Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(המלצה לפני רכישה) TOYO T1 SPORT VS HANKOOK k110

שימו לב! השרשור הזה בן 3991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מסכים. יצא לי לנהוג בכמה ימים מאד רטובים בחודש האחרון, בכבישי נהיגה שאני מכיר היטב כל סיבוב וסיבוב שם,

האחיזה ברטוב מעולה (מבחינת הגומי עצמו), וגם יכולת פינוי המים של החריצים טובה מאד.

הנה ציטוט ממבחן אובייקטיבי :

The Toyo T1 Sport is a wet weather specalist, placing second in the wet tests. Unfortunately in the dry the steering provides little feedback and understeer inhibits agility. The tyre seems to overheat on quick laps.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2011-Sport-Auto-Max-Performance-Summer-Tyre-Test.htm

יש גם מבחנים אחרים שאומרים אחרת..אני יותר מסכים עם זה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להסתמך על מבחנים האלה כיוון שחלק מהם משבחים את הצמיג וחלק לא.

לדוגמא:

6th:

Toyo Proxes T1 Sport

Total: 27 / Dry: 6 / Wet: 4 / Rolling Resistance: 6 / Comfort: 6 / Noise: 5

Positive: Balanced handling and short braking distances on dry roads

Negative: Only average safety reserves to aquaplaning, average handling qualities when wet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה,

כדי לעשות קצת סדר:

R1R - צמיג אגרסיבי לנסיעה ספורטיבית אגרסיבית

T1S - דגם שכבר לא קיים

T1 SPORT - אחיזה אולטימטיבית ביבש ורטוב.

T1R - צמיג בדגם הישן יותר צמיג חד כיווני (הדופן החיצוני קשיח יותר מה שנותן יתרון בסיבובים) מחזיק ביבש ורטוב אותו הדבר

באופן בסיסי צמיג ספורטיבי נשחק מהר יותר וכושר האחיזה טוב יותר.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה, אבל הסדר שלך עושה בלאגן קצת..

T1R - הבעיה שלו היא דווקא הדופן, שקורסת בסיבובים. אין קשר בין כיווניות הצמיג לעמידות הדופן.

ואין דבר כזה "מחזיק ביבש וברטוב אותו דבר", זה לא אפשרי פיזיקלית..

T1R צמיג שנשחק בצורה מאד מהירה, ולא ביחס ישר לאחיזה שלו. כלומר יש צמיגים שאוחזים לא פחות טוב ונשחקים

הרבה פחות, כמו הT1 SPORT (לפחות ככה זה נראה כרגע אצלי).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה, אבל הסדר שלך עושה בלאגן קצת..

T1R - הבעיה שלו היא דווקא הדופן, שקורסת בסיבובים. אין קשר בין כיווניות הצמיג לעמידות הדופן.

ואין דבר כזה "מחזיק ביבש וברטוב אותו דבר", זה לא אפשרי פיזיקלית..

T1R צמיג שנשחק בצורה מאד מהירה, ולא ביחס ישר לאחיזה שלו. כלומר יש צמיגים שאוחזים לא פחות טוב ונשחקים

הרבה פחות, כמו הT1 SPORT (לפחות ככה זה נראה כרגע אצלי).

התכוונת ל R1R שנשחק מאד מהר ומחזיק כ 10K ק"מ

ואם תיקח S.Drive של יוקוהומה יהיה לך צמיג קצת יותר טוב מ T1R וללא בעיית הדופן

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, התכוונתי ל-T1R (בנהיגה שלי R1R יחזיקו אולי 3K ..), ואם תקרא בעמוד הקודם אז זה הנסיון שלי איתם :

ברור שהכל תלוי בשימוש, אבל השימוש שלי הוא קבוע, וביחס לצמיגים אחרים שהיו לי - הם החזיקו מעט באופן מגוחך.

לשם השוואה - לפני זה היו על הרכב מישלין פרימסי המקוריים שלו. אחרי 15K הצלבתי קדמיים/אחוריים, והחלפתי ב-34K

את כל הארבעה.

הטווח שלי על רביעייה זה 25-35K בערך (קונטי פרימיום, יוקוהמה CDRIVE), עד שהם גמורים באמת, אחרי הצלבה.

סטטיסטיקה של 10 סטים בערך..

עם הT1R הקדמיים הגיעו למצב גרוע אחרי 6K, לא ראיתי היגיון בלהצליב ולגמור גם את האחוריים, אז גמרתי אותם עד הסוף

ב-10K ושמתי רק קדמיים T1 SPORT. האחוריים עדיין במצב סביר יחסית (הם עשו סה"כ 14K).

אם הT1 SPORT יעשו 12-15K ויישאר להם בשר לעבור אחורה - הם יחשבו מעולים. 10K - סבירים, פחות מזה - לא מספיק טוב.

וה-S.DRIVE לא ממש באותה רמת מחיר של הT1R למיטב ידיעתי. במידה 215/50/17 שילמתי 2200 לרביעיית T1R.

כמה היו עולים S.DRIVE ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי כמה ק"מ עם הK110 , צמיג לא פחות ממדהים.

יצא לי לנהוג בפיזרו נירו , S DRIVE , T1R.

ההנקוק K110 ללא ספק הצמיג הטוב ביותר שחוויתי.

אחיזה מעולה ולינארית. צמיג שקט ונוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, התכוונתי ל-T1R (בנהיגה שלי R1R יחזיקו אולי 3K ..), ואם תקרא בעמוד הקודם אז זה הנסיון שלי איתם :

וה-S.DRIVE לא ממש באותה רמת מחיר של הT1R למיטב ידיעתי. במידה 215/50/17 שילמתי 2200 לרביעיית T1R.

כמה היו עולים S.DRIVE ?

2400, טריים, למידה 215/45/17.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...