Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול נודד באיטליה

Guest botzek1
שימו לב! השרשור הזה בן 3965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, קודם אציין שהשרשור לא נפתח באוף טופיק כי אין לי גישה ובנוסף כל השרשורים הקודמים בנושא ישנים\ לא באותו כיוון.

אני ואישתי רוצים לטוס לאיטליה לכ-8 ימים. בתחילה חשבנו לטוס לרומא ולבלות שם במשך השבוע עם גיחות קטנות למקומות קרובים באיזור. אני רוצה לעבור במוזיאונים של פרארי (במיוחד בחדש) ומשהבנתי שזה לא קרוב חשבתי לעשות טיול נודד עם רכב מעניין (חיפשתי 159 ואין אותה באף אחת מחברות ההשכרה הגדולות) ולישון במקומות שונים עם ההתקדמות במסלול, תוך כדי מעבר במקומות יפים שלא קשורים דווקא לתחום המוטורי כדי שהחצי השני יהנה גם :lol: . הטיול מתוכנן לשבועות הקרובים כבר התחלתי לברר על טיסות ובתי מלון באיזורים השונים. אשמח לעזרה והכוונה בנושא, בנוסף אנחנו דתיים אז את השבת דווקא נעדיף להיות ברומא(יש בית חב"ד ונוכל לטייל ברגל). תודה לכל העוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נסה לחפש בפורום חוויות והתייעצויות על איטליה. יש הרבה. כמו כאן וכאן

לא תוכל לנסוע מרומא למודנה ובחזרה באותו יום ולכלול טיול וביקור . חבל להחמיץ הרבה שיש בדרך ולעשות הכל בלחץ גדול.

יש באיטליה הרבה קהילות יהודיות, לפעמים אפילו לא צריך לחפש.

לדוגמה: בשיטוט ברובע היהודי בונציה ראיתי פגשתי הרבה יהודים ומקומות אכילה כשרים. אפילו בחור חביב ומתקשר,עם לבוש חרדי (שמו אריאל) שעושה ציורים פסיכודליים מרהיבים, וילדים מקומיים ששוחחתי איתם בעברית על החיים בין התעלות .

באיטליה קל לטייל, קל להסתדר. הבעיה הכי גדולה היא מה לראות ולעשות כי ההיצע ענק ומגוון מאוד.

אפשרות אחת מרבות היא מסלול (כיוון אחד וקצת לחות ל-8 ימים ברוטו) רומא-טוסקנה-פירנצה-פיזה-מילנו. אפשרויות הטיסה גם הן שיקול.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוכל לעזור לך בשמחה. אני מכיר היטב את כל האפשרויות לטיול באיטליה, במיוחד לשומרי שבת וכשרות.

רק שאלה מקדימה. יש לך כבר תאריכי יציאה וטיסות מוזמנות?

אם לא - תזמין לעצמך טיסת הלוך לרומא, חזור מורונה או ממילאנו, תטייל בערים רומא, פיזה, ליוורנו, פירנצה, מודנה (פרארי), בולוניה, ונציה ועוד ה-מ-ו-ן דברים יפים שניתן לראות על המסלול, שבת תעשה בונציה (ניתן להזמין ארוחות שבת במסעדת 'גם גם' במקום) ותחזור חזרה בטיסה מורונה או ממילאנו.

הבעיה במסלול הזה שרובו מתרכז בערים ולא בהרים. כך שיש קושי אמיתי עם רכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה מישהו יודע איפה אפשר להשכיר רכב מעניין (אלפא ידנית\קליאו או מגאן ספורט\משהו בסגנון?) במחיר שפוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילאנו היא נקודת מוצא מצויינת לטיולים בצפון איטליה, הרי הדולומיטים והאגמים.

אוכל בקלות לשרטט לך קווים כלליים של מסלול מומלץ - רק ציין את יום ההגעה וים העזיבה כדי שנדע מתי לשלב את יום השבת בתוך המסלול.

-----

ברוב חברות ההשכרה תוכל לבקש רכב מקטגוריית FUN, אינני בטוח שאתה צריך את זה. רוב המכוניות הן ממילא ידניות רק דאג להזמין רכב מקטגוריה של Full size, ובתחנת ההשכרה תשאל איזה רכבים זמינים בקטגוריה הספציפית.

כמובן שבעונות השיא האפשרויות הינן פחותות מאשר בשאר העונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת לינה, אין בעיה למצוא מקומות לינה במיוחד אם אין אירועים מיוחדים כמו תערוכות או חגים אז יש עומסים. אנחנו טיילנו וכל יום חיפשנו מקום לינה בהתאם למיקום בו היינו (ככה לא תהיו כבולים למלונות ולמקומות מסויימים ואם תחליטו לשנות מסלול או להתעכב או לקצר שהייה במקום מסויים). בתי חב"ד יש בערים נוספות ולא רק ברומא, כמו שציינו יש בונציה ברובע היהודי ובמקומות נוספים.

אנחנו נחתנו במילנו, טיילנו באגם גארדה ובצפון ולאט לאט המשכנו דרומה עד לרומא משם טסנו חזרה.

בסה"כ איטליה מדהימה וקלה לטיול, לעתים שווה להשאיר את הרכב מחוץ לעיר וליסוע בתחבורה ציבורית.

איזור האגמים מדהים, אם אתם בקטע של נופים אז גם חבל טוסקנה וחבל אומבריה יתאימו לכם.

תיהנו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה אישית, תשכור רכב מהחברה המקומית האיטלקית maggiore. הרבה חברות עובדות איתה ועדיף להזמין ישירות ולחסוך בעלויות. אפשר גם להבטיח דגם ספציפי. אני זוכר שיש להם אלפא גולייטה ידנית וגם לנציה דלתא. בהצלחה ותהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמיי לגבי מקומות ורכב

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=431469

ממליץ בחום על עמי מ"סקי עמי" לנושאי ההשכרה.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=439197&highlight=%D7%A1%D7%A7%D7%99+%D7%A2%D7%9E%D7%99&page=2

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל התגובות, מבדיקה אקראית של מלונות בכל מיני איזורים המחירים נעים סביב 400-500 ש"ח למלונות סבירים (לפי אתרי הנופש הישראלים). האם אלו המחירים בפועל אם אני מגיע למלון ומבקש חדר במקום? בנוסף אשמח אם מישהו יוכל להעריך כמה כסף מוציאים בחופשה של 7 לילות לערך? (הכוונה חוץ מהדברים הבסיסיים- מלון טיסות רכב דלק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספטמבר האחרון היית באיטליה 11 יום עם זוגתי והילדה.

הביקור היה על ציר מזרח מערב בחלק הצפוני של איטליה (האגמים), נחיצה מלפנסה (מילאנו).

יום אחד הוקדש לנסיעה למראנלו, ומודנה.

ביקור במרנלו במוזיאון פרארי, נסיעה בפרארי, וביקור בבית של אנזו פרארי במודנה.

מצ"ב קישורים ל-2 פוסטים שרשמתי בעניין:

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3441333060657021698#editor/target=post;postID=3090250511149272514;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=6;src=postname

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3441333060657021698#editor/target=post;postID=6008079501656183671;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=5;src=postname

מאגם גארדה בצפון לקח לנו נסיעה של 150 ק"מ להגיע למרלנו.

(ב-150 קמ"ש זה לא כל כך רחוק..).

ממראנלו למודנה זה בערך 20 דקות.

ממודנה חזרה לגארדה עשינו דרך הכפרים - מדהים!

ולשאלת השאלות - האם שווה לשלם 100 יורו ל-10 דקות נסיעה על פרארי/מזארטי/למבוריגיני? - כן!

פעם הבאה אני לקוח 30 דקות.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה הוחלט על מסגרת לטיול- טיסה לרומא ביום שני (נחיתה בשמונה בערב) וחזרה ממילאנו ביום שלישי לאחר שבוע (המראה ב-12 בצהריים). המקומות שאין ספק שנעבור בהם בדרך- מודנה, מראנלו, ואזור האגמים. בשבת נצטרך לשהות באיזור יהודי כלשהו (בית כנסת, מקום כשר לאכול). כרגע אני מנסה לגבש מסלול ולוח זמנים לא בהצלחה רבה, כל כך הרבה מקומות יפים! אז אל תתביישו לעזור :roll: :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסת מרובה - לא תפסת. אתה מדבר על נסיעות ארוכות, שאמנם באוטוסטראדות אינן קשות (ועולות אגרה לא קטנה), אבל תבזבז זמן רב בדרכים.

לא ציינת אם רומה מהווה יעד לטיול או רק נקודת מוצא - כיון שאם בכוונתך לשהות ברומא יהיה עליך להקדיש לה לפחות 3-4 ימים. במקרה כזה וותר לחלוטין על כל הסטיה מזרחה למרות הפיתוי של מודנה.

הימים של טיול ב-11 מדינות ב-10 ימים חלפו, לדעתי עדיף לטייל בצורה יותר מרוכזת ולהשאיר משהו לטיול הבא. אישית ביליתי שבוע בטיול כוכב שמרכזו בוורונה ולא היה לי הזמן להגיע למודנה, היה מספיק מה לעשות ברדיוס יותר קטן. לכן אני חוזר על מה שהמלצתי כבר הרבה פעמים בפורום זה - בחר לך מוקד אחד או שניים והתרכז בהם, טיול נודד כפי שאתה מתכנן יהיה טיול באוטוסטראדות, הנהיגה תתיש אותך וחוץ מאספלט וזנבות של כמה מכוניות מהירות לא תראה כלום.

לגבי שימוש ברכב - המנע להכנס לערים עם רכב!!. הנהיגה מסובכת, הניווט מסובך, החניה מעטה ויקרה ויש לך סיכוי טוב לחטוף דו"ות (במיוחד חניה או כניסה לאזורים מוגבלים) שיעלו לך מאות אירו. בערים גדולות מחנים את הרכב בשולי העיר ומתקדמים בתח"צ. אופציה נוספת, בעיקר בערים יותר קטנות - להכין מראש מסלול לחניון ציבורי יותר מרכזי שאינו נמצא באזורי הסכנה ומשם להמשיך בתח"צ או ברגל.

עניין נוסף - קנה את כל הביטוחים הרלונטיים. זה יעלה לא מעט כסף, אבל אינך רוצה השתתפות עצמית של 5000 אירו (זה מה שהיה בחזוה שלי עם יורופקאר לפני מספר שנים, והרכב היה בסך הכל 307SW, לא משהו יוקרתי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לדבר על איטליה.. :wink:

ספירל צודק לגמריי.. רומא - מילאנו זה ארוך, ומייגע. אפילו שזה רק בזוג.

אנחנו היינו עם ילדה בת 3 ועשינו במצטבר 1600 ק"מ.

במפתיע הילדה זוכרת יותר טוב מאיתנו את הטיול, המנהרות, הקניות והמקומות..

ברומא היינו אני וזוגתי בטיול נפרד של סופ"ש ארוך ללא הילדה והיה מצוין עם טעם של עוד.

הכל במטרו או ברגל או בתחבורה ציבורית.

אני דווקא נכנסתי עם האוטו לכל עיר אפשרית -

מילאנו, מסטרה (העיר שסמוכה לונציה), מודנה, מראנלו, קומו, ריווה דל גארדה, ורונה, כל כפר ועיר צדדית שתפרנו על הדרך.

מבחינת נהיגה הרגשתי איטלקי לכל דבר. ככה גם מבחינת חניה בכל מקום נדרש. הכל לפי החוק וללא שום דו"ח מיותר.

אגב, במודנה האנשים נחשבים למאד אדיבים ונעימים.

באתי מוכן עם ידיעה סבירה של השפה האיטלקית כך שיחסית היה לי מאד קל לתקשר על כל אדם נדרש.

תנסה לשאול באיטלקית אדם ברחוב - סליחה, לכמה זמן מספיק המדחן עבור חניה או לחלופין שחושבים שאתה מקומי ושואלים אותך את אותה שאלה :shock:

בריווה של גארדה (מקום של סנובים שוויצרים - רובם בכל כאופן) ניגש אלי איטלקי מקסים והסביר לי שכדאי שאזיז את האוטו כי אני חונה בחניה של רכב ציבורי - דבר שלא היה ברור בשום שלט.

(אנחנו הגענו בלאנציה :? הפרארי סתם נדחפה לתמונה)

2012-09-24 10.42.33.jpg

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טימסיט - חלק מהמקומות שציינת הם יותר עיירות מאשר ערים. אפילו וורונה זכורה לי כבעלת אופי די עיירתי - ובעיירות אין בעיה להסתדר עם רכב. כמובן שמילאנו עיר גדולה מאד. אני לא ביקרתי בה, אבל ברור לי שהיא מהערים שבהן הייתי מעדיף למצוא מקום חניה מוסדר, להשאיר את הרכב למשך היום ולהמשיך בתח"צ. תביא חשבון שבערים שאינך מכיר תסתובב הרבה סביב עצמך כיון שתחשוש לבצע תמרון זה או אחר מחשש לביצוע עבירת תנועה יקרה.

מעבר לכך - האיטלקים באיזור של וורונה וונציה הם לא בדיוק איטלקים. הם מושפעים מאוד מהאוסטרים, הרבה יותר "אירופיים" מהאיטלקים שתמצא, נניח, ברומא, ובודאי דרומה לה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...