Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו VS סוזוקי אלטו VS פיאט פנדה

ofir2808
שימו לב! השרשור הזה בן 3988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

אני יודע שהכותרת מוזרה אבל יש לי התלבטות,

אני מחפש רכב 2 לבית, השימוש העיקרי הוא עבודה - בית, נוסע 1 לרוב, מדי פעם יש נסיעה בינעירונית,

בהתחלה חשבתי על פיאט פנדה 2010, לאחרונה ראיתי גם את האלטו 2010 והייתי די סגור על אחת מהן,

אתמול הציעו לי פיאט בראבו מגניפיקו 2009 מהשכרה (מאלדן, עם 84K ק"מ) במחיר של 47K (התקציב המקורי שלי היה 40K אבל אני מוכן להוסיף קצת בשביל הנאה מהנהיגה).

השאלה הראשונה שלי היא איך עלויות האחזקה של הבראבו? והאם המחיר סביר?

השאלה השנייה היא האם כדאי להשקיע ברכב כזה או שכדאי להשאר עם הפנדה/אלטו/הצעות נוספות שנראות לכם טובות יותר?

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות האחזקה של פיאט בדכ מניסיון יותר זולות משאר השוק.הבראבו לעומת שני הרכבים שציינת הוא קפיצת מדרגה משמעותית,באבזור במנוע ובמראה של הרכב.דגם המגניפיקו מאובזר בכל טוב(השחמת חלונות מאחור,בלוטות מקורי,בקרת אקלים,מע שמע עם שליטה מההגה ועוד ועוד).מדובר במנוע1.4 120 כס מוגדש שיתן לך חווית נהיגה מוצלחת הרבה יותר משני הרכבים שהזכרת.המחיר נשמע בגדר ההיגיון, בקש לעשות נסיעה על הרכב,הרכב רובוטי מצמד בודד,שים לב שב2009 הוא הגיע ללאesp ,אם זה חשוב לך.

מקווה שעזרתי,בהצלחה מחכים לעדכונים.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכור לי נכון דגם זה שהוא מאובזר בנדיבות, הגיע מאידך גם ללא מערכת למניעת דרדור בזינוק. אני מניח שאפשר להתרגל לכך.

כדאי לבדוק. הרכב נותן תחושה של כוח מעבר למה שמרמזים הנתונים על הנייר. היו מספר שרשורים ורובם משבחים, באשר לבעלות ליסינג- כדאי לשאול וכן לקרוא שרשורים דומים. כמדומני בחברה זו רמת אחזקה נאותה. כדאי לקחת לבדיקה עצמאית משלך ועוד לפני כן לבדוק היסטוריה באמצעות מוסך מורשה של פיאט. הפנדה מכונית חביבה אם כי ברמה אחרת. את האלטו איני מכיר, נדמה לי שזהו רכב די בסיסי.

בהצלחה.

נ.ב לפי הכרותי המוגבלת הגיר אמין. אם וכאשר תהיה תקלה כתוצאה מבלאי, כנראה שהחלקים יהיו יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתלבטות בין פיאט פנדה לסוזוקי אלטו, האחרונה יוצאת כשידה על התחתונה. אלטו זה רכב בסיסי מאוד, בעל אבזור דל ועלוב ותחושה כללית של ריקשה.

שלא תחשוב שפיאט פנדה היא מרצדס S600 של קטגוריית המיני, אבל איך אמר אינשטיין: הכל יחסי. עצם זה שיש לה עוד צילינדר במנוע מבטיח לך שלא תרעד כמו סיבירי באמצע חודש ינואר בכל פעם שתעמוד ברמזור, שטח החלונות שלה גדול בהרבה מזה שבאלטו, היא פחות צפופה ובאופן כללי יותר נעימה לשהייה.

הבראבו נמצאת לפחות שתי קטגוריות מעל שתיהן ואינה ברת השוואה. זה רכב שונה לחלוטין, ברמת אבזור שונה לחלוטין, ביצועים, מרווח ואיכות חיים אחרים לגמרי - כמובן שלטובה. מצד שני, הוא אינו חסכוני כמו צמד הננסיות. אם אתה מוכן לקבל את זה, אתה רק תרויח.

ותיקון קטן לדברי יניב: רמת גימור מגניפיקו כוללת חיבור USB ובלוטות' (BLUE&ME) כאופציה, כלומר: אל תקח את זה כמובן מאליו שהרכב יכלול את התוספות הללו. כנ"ל גם לגבי רמת גימור סנסיישן, שהיא לטעמי הטובה ביותר, למעט העובדה שבניגוד למגניפיקו אין לה מנופי תפעול של תיבת ההילוכים על ההגה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את התיקון אלעד,למרות שכאשר חיפשתי כזו עבור אחותי ,הבנתי שמגניפיקו וסאנסיישן מגיעות עם blue&me כסטנדרט.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

קודם כל תודה על התגובות.

ברור לי שהבראבו היא רמה מעל הקטנות האחרות. זו הסיבה שבשבילה אני מוכן לחרוג מהתקציב שלי.

מבחינת תצרוכת דלק, אני נוסע 12000 ק"מ בשנה כך שאפשר לספוג את ההפרש בעלויות, הפחד היחידי שלי הוא עלות האחזקה, במידה ומדובר ברכב יקר לתחזוקה זה יכול להשפיע על ההחלטה שלי.

בנוגע לקטנות, אני מבין שיש יתרון לפנדה על האלטו ודומיה (C1, 107 וכו').

"נ.ב לפי הכרותי המוגבלת הגיר אמין. אם וכאשר תהיה תקלה כתוצאה מבלאי, כנראה שהחלקים יהיו יקרים."

פנדוב:

יש סיבה שבגינה העלית דווקא את נושא הגיר של הבראבו?

יש עוד נקודות שחשוב לשים אליהן לב במיוחד ברכב הזה?

עדכון קטן, אני נמצא כרגע במשא ומתן עם אלדן לגבי המחיר, אעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנות: אכן לפנדה עדיפות על האלטו. כמדומני גם לסי1 שהיא די בסיסית, אך חביבה יתרון על האלטו.

לאלטו מקום של כבוד בכך שפתחה את התחרות על שוק המיני והמשך הסופר מיני, מעבר לזה- יש טובות מימנה.

אני מניח שעל הקטנות חשבת בוורסיה ידנית. אם לא, דע לך שבסי1 וב107 האוטומטיות הגיר ארוך מאוד והרכב ממש לא נמרץ במהירות נמוכה.

אשר לבארבו ולגיר. אין כל סיבה לבהלה: הגיר נעים לשימוש ואמין בהחלט.

באלפא 147 ישנו גיר דומה, כשהוא מתקלקל תקלת משאבה וודאי תקלת רובוט עשויות להיות יקרות אבל: הגיר אינו זהה לחלוטין, האלפות ברובן משנת 2002 מרובות שנים ונסועה, כ"כ יתכן שהמיתוג השונה גורם לעלות חלקים גבוהה יותר.

בקצור: גיר טוב, אמין, ודאי אמין יותר ממתחרות רבות ויקרות יותר.

כאמור, יש כאן שרשורים דומים מאוד לשלך כולל רכישה מאלדן ובעלים מרוצים.

תמורה טובה מאוד למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבראבו מדהימה,

אני לא מבין כ"כ איך האלטו והבראבו נמצאים באותו משפט.

בכל מקרה, לך על הפיאט.

או בראבו או פנדה שתיהם יעשו את העבודה מצויין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנות: אכן לפנדה עדיפות על האלטו. כמדומני גם לסי1 שהיא די בסיסית, אך חביבה יתרון על האלטו.

לאלטו מקום של כבוד בכך שפתחה את התחרות על שוק המיני והמשך הסופר מיני, מעבר לזה- יש טובות מימנה.

אני מניח שעל הקטנות חשבת בוורסיה ידנית. אם לא, דע לך שבסי1 וב107 האוטומטיות הגיר ארוך מאוד והרכב ממש לא נמרץ במהירות נמוכה.

אשר לבארבו ולגיר. אין כל סיבה לבהלה: הגיר נעים לשימוש ואמין בהחלט.

באלפא 147 ישנו גיר דומה, כשהוא מתקלקל תקלת משאבה וודאי תקלת רובוט עשויות להיות יקרות אבל: הגיר אינו זהה לחלוטין, האלפות ברובן משנת 2002 מרובות שנים ונסועה, כ"כ יתכן שהמיתוג השונה גורם לעלות חלקים גבוהה יותר.

בקצור: גיר טוב, אמין, ודאי אמין יותר ממתחרות רבות ויקרות יותר.

כאמור, יש כאן שרשורים דומים מאוד לשלך כולל רכישה מאלדן ובעלים מרוצים.

תמורה טובה מאוד למחיר.

תיקון קטן, הגיר בבראבו ובאלפא 147 שונים אחד מהשני.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, קודם כל תוציא את האלטו מהמשוואה.

עכשיו - אני גם יש לי תקציב דומה ואני מעוניין לקנות עוד חודשיים וקצת רכב חדש.

אז יש לי אופציה לקנות בראבו כמו שלך (לא חשבתי על זה אפילו), פיאט גרנדה פונטו באיזור 40K (ידנית 1.2) או פיאט פנדה הישנה.

אז עכשיו תתחיל לחשוב על הצרכים שלך והאם הם גוברים על השיקול של התחושה.

הבראבו זה רכב מדהים, כיפי ואתה תחייך כל פעם שתצא החוצה. אבל, בטוח שהוא יעלה לך ביותר דלק ובטוח שיהיו לו יותר ק"מ מהפנדה. לצורך העניין בכסף שלך אתה יכול לקנות פנדה 2011 די בקלות, אולי גם 2012.

עניין שני - האם אתה צריך רכב קטן כדי להסתדר? אני למשל גר במרכז העיר של חיפה ויש מצוקת חניה. לפעמים אני רואה חניות צפופות מאוד ואני חושב לעצמי כמה נחמד היה להיכנס שם, ולי יש פונטו ספייס...הפנדה קטנה יותר.

אז עם בראבו אין מה לדבר בכלל.

ושוב כמובן, עניין הק"מ שבפנדה לא יעבור את ה-30K פלוס מינוס ואילו בבראבו הוא בטח נושק כבר ל-100K, על כל מה שמשתמע מזה.

עכשיו תעשה חושבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז להלן העדכון האחרון:

סגרתי עם אלדן על 45000 שקל לרכב, הם מוסיפים לי חיישני רוורסומכשיר gps,

את הרכב אקבל רק בעוד שבוע, לא לפני שאקח אותו לבדיקה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אחזקה, ההבדלים בין בראבו לפנדה יהיו בעיקר דלק (תלוי כמה אתה נוסע וכמה לוחץ על הגז) וביטוח. מבחינת אחזקה - טיפול בבראבו אולי יעלה קצת יותר אבל מצד שני - רמת האיכות של הבראבו גבוהה יותר (הרכבה, מכלולים) ואצלי ואצל רוב מי שאני מכיר האוטו לא נכנס למוסך חוץ מטיפול תקופתי. לדעתי ההבדלים מבחינת הנאה בנהיגה, שקט נפשי של רכב בטיחותי ואיכותי יותר, שווים את ההפרש הכספי.

אל תשכח שלמרות שאין ESP בבראבו, עדיף להיות בתאונה בתוך בראבו מאשר בתוך פנדה או אלטו (או כל רכב בגודל הזה). גם העובדה שהרכב יציב ונשלט יותר בתמרוני חרום תורמת.

לגבי הרכב עצמו הכל נאמר כבר, נהיגה בבראבו היא בהחלט תענוג.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה שוכח משהו אחד כשאתה מדבר על אחזקה של הרכב ועלות - זה לא רק טיפול 10K - הבראבו מגיעה עם עוד 60 אלף ק"מ לעומת מה שאפשר להשיג בתקציב שלו בפנדה.

מה לעשות, 60 אלף ק"מ זה המון.

אז אני לא נכנס לשיקול מה יותר שווה, אבל ברור שתמורת הגודל ואיכות הרכב מתפשרים פה בענק על כמות הק"מ וכפועל יוצא גם על עלות האחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...