Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קוילאוברים להונדה האצבק

שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת איזה קוילאוברים מתאימים וכדאי לרכוש..הנהיגה שלי היא לא ספורטיבית (האצבק זה לא רכב ספורטיבי ממש כן?..:-D ),הרוב זה נסיעה עירונית ומידי פעם קצת נוסעים להרים 8) .

בולם קדמי ימני כבר גמור והאחורי מראה סימני גסיסה מתקדמים..אז אמרתי נקפוץ על המציאה במקום להחליף למקורי נתחדש בקוילאוברים.

קיבלתי הצעה מE&A עבור קוילאוברים של V-MAXX מתכווננים גובה כולל שנתיים אחריות וכו'

מדודי קיבלתי הצעה על WIETEC..(אייבך היו יקרים מדי..)

רציתי לדעת מה אתם ממליצים אולי יש עוד סט קוילאוברים שאני לא מכיר ואני מפספס פה?

מה לגבי סט מיד2?..מומלץ? לא מומלץ?..

תודה ושיהיה שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב... ממחקרים אין סופיים שנמשכו מעל לשנה על שלל אפשרויות ההנמכה להונדה סיוויק שנים 92-00, למדתי המון על הנושא.

התגובה שלי תהיה ארוכה ומנומקת, ותתבסס על הידע שצברתי מקריאה בפורומי חו"ל ונסיון אישי.

סיוויק 1.4 אינה רכב ספורט במקור, אך הבסיס שלה מצוין והיא מככבת בין הרכבים הפופולריים ביותר בסצינת השיפורים כבר מעל ל15 שנה. ניתן להפוך אותה בקלות לכל דבר, בין היתר גם לרכב מסלול מקצועי.

לפיכך, כל חברה שמכבדת את עצמה מציעה לפחות סט אחד לסיוויק.

נתחיל מזה שיש לך 2 אפשרויות:

1. קפיצים ובולמים בנפרד- נמכרים בנפרד, בולמים רגילים או כאלה שמיועדים להנמכות. קפיצים בגובה מקורי, קצרים יותר ב30 מ"מ, וקצרים יותר ב60 מ"מ.

את השילוב הזה אישית אני לא אוהב מכיוון שבדרך כלל אין לך אפשרות לכוון כלום, הבולמים לאו דווקא יתאימו עם הקפיצים מבחינת התנהגות, ולכן הולכים על שילובים בדוקים, מה שאין הרבה כי בחו"ל מעדיפים קוילאוברים (הפרש מחירים נמוך, אפשרויות כיוון וכו).

אפרט על הקוילאוברים, במידה ותרצה פירוט על בולמים וקפיצים תבקש.

2. קוילאוברים- בולם וקפיץ משולבים. הדגמים הבסיסיים ביותר מתכווננים לגובה בלבד, היקרים יותר גם קשיחות, מעליהם גם קאמבר, דאמפינג וריבאונד. אתייחס לדגמים הזולים יותר, שלא עוברים את ה8K שח.

לפי בדיקתי האחרונה, המבחר הארץ הוא כזה:

אי אנד איי- מוכרים קוילאוברים של V MAXX. הדגם הבסיסי זול מאוד יחסית לקוילאובר, הזול ביותר. מתכוון לגובה בלבד. יורדים נמוך מאוד. מעלים גיחוך בפורומים בחו"ל, מאוד רכים, כמו המקוריים או קצת יותר. יש אחריות לשנתיים, האמינות שלהם די מפוקפקת. מיועדים להנמכה נוחה, לא למסלול.

טופ אר פיאם- מוכרים TEIN, D2. טיין חברה מאוד גדולה, מיוצרים ביפן. נחשבת טובה מאוד בדגמים היקרים יותר, למרות מחירם המופרז בחו"ל, שם הם נחשבים מאוד יקרים ולא משתלמים כי יש אלטרנטיבות טובות וזולות יותר.

הדגם הבסיסי נקרא BASIC, מתכווננים לגובה בלבד, לא יורדים נמוך בכלל ונחשבים רכים מאוד. לא מומלצים..

הדגם מעליו נקרא SUPER STREET או STREET ADVANCE, מתכווננים גובה וקשיחות, 16 מצבי קשיחות וההבדלים מורגשים. גם במצב הרך, ספיגת המהמורות לא טובה במיוחד. בכביש מפותל הרכב פשוט מכונת כיף, חיוך בכל פנייה. ההפרש בין הדגם הבסיסי מזערי.

אם אתה מעוניין בפירוט מורחב יותר על הטיין תבקש, יש לי אותם כרגע ברכב כבר מעל ל10K ק"מ.

D2 נחשבים קשים מאוד, יורדים נמוך מאוד, מתכווננים גובה וקשיחות, לא מומלצים בכלל בחו"ל עקב איכות נמוכה ובעיות אמינות. עולים כמו הטיין הבסיסיים. מיוצרים בקוריאה יחד עם עוד שלל מותגי מדבקה לא איכותיים.

פיט סטופ- מוכרים KW, ו-WEITEC. הKW הבסיסיים מתכווננים לגובה בלבד, נחשבים מאוד מומלצים בחול בעיקר לרכבים אירופאים. לא מוכרים בכלל בסצינת ההונדות. מחיר זול יחסית, הדגם הבסיסי מתכוונן גובה בלבד עולה כמו טיין מתכוונני קשיחות וגובה. מעליהם יש לך דגם שמתכוונן גם קשיחות ועוד במחיר יקר משמעותית.

KW הוא מותג ענק ברמה של TEIN, Koni, Eibach, Bilstein.

WEITEC היא חברה "בת" של KW. בתכלס אלה אותם הקוילאוברים רק באיכות נמוכה יותר. מתכוונן גובה בלבד עולה כמעט כמו KW, הפרש המחירים לא מצדיק קנייה של WEITEC. בעיות אמינות בדמות חלודה וטבעות כיוון (שעושויות מפלסטיק!!!) נשברות נראו לא קצת בחו"ל. הKW לא מתחלדים. מיוצרים בגרמניה.

יבוא- לייבא לבד לא מומלץ עקב הסתבכות עם המכס. התהליך מסובך מאוד ודורש אישורים, טרטורים ועבודה עם גורמים אטומים. ניתן לבקש מאחד הייבואנים לייבוא כל קוילאובר שתרצה, המחירים בדרך כלל לפי נוסחא של:

(מחיר המוצר בחו"ל+ משלוח)*2 לפחות. זה יוצא מחיר גבוה מאוד לקוילאובר בסיסי.

אחריות- האחריות בדרך כלל לשנתיים, כאשר במקרה של צרה הפירוק, המשלוח וההרכבה על חשבונך. היבואן הוא פשוט מאוד הקשר שלך מול החברה בחו"ל וזהו.

**המחירים מתייחסים למזומן שטרות.

אין שום כוונה להכפיש מישהו, הנ"ל נתונים אובייקטיביים כמה שאפשר מיידע שצברתי.

במידה וטעיתי ניתן לתקן אותי בנימוס.

תכלס, 95% מהסיוויקיות ה"משופרות" בארץ נוסעות על קפיצי הנמכה בלבד, בדרך כלל זבל איביי חסר מותג או קפיצים חתוכים.

לדעתי זו חאפריות וזה די מצופה מהקהל של הרכב הזה.

אישית הלכתי על הבחירה היקרה יותר, כמו שאמרתי, יש לי טיין סופר סטריט, במידה ותרצה פירוט רק תבקש.

אני מאמין ש"זול זה יקר" ומכיוון שאני לא אוהב לקנות פעמיים את אותו המוצר, אמינות הייתה גורם משמעותי בקנייה שלי, והלכתי על הטיין. כיוון קשיחות הינה תכונה שאני לא יודע איך הייתי מסתדר בלעדיה.

אני לא מתחרט על הקנייה, ההבדל מטורף בצורה שזה פשוט רכב אחר לגמרי... אך עם כל היתרונות יש גם חסרונות.

אתה מוזמן לפרסם את השיקולים שיובילו אותך בקנייה ולשאול שאלות. מקווה שלא בלבלתי אותך.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שמדובר בסיויק ESI 1.6*

תודה על התגובה,באמת עניינית..תוכל לשלוח לי הודעה פרטית לגבי מחירי הטיין על דגמיהם?..את רמת הקשיחות אפשר לקבוע עצמאית או רק על ליפט במוסך? (או על ג'ק בחצר :))

כמו שאמרתי הרכב ממש לא רכב למרוצים/מסלולים/ג'ימיקאנות למינהן..אני מחפםש סט קוילאוברים לנטו נוחות ואחיזת כביש וכמובן שיפור ניכר בחווית הנהיגה...מהי המלצתך הסופית להונדה האצבק?..טיין פרו סטרייט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשיחות נקבעת בעזרת סיבוב פטמות כאלה בתא מנוע שיוצאות מהחורים על הבתי בולמים. סיבוב לפי קליקים בעזרת האצבעות.

כיוון גובה נעשה בעזרת טבעות שצריך לסובב על הבולם עצמו, לצורך העניין צריך להרים את הרכב על ג'ק (לבד בבית).

תכלס אתה משחק עם הכיוונים עד שאתה מוצא את הפשרה שמתאימה לך לפי נוחות וביצועים.

מה ז"א?

בתווח המחירים הנ"ל אין דבר כזה קוילאובר נוח ומתנהג.

נוחות באה על חשבון התנהגות. רכב קשה יותר מתנהג טוב יותר, רכב רך יותר מתנהג פחות טוב. כמובן שזה יחסי ולא מוחלט, לכל כלל יש יוצא מהכלל, אך בקוילאוברים מהדגמים הנמוכים שעליהם אנו מדברים ככה זה עובד.

D2 גם קשים וגם לא מתנהגים...

אם אתה רוצה שהנוחות של הסיוויק שלך תישאר כמה שיותר כמו במקוריים, לך על V MAXX... ההתנהגות תשתפר במינימום פגיעה בנוחות.

אך בהשוואה מול הטיין סופר סטריט שעולים כמעט כפול, אין השוואה... הטיין הרבה יותר "מסלול", הרבה יותר הארדקור.

ה-V MAXX אפילו לא מתיימרים להיות כאלה.

יש מי שיקרא לזה קשים יותר, אני קורא לזה "אינפורמטיביים". הטיין מעבירים לך כל פירור מהכביש. בבורות גדולים אתה יכול להתרסק.. מהמורות די קטנות נספגות. כל סדק בכביש מורגש דרך ההגה או המתלים. הרכב שלי במצב נמוך יותר מהמקסימום שניתן להנמיך, לכן גם קצת קופצני.

מבחינת קשיחות כרגע נוסע על מצב אמצע, 12 מקדימה ו10 מאחורה מתוך 16, כשה16 זה הרך ביותר.

זה מפחית את התת היגוי בצורה משמעותית. כשהיה לי 8 מאחורה, התחת כל הזמן ברח, היה לי היגוי יתר. במקוריים יש לך המון תת היגוי.

זה מאוד אינדיווידואלי, אני אוהב את העובדה שהרכב אינפורמטיבי וקשה, הוא דבוק לכביש וצפוי בכל מצב. בכבישים מפותלים עולה חיוך בכל פנייה, כאשר בכבישים משובשים זה די סבל, וחלקי הפלסטיקה לא מתים על זה.

יש אנשים ששונאים את הקשיחות ומעדיפים את המתלים המקוריים של הרכב..

אישית כשאני נוהג לפעמים בסיוויק עם מתלים מקוריים (במצב מצוין, לא גמורים) אני חוטף בחילה... אני לא רגיל לחוסר התקשורת הזה מההגה, מהמתלים, מכלום... שום דבר לא צפוי כל פניה אני מרגיש שאני עף והרכב לא "יושב על הכביש" כמו שצריך.

אני ממש מפחד לקחת איתה פניות.

עוד שבוע- שבועיים אוכל לתת חוות דעת גם על KW V1 לסיוויק.

מה התקציב המקסימלי שלך לכל הסיפור?

יש לך סיוויק EG? זה הפך להיות רכב נדיר... שמור עליה...

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציב הוא 4-6K..כרגע עם בולמים מקוריים..כמו שאמרתי הבולם הימני הקדמי מת והשאר מראים סימני עייפות..זה הזמן להשתדרג לקוילאובר :D

אם אתה אומר שהקשיחות אצלך ממש מורגשת..זה לא מעצבן לנסוע בכביש דוגמת כביש 4 ותוך שיוט על 90-100 פתאום יש מן שקע קצר (לא בור..אלה מין "ירידה-עלייה") כזו של שנייה..אתמול נסעתי בכביש ביציאה ממתחם G של כפר סבא לכיוון צומת ירקונים ויש כמה "שקעים" כאלה בכביש הסלול..בפעם הראשונה הרגשתי שהרכב ממש נגע ברצפה כשנסעתי סביב ה80..בפעם השניה כבר ידעתי לעבור את המשקע הזה ב50 (שהמהירות המותרת היא 90)..פה כבר הבנתי שהבולם ממש גמור :oops: אבל אם אתה אומר שממש מרגישים כל מהמורה בכביש זה יכול להיות ממש מעצבן בכבישים עירוניים :roll: ..כמה יכול לעלות סט שכולל קשיחות+גובהה?..ומה הטווח "גבהים" שאפשר לשחק עם ההנמכה?..30-40 מ"מ בערך?..

כמו שאמרתי אני לא הולך למסלול אלה נטו חווית נהיגה "משופרת" מהמצב הרגיל..(עד כמה שאפשר)

אתה ממליץ על הV-MAXX??..למרות שבחו"ל מגחחים עליהם כמו שאתה מספר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין ההנמכה, כמה שתהיה נמוך יותר, ככה תצטרך לעבור לאט יותר פסי האטה ולהתחמק מבורות...

בעיר אני לא רואה שמיים ונוף בנהיגה, אני 100% ריכוז לכביש כדי להתחמק מבורות ולהאט במידת הצורך. וכן, לפעמים חושבים שאני נוהג שיכור, ועצרו אותי שוטרים לא פעם לבדיקת ינשוף... לך תסביר להם שאתה מתחמק מבורות ושיבושים....

אני לא רוצה לרסק את הרכב. באזורים ממש משובשים אני דרך כלל קצת איטי יותר משאר התנועה.

כל רכב נמוך זה ככה.

זה מה שנקרא LOW LIFE... :lol:

אני יגלה לך סוד קטן, אני דווקא נהנה מזה.

לעומת זה... קבל מצב כזה:

אני עם סיוויק 1.4 עם הטיין, ואחי עם סיוויק 1.6 מתלים מקוריים בכביש מפותל. ידוע שה1.4 עגלה רצח לעומת ה1.6, וברגע שהתחילו פניות הוא פשוט נעלם אי שם מאחורה. כל כמה פניות הייתי צריך לעצור לחכות לו...

זה לאו דווקא עניין ש"הקוילאוברים האלה יגרמו לאוטו לקחת פניות מהר יותר", זה רמת הבטחון שלך לקחת פניות, אינפורמציה שאתה מקבל מההגה ומהרכב, ההתנהגות בפנייה, כל העניין עם התת היגוי, זוויות גלגול וכל התחושה בזמן הנהיגה.. עולם אחר לגמרי.

הזוויות גלגול במתלים המקוריים פשוט נוראיות, ההגה מסטיק אילם וזה פשוט לא כיף. כלום לא מתקשר ואתה לא נהנה בכלל.

מה שכן, לא קרה לי מצב עד עכשיו שהבולם חלילה נסגר או שהרכב ממש נשבר על הרצפה. לסיוויק אין ממש "סרחי עודף" מקדימה ומאחורה ככה שאתה לא תשבור ליפים וטמבונים.

במקור, הטיין לא יורדים נמוך בכלל... אפשר להשאר בגובה מקורי ולרדת מקסימום 40 מ"מ מקדימה, מאחורה הרבה יותר אבל זה לא נראה טוב. הייתי סופר מאוכזב מהגובה שלהם מקדימה. בסוף אולתר פתרון :wink:

V-MAXX ו-KW צריכים לרדת כמעט עד לרצפה.

לגבי הנוחות של הKW אוכל לענות לך עוד שבוע שבועיים.

6K יספיקו לVMAXX עם עודף, בשביל כל השאר תצטרך להוסיף טיפה.

תגדיר לעצמך מה בדיוק אתה רוצה מהרכב:

מה אתה מחפש?

הנמכה קיצונית? הנמכה חשובה לך בכלל?

עד כמה ההתנהגות חשובה לך?

אתה מתכוון להחזיק את הרכב הרבה זמן?

צריך סוג של "מסגרת תנאים" שנוכל להתאים לך שילוב מירבי...

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אני יענה בפשטות לשאלות,

1) זה רכב שישאר איתי לפחות ל5 שנים לפחות.

ההנמכה לא כלכך חשובה לי,להפך אני מעדיף לא ״לגרד את האספלט״ מהסיבה שנורא קשה להיכנס לחניות של בניינים עם שיפוע. וכל דבר עם שיפוע צריך לחשוב פעמיים.

כמו שאמרתי אני מחפש התנהגות נטו וההנמכה היא בונוס..לרדת 30-40 מ״מ זה מבורך,מעבר לזה,זה כבר טימטום לדעתי.

כרגע אני מגרד את ה5-6 וגם זה בתשלומים של אשראי :) רציתי גם להכניס לצביעה כללית..כנראה שנחכה עם זה.

נ.ב שוטר יכול להגיד משהו על הנמכה ברכב? קרה מקרה שרכב לא עבר טסט בגלל הנמכה או שבוחן הוריד רכב מהכביש? יש לי כמה חבר׳ה עם הנמכות מעולם לא היה להם בלאגן לכן אני שואל האם קיים מצב כזה בארצנו המופלאה (בהומור כן?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מעוניין להנמיך, התקציב יחסית דל והתנהגות לא בראש סדר עדיפויותיך, קוילאוברים רציניים יהיו אוברקיל שלא לצורך. הם ממש לא הכיוון.

בתקציב שלך האפשרויות הן:

שילוב בולמים וקפיצים:

קפיצים Eibach pro kit שנמכרים בפיט סטופ ואוטוסטור, כמעט ולא מנמיכים, משהו כמו 30 מ"מ. קפיצים מאוד מומלצים בכל מקום מיצרן איכותי מאוד.

בשילוב בולם בילשטיין B6 (במידה ותמצא, אני לא בטוח שיש) או קוני צהובים.

שתי היצרנים נותנים אחריות לכל החיים בחו"ל, בארץ תקבל שנתיים.

שתיהם מאוד מאוד פופולריים, מיצרני ענק איכותיים מאוד.

הקוני מתכווננים קשיחות ולכן סופר פופולריים בסצינת ההונדות, אך לצערי שמעתי על המון מקרים של בולמים נוזלים או מתפוצצים, לעומת אחרים שנוסעים איתם שנים.

על בילשטיין לא יצא לי לשמוע תלונות, פחות פופולריים להונדה, עדיין מומלצים בכל מקום.

קוילאוברים:

V MAXX, כבר נכתב פירוט.

זה יכנס בתקציב שלך וישאר לך עודף. גם עם ה-V MAXX ישאר עודף. כל השאר פשוט יקרים יותר. השיפור יורגש בשניהם.

אל תשכח שיש לך גם כיוון פרונט...

ולא, אני עובר טסט חופשי ושוטרים לא שמו לב ולא אמרו כלום.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלחתי להתבלבל אני מודה..מה ההבדל בין קוילאוברים לבולם+ קפיץ?

לא עדיף כבר להשקיע על קוילאובר ב5-6k מאשר להתחיל לעשות כל מיני התאמות של מוצרים שלא בטוח יעבוד טוב ביחד או כל אחד לחוד עם הבעיות שלו??

בגדול כנראה שאני אלך על הv-maxx אין לי משהו אחר כנראה שיתן תמורה טובה ל5 אלף..השאלה אם הם באמת שווים את המחיר והם לא עוד סתם סט ברירת מחדל לאנשים עם תקציב דל?

איזה סטים של v-maxx יש ומה הטווח מחירים +-? הבנתי שהסט הבסיסי (רק כיוון גובהה) מתחיל מסביב ה4500..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אם בלבלתי אותך, מבחינתי זה תחום עצום וזה לא קל לנסות להסביר על קצה המזלג ולתמצת את כל המידע שצברתי...

קוילאובר- סט מוכן של בולם וקפיץ. הדגמים הבסיסיים מתכווננים לגובה בלבד בעזרת הברגה וטבעות המקצרות את מהלך הקפיץ (בדגמים הבסיסיים), ולכן גם עם ההנמכה יורדת גם נוחות הנסיעה. בקוילאוברים מתקדמים יותר שלא נמכרים בארץ יש תכנון שונה המאפשר הנמכה ללא קיצור מהלך הקפיץ וכך גם לא נפגעת הנוחות.

מעל זה יש דגמי מתכוונני קשיחות, קאמבר, ריבאונד ודאמפר. כל זה לא רלוונטי בתקציבך.

בולם וקפיץ- בולם בנפרד, וקפיץ בנפרד. על הרכב הם מורכבים יחד.

בחו"ל העניין לא פופולרי כי בדרך כלל לא ניתן לכוון כלום, מה שאתה מרכיב ככה נשאר.

ניתן ללכת על סטים לא קשורים כמו נגיד בולם קוני וקפיץ WEITEC, אך התוצאה תהיה לא צפויה.

יש סטים מוכרים, שע"פ נסיון של אנשים מוכחים כטובים. לדוגמא, בחו"ל לסיוויקיות יש סט אולטימטיבי של קוני וגראונד קונטרול. הגראונד קונטרול הינם קפיצים מתכוונני גובה, והקוני הצהובים מאפשרים כיוון קשיחות. ככה את למעשה מרכיב "קוילאובר" זול משמעותית מקוילאובר בסיסי.

אין את זה בארץ.

בארץ אתה יכול ללכת על EIBACH PRO KIT בשילוב קוני או בילשטיין. זה גם סט מוכח שמתנהג מצוין ללא פגיעה משמעותית בנוחות או בגובה, וגם מוכר היטב אפילו בארץ.

בהתלבטות בין V MAXX לסט הנ"ל, הלבטים שלך צריכים להיות כאלה-

כיוון גובה חשוב לי? אם לא, לך על הקפיצים והבולמים. אם כן, אז V MAXX.

לדעתי האישית, הבולמים והקפיצים צריכים להיות אמינים יותר, הם מיוצרים ע"י יצרנים גדולים בעלי שם עולמי.

ההשוואה היא כזאת- לקחת סיכון ולללכת על מוצר מתקדם יותר, או ללכת על הנוסחא הפשוטה והבדוקה יותר של בולמים וקפיצים.

מכיוון שאתה כמעט ולא רוצה להנמיך, הבולמים והקפיצים הנ"ל יתנו לך סט איכותי במחיר שפוי.

לדעתי.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה!

הבולמי קוני מתכווננים קשיחות? קפיצי אייבך מתכווננים גובה? מי הספקים של כל אחד מהדברים ומה העלויות +-?

מה ההמלצה שלך אז בשבילי? לא עדיף כבר קוילאובר שמגיע מותאם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את קפיצי האייבאך ובולמי הבילשטיין תוכל לרכוש בפיט סטופ.

לקוני יש יבואן שנקרא ורטהיימר (חפש בגוגל). גם גתוס מביאים קוני אבל לרכבי שטח. תברר אולי אם יש אפשרות שיביאו לך.

אם תלך על בילשטיין, אני מאמין שהדגם שאתה צריך נקרא B6. הוא מותאם להנמכות. הB4 הוא סתם תחליפי.

הקוני מתכווננים קשיחות בדגם שנקרא קוני צהובים. האדומים הם תחליפיים.

הקפיצים אייבאך פרו קיט כמעט ולא מנמיכים ככה שבכל מצב ניתן להרכיב אותם אפילו על בולם מקורי ללא נזק.

לא יודע למה יש פה איזה קטע שלא אוהבים לפרסם מחירים, אני באמת לא יודע מה הסיבה... כנראה כדי למנוע תחרות.

כשאני הייתי בדילמה שלך הגעתי להחלטה שאליה הגעתי.

מכיוון שהנסיבות שלך קצת שונות משלי, אני ימליץ לך לעשות את החישובים והשיקולים שלך, בנוסף לעוד מחקרים באינטרנט, בעיקר מפורומי חו"ל (ולא חסר כאלה לסיוויק).

המידע פרוס לפניך...

אני מעדיף תמיד ללכת על בטוח, והייתי הולך על בילשטיין ואייבאך ללא ספק.

אל תתבייש להתקשר לחפור לייבואנים, אתה מוציא פה סכום כסף לא מבוטל ויש לך זכות מלאה להתקשר ולשאול מה שבא לך, כולל מחירים. מזומן שטרות מוזיל עלויות משמעותית.

עוד נק' למחשבה... אמנם אין לי נסיון אישי עם וימאקס ולא עם אייבאך או קוני או בילשטיין, אך תוכל לראות הרבה יותר תגובות בעד החברות הגדולות, כמו כן יש גם סיבה שהן הגיעו למעמדן כחברות מובילות עתירות תקציב פיתוח וייצור.

ד"א

התקנה לא אמורה לעלות יותר מ400-500 שח מקסימום. זה עניין של כמה ברגים... אם היה לי מחלץ קפיצים הייתי מתקין לבד.

באותה הזדמנות תבדוק כריות בולם, תחליף במידת הצורך.

באנגלית זה נקרא SETTLE IN... תן לזה יום יומיים "להשתקע", אז גם ייקבע הגובה רשמית.

חובה כיוון פרונט!! לא אמור לעלות יותר מ-200 שח.

אשמח אם תודיע לי בסוף מה החלטת והתרשמות לאחר התקנה.

ותביא לי סיבוב.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האייבך מתכווננים גובה או נשארים כמו שהם?..

לגבי כריות בולם..במידה וצריך להחליף מה הנזק שיכול להגיע החלפת 4 כריות כולל עבודה? צריך כריות מיוחדות או מקוריות יתאימו?

עד כמה שאני יודע, פיטסטופ כבר לא מייבאים את הבילשטיין..מה היית ממליץ הבילשטיין b6 או הקוני צהוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האייבאך לא מתכווננים.

יורדים מקסימום 30 מ''מ.

כריות בולם תרכוש במידת הצורך, כמו תמיד עדיף מקורי.

מוכרים גם חברות אפטרמארקט מפוליאוריטאן אבל זה קשיח מדי והופך את הנסיעה לבלתי נסבלת.

למרות שהקוני מתכווננים, הייתי מחפש בילשטיין, ראיתי לא קצת שרשורים על קוני נוזלים, מתפוצצים ומזיעים, אפילו בארץ... מה גם קונים אותם ביחידות... זה קצת מצחיק.

אם אני לא טועה בילשטיין מביאים אספיר או גתוס, רק לרחבי שטח. דבר איתם אולי תשכנע אותם להביא לך גם.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת תודה רבה על העזרה..היום דיברתי עם פיט סטופ והם הציעו לי סט נוסף שלא דיברת עליו..קוילאוברים מבית WIETEC (חברה בת של KW)..מתכווננים רק גובה אני חושב..מה דעתך עליהם?..שמעת/הרגשת/ראית?..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...