Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות מכביש 6 (חברת "דרך ארץ", סיפור מהפייסבוק)

שבלול
שימו לב! השרשור הזה בן 4004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מועתק מפייסבוק של חבר:

לכל מי שנוסע בכביש 6... חובה לשתף.

אזהרה, מדובר בחפירה על 75 ש"ח בלבד, אבל אלו 75 ש"ח שיקחו מכל אחד ואחד מכם, מתישהו, ב"שיטת מצליח".

שמי מ' ממרכז הארץ, אני אדם מסודר אשר משלם כדין את כל חובותיו, מעולם לא היה לי חוב שלא שולם מיד.

יש לי מנוי בכביש 6 שקיים מתחילת 2011, מעולם לא הייתה בעיה עם האשראי והכל היה תקין. כמו כל אדם, קיבלתי חשבוניות חודשיות, הצצתי בהן והייתי בראש שקט, ידעתי שאני משלם קבוע. כשנה וחצי לאחר מכן, קניתי רכב חדש ומיד דאגתי להכנס לאתר האינטרנט של "כביש 6", הוספתי את הרכב החדש ומחקתי את הישן (אותו מכרתי).

מאז כמובן המשכתי לנסוע ולקבל חשבוניות והייתי בטוח שהן משולמות על ידי האשראי שלי, איתו פתחתי את המנוי מלכתחילה במטרה לשלם. שלשום, קיבלתי דואר רשום ומיד נסעתי להביא אותו, להפתעתי הרבה מדובר ב"קנס" של 75 ש"ח שחברת "דרך ארץ", החברה הפרטית שמפעילה את כביש 6, החליטה לקנוס אותי, כי "לא שילמתי בזמן". חשבתי לתומי, כיצד יתכן שאני מכל האנשים לא אשלם חשבוניות בזמן? הרי הזנתי את האשראי, פתחתי מנוי במיוחד בשביל למנוע מקרים כאלו.

מלא בעצבים, התקשרתי לשירות הלקוחות, ענו לי אחרי כ15 דק' המתנה, המוקדנית הסבירה לי שהחשבוניות עליהן אני "קנוס" לא היו קשורות לרכב שלי (היא טענה שהרכב החדש לא היה מקושר ואין בעיות במערכת שלהן) ואם זה לא מספיק, הרי הרכב הישן שלי עדין מוזן במערכת ואני משלם על הנסיעות שלו (כשהוא ננהג בכלל על ידי הבעלים החדשים). היא אמרה שאני אשם כי לא בדקתי האם חויבתי או לא ואז שאלתי אותה למה הם מפרסמים שה"מנוי נותן ראש שקט" אם כך? האם בעל מנוי אמור להתקשר פעם בחודש לשירות הלקוחות ולבדוק בדיוק אילו חשבוניות שולמו? הרבה צעקות היו שם ולמרות שניסיתי להגיד לה שהמטרה עבורה הזנתי את פרטי האשראי שלי ב2011 היא בכדי למנוע מקרים כאלו, הרי אני לקוח שאינו מתחמק, אינו משתהה אלא משלם במקום, לכן, פתחתי מנוי באתר שלהם, אחרת לשם מה הזנתי את האשראי? לאיזו כוונה? היא אמרה שהרכב לא היה שייך למנוי שלי, אמרתי לה שיש להם בעיה באתר, אמרתי לה שאחרי הוספת הרכב (תהליך מייגע) הכל נראה כשורה. היא אמרה שיחזור אלי מנהל. אפשר להגיד, בלשון המעטה, שלא התפלאתי (וגם אתם לא) כשהוא לא התקשר אלי. ביום הזה, חיכיתי בקוצר רוח לשיחה ולבסוף קיבלתי שיחה מחסוי ותוך צלצול אחד ויחיד השיחה נותקה (כנראה מי שהתקשר אלי היה צריך לסמן וי ליד השם שלי). היום התקשרתי לכביש 6 (עוד פעם 15 דק' המתנה מורטות עצבים) ודיברתי עם נציגה שניסתה עוד פעם להגיד לי שעצם העובדה שהזנתי את כרטיס האשראי שלי במנוי שלי בכביש 6 לא אומרת ששילמתי בוודאות על החשבוניות. ניסיתי להסביר לה (לשווא) שאני כלקוח תמים, הזנתי את האשראי בידיעה שהם יחייבו אותי ולא "אולי יחייבו ואולי לא" או משהו בסגנון. הרי המטרה שלי (לשלם בזמן) ברורה ושקופה אז מה הסיבה ש"קנסו" אותי?

העבירו אותי ל"מנהל", המנהל אמר לי (ציטוט מדויק):

"אני מבין אותך לגמרי, אתה צודק, אתה באמת לא לקוח מתחמק ואני מאמין לך, אבל זו המדיניות והנהלים של החברה, אני אוכל להציע לך 50% הנחה".

אז אמרתי לו שאני לא לוקח את ה50% הנחה, כי אני לא צריך הנחה על משהו שאני לא אמור לשלם. כי ה75 ש"ח קנס זו לא הבעיה שלי. הבעיה שלי היא עקרונית, הבעיה שלי היא שהם חבורת רמאים ואני מאחל ליום שבו יחשפו את שיטת הפעולה המאוד ישראלית שלהם.

האמינו לי ש75 ש"ח הן אולי העלות של אחד הברגים ברכב שלי. אין לי בעיה לשלם על משהו שאני צריך לשלם. פה מדובר בגניבה נטו. לכן אמרתי לו שלא יעשה לי טובות ולא יתן לי הנחה אלא שיחייב אותי על מלוא הסכום, כדי שבעתיד הם לא יגידו ש"הגענו לפשרה והלקוח הסכים לקבל הנחה" (ולסתום את הפה).

הנקמה שלי היא להעביר את המידע הזה לכם הנהגים והנהגות, אתם הלקוחות של החברה הפרטית הזו שמכונה "דרך ארץ".

שתדעו שכביש 6 ירצו לחייב אתכם, לא יחייבו אתכם (למרות שאתם מנויים) "ישכחו" ליידע אתכם בחוב שאתם חייבים ואז גם בטעות ימציאו "קנס" על חוב שלא אמרו לכם שקיים, ועוד יציעו לכם הנחה על משהו שאתם לא צריכים לשלם מלכתחילה.

הם רוצים שתתייאשו מהשירות האיטי (15 דק' זמן המתנה ו"מנהל שיחזור אליך מחר") ומחוסר ה"זרימה" וה"הבנה" של המנהלים ושל העובדים.

לזה קוראים "שיטת מצליח".

לזה קוראים "ישראל 2013".

למה אני בטוח שהם מעדיפים שלא נשלם בזמן אלא נתקל בקנס?

1. כי לשלוח מייל ללקוח "חייב", עולה להם 0 ש"ח.

2. כי לשלוח SMS ללקוח "חייב", עולה להם 7 אג'.

3. כי להתקשר ללקוח "חייב", עולה להם שקלים בודדים.

תסכימו איתי שחברת "דרך ארץ" תעדיף תמיד להכניס 75 ש"ח מאשר להוציא 7 אג'.

תעבירו ושתפו את זה הלאה, כדי שחברת "דרך ארץ" המנהלת את כביש 6, לא תצליח "לטעות" במקרים של עוד אלפי נהגים, אלפי נהגים שב"טעות" המערכת לא הצליחה (מסיבה כזו או אחרת) לחייבם\להוסיף רכב\למחוק רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אין לי מנוי,וכבר שנים אני מקבל את החשבוניות בזמן עם הפרש של שבועיים לשלם ביום ההגעה בדואר.

הם לעולם לא יקבלו הזדמנות לזמבר לי את האשראי.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מת" על סיפורי כביש 6, חלילה מבלי להמעיט בתחושת הפגיעה של הבחור שרשם את מה שרשם.

הניסיון האישי שלי איתם בדיוק הפוך.

אני מנוי על כביש 6 כבר המון שנים במהלכן החלפתי מספר מכוניות. בכל החלפה התקשרתי למוקד וביצעתי החלפה מול מוקדן/נית בהליך זריז ומהיר, תוך שהם מוודאים עימי איזה רכב נשאר ואיזה מוסר.

מעולם לא שילמתי על נסיעות עבור רכב שמכרתי.

פעם יחידה (ב 2006) היתה בעיה ובפעם הזו, כתבתי מכתב מסודר לועדת הערר שלהם, והם ביטלו את הקנס.

משלם להם בהרשאה לחיוב חשבון ומרוצה מאוד.

לא עובד שם, אין לי שם קרובים, ואני בעד שכולם יתרחקו מהכביש הזה כי זו חוצפה לגבות כסף על שירות שהמדינה צריכה לספק בחינם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנוי בכביש 6 משנת 2004 (בדיוק 9 שנים) ולא היו לי מקרים כאלה (והחלפתי והוספתי רכבים לא מעט, כולל הוספת "מספר חינם" עבור עגלה נגררת שיש לי באחד הרכבים).

אני בטוח שיש תקלות נקודתיות בכל אירגון, וחלק מהמדד לאיכות השירות זה איך נותן השירות פותר תקלות מהסוג הזה.

ה 75 ש"ח האלו זה סכום קטן לעומת מה שמזמברים אותנו במקומות אחרים - והכי מצער זה שברוב המקרים אין מה לעשות !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביעה ייצוגית.

פעם אחת זיהיתי חיוב על נסיעה שלא ביצעתי.

התקשרתי, הנציגה ראתה את התמונה ושזה לא הרכב שלי ובחשבונית הבאה קיבלתי זיכוי.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנוי על כביש 6 מזה מספר שנים, במהלך השנים החלפתי רכב, הסרתי בקלות את הרכב הישן והכנסתי את המספר החדש, עבר ללא תקלות.

חשבוניות (וחיוב) מגיעות במועדן ואין בעיות.

אני גם הייתי מתייחס בערבון מוגבל לאנשים שמתלוננים ללא ציון שמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי ידידה שעבדה תקופה קצרה מאוד במוקד שירות הלקוחות של כביש 6. לאחר ששמעתי את סיפורי הזוועות שלה על ההתעמרות בלקוחות החלטתי שלכביש 6 אני עולה רק כשאני ממהר מאוד ודואג לשלם מיד לאחר הנסיעה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי נקנקו בצורה אחרת, שהיא גם קצת אשמתי - אבל עדיין נשאר לי טעם לא טוב.

בחברה המשפחתית יש 4 רכבים עם פסקל, משולם ע"י כ. אשראי.

באחד החודשים כנראה שהיתה בעיה וכל תקרת האשראי נוצלה.

כמובן שלא ידעתי שום דבר מזה, לאחר חצי שנה אני מקבל טלפון מעורך דין שדורש איזה 700 ש"ח (על חוב מקורי של 100 ש"ח בקושי). לא עזרו כל הסבריי שאם היו פשוט מתקשרים אליי בזמן או מתריעים לפני העברת החוב לגבייה בעו"ד חיצוני הייתי מסדיר אותו ללא בעיה. אני חושב שהם בכוונה לא מודיעים לך שישי בעיה בגבייה, אלא מייד מעבירים לכריש הריטיינר שלהם שחי מזה.

לא עזר כלום, שילמתי את הוצאות הגביה המנופחות ומאז אני בודק בשבע עיניים כל חשבונית מדי חודש וחיובי אשראי, ממש לא ראש שקט והשאיר לי טעם רע במיוחד.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי שלכביש 6 אני עולה רק כשאני ממהר מאוד ודואג לשלם מיד לאחר הנסיעה.

איתמר.

איך ?

משיחה עם כמה נציגות הן טוענות שלוקח לפחות עשרה ימים לאחר הנסיעה במערכת שלהם לפענח את הרכב וכו',ורק בסוף אותו חודש מוציאים חשבונית..

ניתן לשלם באותו יום\למחרת הנסיעה,סטייל המסופים במנהרות הכרמל?

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי שאני לא ממתין לחשבונית שלהם שמגיעה באיחור אופנתי של חודש-חודשיים.

בכל מקרה אני מאמין שניתן לשלם מיד אחרי הנסיעה (נגיד 24 שעות אחרי), אחרי הכל מדובר במערכת ממוחשבת.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו,שלא.

כמו שכתבתי,הם מכריחים אותך לחכות עד שיגיעו לרכב שלך במערכת שלהם(עשרה ימים,כאמור),ולחכות עוד שבועיים לאחר מכן עד שיפיקו חשבונית,ועוד כמה ימים עד שתגיע אליך הביתה (כבר יוצא מעל חודש,עד פחות מחודשיים,כמו שכתבת)

לרכוש מנוי או כל פעולה אחרת הכוללת מתן ת"ז\פרטי אשראי - BIG NO NO מבחינתי.

שלא לדבר שאם החלפת רכב (ואין לך מנוי) ועלית איתו פעם ראשונה - לוקח להם שלושה וחצי חודשים (!) עד ששולחים חשבונית (והם מודים בזה כאילו זה תקין,אפשר לחשוב שעוברים בכביש מיליוני כלי רכב ביממה,ועל המוקד מצלמות עובד בנאדם בודד).

הזוי.

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מנוי לרכב של אשתי מזה כ-7 שנים, הוחלף, פעמיים. השיטה היתה הודעה מוקדמת לכביש 6 יומיים לפני החזרת הרכב לליסינג, הקפאת המנוי וחידושו עם קבלת הרכב החדש - הכל בשירות טלפוני. לא נתקלתי בשום בעיה, ואין כל קושי לבדוק את מצב המנוי במערכת באינטרנ.

כיון שהמנוי לכביש 6 ולמנהרות הכרמל מנוהלים באותה מערכת, וכיון שאני משתמש די הרבה במנהרות אני מחזיק מנוי כזה גם לרכב שלי, נוח מאוד לא לעצור בקופה, למרות שאני רואה בנתיבים השכנים שהשירות זריז מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה טובה למערכת האלקטרונית של כביש 6 - מחד מאפשרת זרימה חלקה של התנועה, מאידך אין צורך ב-toll plaza רחבי הידיים הנדרשים לצורך קופות. תחשוב כמה שטח יתפוס משטח עם תריסר קופות ויותר, כולל נתיבי הפיזור והמיזוג של התנועה, שלא לדבר על התנהגות הישראלי הממוצע במקומות כאלה עם כל התאונות שיתרחשו.

דומני שכביש 6 שהיה השני בעולם שעושה שימוש במערכת זיהוי הלוחיות (הראשון הוא ה-407ETR באונטריו), וכאן מתבטא יתרון לבידוד ישראל משכנותיה - אין בעיה לאתר את בעל הרכב שכן נדירים בעלי מספרים זרים. בירופה, שבה יש הרבה תנועה של כלי רכב בעלי מפרים זרים, נאלצים לעשות שימוש בשיטות אחרות - כגון -vignette המוכר של אוסטריה ושויצריה (עם מצלמות המזהות אותו), תשלומי prepaid עם זיהוי מספר הרכב (למשל בהונגריה), ולקנדים (אותו כביש 407) יש בעיה קשה עם מכוניות מארה"ב שרשיויות הרישוי בחלק מההמדינות מסרבים להעביר להם את פרטי בעלי הרכב והם נאלצים לותר על תשלומים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...