Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה לא לקנות שרייד 1.3 אוטומטית (93) - או: איך לתחזק אוטו.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול בערב, 1/9/2002, שוטטתי ביחד עם חברי אביעד, הידוע בכינויו ארצ'י, כשהמטרה היתה לבדוק האם שרייד 1.3 אוטומטית עונה על צרכי האישה/המשפחה-הקטנה לשינוע עירוני. המטרה העיקרית: רכישת רכב עירוני קטן ואוטומטי עבור החברה שלו.

תקציר לדברי הבאים: הפתעות, הפתעות ועוד הפתעות.

נתוני הפתיחה:

נבדקו 4 אקסמפלרים עם נתוני פתיחה מצויינים: יד ראשונה עד שלישית, מודלים 93, גיר אוטומטי מידיים פרטיות כמובן. הק"מ הממוצע נע באיזור ה 120-130K~ ק"מ (פלוס מינוס 10-20K ק"מ).

הפתעות טובות / רשמים חיוביים:

1. בניגוד לדיעה הרווחת, לשרייד מושבים נאים ביחס לשנת הייצור עם תמיכה צידית נאה לאדם בגודל ממוצע. גם לאחר 10 שנים המושבים נראים חדשים ואפילו נעים לשבת עליהם.

2. הדשבורד ושאר חלקי הפלסטיק נשמרים בצורה פנטסטית ביחס למתחרות מהמערב וביחס לשנתון המקביל.

3. נוחות הנסיעה הכללית ברכב דווקא הפתיעה לטובה - אין לי הסבר למה אבל זה בהחלט לא מה שציפינו לו בכל האקסמפלרים בהם נהגנו או נסענו.

4. מרווח הפנים, גם מאוחר, משביע רצון ובהחלט נאה.

5. הבלמים בהחלט מספקים את הסחורה.

רשמים שליליים:

1. רעידות ב D בזמן עצירה ברמזור - "מחלה" שאפיינה ומאפיינת את כל דגמי השרייד בשנתונים אלו (93~).

2. הגה קשה - אין הגה כח (לפחות ב 99% מהן).

3. יחידת הנעה איטית, הילוכים ארוכים.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

כמה מילים על בטיחות וסיכום כללי:

הישראלי המצוי, כידוע, לוקח אחת לשנה את הגרוטאה של האישה למוסך, לטיפול 10,000, ושם הוא מחליף כל מיני דברים קטנים שעושים לו טוב על הלב - אבל לא מספיק טוב לאוטו...

מסתבר שכאשר מגיעים לסכומים ה"גדולים" (מעל 300 שח) הישראלי המצוי נרתע, לא משקיע, ומטייח לעצמו סיבות כמו למשל...."זה הרכב של האישה, לא צריך יותר מזה"..."זה נוסע, למה לגעת "..."האוטו עבר טסט אז למה להחליף ?".....

עכשיו תבינו בדיוק למה ככה נראות המכוניות בישראל.

האקסמפלרים שנבדקו היו בעלי נתוני פתיחה מעולים, מידיים פרטיות, ק"מ סביר ובעלים שרואים ששמרו על הרכב. מצב הצבע ושאר הרכיבים היה מצויין ביחס לשנתון - לא "מבריק" אך משביע רצון.

לאור ההבדלים בין האקסמפלרים שנבדקו ניתן להבחין בבירור כי נקודת המפתח באחזקת אוטו כזה צריכה להתבסס על תחזוקה נאותה...קמצנות תוביל לאסון - ומייד אפרט.

המנוע, כך מסתבר, כל עוד מקבל דלק "לפי מה שרשום בספר", מספק את הסחורה בצורה נהדרת. בעל רעש נעים יחסית, תגובת מצערת טובה וכושר הישרדות מרשים לחלוטין...בשילוב תיבה אוטומטית בעלת 3 הילוכים ארוכים להחריד - מתגלה השרייד כאיטית להחריד עד כדי אסון בטיחותי.

נוכחנו לדעת, מתוך נהיגה מעשית על 2 אקסמפלרים ונסיעה באקסמפלר נוסף, כי השרייד עלולה להשאיר אותך באמצע צומת עם רמזור אדום לגמרי בעוד קו הכניסה לצומת נחצה על ידי השרייד כשעוד היה אור ירוק ברמזור.

בכל שנות הנהיגה שלי (סה"כ כ-7) מעולם לא נתקלתי ברכב כל כך איטי עד כדי מוות.

הסובארו DL שהיתה לאחי עם מנוע 1.3 וגיר אוטומטי היתה ח-י-ה ר-ע-ה לעומת השרייד 1.3 אוטומטית. לא דיזל ישנה וגם לא DL ישנה ומוזנחת גירדו את רף הביצועים העלוב של השרייד 1.3 אוטומטית דור קודם.

מי שמעוניים ברכב כזה, לשינוע עירוני בלבד, חייב להשקיע סכום כסף ע"מ להחזיר את הרכב למצב נסיעה וקצב נורמלי. אני הייתי נוקב בסכום שבין 700 ל 1000 ש"ח שבו תזדקקו לניקוי קרבורטור יסודי + טיפול יסודי במערכת ההצתה (כולל פלאגים, מכסה מפלג, חוטי הצתה, כיוון הצתה, וואקום מפלג).

אני סבור כי טיפול יסודי במערכות הללו יחזיר את השרייד לחיים - ואת הקצב (הסביר ~) לגלגלים.

כקונים, לא השתכנענו שהשרייד הא-ו-ט-ו-מ-ט-י-ת במצב אחזקה של "הישראלי המצוי" היא מלכת העיר. עם קצב נסיעה כזה גם עגלת סופרמרקט תהיה עדיפה עליה... מי שלא מתכנן להשקיע כסף ולטפל במערכות הקריטיות של המנוע (דלק, הצתה) - כדאי שלא יקנה - למען שלום אישתו/חברתו/ילדיו.

האבסורד שניסינו להבין כל הערב הוא: איך אנשים כל כך טיפשים לא מבינים שהרכב איטי עד כדי סיכון חיים ? איך בן אדם לא מרגיש שהרכב פשוט לא סוחב, לא מגיב, לא נוסע .

מי שעדיין נשאר סקפטי, הרשו לי לציין דבר נוסף חשוב:

הרכב נבדק לצורכי שינוע עירוני ולא חריכת אספלט או תקיפת עיקולים באשתאול - בהתאם לכך, פן הביצועים קיבל משמעות זניחה יחסית, אך על מקרה כזה לא יכולנו שלא לעבור בשתיקה ולהזהיר גם אתכם, הקוראים.

עבור הישראלי המצוי והלא משקיען אני סבור לחלוטין ששרייד 1.3 י-ד-נ-י-ת תהיה אופציה מעולה עבור שינוע עירוני וגם הביצועים יספקו בהחלט - גם אם הרכב לא טופל באדיקות... קחו בחשבון שעם הגיר האוטומטי והאחזקה הלקויה לגמרי של הישראלי המצוי - אתם קונים עגלה לא נורמלית שעלולה לסכן אתכם במצבי חירום שידרשו פינוי צומת מהיר או כל דבר אחר שידרוש תגובה סבירה מהרכב. על עקיפות אני לא אדבר בכלל.

נקודת האור היתה בסוף: האקסמפלר האחרון שנבדק הרקיע שחקים, בצורה חיובית כמובן, בכל מה שקשור לביצועים ביחס לאקסמפלרים האחרים שנבדקו.

התגובות של האקסמפלר האחרון (גיר בעיקר - וגם מנוע !) היו נאות בהחלט בלחיצה של כ- 1/2 ממהלך דוושת המצערת - אך עדיין קירטעה קשות בסל"ד נמוך וביציאה מהמקום...טיפול במערכות שציינתי יכול להניב ממנה בונבון אמיתי ותגובות מצערת מצויינות (ביחס למצב כרגע)...נקווה שהקונה שלה באמת יעשה זאת.

בנוגע לכל שאר האקסמפלרים שנבדקו: אף אחד מהם לא נסע בצורה "נאה" גם כשדוושת הגז היתה לחוצה לריצפה...וכן- נתנו למנוע מספיק זמן להתחמם.

תשמרו על עצמכם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם ניסית אבל השרייד הזו קופצת כל פעם שהיא עוברת את ה 90 בערך באותה דרך שהיא קופצת ב D, הידנית הרבה הרבה הרבה יותר טובה טובה מהאוטומטית, שתיהן מאוד לא נוחות, מאוד לא נוחות.

לשרייד הגה שבחורה תאהוב לשנוא , מאוד קשה במהירויות איטיות ובחנייה, אלה יסטור.

צריך גם לבדוק את המזגן באוטו, בדר"כ הוא חלש כמו האוטו.

אגב, הידנית בכלל לא איטית, אפילו דיי זריזה הייתי אומר.

מי שמעוניים ברכב כזה, לשינוע עירוני בלבד, חייב להשקיע סכום כסף ע"מ להחזיר את הרכב למצב נסיעה וקצב נורמלי. אני הייתי נוקב בסכום שבין 700 ל 1000 ש"ח שבו תזדקקו לניקוי קרבורטור יסודי + טיפול יסודי במערכת ההצתה (כולל פלאגים, מכסה מפלג, חוטי הצתה, כיוון הצתה, וואקום מפלג).

תגיד, בטוח שיש קרבורטורים שם ?

עד כמה שאני זוכר זה אחד המנועים הראשונים שהיו בשוק שלנו עם 16 שסתומים (יכול להיות שאני טועה פה בגדול) אתה בטוח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולן היו שנת 93, 16V קרבורטור.

כמו שציינתי קודם, כמכונית קטנה עם גיר ידני היא יכולה להיות נהדרת, עם גיר אוטומטי, במצב של המכוניות הללו בשנתונים הללו, נדרשת השקעה.

מי שלא ישקיע משחק בגורל חייו - עד שלא נסעתי לא האמנתי. אסון.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה בדיוק עשרים וחמש אלף ש"ח????

עדיין קשה לי להבין. לשרייד יש רק נקודת אור אחת : תא נוסעים שנשמר כחדש. זהו!

לחיצה בכל האון על הדוושה לא רק שלא תביא ליללת צמיגים , היא תניב תנועה רק לאחר 3 שניות בלבד!

בקיצור , מחפשים לאונה/323/גרנדלאונה/סאני כולן 93 אוטומט וחובת ה"כ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נורא מצטער לאכזב אתכם, אבל זה לא תחזוקה - כך הרכב נוסע ואין מה לעשות.

השרייד שלי, שתוחזקה באדיקות ונבדקה חדשות לבקרים לא הניבה יכולת עדיפה לזנק מהמקום או בכלל - והיתה סכנה בטיחותית בכל מהירות שחורגת מ95 קמ"ש צפונה.

מהבלמים התרשמתם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחפשים חורכת אספלט או מכונית מהירה - מחפשים שינוע סביר.

השרייד הנ"ל היו במצב של קירטוע מהמקום - זה לא דבר טבעי...לא מדובר באיטיות גרידה אלא בבעיה שנובעת מהזנחה, או ליתר דיוק, מאי טיפול סדיר ברכיבים שציינתי (קרבורטור והצתה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרייד שנת 2000 של חבר שלי המושבים הגרועים (מאוד!!) איבדו את צורתם לאחר כמה חודשים והפכו לסחבות מרוטות ודהויות. מדהים כמה שהמכונית הזאת הייתה מיושנת ביחס לשנתונה...

יש לציין שהוריו קנו אותה לאחר בדיקה של מכוניות איומות כמו פז'ו 206, רנו קליאו, סיאט איביזה וכולי - והחליטו דווקא על פאר היצירה המוטורית הנקרא שרייד (שזו בדיחה די עצובה לדעתי)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במודלים המתקדמים, לפי מה שזכור לי, המושבים לא היו טובים כמו שראינו בישנות...

למה ? לא יודע - אבל הופתענו לטובה (בדגם הישן) דווקא בסעיף זה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

**** עריכה - תגובה זו היא הקפצת שרשור ישן בן שנתיים ****

לאחרונה רכשתי שרייד 93 ידנית, אכן גם אצלי הכיסאות שמורים וכנ"ל הדשבורד,

המנוע סוחב בסדר גמור (לא.. לא כמו התמא :\ ) ואינו איטי במיוחד, האוטו עושה כרגע 1:12 בנסיעה של 30% בעיר ו 70% מחוץ , מקווה שניקוי קרבורטור יסדר את העסק קצת יותר טוב, סה"כ אני מרוצה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתם כל כך מתפלאים פה

מה רציתם , רכב שודים?

זה כולה דייטסו שרייד 1.3 שבשנים האלו לחברה הזאת ההילוכים והפיתוח של האוטומט לא היה משהו

האוטו נועד לנסיעות רגילות, ואין שום סכנה בלנסוע בו, "איטית עד כדי סכנה" נו באמת..

אוטו שמסוגל להגיע ל90 קמ"ש בלי בעיות זה אוטו סביר יחסית שמתאים לנסיעה בכבישי הארץ.

זה שרוב האוכלוסיה אוהבת לנסוע על 140 במאזדה 3 שלהם, הם אלה שמסכנים את התנועה ולא הדייטסו המסכנה, נמאס לי שאנשים אין להם סבלנות בכביש, שכשאני ברמזור האור רק הרגע התחלף לכתום, עוד לא הספקתי לשלב הילוך והם המוכשרים כבר עם היד על הצפצפה, יש כאלה שחושבים שאור כתום נועד לציפצוף, חלאס עם החוסר סובלנות.

בקיצור רכב ידני זה טוב בשנתונים האלה, אוטומטי לא ממש, שבת שלום.

Skoda Fabia 1.2TSI Sportline 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי שרייד 93 ידנית, מחוץ , מקווה שניקוי קרבורטור יסדר את העסק קצת יותר טוב, סה"כ אני מרוצה מאוד.

רכשת עם מנוע 1000 או מנוע 1300?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...