Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתי - 16 אלף ק"מ עם רנו קליאו III ידנית! (סיכום שנה שניה בעמוד 4)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 3634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הקליאו חוגגת היום שנה, וזוהי הזדמנות טובה לסקר את נושא ההוצאות, ירידת הערך, הביצועים, צריכת הדלק וכו'.

אז הכול התחיל לפניי קצת יותר משנה, חיפשתי שדרוג מהגטס - משהו יותר נוח, יותר חסכוני והכי חשוב ידני.

ההתלבטות העיקרית הייתה בין האקו מיקרה לבין הקליאו, לבסוף לאחר התייעצות כאן, נסיעות מבחן וכו', החלטתי לבחור בקליאו.

המעבר לידני מאוטומט אחריי שנתיים כמעט היה מעט מוזר, אך חיש מהר חזרתי לעצמי :-)

בכל מקרה, נתחיל בנושאים העוסקים ברכב:

צריכת דלק - אחת הסיבות שהרכב הזה נבחר, היא העובדה שצריכת הדלק שלו טובה למדי, בעיקר בבינעירוני (וזה התחום העיקרי של הרכב הזה). מאז אוגוסט 12' הרכב עשה 14 אלף ק"מ, זה אומר שכל חודש אני גומע 1500-2000 ק"מ, רובם מחוץ לעיר.

בעיר, על ידי נהיגה רגועה מאוד ובלי מזגן ניתן להגיע ל1:13. הימים מתחילים להיות חמים עכשיו, אז צריכת הדלק עומדת על 1:12 בעיר.

מחוץ לעיר, לרוב צריכת הדלק בסביבות 1:17. עם הרבה סבלנות והאצות רגועות, אפשר להגיע קרוב ל1:18. צריכה משולבת תהיה 1:14-1:15, תלוי באופי הנהיגה ובשימוש במזגן או לא.

הוצאות דלק, בהנחה שתמהיל הנסיעה עומד על 80% בינעירוני ו20% עירוני ובהנחה שמחיר הממוצע של ליטר דלק היה 7.90₪ לאורך השנה האחרונה עומדות על כ-8000₪, בחישוב של 1:17 מחוץ לעיר ו1:12.5 בתוך העיר.

צריך לציין לטובה שהנתונים המושגים קרובים יחסית לנתוני היצרן.

טיפולים ואמינות הרכב - הרכב היה פעם אחת במוסך, לצורך בדיקת מנורה שנדלקה באופן חד פעמי (אל דאגה, הכול תקין) ולצורך טיפול ראשוני. במוסך ניסו לשכנע אותי למשוך עד עכשיו, אבל בגלל שאני פדנט ואני נוסע הרבה, החלטתי להקדים את הטיפול מעט (ולא לבזבז ימי חופש בצבא, 15 ימים זה כלום), ולבצע אותו ב12 אלף ק"מ.

הטיפול כלל החלפת שמן, פילטר שמן, בדיקה כללית, בורג ריקון ותוסף דלק (שקיבלתי מתנה בתלוש הביתה, אז ניצלתי) - עלה לי 490₪.

בסיום ההרצה הבחנתי במעט נוזל קירור חסר, השלמתי אותו, קניתי לי בקבוק של ליטר מהנוזל המקורי של רנו, עלה לי 40₪.

פנצ'ר באחד הצמיגים עלה לי עוד 40₪.

סך הכול הוצאות שנתיות בתחזוקה: 570₪. לא יקר כל כך. סביר לטעמי.

נוחות הנסיעה - אי אפשר להתווכח, צרפתיות זה נוחות (אלא אם כן זה C1 או 107). אז כן, זה עדיין לא ברמה של C5, אבל כשעולים על בורות או נוסעים בכבישים משובשים לא מרגישים את זה. נסעתי עם האוטו מאות ק"מ בימים מסוימים ולא הרגשתי כאבי גב או חוסר נוחות. מאוד קל למצוא תנוחת ישיבה טובה כשאתה על ההגה.

הנדסת האנוש - כן, אז אומרים שהרדיו לא הכי נוח לתפעול והמקום שלו קצת דבילי, אבל התרגלתי לגלגלת שנמצאת מתחת להגה וזה נוח למדי, בשביל להעביר שירים מדי פעם או להגביר ולהנמיך זה די והותר.

מיקום המזגן נוח לטעמי, הצג שמציג את השעה, הטמפרטורה והרדיו קצת מושפע משמש אחורית וקשה לקרוא אותו תחת שמש, נקודה שאולי תשתפר בדור הקרוב של הקליאו, הדור הרביעי.

מעבר לכך לטעמי הכול ממוקם בצורה סבירה. הכפתור שמפעיל את בקרת השיוט ומגביל המהירות ממוקם קצת מוזר, היה נחמד למצוא אותו במקום אחר.

ירידת ערך - דווקא כאן הופתעתי לטובה. ביקור במחירון לוי יצחק, מוכיח שהמחירון הנו 63 אלף ש"ח והמשוקלל 64 אלף ש"ח. בהתחשב בעובדה שהרכב נרכש ב70 אלף ש"ח, ישנה ירידה של 10% בשנה - מכובד למדי. (לא משוקלל)

ביצועים - אז כמו שאמרתי בעבר, זה לא קליאו RS. מי שמחפש ביצועים מטריפים שילך לחפש רכב אחר. אבל מי שמחפש להתקדם בצורה סבירה בתנועה, ולא חייב להיות הראשון בכל רמזור - יסתדר. משלמים קצת במחיר של הביצועים לטובת צריכת דלק, אבל זה שווה.

תפעול הגיר - הגיר מגיב היטב, ונוח מאוד לשימוש, ההילוכים עוברים בקלות והקלאץ' נוח לתפעול.

אבזור כללי - דבר שחסר לי באוטו מאוד זה חיבור USB למערכת. כל השאר לא מעניין אותי, אני חי טוב עם 2 חלונות חשמל מלפנים, ועם מזגן ידני סטנדרטי ולא בקרת אקלים. רשימת האבזור אכן תמוהה למדי, יש פנסי ערפל מלפנים, יש בקרת שיוט ומגביל מהירות, יש מערכת סבירה עם שליטה מההגה, אבל אין זכר לחלונות חשמליים מאחור, קצת מוזר - אבל לא נורא, במילא לא יושבים שם הרבה.

תא מטען - מספיק למשפחה ממוצעת, כל עוד אין לכם כוונות לסחוב בתא המטען קניות לשני בתים או זוג אופניים גדול, לא תהיה בעיה עם שום דבר. תא המטען די מרווח וזווית ההטענה נוחה.

מרווחי פנים - הרכב די מרווח בפנים, אנשים גבוהים יושבים ללא בעיה. לי כמובן אין בעיה, ככה זה כשאתה 1.70 מטר :) יש יתרונות בזה בסך הכול!

לסיכום, ניתן להגיד שאני מרוצה מהרכב. צריכת הדלק מפצה על הביצועים שהם לא מדהימים, האבזור לא רע, אך היה נחמד לראות חיבור USB ודיבורית בלוטות' מקורית שתהיה מובנית במערכת. בקרת השיוט מאוד שימושית בעייני ואני משתמש בה די הרבה. נחמד יהיה לראות את הדור החדש של הקליאו מגיע עם מנועים יותר חזקים.

בנתיים הקליאו מוכיחה את עצמה מאוד יפה בנושא של אמינות, ואם היא תמשיך כך, אני בהחלט לא אפסול את האופציה שרנו קליאו IV תהיה המכונית הבאה שלי. (אבל זו כנראה תהיה דיזל, עם צריכת דלק עדיפה וביצועים עדיפים)

אם יש שאלות מוזמנים לשאול.

P1010104.JPG

20120405_114030.jpg

_DSC7554.JPG

_DSC7553.JPG

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסיקור.

המערכת מובנת?

כן.

החל מ2012 הקליאו מגיעה עם מערכת מקורית, קוראת MP3, חיבור AUX ושליטה מההגה.

בעבר הייתה מגיעה איזו מערכת של KENWOOD, כמובן סינגל דין.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

החל מ2012 הקליאו מגיעה עם מערכת מקורית, קוראת MP3, חיבור AUX ושליטה מההגה.

בעבר הייתה מגיעה איזו מערכת של KENWOOD, כמובן סינגל דין.

אני כמעט בטוח שעשית את זה, אבל בדקת אופציה למתאם בשביל USB ? ממליץ לך בחום.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שעשית את זה, אבל בדקת אופציה למתאם בשביל USB ? ממליץ לך בחום.

אכן בדקתי את האופציה, הבנתי שזה לא מתאים למערכת שלי.

אני שוקל עכשיו אופציה למתקן את הטאבלט שלי איכשהו באוטו. זה דווקא מעניין אותי יותר ויכול להיות רלוונטי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorsht, אני חושב שעשית בחירה טובה. צריכת דלק נמוכה, רכב יחסית נוח ומחיר טוב. מבחינת מנוע, אם מרבית הנסיעות שלך בין עירוניות במהירות קבועה - אין בעייה עם מנוע צנוע. להיפך - אתה נהנה מצריכת דלק עדיפה.

בקרת שיוט במחיר הזה. זה ממש אבזור נדיב.

מעבר לזה, אני בטוח שרכב שלך הרבה יותר נוח ואיכות חומרים טובה יותר מרכבי סופר מיני יפניים שעולים הרבה יותר.

על פניו ניראה שגם עלויות אחזקה מאוד נוחות.

סע בדרכים טובות, תהנה מהרכב ושמור אליו.

כמה תמונות של הרכב, כולל סאלון לא יזיקו. ;)

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorsht, אני חושב שעשית בחירה טובה. צריכת דלק נמוכה, רכב יחסית נוח ומחיר טוב. מבחינת מנוע, אם מרבית הנסיעות שלך בין עירוניות במהירות קבועה - אין בעייה עם מנוע צנוע. להיפך - אתה נהנה מצריכת דלק עדיפה.

בקרת שיוט במחיר הזה. זה ממש אבזור נדיב.

מעבר לזה, אני בטוח שרכב שלך הרבה יותר נוח ואיכות חומרים טובה יותר מרכבי סופר מיני יפניים שעולים הרבה יותר.

את האמת אני מרוצה, בהתחשב באופציות שהיו לי זו הבחירה הכי נכונה (לדעתי).

אכן רוב הנסיעות מחוץ לעיר הן בסביבות 90-100 קמ"ש, קצת בעיר, וכביש 6 מדי פעם - לא נורא. נוסע 110-120 קמ"ש כמו גדול.

הייתי בנסיעת מבחן ביאריס, מאחור בדלתות אין אפילו ריפודים, ממש התקמצנו, זה משהו שיש אצלי ברכב שעולה פחות. זה דברים קטנים אבל זה נותן לך תחושה שהשקיעו עליך קצת יותר.

לגביי תמונות - העלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות יפות.

הדשבורד והפלסטיק בדלתות עשוים מחומרים רכים? יש מחשב דרך?

כמה כריות אויר?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות יפות.

הדשבורד והפלסטיק בדלתות עשוים מחומרים רכים? יש מחשב דרך?

כמה כריות אויר?

לא, חומרים קשיחים.

מחשב דרך אכן שכחתי לציין - יש, הוא די מדויק בנושא של צריכת דלק, לרוב הסטיות שלו קטנות. המחשב דרך גם מפורט למדי - רושם כמה ק"מ נותרו לטיפול, מהירות ממוצעת, צריכת דלק ממוצעת, צריכת דלק נוכחית, כמה ליטרים של דלק נצרכו מהאיפוס האחרון וטווח נסיעה משוער על מיכל.

6 כריות אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם השוואה. מזדה 2 שעולה מעל 100K בגירסת ליסינג הפשוטה באה עם שתי כריות אויר וללא מחשב דרך. כמובן הדשבורד והפלסטיק בדלתות גם קשיח. מושבים יותר גרועים מI10 שעולה 60K.

יאריס גם באותו מחיר בערך, לגבי אבזור ואיכות חומרים לא בדקתי. רק קראתי בביקורות שרעשי רוח חזקים במהירויות שיוט.

רכבים האלו צריכים לעלות גג 80K עם אוטומט ו70K ידני. רכב כמו מזדה 2 יהיה מאוד אטרקטיבי למחיר הזה כי מציע מנוע יחסית גדול (ליצרן כימעט לא עולה כסף נפח מנוע). ואז לאנשים תיהיה אפשרות לשקול מה לקחת: רכב אירופאי עם אבזור עשיר יחסית ומנוע קטן יותר או רכב יפני עירום עם מנוע טיפה חזק יותר. אבל לכל סיר יש מכסה, מישהו עדיין קונה את הרכבים האלו ב100K+ :D.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהרנו מהווה עסקה מעולה. גם הגירסא החדשה משווקת ב70K לידני ?

ועוד שאלה, היית יכול להוסיף בהתקנה מקומית 2 ח"ח מאחורה ? (אופציה הניתנת בפאביה למיטב זכרוני)

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם השוואה. מזדה 2 שעולה מעל 100K בגירסת ליסינג הפשוטה באה עם שתי כריות אויר וללא מחשב דרך. כמובן הדשבורד והפלסטיק בדלתות גם קשיח. מושבים יותר גרועים מI10 שעולה 60K.

יאריס גם באותו מחיר בערך, לגבי אבזור ואיכות חומרים לא בדקתי. רק קראתי בביקורות שרעשי רוח חזקים במהירויות שיוט.

רכבים האלו צריכים לעלות גג 80K עם אוטומט ו70K ידני. רכב כמו מזדה 2 יהיה מאוד אטרקטיבי למחיר הזה כי מציע מנוע יחסית גדול (ליצרן כימעט לא עולה כסף נפח מנוע).

זה אכן מאכזב שמכוניות יקרות לא מגיעות עם אבזור בטיחותי ובלי אבזור כמו שליטה מההגה או בקרת שיוט. זה עצוב פשוט, שרכב ב70 אלף ש"ח מגיע עם הכול, ורכבים במחיר כמעט כפול מהקליאו לא כוללים ציוד.

יאריס אני לא נהגתי, הייתי רק נוסע, ולא זכורים לי רעשי רוח חריגים.

אכן צריכים להוריד את האוטומטיות במחיר, ההפרשים גדולים מדי.

נשמע שהרנו מהווה עסקה מעולה. גם הגירסא החדשה משווקת ב70K לידני ?

ועוד שאלה, היית יכול להוסיף בהתקנה מקומית 2 ח"ח מאחורה ? (אופציה הניתנת בפאביה למיטב זכרוני)

הגרסה החדשה ע"פ השמועות תשווק בסביבות ה75 אלף ש"ח. תהיה גם כנראה מאובזרת יותר. (עם אוטו מנוע, אבל צריך להגיע גם 0.9T של 90 כ"ס, טורבו דיזל 1.5 של 75 ו90 כ"ס ו1.2T של 100 כ"ס [כמו שלי רק עם טורבו], אלו המנועים הצפויים לקליאו, אלוהים יודע מה יגיע לפה).

כן, יכולתי להוסיף שניים מאחור בתשלום, אבל רציתי כמה שפחות התקנות מקומיות, רק את מה שאני חייב התקנתי - דיבורית בלוטות' וחיישני רוורס, על כל השאר ויתרתי (הציעו לי מרימי חלונות ועוד כל מיני שטויות).

הפאביה מגיעה עם 4 חלונות חשמל, אבל אין לה שליטה מההגה עד כמה שזכור לי והיא פחות בטיחותית, יותר יקרה לתחזוקה ורק שנתיים אחריות. (בקליאו 3)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל 1.5 מאוד אטרקטיבי לקליאו. עם גיר ידני האוטו יסע על ריח של סולר. אני מאמין שבבין עירוני בלי בעיה אפשר יהיה לקבל 1 ל23 בפועל כי פלואנס עושה 1 ל19. זה משהו כמו 1 ל16 במשולב לפחות. אם המחיר יהיה טוב - הרכב יהיה להיט.

90K יכול להיות מחיר ממש טוב בשבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 אלף ש"ח יהפוך אותה לסופר מיני תחרותית במיוחד,

ואני מאמין שעם סגנון נהיגה חסכוני כמו שסיגלתי לעצמי (האצות מתונות, לגלוש לרמזורים וכמה שפחות להתחיל נסיעה מ0 קמ"ש - כי זה מבזבז הכי הרבה דלק, לרכז נסיעות ככל הניתן וכו'), עם הקליאו דיזל אוכל להוציא צריכה טובה.

תסתכל על הצריכה הרשמית של המגאן אסטייט דיזל, צריכה מדהימה - לא פחות מכך, לרכב משפחתי עם ביצועים טובים למדי לקטגורייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל, להבדיל מבנזין לא צריך לאמץ במיוחד כדי לנסוע בקצב סביר, אפילו בעליות. יש לו מומנט גבוה מאוד על טורים נמוכים וזה זמינות כוח כימעט בכל מצב.

תוסיף לזה שאפשר די בקלות במרבית התחנות לקבל הנחה של חצי שקל על ליטר סולר וזה יוצא זול יותר מבנזין ומדובר על אלפי שקלים חיסכון מידי שנה. מנוע דיזל גם מעריך ימים לאומת בנזין. לדעתי זה מתכון אידיאלי למישהו שקונה רכב לשנים רבות ורוצה לחסוך. הפרש עלויות בין בנזין ודיזל יתקזז תוך 3 שנים בנסיעה של כ20K, מעבר לזה מתחיל החיסכון.

במחשבה שנייה, אני חושב שאפשר על קליאו דיזל להגיע אפילו ל 1 ל25 בפועל בנסיעה חסכונית במיוחד.

הלוואי שיביאו קליאו דיזל ושהיא תעלה 90K.

לכל הרכבים האירופאיים יש מבחר מנועי דיזל לכל דגם. לצערי לא מיבאים אותם ארצה ואנחנו משלמים על זה בתחנות דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...