Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

תקנה גם יד מתאימה, חבל להסתבך עם אלתורים.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם על השעון ילדים הזה? מודה אני די חולה Star Wars, אני תוהה כמה פרמיה אני משלם על העניין הזה

עד כמה שעון 44MM הוא גדול, פרק היד לא גדול.

אין לי כרגע שום שעון.

שעון 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז בהמשך להודעה הזו נעשה מעשה וחזרתי לעדכן.

זה, האביר הלבן שכנראה גוסס לאטו :

IMG_20191129_112306.jpg

אהוב, שירת בנאמנות שנים רבות (נקנה בהחלטה של רגע אחרי שבמקרה ראיתי אותו בחלון של חנות ומצא חן בעיני. שכב שנים במגירה עד שהתקלקל זה שבו השתמשתי) אך לצערי, אחרי שהחליט לעצור על דעת עצמו, קצת קשה לי להמשיך לסמוך עליו.

בתקופת החיפושים השתמשתי בשעון החירום שלי :

IMG_20191129_112529.jpg

האביר הלבן מגדיר לא רע את הדרישות שלי :

- day/date.

- עמידות למיים לפחות 100 מטר רצוי 200.

- *לא* קוורץ סוללות (לא מוכן יותר כל 3-4 שנים לפתוח את השעון ולדאוג לאטימה שלו מחדש).

- אלגנטי.

בחלק הראשוני של החיפוש הבאתי בחשבון גם שעוני קוורץ נטענים עצמאית (שמש, תנועה) אך בסופו של דבר ולאור ההבנה שבכל מקרה יש בהם סוללה/קבל וניסיון העבר (כולל מספר אכזבות של אח שלי) מוכיח שגם להם יש תאריך תפוגה החלטתי להתרכז באוטומטיים (לא שאותם לא צריך לפתוח. אבל זה יהיה לניקוי ושפוץ ואם הכל בסדר - אחרי שנים רבות). מה שהטריד אותי באוטומטיים זה רמת הדיוק - אחרי שהתרגלתי לדיוק של קוורץ. אבל איפה שהוא צריך לוותר.

לאור נסייון מאוד חיובי עם סייקו פתחתי בהם. סרקתי את הקטלוג שלהם, את המצאי בארץ (אין לי בעייה לקנות גם בחול) ובחול ולצערי לא נמצא דבר שמשך את ליבי. בפועל - סרקתי את החנויות האינטרנטיות בארץ. סרקתי חנויות בחו'ל. בסופו של דבר הבנתי שמה שמוצא חן בעיני, זה השעון שקישרתי אליו כבר בהודעה הקודמת -

IMG_20191129_112747.jpg

Certina Aqua DS Action day-date Powermatic 80

המחיר בארץ (3,490 ש'ח) גם כנראה סביר לעומת המחיר בחו'ל ("כנראה" - כי לא מצאתי את הסידרה הזו למכירה כלל שם) ובארץ גם יש אחריות של 5 שנים. לעומת המחסור בשעונים אלו בחו'ל, בארץ הם מפורסמים בכל אתר. רק לא זמינים .....

השעון הוזמן מאלפסי (אורלוגין) בחיפה, והגיע אחרי המתנה של שבועיים. במהלך ההמתנה הזו המחיר ירד, ובפועל השעון נקנה תמורת 3,190 ש'ח.

וההתרשמות עד עכשיו ?

השעון באותו גודל פיזי כמו הסייקו. בפועל, עקב זה שאין לו את טבעת ה"צלילה" מסביב, לוח השעונים גדול בהרבה וויזואלית הוא נראה ענק. הייתי צריך לשים אותו והסייקו זה על זה כדי לראות ששניהם אותו גדול.

מנגנון ה Powermatic 80 (רזרבה של 80 שעות) מבוסס (בין היתר) על תדירות של 6 פעימות בשניה, כך שתנועת מחוג השניות פחות חלקה, למשל, מה Conquest (או כל שעון אחר העובד ב 8 פעימות בשניה). זה באמת חסר משמעות.

הבדלים בולטים :

הבדל אחד בולט מאד (תרתי משמע :-) ) זה תאורת פני השעון בלילה. הסייקו, גם אחרי 15+ שנים לוקח כאן בלי להתאמץ.

אבל כשמגיעים למנגנון ...

בסייקו החלפת היום/יום בשבוע מתרחשת על פני כ 4 שעות (מ 10 בלילה עד 2 בבוקר). בסרטינה זה קורה בחצות במדויק. ניסיתי לתפוס את זה בעין והצלחתי לראות רק את החלפת היום בשבוע אך לא את התזוזה של היום בחודש.

בנוסף, בסייקו מחוג השניות (שזז פעם בשניה) לא היה ממורכז בדיוק מול סימני השעות. עצבן אותי 15 שנים. כמובן שזה לא רלוונטי בסרטינה.

ואחרון אחרון חביב, נושא הדיוק. נכון לכמה ימים שהשעון אצלי, הדיוק הוא ברמה של קצת מעל 1+ שניה ביום. אם יישאר ככה - לא מבקש יותר. אמשיך לעקוב (ומבטיח לספר כשנעבור לשעון הקיץ. בלי נדר !).

ורק עדכון - הזמנתי לשעון את רצועת הסטיינלס שלו (השעון מגיע ב 3 אופציות למשטח פני השעון, ו 4 אופציות של רצועות. רצועת הסטיינלס מגיעה עם השעון השחור שלא רציתי [והיה זמין בארץ]).

שאני אלך עם סווטש על היד.... לאן הגענו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...