Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסעותי בכבישי ישראל, לסתומה בשברולט טראווס (או: אני נהג חדש ומפגר ?!)

rupni
שימו לב! השרשור הזה בן 3987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסעותי בכבישי ישראל,

כמו שאתם בטח מנחשים אני נהג חדש, מה לעשות לפי החוק שנתיים מיום קבלת הרישיון אני נהג חדש, לפי החוק אני גם צריך להסתובב עם אות קיין, שלט 'נהג חדש'. בפועל אני נוהג הרבה יותר זמן, הפעם הראשונה שהחזקתי הגה הייתה בסביבות גיל 5 אז אבא לקח אותי לשחק עם הטרקטור, מאז התחלתי בכול מיני גיחות נהיגה קצרות, 2-3 דקות בכול פעם, לא בכול הפעמים נהגתי אפילו אבל אני כ"כ אהבתי את זה. שהגעתי לגיל המתאים, הוצאתי רישיון לטרקטור (כמובן שכבר בשיעור הראשון המורה נתן לי לנהוג לבד). וגם רישיון ב', את שני הטסטים עברתי בפעם ראשונה בהצטיינות יתרה.

היום במהלך מסעותי בכבישי ישראל נתקלתי בגברת פלצנית בשברולט טראווס, אני לא יודע אם זה הגודל של הרכב שלה, הסיליקון שתקוע לה כ"כ עמוק במוח, החימצון ששרף לה את המוח או שפשוט אין לה מוח, אבל אם לא שמת לב, במשך ק"מ בודד שנסענו אחד באזור של השני כמעט הורדת אותי 4 פעמים (ארבע פעמים), בפעם הראשונה עשיתי לך עם האורות (מתוך תקווה שתביני שאני כאן), בפעם השניה, עשיתי עם האורות והוספתי צפירה שקטה (כי כנראה שאת לא שמה לב להבהוב אורות), פעם השלישית צפרתי קלות (למי יש כוח להבהב שוב עם האורות ?), בפעם הרביעית ממש התעצבנתי, תבינו הגברת נוסעת על שני נתיבים, מזגזגת, לא מסתכלת במראות, וכשאני העזתי לצפור לה בפעם הרביעית בגלל שהיא נוסעת על שני נתיבים וכמעט הורידה אותי מהכביש (שוב) היא בתגובה פתחה את החלון וצעקה: "נהג חדש ומפגר", אני כבר עקפתי אותה, אחד הדברים שהכי מעצבנים אותי זה שאנשים שלא מבינים כלום בדבר מסוים מנסים ללמד אותך (וכל מה שהם אומרים זה שטויות), תבינו כל זה היה בזמן בפקק, אפילו לא היה לי לאן לברוח ממנה.

תשאלו למה כל הפוסט הארוך הזה, לא יודע את כל הדיאלוג הארוך הזה לא הייתם חייבים לקרוא, רק רציתי להגיד שאני לא מפגר, ולפני שאתם לא נותנים לי (נהג חדש) זכות קדימה תחשבו על הסתומה שאתם כן נותנים לה זכות קדימה ותעכב אותכם הרבה יותר ממני.

ונסיים את הפוסט הזה בשאלה, כמה זה ישפיע אם אני יוריד את השלט ?, אני מאמין שכל חברי הפורום נהגו הרבה, כמה השפיע עליכם השלט הזה ?

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק אך לא חכם.

1 - קבל חח על כך שעברת טסט בהצטיינות יתרה - WTF

היא נוהגת על שני נתיבים + לא מגיבה לאיתותים וצפירות = היא לא נוהגת!! היא בטלפון או ב SMS או בהשד יודע מה. האמת שכנהג זה לא ממש משנה לך. במקרה כזה תופסים מרחק ונוסעים לאט בלי לנסות לעקוף. נכון זה מעצבן וזה לא בסדר אבל זה הדבר הבטוח ביותר לעשות.

לנסות לעקוף 4 פעמים וכל פעם להגיע (לפי מה שהבנתי ממה שכתבת) לכמעט תאונה לא שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסיתי לעקוף אותה, היינו בפקק\ עומס תנועה, היא בשמאלי אני בימני (כמובן שהיא תהייה בשמאלי, היא נוהג יותר לאט הרי :evil:), פעם אחת הנתיב שלה נוסע יותר מהר, פעם שלי, היא לא ממש בכביש ולא נוסעת ממש על הנתיב שלה, העקיפה האחרונה הייתה בסוף הפקק הזה, פשוט התחלתי לנסוע והיא הייתה קצת לפני, מי שהיה לפני פינה את הנתיב, אני התחלתי לנסוע והיא נסעה עלי.

ואני לא חושב שאפשר לעבור טסט בהצטיינות יתרה, בטסט לטרקטור המורה אמר לי שעשיתי ממש טוב, ובטסט לרישיון ב' הטסטר אמר לי כל הכבוד (וטסטרים בדר"כ לא מוציאים מילה מהפה לפי מה שהבנתי).

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פוגש לפחות כמה כאלה כל בוקר.

לפני כמה ימים היה בחור צעיר בשברולט אוואו סדאן שנתקע על 80 קמ"ש בנתיב השמאלי בכביש 1 וגרם לפקק ארוך אחריו, גם צפירות של הרבה נהגים וגם הבהובים שלי (הייתי ממש מאחוריו) לא עזרו להעיף את הבחור מהשמאלי.

בסופו של דבר כבר עברתי ימינה כדי לצאת ביציאה של כביש 4, ואז גיליתי שהבחור עסוק עם הפלאפון שלו ובכלל לא שם לב לכביש.

עם רכב כזה (להזכירכם קיבל כוכב וחצי במבחן Euro NCAP ישן עם אזהרות חמורות על פגיעה בחזה, בכפות הרגליים וברגל הימנית) אני הייתי משתמש בכל היכולות השכליות שלי על הכביש ולא בדברים אחרים.

http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx

לא עברו 5 דקות ובחור חרדי שאפילו לא שמתי לב באיזה רכב הוא נוהג, במחלף גנות עולה לכביש 4, שני נתיבים מתמזגים ומיד לאחר מכן הנתיב הבודד מתמזג לכביש 4 (בהנחה שהוא לא רוצה לצאת במסובים - והוא לא יצא). ומה הבחור עושה? קורא עיתון ותוך כדי גולש לאמצע הכביש בין שני הנתיבים

משום מה אחה"צ אני נתקל בפחות כאלה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש על מנת לא לעשות תאונה צריך לשלם על טעויות של אחרים. שמירת מרחק גבוהה יותר מאנשים שנראה שעסוקים בלשלוח SMS במקום לנהוג היא אחת מהן, כניסה איטית לצומת עקב חשש מאנשים שמספיקים לעבור בכתום/ אדום היא דוגמא נוספת.

היכולת לזהות אותם מגיע עם הניסיון שנצבר בנהיגה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות עם נהגים כאלה,אתה ואף אחד אחר לא יכול לחנך אותם.

היום כל בן אדם שני מתעסק עם טלפון במקום להסתכל על הכביש.בדרך כלל אותם אנשים גם חושבים שכל הכביש שלהם.

גם אני נהג חדש,עוד חודשיים זה מסתיים.דווקא אני לא נתקלתי באנשים כמו הזאתי בשברולט.

אני תמיד עולה על הכביש במחשבה שרוצים להרוג אותי,ככה שאני כל הזמן מסתכל על הכביש,עם שתי ידיים על ההגה.הגישה הזו חסכה לי כמה תאונות קלות ותאונה אחת שבודאות הייתי נהרג עקב סבתא בגולף אדומה שלא עצרה בתמרור עצור.:|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר פוגשים נהג בעיתי על הכביש: לא מתעמתים איתו אלא מתרחקים. שמירת מרחק מרכב הבעיתי הייתה פותרת הכל.

בנוסף מומלץ להתקין מצלמה ברכב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שערבבתי פה שני דברים, אבל התכוונתי לדבר אחד.

מה שהתכוונתי אליו זה היחס השונה שמי שיש לו את השלט נהג חדש מקבל, למשל מנסה להשתלב בתנועה אבל לא ייתנו לו.

השני זה נהגים מפגרים, יש על זה מספיק שרשורים, מה שאני מתאר כעקיפה זה היה שנגמר הפקק\עומס הזה וניסיתי "לברוח" ממנה כמה שיותר מהר.

כמובן שיש מצלמה.

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אתמול בחיפה כמעט ניגחו אותי/נסעו עלי. יש עליה עם שני נתיבים שבסוף מתפצלים לעיקול ימינה או שמאלה.

כמובן מי שמתכוון לפנות שמאלה נוסע בשמאלי. אני נוסע בימני במטרה לפנות ימינה, רואה מלפני רכב עובר לשמאלי באיטיות קצת לפני העיקול שמאלה. מה כל נהג מבין מכך? הוא מתכוון לפנות שמאלה. אני ממשיך בימני וממש לפני העיקול, שאני כבר במקביל לרכב אני קולט אותו מתחיל לגלוש לנתיב שלי וכמעט מוריד אותי מהכביש :x :x נתתי צפירה חזקה תוך כדי גז כדי להתחמק וקלטתי אותו במראה נעצר שם לכמה שניות באמצע כביש ואז ממשיך, כמובן, ימינה.

אימפרזה 4*4 04 נמכרה :|

סובארו בי4 08 לימיטד ז"ל :cry:

סובארו בי4 09 גפ"מ :-)

BMW E92 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו שוין, לי אין ומעולם לא היה שלט של נהג חדש, אז השבוע מישהו קרא לי בכביש "אוליגרך רוסי עבריין"...

הבעיה לא בשלט, הבעיה בישראלים.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחס השונה שמי שיש לו את השלט נהג חדש מקבל

אתה מתאר מצב שבו אתה ניסית לעבור אותה, כך שהיא לא ראתה את השלט עד שהכל הסתיים. היא זרקה את ההערה מכיוון שתפסת אותה בקלקלת ולא היה לה מה לומר. ה"כבוד" שלה חייב אותה להגיב וזה מה שיצא. באותה מידה יש סטיגמה נגד:

אופנועים

טוסטוסים

נשים

מבוגרים

צעירים

אמהות

דתיים

ערבים

שוטרים

או בקיצור כל מי שהוא איננו אני ואיננו נוהג בדיוק כמוני. זה לא קשור לנהג חדש.

כך בחשבון שלמורת ניסיונך העשיר בנהיגה על טרקטור, הכביש הוא עולם חדש. כאן לא מידת השליטה שלך במכניקה היא הנושא החשוב כי אם שליטתך בטבע הנהגים סביבך. כמעט ואין תאונות עצמיות של איבוד שליטה וכ"ו זה כמעט תמיד שני נהגים שלא הצליחו להסתדר. כך אוויר לפני היציאה לכביש ותהייה אדיב וסבלני כך תגיע בשלום

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...