יהיה צהוב מחזיר אור, וצבע הספרות המוטבעות בה יהיה שחור כאמור במפרט, בהתאם לגליון תיקון מס' 4 מחודש יולי 1997;

(2) צבע לוחית הזיהוי יהיה כאמור בפסקה (1), למעט צדה השמאלי של הלוחית שיהיה כחול ועליו יוטבע, בשילוב הצבעים כחול ולבן, דגל המדינה כהגדרתו בחוק הדגל והסמל, תש"ט–1949, האותיות IL כאמור בסעיף 3.6 למפרט, כתיקונו בגליון תיקון מס' 5 מחודש ינואר 1998, המילה "ישראל" בעברית ובערבית;

(3) כאמור בפסקה (2), כשהמילה "ישראל" בעברית בלבד, ובתנאי שלוחית כאמור הותקנה לפני יום כ"ב בחשון תש"ס (1 בנובמבר 1999).

(ד) צבע לוחית הזיהוי ברכב כאמור בסעיף 17(א)(3) לפקודה יהיה לבן מחזיר אור כאמור במיפרט.

סעיף 17 (א) (3) לפקודת התעבורה:

פטורים מאגרות רישום ומאגרות רשיון רכב לפי פקודה זו –

רכב של נציגות דיפלומטית או קונסולרית של מדינת חוץ או של עובד או פקיד של נציגות כאמור שהם אזרחי חוץ ואינם עוסקים בכל עסק או מקצוע אחר, כשאותה מדינה מעניקה לישראל פטורים מקבילים;

עכשיו ברור יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש על הרכב היפה. תוכל לספר על האבזור שלו?

בנוגע לצבע הלוחית - תשכח מזה... לצערנו אי אפשר.

תודה גבר.

יש לי פיאט פונטו איבו מילאנו שנת 2013 חודשה ובערך חודש ו3 חודשים על הכביש הרכב בעל מנוע 1400 סמ"ק עם 77 כ"ס ולרכב גיר רובוטי המכונה בפיאט דואלוג'יק. בגיר הרובוטי כידוע יש שני מצבים מצב ידני שנוסעים וכשלוחצים גז והטורים עולים אזי מורידים את הידית ההילוכים הרובוטית למטה ואז עולה הילוך או הפוך מעלים אותה למעלה עם הברקס ויורד הילוך וכשמזיזים את הידית שמאלה היא נכנסת למצב AUTO(אוטומאט) ורשום את זה בלוח המכוונים וההילוכים עולים לבד על-פי הרובוט שמקבל את המסר מהחיישים.

יש מצב חיסכון בדלק ECO + מערכת stop&start ובנוסף מצב City לנהיגה עירונית עם הגה רך.

גג פנורמי נפתח + מראות מניקל וגלגלי מגנזיום.

שליטה על הרדיו-דיסק מההגה , הגה מתכוונן למעלה למטה ולעומק ו 7 כריות אויר.

האוטו מורחב ומשודרג יותר מהגירסאות הקודמות של הפונטו.

מפרט מורחב ניתן לעיין באתר גיר קטלוג לרכב.

בנוסף במקרה שלי יש לי מספר רישוי מגניב לאוטו ניתן לראות בתמונ שצירפתי בהודעה הראשונה באשכול הזה.

בעקבות המספר המגניב הייתי רוצה בשבילו לוחית רישוי לבנה ומעניינת , לכן שאלתי כאן את השאלות הללו בפורום הזה...

אולי בכל זאת יש דרך כלשהיא שאינה מיוחדת לאשר לוחית זיהוי לבנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

בנוסף, כלי רכב עם רישוי ישראלי היוצא את גבולות ישראל (למשל לצורך טיול) רשאי לשים לוחית רישוי לבנה עם המספר הישראלי אך זאת רק מחוץ לגבולות ישראל וכאשר הוא חוזר עליו לשוב ללוחית הצהובה.

.

נניח ואני יוצא כעת לאירופה עם הרכב:wink:, איזה מסמך אני מציג במכון הרישוי?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...