Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי ייסודי - שטיפה, פלסטלינה ואוטם צבע

שימו לב! השרשור הזה בן 3976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אז היום בשעה 15:30 התחיל להיות יפה ומוצל והחלטתי לבצע את פרוייקט הניקוי החיצוני היסודי הראשון שלי,

החומרים שהשתמשתי בהם:

1.שמפו לרכב Sonax

2.פלסטלינה סינית + חומר סיכוך CG Luber

3.ספוג מיקרו פייבר CG לקרצוף הרכב

4.מטליות מיקרופייבר פשוטות של מותג Life לייבוש וניגוב חומר הסיכוך(עדיין לא יצא לי לרכוש מגבת רצינית)

5.אוטם צבע Optimum Opti-Seal

אז בשלב הראשון הכנתי שני דליים, אחד עם מים נקיים והשני עם 10 ליטר מים ו-3 פקקים של שמפו הSonax.

שטפתי את הרכב עם מים נקיים בעזרת צינור שטיפה ראשונית קצרה בשביל להוריד את האבק הכבד,

קירצפתי את הרכב עם הספוג והשמפו, כל פעם משטח אחד, קרצוף, ניקוי הספוג במים נקיים וחוזר חלילה

לאחר סיום הקרצוף שטפתי את הרכב שוב עם מים נקיים וייבשתי אותו בעזרת מטלית המיקרו פייבר,

בשלב השני חציתי את הפלסטלינה לחצי, עיצבתי אותה כ-"פיתה" השפרצתי חומר סיכוך על הרכב ועבדתי בתנועות ישרות בלבד ולא סיבוביות - במילה אחת - מעולה!, פשוט הוריד לי את הג'ינגים שחששתי מהם כל כך, וגם כתמי חלודה "גדולים" יותר ירדו כלא היו(הרכב היה שנתיים בחיפה ליד הים), אבל! צלליות של יתושים וחרקים שיש על הגריל מהעבר לא ירדו עם הפלסטלינה.

מסתבר שהפלסטלינה לא מחזיקה כל כך הרבה וכבר בצד אחד של הרכב היא התחילה להתפורר ולא היה אפשר לעבוד איתה, זרקתי אותה לפח ולקחתי חתיכה נוספת, לאחר מכן התחלתי את הגג שזה היה החלק הכי קשה, דבר ראשון אני בגבוהה מטר ו-90 ס"מ ולא הצלחתי להגיע אל הגג ללא כסא וגם התנוחה לא הייתה טובה, הגג היה מלא בג'ינג'ים, הצלחתי להוריד את רובם אבל נגמרה לי הפלסטלינה מרוב עבודה מאומצת והחלטתי לא לפתוח חבילה חדשה, אלא להשאיר את הג'ינג'ים האלה לפעם הבאה, גם ככה כבר התחיל להחשיך ולא היה לי הרבה זמן לאור יום.

שאלה: האם פלסטלינה מחזיקה יותר מטיפול אחד? ייתכן שהפלסטלינה שלי היא זבל סיני חד פעמי או שעבדתי איתה קשה מידי?

לאחר שסיימתי עם הפלסטלינה שהיה השלב הכי קשה, שוב פעם שטפתי את הרכב קלות במים, סיבנתי אותו בצורה מהירה קצת יותר, שטפתי וייבשתי,

בשלב האחרון שהוא הכי כיף, מהיר, קל ומתגמל יישמתי את האופטי סיל - פשוט תענוג ליישם אותו, שני שפריצים על הפד הצהוב, שפריץ על המשטח ותנועות סיבוביות,

כמו כן גם יישמתי אותו על החלון האחורי ועל המראות פלסטיק השחורות ועל הגגון פלסטיק השחור

שאלה: האם זה בסדר שיישמתי את האוטם על פלסטיקה וחלון?

טוב, רשמתי קצת יותר מידי, לא צילמתי מספיק, אבל פעם הבאה אשתדל לצלם יותר, מקווה שתהנו מהתמונות שיש:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד נראה אחלה.

בקשר לפלסטלינה, אני חושב שזה בגלל שחצית אותה ולא לשת אותה מספיק, גם אני חתחתי את הפלסטלינה שקניתי, החתיכה הראשונה הלכה לפח, את השניה כבר לשתי יותר והיא הייתה בסדר, אני לא יודע אם זאת הסיבה אבל זה מה שאני שכנעתי את עצמי :-D

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, בגלל שיש לאוטם הזה תכונות הגנה מפני UV חשבתי שזה יעזור להאט את הדהיית הפלסטיקה, ולגבי החלון זה ניסוי בשביל לראות אם הוא מתנקה בקלות יותר מאשר חלון ללא האוטם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, אחלה עבודה.

יש לך ג'יפ מדהים.

אין שום בעיה ליישם את האופטיסיל בכל המקומות שיישמת.

קח בחשבון שבחורף שיורד גשם זה לא הכי נח, כי נוצרים בידיניג על השמשה, מה שמגביר את הצורך בווישרים.

זה השמפו שליטר עולה 25 ש"ח? אתה מרוצה ממנו? אני חושב לנסות אותו שיגמר הנוכחי.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, כן זה השמפו שעולה 25 ש"ח באוטוסטור, אני מרוצה ממנו, הוא מקציף לא רע בכלל, ומצליח לרכך לכלוך דבוק לצבע, יש להם גם שמפו ווקס שאמור להשאיר שכבה דקיקה של ווקס אחרי השטיפה, חשבתי לנסות אותו כשזה יגמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב.

אני חושב שבחורף תהיה הקלה מהגשם מכיוון שזהו אוטם צובע ולא ווקס.

הבידינג נוצר ממריחת ווקס, ואילו לאחר יישום אוטם צבע המים יחליקו במהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה השמפו הגרוע ביותר שהשתמשתי בו, כל 3 שטיפות בערך הייתי צריך ליישם ווקס מחדש על הרכב.

הוא פשוט היה מפשיט את הרכב מההגנה שלו , והייתי משתמש בכ-30 מ"ל על בערך 8-9 ליטר מים.

בזמנו ביקרתי חבר בזמן שיבגני טיפל לו ברכב והתייעצתי איתו לגבי הנושא הזה, הוא אמר לי שזה השמפו שאיתו הוא שוטף ומוריד ווקס בדילול קצת גבוה מהרגיל.

נכון שהמחיר שלו מאוד מפתה ונכון שסונאקס חברה לא רעה בכלל, אבל אני הייתי ממליץ להחליף אותו.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה השמפו הכתום מה שהיה לך? אתה בטוח שזה לא הווקס שהיה עדין מידי?

עדיין לא ניסיתי אותו על הרכב עם האוטם עליו.. אני לא חושב שהוא עד כדי כך אגרסיבי, אבל מצד שני אי אפשר לדעת..

אולי צריך פשוט להקטין את המינון, אם זה השמפו שיבגני משתמש בו אז הוא טוב,

בכל מקרא אם יש ספק אז אני אשתמש בו רק לפני טיפול של אוטם צבע ובשטיפות השוטפות אני אשתמש בסבון עדין בדילול גבוהה,

גם ככה כשיש אוטם\ווקס על הרכב אין צורך ביותר מידי סבון כי האבק יושב מעל שכבת ההגנה ולא נדבק יותר מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה השמפו הכתום מה שהיה לך? אתה בטוח שזה לא הווקס שהיה עדין מידי?

עדיין לא ניסיתי אותו על הרכב עם האוטם עליו.. אני לא חושב שהוא עד כדי כך אגרסיבי, אבל מצד שני אי אפשר לדעת..

אולי צריך פשוט להקטין את המינון, אם זה השמפו שיבגני משתמש בו אז הוא טוב,

בכל מקרא אם יש ספק אז אני אשתמש בו רק לפני טיפול של אוטם צבע ובשטיפות השוטפות אני אשתמש בסבון עדין בדילול גבוהה,

גם ככה כשיש אוטם\ווקס על הרכב אין צורך ביותר מידי סבון כי האבק יושב מעל שכבת ההגנה ולא נדבק יותר מידי

זה השמפו שיבגני השתמש בו בזמנו להסרה של ווקס, להבדיל משטיפה שבועית.

ואני בטוח שהווקס לא היה עדין מידי, וגם אם כן - 2-3 שטיפות והלכה ההגנה?

באסה של דבר.

עריכה : שכחתי להחמיא על העבודה שלך , ניראה ממש טוב :)

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אשתמש בו רק כשארצה לחדש את האוטם בעוד שלושה חודשים,

gabizon - כנראה שתצטרך למצוא שמפו אחר - השמפו הזה מסתמן כאגרסיבי מידי, באיזה שמפו אתה משתמש כיום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אשתמש בו רק כשארצה לחדש את האוטם בעוד שלושה חודשים,

gabizon - כנראה שתצטרך למצוא שמפו אחר - השמפו הזה מסתמן כאגרסיבי מידי, באיזה שמפו אתה משתמש כיום?

בגולד של מג'ס

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...