Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאריך הקובע ברכישת דירה

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי יודע מה התאריך הקובע עבור רשות המסים בעסקת רכישת דירה?

בחמישי למאי תרד מדרגת המס ולכן חשוב לי לדעת על איזה תאריך הם מסתכלים.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאמי היקר.

אני מבין שיש בידך נכסים רבים ואין חכם כבעל הנסיון.

אולם אתה מטעה כאן. זכרון דברים כשמו כן הוא. הוא רק הצהרת כוונות ואינו קובע מבחינת רשויות המס.

יום העיסקה עצמה הוא זה שמדווח לרשויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק,

אם זכרון הדברים מפורט דיו ועומד בקרטריונים (מפורט, תאריך כניסה, מחיר וכו') ניתן לראות בו חוזה.

חוץ מזה, ישנה חובת דיווח 45 יום קדימה.

ועכשיו לעיקר, אין לך מה לחפש פה, פנה לעו"ד שמתמחה בכך.

למשל: יואב לוינסון04-8682580 ממוקם בחיפה ומומחה לנדל"ן.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאמי - נושא זכרון הדברים מסוכן מאוד אם אינו מלווה בייעוץ משפטי. אישית הפסדתי לפני כמה חודשים 5 אש"ח בגלל זכרון דברים, ואפשר להסתבך הרבה יותר.

גיל - אם אתה מאיזור חיפה יש עו"ד שאני מרוצה מאד משירותיו בתחום (ערך לי חוזי קניה ומכירה לדירות, ובעקר הציל אותי מכמה עסקאות בעייתיות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתחייב לעסקה בסכומים גדולים כאשר אינך יודע איפה יש קאצ'ים.

את ה-5K הפסדרתי כאשר חתמתי על זכרון דברים לדירה שאהבתי, ושאח"כ עורך הדין שלי גילה שכלל אין אפשרות להעביר את הבעלות עליה כיון שהקבלן - שפשט את הרגל וברח מהארץ - עדיין רשום כבעל הקרקע ולכן אי אפשר להעביר את הבעלות על הדירה בלי חתימת מישהו שכלל לא נמצא.

עקרונית זכרון הדברים הוא הסכם מחייב. במצבים אחרים אתה עלול להיות מחוייב בדמי ביטול בני 10% מהעסקה ועאף יותר, לא נעים להפסיד 100,000-200,000 בגלל חתימה על הסכם ללא הליווי המקצועי הנדרש.

לפות"ש - שים לב שהתהליך מהסכמה בע"פ על עסקה ועד חתימה על הסכם אצל עו"ד אורך לפחות שבוע-שבועיים בגלל כל מיני בדיקות שעל עוה"ד לבצע לפני החתימה על ההסכם. הדיווח לרשויות המס מעשה על גבי טפסים שאותם ממלאים במעמד חתימת ההסכם, ואחד מתפקידי עוה"ד הוא להעביר אותם לרשויות המס.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתחייב לעסקה בסכומים גדולים כאשר אינך יודע איפה יש קאצ'ים.

את ה-5K הפסדרתי כאשר חתמתי על זכרון דברים לדירה שאהבתי, ושאח"כ עורך הדין שלי גילה שכלל אין אפשרות להעביר את הבעלות עליה כיון שהקבלן - שפשט את הרגל וברח מהארץ - עדיין רשום כבעל הקרקע ולכן אי אפשר להעביר את הבעלות על הדירה בלי חתימת מישהו שכלל לא נמצא.

א. לא חותמים זכרון דברים לפני שלא רואים נסח טאבו שהדירה רשום על שמו, ובלי עיקולים.

2. אם אין אפשרות להעביר הדירה על שמך, וזה לא היה מותנה במפורש בזכרון דברים, אז לא רק שהוא חייב להחזיר לך את ה5K אלא אתה גם יכול לנסות לתבוע אותו על 10% פיצויים במידה והא ידע מזה ולא גילה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי נסח טאבו וכל המסמכים הדרושים, אבל מסתבר שיש דברים הרבה יותר מורכבים שהדיוט בתחום הנדל"ן לא יבין בלי סיוע של עורך דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...