Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהג ברכב שכור נכנס ברכב שלי מאחור לפני כיכר, מה לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 3958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קרה לפני כחצי שעה.

בנסיעה מנהלתית לעבודה, עוקף משאית ארוכה, מגיע לכיכר, מבחין ברכב בתוך הכיכר ומאט לעצירה מלאה.

ואז נהג ברכב שכור נכנס בי מאחור.

מה עלי לעשות (אף פעם לא התעסקתי בזה)?

הנזק שלי - מעיכות ושפשופים גדולים בפגוש, קצת יצא מהמקום, מותקנים חיישני רוורס.

:cry:

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תמונות אחרי האירוע + צילום DVR של המכה (צילום לכיוון קדימה).

לשלוח לביטוח?

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הם ידריכו אותך. הם ישלחו אותך למוסך הסדר, אני לא בטוח שהמוסך הזה ידע להתמודד עם חיישני הרוורס. אולי שווה לגשת למוסך יבואן. דבר עם חברת/סוכן הביטוח לגבי הסנקציות שיוטלו עליך במידה ולא תיגש חמוסך הסדר, אלא למוסך שאתה רוצה. (לדעתי עליה במחיר ההשתתפות העצמית, במידה ותתבע המקיף שלך).

האם צד ג' הודה באשמה, ומוכן לשלם?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הם ידריכו אותך. הם ישלחו אותך למוסך הסדר, אני לא בטוח שהמוסך הזה ידע להתמודד עם חיישני הרוורס. אולי שווה לגשת למוסך יבואן. דבר עם חברת/סוכן הביטוח לגבי הסנקציות שיוטלו עליך במידה ולא תיגש חמוסך הסדר, אלא למוסך שאתה רוצה. (לדעתי עליה במחיר ההשתתפות העצמית, במידה ותתבע המקיף שלך).

האם צד ג' הודה באשמה, ומוכן לשלם?

רק החלפנו פרטים, המשפט היחיד ששמעתי ממנו היה "מה אתה רוצה עכשיו בעצם..?" משהו כזה, אמרתי לו פגוש חדש וזהו.

תעלה את הסרטון.

בהמשך...

התקשרתי לביטוח ישיר, כרגע אני צריך לשלוח כמה מסמכים ולהיפגש עם שמאי במוסך מונזה בעפולה.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמו שאמרתי, הם הפנו אותך למוסף הסדר. תוודא טוב טוב במוסך שמתקנים את החיישנים היטב, ושיש שם חשמלאי שיודע איך לעשות את זה. שלא יבוא לך איזה חאפר ויחבר לך כמה חוטים עם סיליקון. השמאי יעריך את הנזק, תקבל הצעת תיקון, אם תרצה תכניס את הרכב לתיקון, ותגיד לחברת הביטוח שלך שתתחיל להריץ עניינים מול חברת הביטוח של הפוגע. אתה דורש שכ"ט של שמאי+ירידת ערך (אם תהיה)+עלות הנזק. כבר תבדוק האם אתה יכול להשיג טופס היעדר תביעות על הרכב, כדי שחברת הביטוח של הפוגע לא תנסה להתנער מתשלום ירידת ערך (שוב, רק אם תהיה כזו).

בהצלחה.

עריכה: למוסך ההסדר אתה נותן צ'ק דחוי ל-3 חודשים על סך התיקון, ובזמן הזה חברת הביטוח שלך אמורה להחזיר לך את הכסף. הרבה פעמים הם מתמהמהים, ולכן זה קריטי להציק להם כמה שיותר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, עכשיו אני מתחיל להיות מוטרד מהעניין של החיישנים (התקנה מקורית של צ'מפיון), הרי בטח חייב לפרק את הפגוש.

בנוסף נפגע (נשרט) הפלסטיק השחור מתחת לפגוש - אמורים להחליף אותו? כי לצבוע אותו זה לא נראה לי הגיוני.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אמרתי שתיוועץ עם חברת הביטוח לפני נסיעה למוסך, בנוסף נסה להיוועץ עם השמאי האם לא מאוחר מדי להחליף מוסך. והאם זה בסדר מבחינת תיקון חיישנים. יכול מאוד להיות שהמוסך הוא פחחות, ואז הפחח יגיד שהוא מתקן את הטמבון, וחיישנים זה בנפרד.

בקשר למגן עם השריטה, אני לא יודע אם צובעים או מחליפים. בשביל זה יהיה השמאי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בביטוח ישיר אמרו לי שאין בעיה להחליף מוסך, ככה הבנתי.

בכל מקרה מוסך מונזה הוא בעיקרון מוסך מורשה של לובינסקי ומתעסק בהכל.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך יש סיכוי טוב שיש להם גם חשמלאי טוב. זה לא נראה מוסך חאפרי בכלל. גם בלובינסקי מתקינים חיישנים :)

בכל זאת ההחלטה שלך.

סע לשם, תראה מה אומרים, ומה אומר השמאי, ותעדכן אם תצטרך עוד עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך בערך התרחש האירוע.

Vimeo Embedded Video

בכל אופן, אני קצת מבולבל עם כל העניין.

בבוקר אגש למוסך, יגיע השמאי, מה הלאה?

האם למישהו מהם יש אינטרס "להפחית" את הנזק?

אני אמור לשלם אחרי כל הסיפור השתתפות כלשהי?

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הביטוח של הצד הפוגע משלם, אין לך השתתפות עצמית.

לגבי השמאי- עד כמה שאני יודע השמאי רק בא לקבוע אם יש לרכב ירידת ערך. אם יש , אתה אמור לקבל את ההפרש על ירידת הערך מהביטוח.

כיוון שהשמאי שלהם, יכול להיות שהוא יתן ירידת ערך "מפוחתת", אבל זה לא כזה קריטי כי זה יהיה גם דו"ח ירידת הערך שתראה ברגע שתרצה למכור את הרכב.

אגב, רשמת שהיית בנסיעה מנהלתית, האם זה רכב שלך או של העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמאי מטעם חברת הביטוח? יכול להיות שהוא ינסה למזער נזקים. אתה בכל מקרה תובע כל שקל מהפוגע. תבהיר לו מראש שפגעו בך מאחורה, ויש לך צילומים והכל. זה לא באמת מעניין אותו, אבל אם הוא ידע שאתה לא אשם, הוא לא באמת יצטרך להגן על חברת הביטוח. זה נשמע הזוי, אני יודע, אבל להזיק זה לא יכול.

בנוסף, תתעקש שכל דבר יתוקן בצורה מקצועית ולא חאפרית, תבהיר להם שמדובר על התקנה של היבואן, ואתה לא רוצה שאיזה חשמלאי בשקל ישחק לך עם החוטים שם. מה שאי אפשר לתקן, מחליפים. זהו בערך.

כמו שאמרתי, אתה נותן צ'ק דחוי ל-3 חודשים על סכום התיקון, וזה הזמן שיש לחברת הביטוח שלך (ולך, תלוי במקרה) להוציא מהפוגע את הכסף, לפני שירד לך מהחשבון. באיזה רכב בדיוק פגעת? רכב ליסינג ששייך לחברת ליסינג? איזה חברה מבטחת את הנהג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, רשמת שהיית בנסיעה מנהלתית, האם זה רכב שלך או של העבודה?

רכב שלי בדרך לעבודה.

זה שמאי מטעם חברת הביטוח? יכול להיות שהוא ינסה למזער נזקים. אתה בכל מקרה תובע כל שקל מהפוגע. תבהיר לו מראש שפגעו בך מאחורה, ויש לך צילומים והכל. זה לא באמת מעניין אותו, אבל אם הוא ידע שאתה לא אשם, הוא לא באמת יצטרך להגן על חברת הביטוח. זה נשמע הזוי, אני יודע, אבל להזיק זה לא יכול.

בנוסף, תתעקש שכל דבר יתוקן בצורה מקצועית ולא חאפרית, תבהיר להם שמדובר על התקנה של היבואן, ואתה לא רוצה שאיזה חשמלאי בשקל ישחק לך עם החוטים שם. מה שאי אפשר לתקן, מחליפים. זהו בערך.

כמו שאמרתי, אתה נותן צ'ק דחוי ל-3 חודשים על סכום התיקון, וזה הזמן שיש לחברת הביטוח שלך (ולך, תלוי במקרה) להוציא מהפוגע את הכסף, לפני שירד לך מהחשבון. באיזה רכב בדיוק פגעת? רכב ליסינג ששייך לחברת ליסינג? איזה חברה מבטחת את הנהג?

הרכב שפגע בי כמו שהבנתי מדובר ברכב שכור שרשום על חברת ליסינג.

הייתי היום במוסך הסדר עם השמאי, צילמו ורשמו כל מיני דברים, אמר לי שאם אני מכניס את הרכב ביום ראשון למחרת יהיה מוכן. :?

לא דיברנו יותר מדי אבל ציינתי בפניהם שהכי חשוב לי שלא יהיו הבדלי צבע מגוון הרכב הנוכחי וצביעה שלא נראית לעין.

כמובן גם הערתי בנוגע לחיישני הרוורס וגם הפלסטיק השחור מתחת לפגוש שאני לא רואה איך אפשר לתקן אותו.

היום שמתי לב שהפגוש גם רופף טיפה - עד לפני התאונה הוא היה מחובר כמו אבן.

בקיצור לא מעט נקודות שפשוט מציקות לי בעין ולא היו לפני כן.

Xphoto01.jpg

Xphoto08.jpg

photo04.jpg

photo05.jpg

photo06.jpg

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...