Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על חברות של ספריי צבע לצביעת ג'אנטים.

שימו לב! השרשור הזה בן 4021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן .

אני מעוניין לבצע פרוייקט צביעת ג'אנטים לצבע שחור מבריק .

איזו חברת ספריי צבע אתם ממליצים לי ? אני מעוניין בצבע יסוד + צבע שחור מבריק + לקה .

מעוניין בחומרים שנותנים את הכי הרבה אפקט .

אשמח לכמה המצלות בכל מיני דרגות\רמות \מחירים .

תודה והמשך יום נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או דרך טופ קולר, או דרך ברק, או דרך טמבור רכב. אם אתה צבע ג׳אנטים, תשקיע זמן ותנקה טוב טוב. כל משקע שישאר שם יפגע בעמידות הצבע לאורך זמן. מבחינת ברק כמה שיותר גבוהה, כל מה שמגיע בספריי יתן בערך אותו ברק, מכיוון שאי אפשר להוסיף תוספים שיעלו את הברק. פריימר, שתיים שלוש שכבות צבע אחידות, שלייף סבון, שתי שכבות לכה, שלייף סבון ללכה ושכבה אחרונה ללכה כנראה יביא את הברק הכי גבוהה ללא תוספים.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לשלוש שרשמתי לך בהתחלה יש צבעי ספריי. הם מכינים אותם במקום לפי צבע אתה בוחר אישית ממניפות של צבעי רכב קיימים.

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה מעוניין במה שנותן "הכי הרבה אפקט", או במילים אחרות משהו איכותי,

מצד שני אתה מבקש המלצות לספריי של יעקובי או ECCO וכל שאר הספריי בסביבות 10-15 ש"ח.

אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה. או זה או זה. מחפש משהו איכותי? תקנה ספריי איכותי כמו בטופ קולור לדוגמא.

מחפש משהו זול? קח בחשבון שהאיכות שלו תהיה בהתאם. מהספריי הזולים זה לא משנה אם תשתמש ביעקבי, או בחרא סיני אחר, זה יהיה אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לחלוטין נכון. ישנן חברות כמו ecco ומוטיפ שנותנות תמורה נהדרת למחיר. החסרון שלהן הוא לרוב דווקא חוזק חומר ולאו דווקא הברק. ככלל רוב צבעי הברק ישר (כל צבע שהוא לא מטאלי או מאט) מצריכים שכבת של לכה על מנת להוציא את מירב הברק מהצבע. עיקר הסיבות לברק נמוך מצבע מעבר לאיכות הצבע, הוא הכנה של משטח הצביעה. מרמת הנקיון עד ליטוש עדין מאוד לפריימר.

אני מקווה שיצא להראות הבדל בין הכנות של משטח. יש לי דוגמא מעניינת בבית.

בצביעה נכונה, כדי להגיע לברק גבוהה באמת, עוברים מצד חד רכיבי, משמע צבע ומדלל, לצבעים דו רכיביים. אלו מורכבים מהצבע, מקשה או תוסף יעודי אחר ומדלל היה ויש צורך. הלכה משמשת היום יותר כשכבת מגן מגן לצבעים, בעיקר מטאליים ופחות כשכבה להגברת הברק, היוצא מין הכלל הם תוספים כמו candy וbrilliant שמשנים את הגיוון של הצבע. כמובן שלכה אחרי פוליש תעביר את הברק בצורה יעילה פי כמה, בדיוק כמו ההבדל בין חלון נקי לחלון.

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ברק לא נובע מאיכות הצבע.

צביעה זה עסק לא זול במיוחד.

לך תקנה לעצמך ספריי יסוד כמו שנאמר הנ"ל בטופ קולור איכות טובה (צבע יסוד של מכוניות) אמור להספיק לך בקבוקון אחד.

תקנה צבע ישירות עם ברק מבריק כ 2-3 בקבוקונים להערכתי כל זה יעלה לך אזור ה 300 ש"ח

שיטת צביעה.

-ניקיון טוב ושיוף עדין עם נייר זכוכית 320 של הגלגלים.

- צביעה בצבע יסוד בשיטת הערפל לא להתיז אלא לתת בערפיליות את היסוד ובסוף לגמור את כל הבקבוק כך שכל 4 הגלגלים יהיו מכוסים ב 80% יסוד.

- ייבוש 30 דקות

- צביעה של הצבע העליון בשיטת הערפל ואז לממלא את כל הגלגלים בצבע יש לבצע 3-4 שכבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר ברק ישיר ומט משי, ככה גם טופ קולור אמרו לי ועוד מקורות, וכן אתרי אינטרנט של חברות כמו debeer refinish וגלזורית . ברק מבריק זה מושג חדש לי, אלא אם התכוונת לברק גבוהה זה מושג מתחום הצבעים הדו רכיביים ככל הידוע לי.

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול יש 3 סוגי ברקים מט מט/משי ומבריק.

כמובן הכל תלוי בסוג הביינדר ששמים .

מה זה ביינדר :

הצבע מורכב מ 2 רכבים פגמנטים (שזה מה שנותן צבע ) וביינדר ( זה הדבק שנידבק לסחורה)

עכשיו ביינדרים יש ים סוגים מט משי מבריק מחוספס 50 אחוז ברק 30 אחוז ברק 90 אחוז ברק הכל מהכל.

מה זה הצבע הזה בספרי (אני לא מדבר על יעקובי וכל ההכל ב $) .

הצבע הוא בדר"כ אקרילי אפוקסי (דוהה בשמש) או פואולריטני . כרגע הרוב עברו לפואוריטני (נוח לשימוש) ד"א כח הצבעים הם דו קומפוננטים חלק א + ב . א זה הצבע עצמו וחלק ב זה המקשה .

כל צבע דו רכיבי או חד רכיבי אפשר להכניס בספריי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול יש 3 סוגי ברקים מט מט/משי ומבריק.

כמובן הכל תלוי בסוג הביינדר ששמים .

מה זה ביינדר :

הצבע מורכב מ 2 רכבים פגמנטים (שזה מה שנותן צבע ) וביינדר ( זה הדבק שנידבק לסחורה)

עכשיו ביינדרים יש ים סוגים מט משי מבריק מחוספס 50 אחוז ברק 30 אחוז ברק 90 אחוז ברק הכל מהכל.

מה זה הצבע הזה בספרי (אני לא מדבר על יעקובי וכל ההכל ב $) .

הצבע הוא בדר"כ אקרילי אפוקסי (דוהה בשמש) או פואולריטני . כרגע הרוב עברו לפואוריטני (נוח לשימוש) ד"א כח הצבעים הם דו קומפוננטים חלק א + ב . א זה הצבע עצמו וחלק ב זה המקשה .

כל צבע דו רכיבי או חד רכיבי אפשר להכניס בספריי .

יש יותר משלושה סוגי ברק, זה פשוט נוח לחלק אותם לשלושה. בעיקרון מי שמייצר את הצבע יכול לשלוט על כמות הברק באמצעות תוספים מיוחדים.

השיטה של צבע+ביינדר לא נכונה לגביי כל החברות. יש חברות שמשתמשות בזה, ויש חברות שהביינדר מעורבב בצבע כבר מהמפעל ואז נשאר רק לערבב כמה גוונים בכדי להגיע לגוון הרצוי.

הצבע שמכניסים לספריי הוא אותו צבע שמערבבים גם לקופסאות. זהו צבע פולאוריטני אקרילי. הצבע שמכונה "ברק ישיר" הוא צבע מבריק עם מקשה מיוחד שגורם לצבע להתייבש רק באוויר, בניגוד למקשה הסטנדרטי שייגרום לצבע להתייבש בתוך הבקבוק ספריי תוך כמה שעות. המקשה המיוחד מוריד מהחוזק של הצבע הסופי, אבל לא ברמה שצריכה לגרום לדאגה כל עוד עשו הכנה נכונה של המשטח.

לגבי מה שנאמר על ספריי של ECCO ומוטיפ והשאר. אין ספק שגם באלה יש איכות משתנה (מוטיפ נחשב איכות טובה מאוד, ECCO לא כל כך, ABRO כבר ממש זול וכו'), אבל החסרון הכי בולט הוא שאי אפשר להגיע לגוון מדויק כל הזמן, ולא תמיד יהיה את הגוון שאתה צריך. צריך מקום בגודל של היכל נוקיה בשביל להכיל כמות של ספריי מכל גוון של רכב שקיים בשוק. כמו כן אין אפשרות לשלוט ברמת הברק. מה שיש זה מה שקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר משלושה סוגי ברק, זה פשוט נוח לחלק אותם לשלושה. בעיקרון מי שמייצר את הצבע יכול לשלוט על כמות הברק באמצעות תוספים מיוחדים.

נכון שזה מתחלק ל 3 וב 90% מהמקרים מט זה 10 אחוז ברק , משי זה 30-40 אחוז ברק מבריק זה 90 אחוז ברק.

י

השיטה של צבע+ביינדר לא נכונה לגביי כל החברות. יש חברות שמשתמשות בזה, ויש חברות שהביינדר מעורבב בצבע כבר מהמפעל ואז נשאר רק לערבב כמה גוונים בכדי להגיע לגוון הרצוי.

לא מובן "מעורבב בצבע כבר מהמפעל ואז נשאר רק לערבב כמה גוונים בכדי להגיע לגוון הרצוי." תסביר בבקשה . עד כה אני לא פגשתי חברות כאלו.

לגבי מה שנאמר על ספריי של ECCO ומוטיפ והשאר. אין ספק שגם באלה יש איכות משתנה (מוטיפ נחשב איכות טובה מאוד, ECCO לא כל כך, ABRO כבר ממש זול וכו'), אבל החסרון הכי בולט הוא שאי אפשר להגיע לגוון מדויק כל הזמן, ולא תמיד יהיה את הגוון שאתה צריך. צריך מקום בגודל של היכל נוקיה בשביל להכיל כמות של ספריי מכל גוון של רכב שקיים בשוק. כמו כן אין אפשרות לשלוט ברמת הברק. מה שיש זה מה שקיים.

חוסר דיוק נובע מכמות קטנה של עירבוב ככל שהמנה של העירבוב צבע גדולה יותר כך הוא יהיה מדוייק יותר למנה שקודדם לכן.

אם טמבור מגוון לך 2 גלון צבע ואז אתה סוגר אותם בספרי אין סיכוי שהגוון יהיה שונה.

......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאמרת, או הערת אם אלו היו הערות, נכון. גם לא באתי לחלוק, רק להוסיף מידע.

לגבי הדיוק של הצבע, יש פה שני אלמנטים: הראשון, כמו שאמרת, כמות קטנה של צבע תמיד תהיה פחות מדוייקת מכמות גדולה שמחולקת לכמה מיכלים.

השני הוא העובדה שלצבע אחד יכולות להיות יותר מאופציה אחת, וזה בדרך כלל משתנה לפי שנת ייצור, מדינה, מספר מנה של היצרן, אבל בראש ובראשונה אצל החברות שמייצרות את הצבעים. ככה שגם אם הקוד צבע ברכב שלהו הוא XYZ, יכול להיות בחברה מסויימת, רכב שנת 2008 בקוד צבע XYZ דורש ייצור של צבע XYZ/1. מקווה שזה ברור כי זה יכול קצת לבלבל.

לא מובן "מעורבב בצבע כבר מהמפעל ואז נשאר רק לערבב כמה גוונים בכדי להגיע לגוון הרצוי." תסביר בבקשה . עד כה אני לא פגשתי חברות כאלו.

דוגמא לחברה שמייצרת ביינדר בנפרד ופיגמנט בנפרד : DuPont

דוגמא לחברה שמייצרת פיגמנט מעורבב עם הביינדר : DeBeer

יש יתרון וחסרון לכל אחת מהשיטות ולכן אין טעם לנסות ולברר מה "הכי טוב" כי אין דבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איפה ניתן למצוא מידע טכני מדיוק בנוגע לדברים האלו? האתר של debeer מלא חומר טכני, אבל לא מצאתי הסברים מעבר לזה. הביינדר שאתם מדברים עליו, מהו בעצם. הייתי שמח לתשובה מדויקת. האם מדובר על הבסיס עליו מוסיפים את הפימנטים? האם מדובר על חומר שמוסיפים נטו להקשיה של הפיגמנט על המשטח?

ואם כר אז כבר.

כאשר אני רוכש לדוגמא שחור גלוס על בסיס 1k, אני רוכש פיגמנט ומדלל. כנ״ל בלכה MS, לעומתה, לכה Hs מצריכה מקשה וממש מעט מדלל. האם המקשה הוא מה שאתם מגדירים כביינדר?

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...