Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג - טויוטה יאריס היברידית או הונדה גאז היברידית

speretz
שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני צריך להחליף רכב ליסינג (דרך העבודה) בקרוב,

כרגע יש לי יונדאי i20.

אני נוהג בערך 15000 ק"מ בשנה (אולי קצת פחות)

רוב הנסיעה שלי היא עירונית, אבל יש גם נסיעה בין עירונית מידי פעם.

יש לי 3 אופציות.

יונדאי i20 חדשה,

טויוטה יאריס היברידית,

הונדה גאז היברידית.

על פניו נראה שאין הרבה הבדל מבחינה כספית בין המכוניות,

היונדאי זולה יותר מבחינת עלות חודשית, אבל ההיברידיות זולות יותר מבחינת שווי מס.

יש תקציב דלק חודשי (לא ליטרים או ק"מ, אלא תקציב כספי), אם חרגתי מתחתיו אני מקבל כסף חזרה, אם חרגתי מעליו אני משלם מכספי.

התקציב של ההיבירידיות נמוך יותר (כנראה בגלל שהם מבזבזים פחות דלק, אז נתנו לנו תקציב קטן יותר- 700 בערך לחודש להיברידיות לעומת 950 ליונדאי)

מהחישוב הבסיסי שעשיתי נראה שאין יותר מידי הבדל מבחינה כספית (אולי 100 ש"ח לחודש הבדל).

אני יודע שהטויוטה יאריס חסכונית יותר בעיר, פחות מרשימה בכבישים בין עירוניים, ההונדה גאז מרווחת יותר, מרשימה פחות בכבישים עירוניים ויותר בכבישים בין עירוניים, אבל היא לא באמת היברידית טהורה (לעומת טויטה יאריס).

זהו, אני עדיין מתלבט, אני בסה"כ מרוצה מהיונדאי i20 שיש לי כרגע.

אני אשמח אם תוכלו לייעץ במה לבחור או לתקן אותי איפה שצריך.

תודה, שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכל ניתחת די טוב את היתרונות והחסרונות של שלושת הרכבים.

השאלה היא מה הצרכים שלך מהרכב ובהתאם תוכל לבחור את המכונית המתאימה ביותר. הונדה ג'אז למשל היא הכי "משפחתית" מבין שלושת הרכבים שציינת ואם יש לך ילד או שניים, זאת בחירה טובה מאוד. יונדאי i20 החדשה ללא ספק תציג שיפור בהשוואה לדגם המוחלף, כך שאם אתה מרוצה ממה שיש לך עכשיו כמעט בטוח שתהיה מרוצה גם ממנה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, לליסינג עדיין מכניסים את הדגם הישן.

ככה שיש סיכוי שתקבל את הישנה.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שעדיין יש i20 צורה ישנה חדשות שמחכות לחוזי ליסינג. הדגם החדש נמצא בארץ כבר כמעט שנה (הושק באוגוסט 2012), לא סביר שיחזיקו את הרכב כל כך הרבה זמן בחברות. מה גם שרוב חברות הליסינג כבר מוכרת i20 צורה חדשה ב-0 קילומטרים, זה לא מסתדר עם העובדה שיש להם מלאי ישן.

אבל כן, שווה לבדוק את זה לפני שחותמים על חוזה חדש.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שפותח השרשור ציין, בג'אז לעומת הטויוטה הרכב הוא לא היברידי "טהור".

הסבר:

בטויוטה הרכב מונע או ע"י המנוע החשמלי או ע"י מנוע הבנזין - כלומר רק אחד מהם עובד בכל רגע נתון.

בהונדה, מנוע הבנזין עובד תמיד והמנוע החשמלי "נקרא לדגל" לצורך סיוע בעת הצורך.

דרך אגב זו הסיבה שהשיטה של הונדה נקראת IMA:

Integrated Motor Assist

כמובן שזה משפיע על זיהום האוויר של הרכב, צריכת הדלק וכדומה.

לחבר יש את הג'אז ההיברידית והוא מאוד מרוצה ממנה.

יש לו 2 ילדים קטנים (ואישה כמובן).

Now : Renault clio sport 2009

In the past : Peaugeot 106 xs 1998

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, אתה לא מדייק, בשתי המערכות ההיברידיות מנועי הבנזין והחשמל יכולים לעבוד סימולטנית (לפי הצורך).

היתרון במע' של טויוטה שבה המצבר גדול יותר והמנוע החשמלי חזק יותר הוא היכולת לנוע על כוח חשמלי בלבד במגוון תנאי דרך ויע יותר למנוע הבנזין כשיש צורך בכוח, בעוד בהונדה היכולת לנוע על כוח חשמלי בלבד היא על גבול התיאורטית ולמצבר נגמר המיץ דיי מהר בתנאים תובעניים.

אני מניח שמבחינה כלכלית היאריס מובילה עקב צריכת הדלק הנמוכה ולכן יהיו החזרים גדולים יותר.

אבל עם שווי המס הנוכחי לקחת רכב חברה בשביל 15,000 ק"מ בשנה נראה לי מאוד לא משתלם. אני פשוט הייתי קונה את היונדאי מחברת הליסינג ונוסע עליה עוד שנתיים-שלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...