Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(התלבטות) קיה ריו 1.2 ידנית או סוזוקי סוויפט ידנית

niger21
שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי שחרשתי את הפורום הלוך וחרוש :)

את המבחנים שיש באינטרנט,

ואחרי 2 נסיעות מבחן ביום שישי האחרון, אני עדיין קצת בדילמה.

אחרי הנסיעה הקצרה שעשיתי על שתיהן, זו ההתרשמות שלי:

יתרונות של הריו: מרווחת, תא מטען גדול יחסית, 4 חלונות חשמל.

חסרונות: ארוכה יותר (לדעתי זה חיסרון), תנוחת ישיבה (וחלון קידמי מקוצר).

יתרונות של הסוויפט: לפי מה שקראתי בפורום - כנראה שמירת ערך, תנוחת ישיבה נוחה יותר, קצרה.

חסרונות: קטנה מאוד מבפנים, תא מטען קטן מאוד.

לגבי ביצועים וצריכת דלק, אשמח לקבל חוות דעת מבעלי הרכבים הנ"ל (ביצועים - עליות לירושלים, רכב עמוס, תאוצות כלליות וכו').

לא הצלחתי להשוות ביצועים בנהיגת מבחן הקצרה.

עוד משהו שלא הצלחתי למצוא עליו נתונים בקריאה באינטרנט זה המנוע של הריו.

המנוע של הסוויפט הוא 16 ש' ותזמון משתנה לפי המפרט. על הריו לא כתוב הרבה על סוג המנוע.

עוד דברים שהתרשמתי מהם בנסיעה: אל הסוויפט התרגלתי בצורה יותר טבעית. לא ברור לי למה. אולי בגלל שהיום אני נוהג ב i20 (ליסינג) ותנוחת הישיבה דומה, אולי זאת השמשה הקדמית. לא ברור לי.

הקלאץ' של הריו הרגיש לי קצת נוקשה יותר, והנקודה שלו היתה גבוהה יותר (הרגיש לי קצת פחות נוח מהסוויפט).

הקונסולה והדשבורד הפנימי של הריו עשתה רושם קצת יותר רציני מהסוויפט (למרות שלשתיהן המפרט די דומה)

אשמח לשמוע עוד פרטים ודעות,

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות זה אחד הדברים החשובים,ואם הסוויפט הייתה יותר נוחה לך,לך עליה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אחרי שחרשתי את הפורום הלוך וחרוש :)

את המבחנים שיש באינטרנט,

ואחרי 2 נסיעות מבחן ביום שישי האחרון, אני עדיין קצת בדילמה.

אחרי הנסיעה הקצרה שעשיתי על שתיהן, זו ההתרשמות שלי:

יתרונות של הריו: מרווחת, תא מטען גדול יחסית, 4 חלונות חשמל.

חסרונות: ארוכה יותר (לדעתי זה חיסרון), תנוחת ישיבה (וחלון קידמי מקוצר).

יתרונות של הסוויפט: לפי מה שקראתי בפורום - כנראה שמירת ערך, תנוחת ישיבה נוחה יותר, קצרה.

חסרונות: קטנה מאוד מבפנים, תא מטען קטן מאוד.

לגבי ביצועים וצריכת דלק, אשמח לקבל חוות דעת מבעלי הרכבים הנ"ל (ביצועים - עליות לירושלים, רכב עמוס, תאוצות כלליות וכו').

לא הצלחתי להשוות ביצועים בנהיגת מבחן הקצרה.

עוד משהו שלא הצלחתי למצוא עליו נתונים בקריאה באינטרנט זה המנוע של הריו.

המנוע של הסוויפט הוא 16 ש' ותזמון משתנה לפי המפרט. על הריו לא כתוב הרבה על סוג המנוע.

עוד דברים שהתרשמתי מהם בנסיעה: אל הסוויפט התרגלתי בצורה יותר טבעית. לא ברור לי למה. אולי בגלל שהיום אני נוהג ב i20 (ליסינג) ותנוחת הישיבה דומה, אולי זאת השמשה הקדמית. לא ברור לי.

הקלאץ' של הריו הרגיש לי קצת נוקשה יותר, והנקודה שלו היתה גבוהה יותר (הרגיש לי קצת פחות נוח מהסוויפט).

הקונסולה והדשבורד הפנימי של הריו עשתה רושם קצת יותר רציני מהסוויפט (למרות שלשתיהן המפרט די דומה)

אשמח לשמוע עוד פרטים ודעות,

תודה רבה!

לגבי שמירת ערך אני אוכל לענות. סוויפט משנתון 2012 נמכרה במחיר של 78,000 שקלים על הכביש. כיום מחירו הוא 66,000 שקלים. היו 2 כאלה למכירה כיד 2 - משום מה המוכרים ביקשו 70 ולא היו מוכנים להתפשר.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם רכבים מעולים. אולי שתי הסופר מיני הטובות ביותר, וציינת לא רע את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

יש לי שני חברים עם ריו, ואני בעליה של סוויפט (אוטומטית מהדגם היקר אמנם). שלושתינו מאוד מרוצים, ויש על מה. אבל, שני החברים עם הריו לקחו אותה כי זה רכב מליסינג של העבודה. אם זה היה המצב אצלך, בהחלט יש מקום להתלבטות ולשקול מה עדיף.

עם זאת, מכיוון שאתה מנסה להשוות רכבים שאתה רוכש באותו מחיר, אתה צריך לקחת בחשבון שהריו תעלה לך יותר. הפרשי ירידת הערך בין הריו לסוויפט הם משמעותיים.

מבחינת ההבדלים שאני שמתי לב:

הסוויפט מהנה יותר לנהיגה, מאובזרת יותר (אצלי לפחות), חסכונית יותר בדלק ועם מיכל דלק גדול יותר (שני החברים מתלוננים על תכיפות תדלוק גבוהה בריו).

הריו מרווחת יותר, תא מטען גדול יותר ומרגישה באופן כללי יותר כמו מכונית קומפקטית מאשר סופר מיני ביחס לסוויפט (לטוב ולרע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עיקר ההתלבטות שלי, האם יש לי צורך בגודל של הריו או שאני יכול להסתפק ברכב קטן כמו הסוויפט.

והאם בכלל המנוע של הריו יהיה מסוגל לסחוב אותה כמו שצריך כשיש נגיד עוד שניים שלושה נוסעים ומטען.

על פניו אין לי בעיה עם רכב כמו הסוויפט, כי בד"כ הנסיעות הן לבד לעבודה וחזרה ולפי הביקורות אני מבין שצריכת הדלק והביצועים עדיפים על הריו כמו גם ירידת הערך.

מידי פעם טיולים ופה הצורך להסיע עוד שניים עד שלושה אנשים בוגרים + מטען.

נראה לך שאני יכול להסתפק בגודל של הסוויפט?

כיום אני נוהג ב- i20 מ-2010, ואיתה אני דווקא מסתדר מבחינת גודל ומטען. הסוויפט קטנה ממנה מבחינת מרחב פנים ותא מטען?

אגב, באמת שמתי לב הבוקר למספר ריו מליסינג שהיו לצידי בכביש, אמנם זה דגם 4 דלתות, ובטוח שאוטומטי, אבל אם זה מתחיל כנראה שנראה אותן הרבה בקרוב.

הסוויפט שלך היא אוטמטית עם מנוע 1.2 ? סתם מתוך התעניינות, איך הביצועים של המנוע הזה עם התיבה האוטומטית?

ותודה רבה שוב לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לסחיבה וללבטי "האם הרכב יעלה לירושליים"

מה נראה לך שיצרן יוצא רכב משערי המפעל שלא מסוגל לטפס עליה?

הרכב סוחב וגם רכבים עם מנועים צנומי,חלשים ונטולי מומנט ממנו עלו ויעלו את הקסטל.

ידידי, אנו כבר לא בשנות השמונים.

כל רכב חדש עולה ויעלה כמו נמר את העליה לירושליים.

הגיר הידני אפילו מאפשר לך לחליט אם אתה רוצה יותר מומנט או חיסכון בדלק באוטו רגע.

אפשר להיות רגועים.

אני כן מסכיר שהתפישה הרווחת בארץ היא שפחות ממנוע 1.6 זה חלש.

זו תפישה מוטעית.

בנוגע למיכלי דלק של רכבי ליסינג,

בפעם האחרונה שבדקתי, רכבי ליסינג סובלים מתופעת "הדוושה העצבנית"

נהגים נוטים לנהוג ביתר בזבזנות כהם לא אלו שמעבירים את האשראי במשאבה בתחנת דלק.

תנהג רגוע לחסוך דלק.

קח בשבון שרכב כבד יותר יצרוך יותר מרכב קל יותר (גם אם תנהג בשניהם בחסכנות)

וכפי שאמרו לפניי תחשוב מה אקוטי לך בבחינת מכונה שאמורה לשרת אותך לאורך כמה שנים,

דשבורד יפה או מושב נוח.

מעל הכל,

תתחדש!

לקרוע ניילונים מאוטו חדש זה כלכך כיף!

טל.

סובארו XV 2016 - כוכבים בעניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עיקר ההתלבטות שלי, האם יש לי צורך בגודל של הריו או שאני יכול להסתפק ברכב קטן כמו הסוויפט.

והאם בכלל המנוע של הריו יהיה מסוגל לסחוב אותה כמו שצריך כשיש נגיד עוד שניים שלושה נוסעים ומטען.

על פניו אין לי בעיה עם רכב כמו הסוויפט, כי בד"כ הנסיעות הן לבד לעבודה וחזרה ולפי הביקורות אני מבין שצריכת הדלק והביצועים עדיפים על הריו כמו גם ירידת הערך.

מידי פעם טיולים ופה הצורך להסיע עוד שניים עד שלושה אנשים בוגרים + מטען.

נראה לך שאני יכול להסתפק בגודל של הסוויפט?

כיום אני נוהג ב- i20 מ-2010, ואיתה אני דווקא מסתדר מבחינת גודל ומטען. הסוויפט קטנה ממנה מבחינת מרחב פנים ותא מטען?

אגב, באמת שמתי לב הבוקר למספר ריו מליסינג שהיו לצידי בכביש, אמנם זה דגם 4 דלתות, ובטוח שאוטומטי, אבל אם זה מתחיל כנראה שנראה אותן הרבה בקרוב.

הסוויפט שלך היא אוטמטית עם מנוע 1.2 ? סתם מתוך התעניינות, איך הביצועים של המנוע הזה עם התיבה האוטומטית?

ותודה רבה שוב לכולם!

לגבי הגודל של הסוויפט, מבחינת מרחב פנימי אין שום בעיה. הרכב מרווח מספיק, גם לשני מבוגרים מאחור.

מבחינת תא מטען, הוא קטנטן. אמנם גדול יותר מהסוויפט הקודמת, אך רק במעט. לי זה לא משנה, אין לי עגלה/טיולון/כסא גלגלים שאני צריך לשים שם, לקניות מהסופר הוא בהחלט מספיק ולרגעים שצריך להעמיס משהו מיוחד, הכסאות כמובן מתקפלים ויש נפח אחסון לא רע בכלל.

לגבי ביצועים, לא קונים רכב חסכוני עם מנוע אטמוספרי של 1.2 ליטר בשביל ביצועים, אבל כשצריך אותם, זה יותר ממספיק עבורי. גם מבחינת עקיפות וגם בשיוט במהירות גבוהה הרבה יותר מהממוצע בכביש 6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קונה את הרכב בשביל ביצועים של רכב ספורטיבי.

אני כנראה עדיין בטראומה מהפיאט פונטו (דור ראשון) שהיתה לי אחרי הצבא.

מנוע 1242 שלא תמיד סחב, הילוך ראשון שלא תמיד נכנס, מזגן נדלק ונכבה כרצונו :)

תודה רבה על העזרה עד עכשיו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...