Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמפו יעודי לרכב- מועיל או סתם ביזבוז כסף?

שימו לב! השרשור הזה בן 1709 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

שאלה שעלתה בפורום הכללי והחלטתי להעלות גם פה:

בניגוד למוצרי ניקוי לפנים הרכב (לדשבורד לדוגמה) שאני כן משקיע וקונה מחברה איכותית לשטיפה חיצונית אני משתמש בנוזל כלים או סבון נוזלי מצוי (ואם אני רוצה ממש להשקיע אני שופך פנימה טיפה נוזל לניקוי שמשות) והתוצאות משביעות רצון. אני לא מאמין שצבע מקורי של רכב אמור להיפגע או להינזק מחומרים ביתיים כאלה אך מצד שני, האם שמפו יעודי אכן שומר יותר על הצבע של הרכב? דעתי האישית שמכיוון שזה לא חומר שנשאר על הרכב כמו ווקס מדובר בסתם סחיטת כסף אבל אני אשמח אם יש כאן דעות אחרות שיעירו את עיני...:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 420
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אזרוק כמה נקודות לדיון, נקודות שאני עצמי מתחבט לגביהן זמן רב.

1. המזיק הגדול ביותר לצבע הרכב הוא קרינת UV (ובדיוק כפי שהרב טוענים שלא משנה כמה חומרים תמרח על הצמיג בסופו של דבר השמש תהרוג אותו באותו פרק זמן ) ככה ייתכן שהשמש תזיק לצבע הרבה יותר מהסבון שתשים או לא תשים.

2. לא יודע כמה מזיק הסבון כלים (אולי הוא בכלל לא מזיק בהתייחס לעובדה שהוא נמצא כמה שניות ואז נשטף, אני חוזר ואומר אולי וגם בהתייחס לעובדה שמוהלים פקק בתוך 5-10 ליטר מים, בטל בשישים )

3. מה שכן רוב סבוני הכלים מצליחים להסיר את הווקס מהרכב וזאת סיבה מספיק טובה לא להשתמש בהם (לפחות עבורי) וגם בגלל האופציה שאולי הם אכן מזיקים.

4. סבון לרכב לא כלכך יקר אם מחשבים את כמות השטיפות שסבון יחיד מסוגל להעניק.

5. ככל שהמוצר המיועד לרכב זול יותר ייתכן והוא הקרוב יותר לסבון הכלים הביתי.

6. המלחים שבסבון הכלים הם אלו שמכוונים לעברם אצבע כשדנים בנזק של הסבון כלים, שמעתי המון פעמים שישנם חברות דיטיילינג שגם שמות כמות מליחם זהה שכן הם עוזרים בצורה כזאת או אחרת.

כבר מחפש לינק מעניין ששמרתי עוד לפני שנה

עריכה:

הנה הלינק, קראו אותו היטב, הוא יוסיף קצת נופך לסוגיה

http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?47006-Dish-soaps-and-car-wash-products-use-the-same-surfactant-packages-claim

ואני מצרף את התגובה של מגיוורס העולמית

http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?47006-Dish-soaps-and-car-wash-products-use-the-same-surfactant-packages-claim&p=447154&viewfull=1#post447154

"using dish detergent to wash your car is not going to destroy your paint, plastic, vinyl, rubber"

מבחנתי באופן אישי אני קונה סבון לרכב בגלל שיש סיכויים רבים יותר שהוא לא יסיר את הווקס או האוטם שלי.

בגלל שהוא משאיר את הרכב נעים יותר (ONR) מכל סבון כלים אחר שקיים.

בגלל שקל לייבש אותו יותר מסבון כלים.

בגלל החשש שסבון כלים יזיק, אפילו שהחשש הזה קטן.

וגם אני חושב שראיתי לפחות בספר רכב אחד שהיצרן מממליץ לא להשתמש בסבוני כלים.

עריכה אם כבר מישהו מתעקש לא לקנות סבון ייעודי לרכב אז עדיף להשתמש בסבון גוף/שמפו ולא בסבון כלים שהוא יותר אגרסיבי.

עריכה נוספת : חברות הדיטיילינג מאוד אוהבות להראות שהחומרים שלהם (אוטמים או ווקסים לצורך העניין) עמידים לאורך זמן ולכן הם מדמים בכמה ימים חצי שנה של שטיפות רכב (ממש מנקים פעם אחר פעם, עשרות ומאות פעמים במצטבר)

הייתי מצפה מהם לעשות את אותה ההדגמה בעזרת סבוני כלים נפוצים ולהוכיח נזק לאחר X שטיפות, כל נזק, צבע,לכה,גומיות או פלסטיקים....

עריכה נוספת ואחרונה: אני לא מעודד אף אחד להשתמש בסבון כלים, לראייה אני עצמי מעולם לא שוטף עם סבון כלים. אבל אני כן בעד לחשוב ביקורתית ולא לקבל הכל כמובן מאליו.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנכנסתי לפורום הדיטיילינג, השתמשתי בסבון ידיים עדין, כזה של מותג Life שקונים בסופר פארם, החומציות שלו נמוכה במיוחד בשביל להגן על עור הידיים ולהשאיר אותו לח ולכן אני בטוח שהוא לא מזיק לצבע בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לחברה שלי סבון פילינג עדין לפנים, משום מה הגרגירים שלו גסים.

זה נחשב פוליש עדין או גס?

:lol: :lol: :lol:

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה רעיון טוב. אקח את הפליניג של האישה ואעבור על הרכב לפני יישום אוטם צבע

מה כבר יכול להיות...

מציע לכל אחד שחשוב לו הרכב להשתמש רק בחומרים מתאימים/ייעודים לרכב

את הסבון לכלים תשאירו לבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שזה יותר עניין של הרגל, כמו שלא אשטוף ידיים עם שמפו ולא אחפוף ראש עם סבון גוף למרות שבינינו, לא יקרה שום דבר אם נעשה כך. באותה מידה אשטוף את הרכב עם סבון מיוחד לרכב... זה אפילו לא עניין של מזיק או לא, זה פשוט כך :)

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נניח לרגע בצד את העובדה שסבוני כלים חזקים ושות' ודאי לא מועילים לכל חלקי הגומי, פלסטיקה, וכו', ויש כאלו זולים במיוחד שמכילים חומרים שגם יפגעו בצבע לאורך זמן.

מבחינה כלכלית אני לא חושב שיש הבדל בין השימוש בשמפו מקצועי לבין סבון כלים.

בשביל לקבל את איכות הסיכוך וההקצפה ששמפו מקצועי יתן לך, אתה תצטרך להשתמש ב1/5 בקבוק של סבון כלים, בעוד השמפו המקצועי מרוכז מאוד ומצריך רק כמה טיפות בשביל למלא דלי ממוצע לשטיפה, ובכך בקבוק של חצי ליטר מספיק לך לעשרות שטיפות.

מלבד זאת, יש סוגים שונים של שמפו וכל אחד מהם מיועד למטרה שונה, לדוג' שמפו X מתהדר ברמת קצף גבוהה מאוד בעוד שאינו פוגע כלל בווקס. Y מתהדר ביכולת סיכוך שתרגיש לכם בידיים כמו קרם ידיים יוקרתי מאוד, ובכך מונע הווצרות Swirls, ו C הוא שמפו בעל יכולת הקצפה גבוהה מאוד שמסיר לכלוך קשה במיוחד.

לכל שמפו מקצועי יש מאפיינים מיוחדים והוא מיועד למטרה מסוימת.

המחירים של חצי ליטר שמפו מקצועי לטעמי לא מצדיקים פזילה לכיוון סבון כלים, לפחות לא עבור אלו שמקפידים ושומרים על רכבם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד ולהמליץ על השמפו לרכב של CP ליטר עולה 25 שקל,פקק מספיק לדלי מים,בגשם האחרון שירד במרכז הבנתי מה ההשפעה של שכבה דקה מאוד של ווקס שמגינה על הפח והצבע,כל האוטו היה נקודות של מים קטנטנות ומחולקות יפה יפה,כך הבנתי שיש בשמפו הזה ווקס באמת ולא מחרטטים,ממש הייתי מבסוט

m7kj.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים ליטר שמפו של אמריקן איגל ב22 שקל, ACE, אוטודיפו

שמפו נחמד, מקציף יפה, בעבר הייתי משתמש בו, אחלה שמפו.

וזה ליטר, ככה שזה יספיק לך המון זמן !

Renault Clio MK2 ph1 1.4RT

Renault Clio Sport 172RS 2.0

FRANCE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים ליטר שמפו של אמריקן איגל ב22 שקל, ACE, אוטודיפו

שמפו נחמד, מקציף יפה, בעבר הייתי משתמש בו, אחלה שמפו.

וזה ליטר, ככה שזה יספיק לך המון זמן !

זה היה השמפו הראשון שלי. מקציף יפה,מרוכז, 1 ליטר, זול, כתוב שהוא עם ווקס, יחד עם זאת כתוב שניתן לשטוף איתו גם רצפות.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון קרנוורט תודה רבה על הקישור, למדתי ממנו הרבה, בשורה התחתונה אחרי קריאת כל התגובות שם (ובעיקר של הכימאי בהתחלה ושל מגוויר בסוף) התובנות העיקריות הן ששמפו כלים או שמפו לשיער לא מזיק לצבע הרכב (וגם בחו"ל יש אנשים שמסתפקים בזה). מה שכן הוא עלול לגרום לייבוש גומיות ובשימוש ממושך מסיר את הווקס של הרכב וכמובן ככל שהשמפו יקר יותר ואיכותי הוא מכיל רכיבים שעוזרים לשמור על הצבע.

מכאן כל אחד שיקח את זה לאן שהוא רוצה, אני באופן אישי השכלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלת השאלה האם זה נכון גם הפוך?

כלומר, האם ניתן לחפוף עם שמפו גולד של מגוויירס את הקרקפת, וניתן ליישם גלייז על הבלורית למראה מלא ברק?

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1709 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...