Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קשה בין הונדה הונדה סיוויק 2006/2005 ES לבין מאזדה 3 ספיריט 2005/2006

Oren205
שימו לב! השרשור הזה בן 4020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, אני נכנס הרבה פעמים לפורום בתור ״אורח״ ולא מקבל מספיק תשובות.

החלטתי להרשם ולקבל חוות דעת ממכם.

אני מחפש רכב אמין ובעל צריכת דלק נמוכה, תווך המחירים הם 35k -45k.

הסיוויק מושכת אותי בעיקר בגלל צריכת דלק נמוכה, שמירת מחירון ומראה חיצוני מיוחד, לעומת זאת הספיריט בעלת איבזור גדול יותר ומנוע חזק וזריז, נראת טוב על הכביש ומהנה הרבה יותר בנהיגה!

אני נוהג על לאנטיס 1.8 ונהנה מכל רגע (נהג רגוע), הפחד שלי הוא להחליף לסיוויק ולהתאכזב מאיכות הנהיגה.

שמעתי ביקורות לא ממש טובות על הנהיגה ה״קשה״ של הסיוויק..

אשמח לשמוע את דעתכם. תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש חיסכון בדלק לך על הסיויק.

יש גם כאלה עם תיבת הילוכים ידנית שהיא מגיעה ל- 14-15 ק''מ לליטר.

לגבי איכות הנהיגה אני לא ממש מכיר את היכולות של הסיוויק אני משער שהם טובות מהלאנטיס,

קח את זה בעירבון מוגבל.

אין מקום להשוות את הסיוויק לספיריט.

הסיוויק יותר מיושנת מהספיריט, פחות זריזה, פחות מאובזרת וגם קטנה יותר, ה- 3 גדולה משמעותית

באופן שנראה לעין, בעלת עיצוב מתקדם יותר ואבזור הרבה יותר נדיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש חיסכון בדלק לך על הסיויק.

יש גם כאלה עם תיבת הילוכים ידנית שהיא מגיעה ל- 14-15 ק''מ לליטר.

לגבי איכות הנהיגה אני לא ממש מכיר את היכולות של הסיוויק אני משער שהם טובות מהלאנטיס,

קח את זה בעירבון מוגבל.

אין מקום להשוות את הסיוויק לספיריט.

הסיוויק יותר מיושנת מהספיריט, פחות זריזה, פחות מאובזרת וגם קטנה יותר, ה- 3 גדולה משמעותית

באופן שנראה לעין, בעלת עיצוב מתקדם יותר ואבזור הרבה יותר נדיב.

אני רוצה להתקדם לרכב חדש יותר ולא להצטער על זה אחר כך. הסיוויק אומנם חסכונית אבל כמו שאמרת מיושנת ולא מאובזרת.

כשאני חושב על זה עכשיו אני נוסע 10k בשנה אז לפי דעתי הצריכה לא תהיה כל כך משמעותית!

אנשים אומרים שהמנוע של הספיריט מאכזב מבחינה מכנית וזה מה שגורם לי להסס לגביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אינדיבידואלי.

יש כאלה שיגידו לך שהוא מאכזב ואני אומר לך שדווקא לא.

יש לו מנוע 2.0 זריז למדי, הרכב מאובזר בשלל פינוקים, רכב שנראה טוב מאוד,

אם אתה נהנה מהלאנטיס שלך עם 1.8 ה- 3 ספיריט לא תאכזב אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אינדיבידואלי.

יש כאלה שיגידו לך שהוא מאכזב ואני אומר לך שדווקא לא.

יש לו מנוע 2.0 זריז למדי, הרכב מאובזר בשלל פינוקים, רכב שנראה טוב מאוד,

אם אתה נהנה מהלאנטיס שלך עם 1.8 ה- 3 ספיריט לא תאכזב אותך.

תודה רבה על ההתעניינות גבר. עזרת לי מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש אשמח לקבל חוות דעת מבן אדם שנוהג על ה-3 ספיריט :)

אני נהגתי ב- 3 ספיריט אבל לא בלאנטיס ולא בסיוויק (מצטער שלא אמרתי את זה מפורשות).

המאזדה 3 ידועה כמכונית שמהנה לנהיגה והספיריט בפרט, היא מאוד זריזה (מנוע של מאזדה 6).

היא מכונית מאוד מהנה לנהיגה ומצווידת בכל טוב וגם יפייפיה לטעמי.

אני מנסה להסביר לך, ה- 3 היא מחליפת הלאנטיס ובטוח שמאזדה השקיעו המון זמן ומחשבה כדי לייצר

מכונית טובה יותר מהלאנטיס מכל הבחינות וגם מן הנאה מהנהיגה, נוחות נסיעה וכיוצא בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספיריט עולה על הסיוויק בכל פרמטר שהוא מלבד צריכת דלק. המנוע של המאזדה מרגיש נמרץ (מאוד אפילו), לא ממש בזבזן דלק (לא חסכוני, אבל לא נורא עד כדי-כך. משהו כמו 1:10 בממוצע). לדעתי הסיוויק מהשנים המדוברות מיושנת ולא מהווה תחרות למתחרות המודרניות שלה מיפן ומאירופה.

אגב לסיוויק יש יכולות די דומות לשל הלאנטיס שברשותך. היא רופסת מעט יותר בפניות מהירות, ההגה מעט פחות טוב, אבל בסך הכל הן לא רחוקות אחת מהשניה. ה-3 כבר יותר מהנה לנהיגה משתיהן (גם בגרסאות החלשות היא נחשבת לאחת הטובות בקבוצה), היא קצת יותר צפופה ופחות נוחה, אבל בשאר הדברים היא עדיפה. האבזור עדיף, הביצועים, איכות תא הנוסעים, היגוי, שלדה, מתלים ועוד. אני הייתי ממליץ לך על הספיריט, אלא אם כן אתה מעדיף מרווח, שימושיות וצריכת דלק טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לקבל חוות דעת מאחד שיש לו סיוויק:

קודם כל כמו שאמרו לך הרכב די חסכוני, בקלות תגיע ל 1 ל 15 בבין עירוני.

עיצוב פנים ואיכות, לדעתי מאוד נעים לשהייה, החומרים איכותיים, צבע חיצוני שמפנייה מגיע עם ריפודים קרם ודאשבורד בשני צבעים קרם וחום.

והכסוף מגיע עם ריפודים בצבע אפור. להבדיל מהשחור במאזדה.

מנוע ספיריט יש 1.6 ו 2.0 לא?

1.6 ממה שאני יודע יותר עצל מהסיוויק, הגיר אנמי ולא מוריד הילוכים בזמן (טיפטרוניק לעומת אוטומט פשוט בסיוויק).

ה 2.0 אמנם יותר זריז אבל זללן דלק לא קטן.

מרווח פנים: טעות להגיד שהמאזדה יותר מרווחת, בסיוויק במושב האמצעי מאחורה אין את ה"גבעה" ברגליים, מה שמאפשר ישיבה נוחה של שלושה בספסל האחורי.

הבגז' יהיה יותר נוח במאזדה בזכות הדלת החמישית.

עיצוב: עניין של טעם אישי אבל אכן המאזדה נראת טוב יותר.

אגב בסיוויק יש מקום לדאבל דין בלי שום מתאם מיוחד שתצטרך במאזדה אם אתה מחפש איבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...