Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה שוטרים עומדים אם אקדח מהירות בצד הדרך???

שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכמה מקרים שונים, בכביש 2, איילון לכיוון דרום, ואפילו כביש 6, ראיתי בצד הדרך שוטר שדואג מאוד

להסתיר את העובדה שהוא נמצא שם, ומשתמש באקדח לייזר כנגד הרכב בו נהגתי (בכל המקרים נהגתי מעל המהירות

המותרת בערך 120-140 קמ"ש), אבל למרות שראיתי בבירור שהוא "מצלם" אותי לא קרה שום דבר.

לא הייתה ניידת בהמשך, הוא לא יצא אחרי וכו'...

אז השאלה היא, מה הטעם? למה להסתיר את עצמך כל כך ובסופו של דבר לא לעשות עם המידע הזה כלום?

כפי שאני יודע אקדחי הלייזר לא מצלמים, אז מה זה נותן להם?

האם הם יכולים לחלק דוח"ות על סמך המידע הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היכן את רוצה שיעמדו, באמצע הכביש ??

כאשר השוטר רואה רכב מתקרב אליו במהירות שנראית לו כלא חוקית - הוא לוזר אותו.

אם המהירות הנקלטת היא מעל סף מסויים - הוא יעצור את הנהג, ויכבד אותו ב"מתנה".

לפעמים, המהירות שנקלטת איננה מעל סף האכיפה (או שלא עבר את המהירות החוקית), ולכן איננו עוצר את הנהג.

לחלופין, יתכן שהמהירות הנקלטת היא מעל סף האכיפה - אך המרחק בו הרכב נתפס גדול מהמרחק המותר (למיטב ידיעתי, הדוח חוקי אם הרכב נקלט במרחק של עד 300 מטר. מעל 300 מטר - פסול).

אפשרות נוספת - לא תמיד השוטר מצליח לקבל מדידה (מכל מיני סיבות, שאינני נכנס אליהן ).

אפשרות אחרונה - כאשר יש כמה כלי רכב (דבוקה), השוטר לוזר את הרכב ה"מבטיח" מתוך הדבוקה (לא בהכרח רכבך).

במקרה שהוא לא הצליח ללזור את הרכב שבא מולו, מה את מצפה שיעשה ? ימשיך להחזיק את הממל"ז מכוון על כלום ?

הוא מוריד אותו כלפי מטה, עד שיגיע "קליינט" פוטנציאלי אחר. (להחזיק את הממל"ז מכוון באופן רציף, מאמץ את שרירי הידיים, אז יותר נוח להוריד אותו כלפי מטה, או ל"החביא" אותו כפי שהתנסחת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מחפשים אותך שנוסע 120 קמ"ש בכביש 2 (כפי שהרוב נוסעים שם), תנסה לנסוע 150 ומעלה ואז תראה איך יעוטו עליך.

המספרים סתם נרשמו כאן לצורך הדגמה, הכוונה היא שברגע שאתה נוסע כמו הרוב על הכביש וכך התנועה זורמת אף אחד לא "ייטפל" עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(בכל המקרים נהגתי מעל המהירות

המותרת בערך 120-140 קמ"ש), אבל למרות שראיתי בבירור שהוא "מצלם" אותי לא קרה שום דבר.

אז השאלה היא, מה הטעם?

אתה מתלונן על כך שלא קיבלת דוח?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היכן את רוצה שיעמדו, באמצע הכביש ??

באיטליה ראיתי דבר כזה - שוטר עם אקדח לייזר שעומד על אי תנועה (המצוייר, לא פיזי) שבין נתיבי הכביש המהיר לבין נתיב היציאה ממנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במחלף האיצטדיון החדש בנתניה. הרבה פעמים היו לוזרים ("יורים" עם הממל"ז) שם על האי תנועה, שבין ההשתלבות לכביש 2, לנתיבי הכביש עצמו. היום כבר לא יוצא לי להיתקל בתופעה הזו שם.

תמונה להמחשה:

jrjyxkzqwmun.jpg

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לבן אדם פה יש הרבה כסף ואין לו מה לעשות איתו. :eek:

וואלה לא, אין לי כסף מיותר. וגם לא נראה לי שלשוטר במשמרת יש זמן מיותר לבזבז...

אני יודע שהם צריכים לתת תפוקה כלשהי ולא לבזבז את הזמן על שטויות...

באותם הפעמים עליהם דיברתי, נסעתי במהירות גבוהה בהרבה מעל המותר, ראיתי שוטר מכוון את האקדח

ישירות אלי ( כשאין אף אחד מסביבי!!!), וגם אין ניידת נוספת בהמשך שתעזור לו!

וכל העניין נראה לי תמוהה, בשביל מה לבזבז לעצמך את הזמן אם אתה לא עוצר את הרכב שנוסע מהר?

בגלל זה שאלתי האם אקדחי הלייזר יכולים לנפק דוחו"ת כי זה נראה דבילי לכוון אחד על נהג שנוסע בוודאות

שלא כחוק, ולא להחזיק ניידת נוספת בהמשך שתעצור אותך...

שאלה פשוטה שסיבכתם לה ת'חיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצר ולעניין - אולי לא קלט אותך מבחינת מהירות, אולי לא עברת את סף האכיפה, אולי נקלטת - אבל במרחק גדול מדי.

רוצה לדעת בדיוק מדוע ולמה - תעצרי לידו - ותשאלי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

grubner, קיבלת תשובה:

אם המהירות הנקלטת היא מעל סף מסויים - הוא יעצור את הנהג, ויכבד אותו ב"מתנה".

לדוגמא: אם בכביש 6 מותר 110 קמ"ש ורף האכיפה הוא החל מ-26 קמ"ש מעל המותר, לא יעצרו אותך גם אם תסע 140 קמ"ש.

*מי שמנפק/רושם דוח זה השוטר, לאחר שעצר את הרכב.

קראתי איפשהו שהמפכ"ל מתגאה בעובדה שהשוטרים שלו עברו לאכיפה "איכותית" ולא כמותית.

אולי יש לזה קשר לכאן?

כן, הנחיה של אגף התנועה להתמקד יותר בעבירות בריונות. כמות הדוחות ירדה, לעומת שנים קודמות.

מבחינת אכיפת מהירות, יש אפילו יחידות המנחות שוטרים לאכוף מ-31 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או מעל 40 קמ"ש בכביש בין עירוני

(עבירה הגוררת הזמנה לדין, 10 נק' ופסילה מנהלית).

האם אקדחי הלייזר אולטרלייט 2020 נכנסו לשירות המשטרה?

כן, כל הישנים (marksman) הוחלפו ב-ultralyte.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיטליה ראיתי דבר כזה - שוטר עם אקדח לייזר שעומד על אי תנועה (המצוייר, לא פיזי) שבין נתיבי הכביש המהיר לבין נתיב היציאה ממנו.

גם במחלף האיצטדיון החדש בנתניה. הרבה פעמים היו לוזרים ("יורים" עם הממל"ז) שם על האי תנועה, שבין ההשתלבות לכביש 2, לנתיבי הכביש עצמו. היום כבר לא יוצא לי להיתקל בתופעה הזו שם.

תמונה להמחשה:

jrjyxkzqwmun.jpg

ב-433 וב-1 נתקלתי בזה, לא מזמן, אם זכרוני אינו מטעני.

וואלה לא, אין לי כסף מיותר. וגם לא נראה לי שלשוטר במשמרת יש זמן מיותר לבזבז...

אני יודע שהם צריכים לתת תפוקה כלשהי ולא לבזבז את הזמן על שטויות...

באותם הפעמים עליהם דיברתי, נסעתי במהירות גבוהה בהרבה מעל המותר, ראיתי שוטר מכוון את האקדח

ישירות אלי ( כשאין אף אחד מסביבי!!!), וגם אין ניידת נוספת בהמשך שתעזור לו!

וכל העניין נראה לי תמוהה, בשביל מה לבזבז לעצמך את הזמן אם אתה לא עוצר את הרכב שנוסע מהר?

בגלל זה שאלתי האם אקדחי הלייזר יכולים לנפק דוחו"ת כי זה נראה דבילי לכוון אחד על נהג שנוסע בוודאות

שלא כחוק, ולא להחזיק ניידת נוספת בהמשך שתעצור אותך...

שאלה פשוטה שסיבכתם לה ת'חיים...

אם אתה בטוח שנסעת הרבה מעל המותר כנראה השוטר לא קיבל קריאה תקינה בלייזר, אין מה לעשות, קורה. חוצמזה האקדח גם מראה את המרחק. אם היה מעל 300 מטר, כנ"ל, התוצאה בטלה בשישים ואי אפשר לתת לך דו"ח.

בד"כ הניידת הנ"ל תסמן לך לעצור או תרדוף אחריך. גם שיטת הניידת הנוספת נפוצה באזור נתניה לדוגמא.

ותאמין שלי שלא חסר שוטרים שנהנים לבזבז את הזמן. היה לא מזמן "מבצע" אכיפת נהיגה בשכרות בתל אביב ביום שישי (היה גם בשישי האחרון אגב) ועצרו הרבה נהגים. אממה, היה ינשוף 1 על קרוב ל-6 ניידות באזור מצומצם, וצוותים של 2-3 שוטרים בכל אחת. תעשה חשבון, 15 שוטרים, ינשוף אחד. למרות שהמבצע הניב תוצאות זה היה בזבוז של כוח אדם שמטרתו העיקרית הייתה להתגבר על הוויז ולהפגין נוכחות שתסגור שטח גדול ולייצר מלכודת שכמעט אי אפשר יהיה לעקוף.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-433 וב-1 נתקלתי בזה, לא מזמן, אם זכרוני אינו מטעני.

אם אתה בטוח שנסעת הרבה מעל המותר כנראה השוטר לא קיבל קריאה תקינה בלייזר, אין מה לעשות, קורה. חוצמזה האקדח גם מראה את המרחק. אם היה מעל 300 מטר, כנ"ל, התוצאה בטלה בשישים ואי אפשר לתת לך דו"ח.

בד"כ הניידת הנ"ל תסמן לך לעצור או תרדוף אחריך. גם שיטת הניידת הנוספת נפוצה באזור נתניה לדוגמא.

ותאמין שלי שלא חסר שוטרים שנהנים לבזבז את הזמן. היה לא מזמן "מבצע" אכיפת נהיגה בשכרות בתל אביב ביום שישי (היה גם בשישי האחרון אגב) ועצרו הרבה נהגים. אממה, היה ינשוף 1 על קרוב ל-6 ניידות באזור מצומצם, וצוותים של 2-3 שוטרים בכל אחת. תעשה חשבון, 15 שוטרים, ינשוף אחד. למרות שהמבצע הניב תוצאות זה היה בזבוז של כוח אדם שמטרתו העיקרית הייתה להתגבר על הוויז ולהפגין נוכחות שתסגור שטח גדול ולייצר מלכודת שכמעט אי אפשר יהיה לעקוף.

אחלה חבר'ה, תודה רבה על כל התשובות הענייניות!

אך לומר את האמת לא קיבלתי תשובה לשאלה היחידה ששאלתי מלכתחילה שהיא, למה שוטר עומד בצד הכביש ומכוון

אקדח לייזר לרכב, כאשר אין מישהו בהמשך שיעצור את הרכב שנוסע מהר...

אז אני אענה לעצמי כבר... אולי סתם כדי להפחיד נהגים ולגרום להם לנסוע יותר לאט???

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...