Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט מליבו 2.4 או 3.5 לנסיעות עירוניות באזור הררי

ariego
שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מתגורר בחיפה ו95% מהנסיעות שלי הן בתוך בעיר שהיא כידוע הררית מאד.

אני מתלבט בין מליבו 2010 נפח 2.4 למליבו באותו שנתון עם מנוע 3.5 ליטר .

ככלל ה2.4 חסכוני יותר גם בגלל הנפח אך גם בגלל הגיר החדיש יותר עם 6 הילוכים לעומת 4 בישן .

יחד עם זאת מעניין אותי לדעת האם גם באזור הררי כמו חיפה תישמר העדיפות של 2.4 בצריכת דלק או שכאן הסיפור

משתנה בגלל הצורך בכוח זמין בעליות . מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צריכת הדלק תהיה דומה מאוד, ה 2.4 יתאמץ הרבה יותר בחיפה לכן התצרוכת תעלה.

נהגתי בשני הרכבים, התצרוכת שלהן דומה מאוד אבל לדעתי האישית על הרכב הזה עדיף ה 3.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק תהיה דומה מאוד, ה 2.4 יתאמץ הרבה יותר בחיפה לכן התצרוכת תעלה.

נהגתי בשני הרכבים, התצרוכת שלהן דומה מאוד אבל לדעתי האישית על הרכב הזה עדיף ה 3.5.

תודה על התגובה המהירה.

מה תהיה צריכת הדלק של ה3.5 בחיפה לדעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

מה תהיה צריכת הדלק של ה3.5 בחיפה לדעתך?

לפי דוד שלי(אני ממש לא יודע איך הוא טיפל ברכב, או איך הוא נהג איתו), היה לו את ה 3.5 ובתוך העיר הוא השיג צריכה של 1 ל3.

EX : Chevrolet epica X 2009 2.5L

Toyota avensis 2016 1.8L

suzuki celerio 2017 1L

יש כאלה שחיים את הרגע, אני חי את הסל"ד 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגיוני 1\3, אולי הוא גרר איתו עגלה, הפעיל מזגן ושם קרמיקה בתא מטען, ובכל עליה נתן קיק.

שברולט של פעם, לפני 20-30 שנה עם מנועים מפלצתיים (4L מינימום) עשו 1\3.

כל אופן, אני לא כל כך מכיר את חיפה.

אני לא הייתי הולך על המאליבו לרכב שמתוכנן ליסוע איתו רק בעיר.

חייב לציין שזה רכב טוב לדעתי, אבל יותר לבינעירוני.

כמה אתה נוסע בשנה?

כי אם זה 5KKM לדוגמא, אז ההבדל בצריכה זניח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאליבו 3.5 כזה עושה בתוך העיר 1/7. מי שסופר 1/4 או 1/5 פשוט לא יודע לנהוג במכוניות האלו, זה לא רכב סופר מיני לגז-ברקס כל 2 דקות.

ה 2.4 דרך אגב תהיה קצת יותר חסכונית. לחבר שלי יש כזו 2012 והוא מעריך בתוך העיר בערך 1/8.

חוץ מזה המלצה שלי, אם אתה רוצה להנות מכל העולמות ואין לך מגבלות של חניונים וכאלה, קח את ה 3.5, שים מערכת גז ב 7-8K ושלום על ישראל. המנועים האלו מחזיקים גז דיי טוב (ואין שום ירידה בביצועים). אם אתה נוסע 95% בתוך העיר, אתה תסגור את ההשקעה על המערכת תוך שנה וחצי ואולי אפילו מהר יותר.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגיוני 1\3, אולי הוא גרר איתו עגלה, הפעיל מזגן ושם קרמיקה בתא מטען, ובכל עליה נתן קיק.

שברולט של פעם, לפני 20-30 שנה עם מנועים מפלצתיים (4L מינימום) עשו 1\3.

כל אופן, אני לא כל כך מכיר את חיפה.

אני לא הייתי הולך על המאליבו לרכב שמתוכנן ליסוע איתו רק בעיר.

חייב לציין שזה רכב טוב לדעתי, אבל יותר לבינעירוני.

כמה אתה נוסע בשנה?

כי אם זה 5KKM לדוגמא, אז ההבדל בצריכה זניח!

אני נוסע כ12K 14K בשנה . למרות שאני לא נוסע מחוץ לעיר אני עדיין אוהב לנסוע ברכב גדול , כיום יש לי אודי A6 1.8T

ברכב זה אני עושה 1:7 בדוק ברמה דקדקנית ואני ממש לא רוצה לדת מתחת לרמת צריכה זו.

האם המליבו 3.5 יכולה לעשות זאת בעיר הררית כמו חיפה

נ.ב

אני לא משתולל בנהיגה אך לפעמים אוהב ללחוץ על הדוושה בעליה נחמדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, לדעתי ה3.6 תתאים לך, הרבה אנשים שיש להם מנוע 3.5 אמריקאי, אומרים לי שהצריכה סביב ה1/8, ככה שיתכן שזה נכון.

אם ל3.6 יש גם גיר 6 הילוכים, זה יתרון.

הכי טוב תנהג בשתיהם, ואז תחליט, ה2.4 הוא לא אמור ליהיות רע, יש לו 150 כס אם אני לא טועה, היא תיהיה סוחבת קצת יותר טוב מכל משפחתומטית, יש מצב שהיא תעמוד עם סיויק מבחינת מהירות.

אגב, גם בשנות ה90 ותחילת ה2000 הייתה מאליבו עם מנוע 2.4l ו150 כס.

לגבי גז, לא הייתי מתקרב!

קודם כל, השמועות אומרות שזה חוסך יותר בבינעירוני.

מה גם שב8k אתה יכול למלא דלק יותר מחצי שנה, לפי כמות הנסיעות שלך.

אגב בשביל 14kkm לשנה, ההבדל לא גדול בין 1/7 לבין 1/10 במנועים 3.6l וה2.4l בהתאמה.

אגב, למה שלא תשקול לרדת בשנה ואולי לקנות ביואיק להקרוס או לוצרן?

אגב גם הקמארי לא רעה, לדעתי טובה, מבחינת ישיבה היא הזכירה לי אמריקאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, לדעתי ה3.6 תתאים לך, הרבה אנשים שיש להם מנוע 3.5 אמריקאי, אומרים לי שהצריכה סביב ה1/8, ככה שיתכן שזה נכון.

אם ל3.6 יש גם גיר 6 הילוכים, זה יתרון.

הכי טוב תנהג בשתיהם, ואז תחליט, ה2.4 הוא לא אמור ליהיות רע, יש לו 150 כס אם אני לא טועה, היא תיהיה סוחבת קצת יותר טוב מכל משפחתומטית, יש מצב שהיא תעמוד עם סיויק מבחינת מהירות.

אגב, גם בשנות ה90 ותחילת ה2000 הייתה מאליבו עם מנוע 2.4l ו150 כס.

לגבי גז, לא הייתי מתקרב!

קודם כל, השמועות אומרות שזה חוסך יותר בבינעירוני.

מה גם שב8k אתה יכול למלא דלק יותר מחצי שנה, לפי כמות הנסיעות שלך.

אגב בשביל 14kkm לשנה, ההבדל לא גדול בין 1/7 לבין 1/10 במנועים 3.6l וה2.4l בהתאמה.

אגב, למה שלא תשקול לרדת בשנה ואולי לקנות ביואיק להקרוס או לוצרן?

אגב גם הקמארי לא רעה, לדעתי טובה, מבחינת ישיבה היא הזכירה לי אמריקאית.

תודה עבור התגובה.

למען האמת הייתי רוצה לקנות סופרב 1.8 טורבו 09/10 אבל התקציב שלי הוא בסביבות 75K ולכן האלטרנטיבה שבאה בחשבון היא המליבו . החשש המרכזי שלי הוא לקחת רכב שע"פ הנתונים עושה 1:8 או 1:9 אבל בחיפה בשל המבנה הטופוגרפי שלה ירד משמעותית מתחת ל1:7 . לזה אני ממש לא מוכן ולכן פתחתי את השרשור הזה . מבחינת סגנון נהיגה המליבו מתאימה לי.

יפניות לא הסטייל שלי וביואיק לקרוס הייתי מת אבל רק צורה חדשה וזו יקרה בהרבה.

חבל שאין ריכוז מידע על צריכת דלק באיזורים עירוניים הרריים , התוצאות בתנאים כאלו יהיו שונות לחלוטין ממה שרגילים לקבל באזורים מישוריים . לדוגמה שברולט קרוז עושה 1:8.5 בחיפה . הייתה לי גם סיטרואן C4 שלגמה 1:7 בתנאים אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שתבין על מה מדובר אתה צריך לנהוג בעליות גם עם ה 2.4 וגם ה 3.5.

ההפרש בצריכת דלק זניח בין 2 המנועים אבל ההבדל בנהיגה ובמיוחד בנהיגה אתה תרגיש ביום יום.

הנסיעה שלי רובה עירונית, אנח נוהג רגוע ועושה ממוצע 1-8 בערך, מחוץ לעיר אין שום בעיה להשיג צריכה של 1-13.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שתבין על מה מדובר אתה צריך לנהוג בעליות גם עם ה 2.4 וגם ה 3.5.

ההפרש בצריכת דלק זניח בין 2 המנועים אבל ההבדל בנהיגה ובמיוחד בנהיגה אתה תרגיש ביום יום.

הנסיעה שלי רובה עירונית, אנח נוהג רגוע ועושה ממוצע 1-8 בערך, מחוץ לעיר אין שום בעיה להשיג צריכה של 1-13.

שיהיה בהצלחה.

באיזו עיר אתה עושה 1:8?

אני מניח שאתה מדבר על 3.5 נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עבור התגובה.

למען האמת הייתי רוצה לקנות סופרב 1.8 טורבו 09/10 אבל התקציב שלי הוא בסביבות 75K ולכן האלטרנטיבה שבאה בחשבון היא המליבו . החשש המרכזי שלי הוא לקחת רכב שע"פ הנתונים עושה 1:8 או 1:9 אבל בחיפה בשל המבנה הטופוגרפי שלה ירד משמעותית מתחת ל1:7 . לזה אני ממש לא מוכן ולכן פתחתי את השרשור הזה . מבחינת סגנון נהיגה המליבו מתאימה לי.

יפניות לא הסטייל שלי וביואיק לקרוס הייתי מת אבל רק צורה חדשה וזו יקרה בהרבה.

חבל שאין ריכוז מידע על צריכת דלק באיזורים עירוניים הרריים , התוצאות בתנאים כאלו יהיו שונות לחלוטין ממה שרגילים לקבל באזורים מישוריים . לדוגמה שברולט קרוז עושה 1:8.5 בחיפה . הייתה לי גם סיטרואן C4 שלגמה 1:7 בתנאים אלו.

קרוז זה צעצוע אני לא מדבר עליו. (גם שותה דלק, גם מסורס וכבד).

C4 עשתה 1:7? (מניסיון, הצרפתיות חסכוניות יותר ממתחרות אחרות, כנראה הניסיון שלי קטן מידי באיזורים הרריים).

בב"ש הרוב מישורים.

מה שאני הייתי עושה, שואל כמה אנשים עם מאליבו ברחוב, איזה מנוע יש להם וכמה ק"מ פול טנק מחזיק להם.

ואל תשאל כמה דלק היא אוכלת, יש לא מעט אנשים שחיים בסרט ויגידו לך 1\12 עירוני וכדומה.סופרב רכב מצויין, אבל הגיר שלהם מרתיע אותי (אולי הDSG6 הוא נורמאלי, אבל לא מסתדר לי טוב גיר רובוטי ואיזור הררי!)

אתה בטוח שב75K תוכל למצוא מאליבו 2.4L? (מן הסתם השוק שלה צריך ליהיות חזק יותר, כי הביצועים בה לא רעים למי שגר במישור ונוסע רוב עירוני, שזה בערך 4\3 מהמדינה).

אני אישית, אם היה לי סכום כזה וצורך לרכב גדול, הייתי בודק את המצב עם הביואיקים. (יש לי הרגשה שיש יותר מציאות של ביואיק מאשר המאליבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה עושה קצת יותר מידי סיפור מהקטע של העליות. מנסיון שלי עם הרכב שלי (מנוע קצת יותר מיושן מה 3.5 של המאליבו, וגיר 4 הילוכים זהה), לא כל כך משנה איך אתה נוסע איתו, ז"א מבחינת פתיחות, כמו זקנה עם מינימום גז או חצי גז (והרכב מרביץ מהרמזור), משיכה של ההילוכים או 60-70 הילוך רביעי, בהתחלה כשקניתי את הרכב חשבתי שזה משנה, אבל עם הזמן (ואני מודד מדוייק, תמיד!)הבנתי שהרכב פשוט צורך אותו דבר, או עם הפרשים זניחים ממש. מנסיון שלי הדבר היחיד שממש שותה ברכבים האלו זה קיק דאון, אם אתה נותן קיק טוב כזה משלישי לשני או לראשון, אז צפה ללגימה רצינית. אם תיסע טנק שלם מלא קיקים, אני מאמין שאפשר להגיע עם המנועים האלו גם ל 1/4, וזה אולי מסביר את ה 1/3 שהוזכר פה למעלה, בטח רכב ליסינג, הגיוני.

לדעתי מאליבו 3.5 תצרוך דלק בדיוק כמו האודי A-6 שיש לך היום. לא יודע אם יש כל-כך הבדל בין אזור הררי לאזור מישורי, מבחינת צריכת דלק, יש לי חבר עם אודי A-6 (אני חושב מנוע 2.4 אבל לא זוכר בוודאות) וגם הוא אומר שהאוטו עושה 7-7.5 בעיר, בב"ש המישורית מאוד יחסית, אם אצלך זה 7 אז לא נראה לי כזה הבדל.

יצא לי אישית גם למדוד נסיעות בינעירוניות כמה וכמה פעמים, לא מצאתי הבדלים משמעותיים כל-כך בין נסיעה בינעירונית ב"ש-תל-אביב מישורית יחסית, לבין למשל נסיעה לאילת כולל העליות של סדום, או לחילופין נסיעה מב"ש לקיפצובה, עם העליות המטורפות עד לקיבוץ. הרכב בטורים יותר גבוהים ובהילוכים נמוכים יותר בעליות אבל זה לא אומר שהדוושה דבוקה לרצפה, וממה שאני יודע מה שקובע את צריכת הדלק זה בעיקר מצב המצערת ולאו דווקא הטורים של המנוע.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...