Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרידה מהמכונית הטובה ביותר שהייתה לי

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 4049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על המכונית הכי טובה שהיתה לי שמרתי במשך 4.5 שנים. מאוקטובר 2008 ועד היום בבוקר.

נהגתי על מאות מכוניות מהנות לנהיגה בחיי, ועוד לא מצאתי תמהיל כזה של הנאה ועלויות. מדובר במכונית הספורט העממית הזמינה והקלה ביותר לאחזקה שאפשר למצוא – על אחת כמה וכמה בארץ.

במחיר של מאזדה 3 חדשה קניתי מכונית בת 3 ששירתה אותי בנאמנות, כמעט ללא תקלות, לאורך עשרות אלפי קילומטרים. חלקם קלים, חלקם תובעניים, לא מעט מהם על הצד.

החלטתי לסכם בנקודות את המיאטה שלי. סיכום שבוודאי לא ייטיב עם אף מכונית שאני עתיד לקנות. בטח שלא ביחס העלות/תועלת:

• נקנתה עם כמה שיפורים נחוצים (מתלים ופליטה/יניקה, בעיקר). בהמשך נוספו קלאץ' מחוזק וגלגל תנופה קל.

• עשתה ג'ימקאנות, ימי מסלול ואימוני דריפט ותמיד חזרה הביתה ללא שום תקלה.

• אין מכונית מתאימה יותר בתור בית ספר להנעה אחורית. היא נשלטת, לא מאיימת ומאוד מתקשרת.

• משקל קל יחסית מאפשר טרן-אין מעולה, קלילות בהעברות משקל ויכולת בלימה מצוינת.

• כיוון פרונט איכותי מאפשר תקשורת טובה דרך ההגה, שמתווספת לזו מהדוושות והמושבים.

• החלפה לצמיגי 16 אינץ' "ירוקים" נותנת דריפטים נשלטים וארוכים בהילוך שני, שאפילו אין צורך בהרמת בלם יד או פרובוקציה עצבנית בשביל ליצור אותם – סתם הפניית הגה קלה ודריכה על הדוושה ב-3000 סל"ד. אין לה זוויות היגוי גדולות מאוד או המון כוח, אבל היא עובדת עם הנהג בהרמוניה לאורך הדריפט ומאוד מתגמלת עבור מתחילים – ומתקדמים.

• היא הופכת כל נסיעה יומיומית לחוויה – הגג נשאר פתוח כל עוד אין גשם בחורף או שמש קופחת בקיץ.

• למבטים מהעוברים והשבים צריך להתרגל. בשלב מסוים אתה גם נהנה מזה – ילדים קטנים מביטים בך בפליאה מחלונות המכוניות, מבוגרים מחייכים אליך ברחוב וערסים פוערים פה ומצביעים כמו קופים בגן החיות.

• בחישוב העלויות הסופי, היא עלתה לי כ-2500 שקלים בחודש, הכל כולל הכל - ביחד עם ירידת הערך.

• מה שאני מנסה להגיד זה... זה לא בשמיים. או שבעצם כן :wink:

צילום: פיליפ רוזין

582250_610915982265626_690224977_n.jpg

צילום: שחר אלגזי

644431_611423445548213_1221045273_n.jpg

צילום: דניאל אופריסה

28178_611802152177009_1684397864_n.jpg

צילום: דיגהלד פתרונות לרכבים מאירים

480434_600703043286920_960235303_n.jpg

צילום: שחר אלגזי

556831_600869106603647_694882555_n.jpg

מים המלח:

http://www.youtube.com/watch?v=wwBelAkCLg8 דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

דריפטים בכוכב יאיר:

http://www.youtube.com/watch?v=iBQMQ5Wz1o0 דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

דריפטים בגשם:

http://www.youtube.com/watch?v=hpoOOSIj6ic דרך יוטיוב

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תמציתי ויפה וגם התמונות.

ברשותך שאלה-שתיים:

1. מדוע מכרת את הרכב בכל זאת (אם ניתן לפרט באם הסיבה היא הרכב עצמו, או אולי רכב אחר...?)

2. מה הרכב הבא שאתה מכוון אליו ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו נראה יפה מאוד

וגם נראה שלא "נפלת" במחיר שלו שלא כמו אלפא 159 שנחתכת ב50 אלף שקל בשנה {ברור שאין מה להשוות....}

אבל, אשמח לדעת

עד כמה היה השוני בהוצאות ובירידת הערך אם היה מדובר בZ4? לפי דעתך.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יפה, רוני. אם אצליח בצורה הגיונית לחיות עם תצורה כזו כרכב משני (אבל עם משפחה קטנה),

היא בהחלט נכנסת לרשימת המועמדות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול מקום שקראתי על הרכב היא הצטיירה כרכב כיפי,ולפי התמונות אני רואה עד כמה כיף.:lol:

יש מחשבות לגבי המחליפה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמציתי ויפה וגם התמונות.

ברשותך שאלה-שתיים:

1. מדוע מכרת את הרכב בכל זאת (אם ניתן לפרט באם הסיבה היא הרכב עצמו, או אולי רכב אחר...?)

2. מה הרכב הבא שאתה מכוון אליו ?

שאלות מצוינות שגם אני שואל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה והתובנות.

למרות שחלפו למעלה מ 20 שנה מאז שהחייתה המיאטה את רוחה של מכונית הספורט הבריטית, אף יצרן (כמעט) לא הלך בעיקבות מאזדה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל רכב זהה (רק שחור וצעיר בשנתיים) אני מסכים עם כל מילה.

אפס תקלות, צריכת דלק לא פחות ממדהימה לרכב ספורטיבי בנסיעה אגרסיבית, טיפולים זולים, היגוי נפלא, יציבות מדהימה, מנגנון גג פשוט שנפתח בשתי שניות בדיוק, עיצוב ספורטיבי מצד אחד אבל לגמרי לא מאיים מצד שני, משקל נוצה ומימדים קומפקטיים ואפשר להמשיך עוד הרבה.

אבל יש כמובן גם חסרונות, מה לעשות.

המתלים הסטנדרטיים קצת רכים וקצת גבוהים מידי (שום דבר ש-8,000 שקל לא יפתרו).

בידוד הרעשים שפשוט לא קיים (בגלל הגג ובגלל שחסכו במשקל חומרי הבידוד) יכול להציק לפעמים ו"מכריח" אותך לפתוח את הגג ופשוט להתמסר לזה עד הסוף.

המערכת סאונד שוות ערך לרמקולים למחשב ב-100 שקל (לא שמערכת טובה יותר הייתה עוזרת כי אין בידוד רעשים מלכתכילה).

אבל בסופו של יום זה באמת רכב חלומי לאוהבי הנהיגה, עם מחיר ממש לא בשמיים (ביחס למחירי הרכב ההזויים בארץ כמובן) ואני יכול רק לאחל לכל אזרח במדינה שיזכה להחזיק בו לפחות לשנה אחת.

רוני, שיהיה לך אחלה של חיים שם בקוטב הצפוני. אתה עוד תגיע לאיזה מפגש מועדון לפני שאתה טס?

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מאוד נהניתי לקרוא. יהיה לי מוזר אם תוריד אותה מהסמלון שלך. ככה אני מזהה אותך פה.

אני משום מה נמשך יותר ל- A4 קבריולט (לא חושב שבכלל ניתן להשוות למיאטה מבחינת הספורטיביות).

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירנצת אותה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג! הרכב, הכתבה, הסרטונים, הכל.

חבל שנכנסת לענייני כסף, תמיד יהיה מי שיוכיח לך שפיאט אונו 2002 (אז מה אם לא יצרו כבר) עם סופית משופרת היתה עולה פחות בחישוב הכולל. העיקר ההנאה והחיוך.

ובמסגרת 'בקשות הקהל' - אם אתה קופץ פעם לראות או להתאמן קצת בראלי בפינלנד (אולי זהו סוג הרכב הבא?...) - יש להם אלף אגמים ושריטה של תחביב בעניין - ספר קצת אילו דגמים פעילים שם כיום בז'אנר הזה.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, יפה. רואים שנהנית מהרכב. :-D

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...