Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס 2009, 47,000 קמ, פרטי. הכותרת נערכה

80s ghost
שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש רכב שיתאים למשפחה חדשה. הצרכן העיקרי של הרכב תהיה אשתי, מכיוון שאני רוב הזמן בצבא. המטרה: רכב בטיחותי, אמין, אחזקה לא יקרה (מה שפסל את הגולף לצערי), 5 דלתות ומבעלות פרטית. אחרי הרבה התעניינות, צמצמתי את הרשימה שלי ל-3 אפשרויות: פורוד פוקוס, קיה סיד (שכמעט ואין למצוא בשוק, ולמרות הביקורות הטובות אני עדיין חושש מהשם "קיה"), ויונדאי i30

התקציב הוא עד אזור ה-70,000 שח.

השימוש הצפוי הוא בעיקר עירוני (סופר, גן וכו') ומדי פעם נסיעות בין-עירוניות של כשעתיים עד לבסיס.

קיבלתי הצעה לרכישת רכב מאחת מהסוכנויות טרייד-אין, של פורד פוקוס 2009 (עליה לכביש לקראת סוף השנה), ללא תאונות, עם 47,000 קמ - אשמח לשמוע מכם מה דעתכם עליו (מחר הולך לעשות נסיעת מבחן עליו). ידועים לי החסרונות לגבי האצה איטית עקב מנוע חלש בהשוואה למשקל (לא קריטי עבורנו). החסרון העיקרי בשבילנו זה שאין isofix ברכב, אבל מבירור עם מוסך פורד- אפשר להתקין.

החשש העיקרי שלי הוא האם מדובר ברכב מבוגר, וכמה אני צפוי להיפגש בתקלות, תיקונים וכו'. האם גם אחרי 4 שנים על הכביש עדיין אפשר לסמוך עליו? הדבר האחרון שאני רוצה שיקרה זה שאשתי תתקע עם הילד באמצע לבסיס נידח

תודה מראש על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים שציינת הם אמינים וטובים.

על פניו ההצעה נשמע טובה (למרות שלא ציינת באיזה מחיר), בייחוד לאור העובדה שכמעט ואין היום פוקוס מיד ראשונה פרטי מהשנתון הזה. לא צריכה להיות שום בעיה בפוקוס בשנה הזו ובטח ובטח לא בקילומטראז נמוך שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה. המחיר הוא 71 לפני דיבורים )מחכה קודם לנהוג על הרכב (

71???

לא יודע מה ינפיצו לך על מחירונים, והויכוח התמידי בין יצחק לוי לבין יד2.

הרכב המדובר נסחר ביד2 בסביבות ה57-55 אלף שקלים.

יש ביד2 גם יד ראשונה וגם יד שניה בדגמים האלה.

יש תמימות כזו שאנשים נוטים להאמין או לסחור עם סוכניות טרייד אין כיוון שיש להם "אמא ואבא",

אני טוען, לא לסמוך על אף אחד, מדובר פה על הפרש של מעל 10 אלף שקל.

(הכל על בסיס בדיקה קצרה של פורד פוקוס 2009, יש עשרות של דגמים בידיים נמוכות).

יד ראשונה פרטית.

http://www.yad2.co.il/Cars/Car_info.php?CarID=6ae131222553a788742ac5d8e96b5a07273&SubCatID=1

יד שנייה פרטית.

http://www.yad2.co.il/Cars/Car_info.php?CarID=4821614702e5bbd54d9637361fdaf0c61d9&SubCatID=1

יד שניה פרטית.

http://www.yad2.co.il/Cars/Car_info.php?CarID=230ccd126d96133e5493f61f07b55b711e1&SubCatID=1

הובאו כמה דוגמאות בודדות מתוך עשרות רכבים.

(גילוי נאות, אין לי שום קשר לאף אחד ממפרסמי ההודעות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

71 זה מחירון לוי יצחק משוכלל, לפי קילומטראז ואני מאמין גם ביחס לחודש עליה.

(המחירון ה"נקי" זה 68)

ביחס השוק זה כמובן לא משתלם, אתה יכול למצוא היום רכב יוצא ליסינג במצב לא פחות טוב באיזור ה 60K.

אגב - לגבי הרכבים שgunner - ראה ביד2 - 2 מתוך 3 המודעות נמצאות שם כבר תקופה די ארוכה.

אחד מהם זה סוחר, השני זה רכב בבעלות ליסינג (עסקה של ליסינג פרטי).

כך שאי אפשר לתאר את מצב השוק לפחות בסגמנט הרכבים הזה, לפי יד2, אין שם כמעט רכבים פרטיים באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

esebl: תודה על ההרגעה לגבי האמינות :-)

לפי מחירון לוי יצחק, אחרי שקלולים: 72,000. לגבי מחירון יד 2 - הבנתי שאין לו שום אחיזה במציאות, ושגם מוכרים פרטיים משתמשים בלוי יצחק לטוב ולרע (גם כשיד 2 יקר יותר).

נכון שאפשר למצוא את אותו הרכב מליסינג פרטי במחיר זול יותר (מצאתי פוקוס 4 דלתות, 48,000 קמ, אותו שנתון, נהג יחיד בליסינג במחיר שירד לאחר מיקוח קצרצר ל-63- בשלמה סיקסט חיפה- במידה ומישהו מעוניין...)- אבל לפי מה שאני מבין, ליסינג מוריד מערך הרכב ויקשה על מכירה בהמשך (עד כמעט בלתי אפשרי?). אני לא מתלהב מקניה דרך סוכנויות רכב, על אחת כמה וכמה מחברת ליסינג, אבל לפי מה שזה נראה- למצוא רכב עם קילומטרז' נמוך מיד ראשונה בשוק הפרטי זה כמעט בלתי אפשרי.

האם יש מישהו בפורום שהתנסה עם פוקוס 2009 והיעדר האיזופיקס?

כמו כן לגבי דלק: האם הפוקוס באמת זללן כזה גדול? חלק טוענים שהוא עושה 1:10 כמו רוב הרכבים המשפחתיים-כבדים, אחרים מדווחים על 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס אכן יחסית זללן. בעיקר בגלל יחס של מנוע-משקל אוטו. ההצעה בפני עצמה נשמעת לא רעה כלל אך טיפה יקרה.

עשו סקירה על פוקוס באתר icar בתור רכב יד שנייה. אולי זה יעניין אותך.

שאלה לי אלייך, למה הונדה סיוויק לא כלולה ברשימה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל- תודה על התגובה. סיוויק אכן היה ברשימה ההתחלתית, אבל באותם נתונים הוא יקר מהתקציב שלנו. בנוסף- זה נראה שקשה למצוא 5 דלתות והמטרה שלי היא לסגור בחודש הקרוב.

תודה על הקישור, קראתי אותו לפני כן במסגרת המחקר על הפוקוס. הסקירה שלהם היא על פוקוס 2006, כך שאני מניח שמדובר ברכב ללא ESP.

מאמין שניתן להוריד את המחיר בכמה אלפים, עם קצת לחץ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות ההתקנה של איזופיקס במוסך מורשה יבואן היא כ 500 ש"ח. (למרות שאפשר לחבר עם חגורה כמו פעם 8) )

אם אתה קונה מחברת ליסינג אתה יכול לבקש שיתקינו לך כחלק מהמיקוח.

שמע, לגבי הקושי במכירת רכב עם עבר ליסינג - כן, כיום זה קשה מאוד. אבל לפי מצב השוק, שבו כיום למעלה מ 90% מהרכבים המשפחתיים החדשים נקנות על ידי חברות הליסינג (בין אם זה רכב חברה, 0 ק"מ או ליסינג מימוני) ניתן להניח שעוד 3-4 שנים רוב הרכבים יהיו עם עבר ליסינג, ואז מצב השוק ישתנה בהתאם.

בכל מקרה, אם מחפש 5 דלתות (אני מניח סטיישן?) הייתי מציע לך לברר גם לגבי ה I30 CW, קצת יותר זריזה מהפוקוס, ותהיה ככל הנראה יותר סחירה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הכוונה היא לקנות רכב מיד פרטית (שעשה טרייד אין). כן, ה-i30cw באמת נראה טוב, אבל אני מכוון להאצ'בק ולא לסטיישן (חורג מהתקציב).

יש לך נסיון עם התמקחות מול סוכנויות טרייד אין כאלה? עד כמה הם גמישים? אנסה לסחוט מהם את האיזופיקס לכל מקרה..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אחרי הרבה התעניינות, צמצמתי את הרשימה שלי ל-3 אפשרויות: פורוד פוקוס, קיה סיד (שכמעט ואין למצוא בשוק, ולמרות הביקורות הטובות אני עדיין חושש מהשם "קיה"),

אין מה לחשוש קיה של היום זה לא מה שהיה פעם

אני בטוח שרוב חבריי הפורום פה יסכימו איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לחשוש קיה של היום זה לא מה שהיה פעם

אני בטוח שרוב חבריי הפורום פה יסכימו איתי

לא רק שאני מסכים איתך אני גם נוסע יותר משנתיים על קיה סיד :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

נראה לי שאני יודע באיזו סוכנות מדובר, הייתי באותה סיטואציה לפני שנה בדיוק. קניתי את אותו רכב משנת 2008.

קשה מאוד מאוד למצוא רכב כזה מיד פרטית, עם ק"מ סביר וברמת תחזוקה גבוהה.

מנסיוני, אם אתה מראה רצינות, הם יבואו לקראתך, תלוי מה מצב הרכב ועד כמה אתה, להוט לקנות.

בכל מקרה לא לוותר על בדיקה חיצונית, אובייקטיבית, שגם היא תשמש אותך לצורך מו"מ.

הרכב עצמו כבד, אבל לשימוש שלי רוב הזמן נסיעה בגוש דן, אין לזה כ"כ משמעות. צריכת הדלק הממוצעת אצלי היא סביב ה 1:10. כאשר נסיעה עירונית תוריד את היחס כמובן.

בסה"כ רכב מעולה, הביטוח זול,אני מרוצה ממנו, אצלי למשל יש כל מיני פיצרים קטנים שמשפרים את איכות החיים כמו בקרת שיוט, שליטה מההגה על הרדיו, גאנטים וכו..

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...