Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמפו יעודי לרכב- מועיל או סתם ביזבוז כסף?

שימו לב! השרשור הזה בן 1731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דייטלינג בעז"ה = בעזרת השם...

אני שוטף תמיד עם ONR ולכן אני לא הולך לקנות שמפו ייעודי לרכב, אין לי צורך. לפעמים פשוט הרכב מלוכלך ברמות קשות ואז בא לי להתפנק עם פיירי. אין לי בעיה עם ווקס כי אני עושה ווקס פעם בחודש בשביל הכיף.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 420
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צודק. איזה חברות בלאי הבאתי פה. וההוא רוצה סבון כלים של צהל..חח

עכשיו ברצינות -

בכל מקרה יש גם גישה זולה וחסכונית לדיטיילינג - אתה לא חייב לשרוף כל שקל פנוי שלך או להיות עשיר ולהוציא על מוצרי HIGH END או מוצרים מהרמה הבינונית שבהמון מקרים לא עושים עבודה יותר טובה ממוצרים "נחותים". אתה גם לא חייב לקנות כל מוצר חדש שיוצא ולצבור "ארסנל" שיספיק ל 40 גלגולי חיים, אין מה לעשות עם כל כך הרבה חומרים.

יש גם גישה חסכונית וזולה של קנית מוצרים במחירים סבירים, ואפילו זולים, ושימוש נבון בהם וחסכוני שיאפשר לך לבזבז כמה שפחות אבל עדיין להשאיר את הרכב שלך מתוקתק וכמו חדש. בקטגוריית השמפואים למשל - כן, בניגוד לחומריפ כמו פולישים יוקרתיים אני מאמין שאפשר "לחפף" פה יותר ולקנטת סחורה זולה.

הרבה פה הם דיטיילרים חובבניים בלבד ולא מקצועיים אבל מחזיקים בכמות של חומרים שלא תיגמר להם לעולם, קונים כל פעם מוצרים חדשים, מיותר בעיניי. אני מעדיף לסיים מוצר שיש לי בקטגוריה מסוימת לפני שקונה חדש, למרות שאני עצמי גם חוטא לפעמים וקונה מוצר חדש למרות שאני רחוק מלסיים את המוצר הישן.

יכול להגיד לך שאפילו חומרים זולים (הם לא נחותים אבל, זו חברה עם עשרות שנות נסיון) כמו מגן פלסטיקה של STP בשימוש דו חודשי או חודשי ישאירו את הפלסטיקה הפנימית ברכב שלך במצב חדש דנדש. כולנו יודעים ש 80 אחוז מעולם הדיטיילינג זה שיווק שנועד למכור עוד ועוד ועוד מוצרים ללקוחות שכבר יש להם די והותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שים לב שבלא מעט חברות יש תוספי סיליקון ושמנים שיותר הורסים את הפלסטיקה ותורמים ל"מריחות" על השמשה הפנימית (או סימנים שלא יורדים במקרה הרע יותר) מאשר מועילים, וזה בגלל החום האדיר שיש בקיץ לפעמים (אדים מהחומר עולים כלפי מעלה), תמיד עדיף לא להשתמש בהם.

אני תמיד ממליץ, היום יש יבואן חזק למוצרי סונקס שחתך את המחירים לדומים מאוד בחו"ל עד כדי שלא שווה כלל להזמין מחו"ל, אני מדבר על שמפו לרכב ב 25-40 ש"ח. יש באוטוסטור ויש בשאר החנויות אפילו בהום סנטר במחירים נמוכים מאוד, שעדיפים על כל אוטודיפו וכו'.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני משתמש ב STP הזה על הדשבורד הרבה זמן, לא עשה לי נזקים לא לשמשה הקדמית ולא לדש עצמו, למרות שאני שומע הרבה על התופעה שחומרים זולים הרוסים את הדש ומסריחים את החלונות ורואה כל מיני אנשים שמתלוננים שחומרים של חברות זולות כמו ארמור אול עשו להם נזק לדשבורד -- אצלי זה לא קרה מ ה STP, להפך - הוא שומר לי על הפלסטיקים ברכב דנדשים לגמרי, ואני ממש בלי חניה מקורה. כלומר הרכב חשוף לשמש ולמזה"א כל הזמן.

ה STP הזה חומר של חברה ותיקה, ולמרות מחירו הזול 15-20 שח, יש לו ריח נעים (יש לבחירה מ 3 ריחות או הגרסה ללא ריח) שנשאר באוטו יום שלם, שזה סבבה. והוא מבריק את הפלסטיק כמו שצריך.

דווקא *מה שכן* עשה לי נזק , לא נזק בלתי הפיך למזלי, זה סונקס, הספריי שלהם. יש להם ספריי לניקוי דשבורד שעולה 30 שח באוטוסטור והוא משאיר סימנים לבנים על כל הפלסטיקים שנוגע בהם, אחריו צריך לעבור עם ה STP הזה כדי להעלים אותם, איזו אירוניה.

עוד מיתוס שקורה לדיטיילרים אחרים אבל אצלי לא ראיתי- ה"סלינג" שיש על צבע הרכב ליד הגלגלים ומסביבם, אחרי מריחת ג'ל לצמיגים. התלונות האלו הן רק על החומרי טיפוח צמיגים וגומי שמכילים סיליקון. וכולם ממליצים על חומר מבוסס מים.

אז כמו העניין שהזכרתי למעלה, גם פה - אצלי זה לא קרה. ואני חושב שמבוססי סיליקון כמו מגוויירס אנדורנס או אפילו ה STP הזה שהוא חומר לכל הוייניל, פלסטיק וגומי ברכב, או הג'ל של סונקס מסדרת אקסטרים - הם מצוינים. לא עשו אצלי סלינג בכלל אלא משחירים יפה את הצמיג שנשאר שחור כהה גם לאחר חודשים . אני לא אומר שהברק שג'ל של סונקס או של מגווירס מחזיק חודשים - אני אומר שבשימוש חודשי (פעם אחת בחודש תספיק) בג'לים האלו ומריחה טובה שלהם הצמיגים שלך יישארו שחורים כל הזמן. לא מבריקים תמיד, זה אולי נשאר שבועיים או שבוע, אבל שחורים. שזה מה שאנחנו רוצים בצמיג.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

STP לא שייך לתרסיסים שהורסים דשבורד, הוא יחסית טוב.

השתמשתי בו שנים לפני שהיה כאן משהו אחר מלבד אוטוגלים.

פחיות תרסיסי דשבורד/שמן טיגון הם אלה (במגרשי מכוניות הם נפוצים) שעושים נזקים לאורך זמן.

(דשבורד דביק, חמור מזה -מתפוצץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים על אגרסיביות אבל לא על רמת חומציות, בעקרון רמת חומציות גבוהה גורמת ללכה "להתרכך" עם הזמן ומזרזת תהליך חימצון, זה עלול לגרום ללכה להראות רע ולצבע לדהות עם הזמן למרות שהסבון מנקה טוב (גם מסיר שומנים מנקה טוב).

שנים שטפו עם סבון כלים זה לא אומר שזה טוב, גם שנים אפשר לחפוף את הראש עם סבון אינטימי וזה עדיין ינקה, אבל אף אחד לא מבטיח שהראש לא יהפוך לפ*ת.

יש לכם רכב יקר, קנו סבון לרכב ב 50 שקל שמחזיק ללפחות שלושה ארבעה חודשים ותעשו לעצמכם טובה..[/QUOT

דעתי. __-

השמנים שכל צבע רכב מכיל...מונעים ממנו להתחמצן. יש מצב שסבון כלים מייבש אותם. בשימוש לאורך זמן. נראה לי שיוגב לא הבחין בזה מעולם מסיבה אחת...הוא תמיד מרח חומרי הגנה על הרכב.

רוב הציבור שאין לו ידע או עניין או פנאי למרוח ווקסים...אפילו מהירים...ובעיקר מחוסר ידע..משתמש בסבוני כלים או סבונים ושמפואים רגילים אבל לאחר מכן לא מיישם הגנה על הרכב. במצב כזה יש בהחלט סיכוי לראות צבעי רכב יבשים.

אם אתה משתמש כל הזמן בסבון רגיל ולא של רכב אבל אחכ מיישם חומרי הגנה וטיפוח לצבע, לפלסלטיק ולגומי...זה דבר אחד. אבל רוב הציבור שעושה זאת ולא מטפח ומגן על חלקי הרכב מבחוץ, אז באמת ניתן יהיה לראות את השפעת חומרי הנקיון הלא-ייעודיים.

יש דבר נוסף - שמעתי תלונות שהסבוני כלים עצמם כמו פיירי או פלמוליב משאירים רזידיו כלומר שאריות, סימני מריחה, על הרכב. או. Film מעצבן שלא ירד בשטיפה.

ןכמובן ששטיפה לבד בסבון כלים כהכנה ליישומים שונים...יעילה בהורדת ווקס...אבל זה לא מספיק.

גם אחרי שהווקס הישן מוסר מהצבע עדיין תישאר על הצבע שכבה שמנונית כזו של road film. אתה רואה את זה כשאתה לפעמים מיישם פלסטלינה על הצבע...מלבד הלכלוך הרגיל של כל מיני נקודות שחורות..ניתן לראות ממש השחרה של הפלסטלינה...חומר שמנוני שחור כזה. בגלל זה חובה אחרי פלסטלינה לעשות ipa..להוריד גם שכבות שומן שלא ירדו בשטיפה ובפלסטלינה וגם את שאריות נוזל החלקת הקליי בר. אבל אלכוהול לבד לא הכי אידיאלי...הוא נתפס על הצבע..לא ממש מחליק. חומר יבש ומייבש . לכן.. החומרים של קארפרו וכל אלו של paint prep שמסירים ממש כל שאריות שמן מהרכב...יותר טובים.

מה שכן...מי שלא רוחץ באופן שבועי גם לא יהיו לו סווירל מרקס ושריטות אחרות שנגרמות משטיפה לא זהירה. בסך הכל השפשופים המתמידים האלה עם כפפת שטיפה, מיקרופייברים לאחר יישומים וכו'...כמה שתהיה זהיר..עדיין מגע של מטליות עם הרכב לעתים תכופות גורם נזקים לצבע. אבל לא את הנזק שיהיה לו משנים של הזנחה.

צריך באמת לנקוט זהירות מרבית גם בנקיון של המטליות..בדליים שעובדים איתם...בתהליך שטיפה עצמו..וכמובן בשלבי באפינג ויישום חומרי הגנה ופוליש..כדי שלא לגרום בכלל סווירלים ושריטות שנוצרים כתוצאה מטיפוח הרכב. וזה קשה.

אז אני תוהה האם טיפוח מתמיד של הרכב בסופו של דבר לא עושה לנו נזק לצבע ..אולי עדיף לשטוף פעם בחודש ולמרוח אוטם צבע חזק מהיר אחרי כל שטיפה...

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום חברים, ראיתי בכמה אתרים שחברת CG מתפארת שהשמפו שלה mr pink או chemical guys maxi suds 2 לא מסירים את שכבות ההגנה למינהם מהצבע של הרכב(אוטם,ווקס וכו) האם השמפו של Scholl shampol שעולה לי שתיים יותר גם לא מוריד את ההגנה ? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

אתמול היייתי באוטו דיפו וראיתי שהם מוכרים שמפו לרכב של rain X במחיר של 80 שקלים לשלוש ליטר.

רציתי לדעת האם למשו יש נסיון עם השמפו הזה כי הוא באמת ממש זול בהשוואה למחירים של סבונים אחרים מחברות ידועות.

ואם יש למשו המלצה על סבון לרכב בכמות גדולה(גלון) במחיר סביר ולא מוזגם מידי אשמח לשמוע(שטיפה על פולו שחורה).

תודה רבה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

יש שפע של מידע בפורום דיטיילינג עם המלצות למוצרים ספציפיים, מציע שתבדוק שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...