Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרבורטור קונטסה 900

ilanmurad
שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני סקרן לדעת איזה קרבורטור נמצא אצלי בקונטסה 900 משנת 1965 - מעוניין להכיר את קרביו ואת מיקום הדיזות השונות ואיזה מעגלים חוץ ממעגל הצ'וק, ה PILOT והראשי בכלל קיימים בו. אני לא מכונאי ,לומד לבד כל יום משהו חדש וקראתי המון על קרבורטורים בכלל ועל כמה סוגים בפרט בשבועיים האחרונים הוא נראה לי די פשוט והייתי שמח לסווג אותו ואולי למצוא חומר על הקרבורטור הספציפי הזה ברשת. אני מניח שדווקא עם הקרבורטור יש יותר סיכוי למצוא חומר או הסברים כיוון שמן הסתם לא שימש רק את הקונטסה 900 ולכן אני זקוק לעצת ותיקים שטיפלו או הכירו\מכירים את הקרבורטור כדי לתת לי כיוון או היכרות טובה יותר עם חלקיו השונים.

הצלחתי לראות שיש עליו תוית נחושת קטנטנה אבל הכל מחוק וגם אם היה רשום משהו קשה לי להאמין שעם הראייה שלי ( מודל 1963 :) ) הייתי מצליח לקרוא משהו.

כל טיפ יתקבל בתודה מראש ובברכה

נ.ב. (יריה באפילה...) האם מישהו כאן שיפץ קונטסה 900 ברמה כזו שהחליף את הקרבורטור ואם כן אז לאיזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקונטסה 900 היה מאייד מתוצרת היטאצ'י, חד לועי.

גם אם הוא שימש מכוניות נוספות, סביר להניח שהן היו יפניות, כך שלפחות בארץ זה לא רלוונטי.

בעיקרון אין בעייה להחליף מאייד, רק כדאי להחליף למאייד בעל אותו קוטר לוע, ורצוי מתוצרת פופולארית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקונטסה 900 היה מאייד מתוצרת היטאצ'י, חד לועי.

גם אם הוא שימש מכוניות נוספות, סביר להניח שהן היו יפניות, כך שלפחות בארץ זה לא רלוונטי.

בעיקרון אין בעייה להחליף מאייד, רק כדאי להחליף למאייד בעל אותו קוטר לוע, ורצוי מתוצרת פופולארית.

חן תודה רבה על התשובה המהירה :)

האם אתה מכיר תחליף כזה שניתן להשיג בארץ? כדי למדוד את קוטר הלוע צריך לפרק אותו או שניתן ללא פירוק ?( אולי מלמעלה ?)

אתה מכיר קישורים או מקורות אינטרנטיים או אחרים שאוכל ללמוד מהם להכיר אותו טוב יותר?

שוב, תודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שצילום איכותי של פחית הזיהוי יאפשר לך לפענח את מה שכתוב עליה.

תשאל את קלוש חלפים או את צביקה אם אין להם קרבורטור כזה.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שצילום איכותי של פחית הזיהוי יאפשר לך לפענח את מה שכתוב עליה.

תשאל את קלוש חלפים או את צביקה אם אין להם קרבורטור כזה.

אני אנסה שוב עם תאורה טובה להגדיל או לצלם כעצתך אולי אצליח בכל זאת לדלות פרטים מהלוחית.

אני לא מעוניין להחליפו כיוון שבסה''כ לא מזמן שופץ, הוחלף סט אטמים וגומיות מקורי ( גם אני עדיין לא מאמין שהצלחתי לשים את היד על הסט הזה יחד עם עוד כמה חלפים נדירים...)

אני רוצה להכיר אותו ולהבין אותו. (אוטודידאקט פאנאטי שאוהב לדעת גם איך הדברים עובדים בדיוק... לא רק איך עובד קרבורטור באופן כללי...)

השאלה על ההחלפה היתה יותר לכיוון בדיקה האם החלפה ב"תואם מודרני" תשפר במשהו את ההתנהגות הכללית אבל אני ממש לא שש לכך כיוון שהאותנטיות תיפגע ואני מהאסכולה המאד ישנה ושמרנית שחושבת שמה תוכנן במקור צריך להישאר כך.

כל העניין שלי הוא באמת יותר דידאקטי כדי שמן הסתם יהיה לי גם יותר קל לכוון ו\או לנקות ברמה של דיזות חיצוניות וכו' ביתר קלות. עדיף מאשר ניסוי או טעיה במיוחד במקרים שלא בטוח שאמצא חלף אם תקרה "תאונה" בשעה שאני מנסה "להתעסק" איתו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...