Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטרטר ״משתנק״, המצבר תקין, רכב לא מניע.

Cyndi
שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לילה טוב,

עזרה לעלמה במצוקה לפני שאני מזמינה גרר ולוקחת את הרכב ל״רופא״? :roll:

יש לי וולוו 240 שנת 84׳. אתמול לפני כניסת החג, ממש אחרי שעברתי על פס האטה הרכב יילל משהו ונכבה (אבל המשיך להתקדם עד שנעצר סופית), ניסיתי להתניע שוב, הסטרטר מגיב, אך ״משתנק״ ולא מעבר לזה. אין בעיה של חשמל כי בסיבוב המפתח האורות דולקים, החלונות נפתחים. חשמל פועל כרגיל. נראה גם שאין בעיה בפיוזים, בדקתי אותם ולא נראה שיש שרופים.

אני כותבת דרך האייפון וצירפתי תמונה, מקווה שהצלחתי. אני חושבת שהבעיה היא באלה.. מצתים הם נקראים?

מה דעתכם? מה זה יכול להיות והאם יש לי סיכוי לתקן בכוחות עצמי?

תודה רבה,

סינדי.

image.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שצילמת זה אכן כיבלי ההצתה שמיתחברים למצתים. ממליץ לפני הכל לבדוק שלא מדובר בבעיית תיזמון (רצועת הטיימינג) ומשם להיתקדם. להישתדל שלא לנסות להניע אם הרכב פשוט לא מניע כדי לא להחמיר את המצב.

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסי בזמן ההתנעה לתת גז חזק זה עלול לעזור להתניע כאשר מדובר במשאבת דלק בלוייה.

הערה * לדעתי לנסוע על רכב כזה בן 30 שנה לא מתאים לבחורה , הרכב הזה יתקע הרבה וידרוש המון תחזוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה vogivog, כבר נטשתי את הרכב ואחזור אליו מחר, אז אבדוק :)

מה יכולה להיות הבעיה ברצועה, חוץ מההנחות ההגיונות כמו קרועה או משוחררת..?

זו הבעיה העיקרית שאני חושש לגביה. שהרצועה קפצה או השתחררה וניקרעה לה. במידה וזה מה שקרה חס וחלילה צפי לנזק כספי לא קטן. ממתינים לעידכון ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם, מעדכנת בהתפתחויות:

בדקתי את רצועת הטיימינג ועל פניו נראית תקינה ובמקום. ניסיתי גם להתניע באמצעות כבלים מרכב אחר, כדי לכסות את הפינה הזו (שהבעיה לא במצבר), והתגובה זהה. כנראה הבעיה היא בסטרטר.. אם כי הרכב רעד יותר מהרגיל לאחרונה כך שבכל מקרה הגיע הזמן לנקות/להחליף את הפלאגים, וכן, הגיע הזמן בהחלט גם בכלל לטיפול ״10,000״...

בכל מקרה, נקודתית הזמנתי גרר והרכב מחכה לי במוסך- מחר בבוקר יוכלו לטפל בו (כי היום נגמר מהר מידי בגלל חוה״מ).

תודה רבה ואמשיך לעדכן.

ואנדריי, מה לעשות, זו אהבה ממבט ראשון :wink:

אני מאוהבת אפילו בתקלות שלו, ועם כל אחת, בגלל שאני לא ישירות רצה למוסך, אני לומדת עוד על התחום המרתק הזה של הרכב, כך ששנינו מרוויחים מזה- הוא ואני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט טוב לרכוש ידע בתחום הזה ולא להיתבייש להראות אותו כי רק כך את יכולה ללמוד ולדעת שלא עובדים עלייך בכל הנוגע לרכב שלך. ואין על המכוניות הישנות. הכי טובות והכי עמידות ולגמרי קשה להיפרד מהם...מהבחינה הריגשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. לולא הייתי עירנית לגבי הרכב שלי, היו לי הוצאות גבוהות פי כמה וכמה ממה שיש לי היום (וכמעט אין לי כלום במהלך כל התקופה שהוא אצלי). כדי לסבר את האוזן, רק להכנה לטסט כשהרכב הרגיש לי תקין לחלוטין רצו לקחת לי 3500 ש״ח! בסוף יצאתי עם הוצאה של 400 ש״ח כולל התשלומים לטסט עצמו.

בכל אופן, נראה שהבעיה היא לא בחשמל ואצטרך לחכות ליום שלישי למוסכניק שיאבחן את הבעיה. לפי מה שאמרו לי בטלפון, אכן יתכן שזו רצועת טיימינג ושהיא יושבת בתוך המנוע והרצועה שרואים כלפי חוץ זו בכלל רצועה אחרת (כלומר, שבוולוו זה מאורגן בצורה אחרת...). ביום שלישי כבר אהיה נוכחת כדי לראות הכל מקרוב ולהבין בדיוק מי נגד מי :)

מוזמנים להעלות השערות, ואם למישהו יש תמונה של מיקום של רצועת הטיימינג בוולו, זה בהחלט יכול לעזור :)

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזו רצועת תזמון.

במידה וזו היתה רצועת תזמון היית רואה חלקיקי רצועה (גומי שחור)

במכסה מנוע או כמה מטרים לפני שהרכב נעצר לך על הכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעודד לשמוע, הבנתי גם שהייתי אמורה להריח איזשהו ריח שרוף או משהו כזה. מההקשר (שזה קרה בדיוק אחרי שעליתי על פס האטה ואחרי שנסעתי כמה פעמים באותו יום והכל היה בסדר) נראה לי שפשוט משהו זז שם וזה לא רציני. אני מקווה לפחות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מקווה בשבילך שלא מדובר ברצועת התיזמון. מה שכן זו לא אינדיקציה מדוייקת אם לא היה ריח שרוף או שלא ניראו חתיכות גומי. רצועת הטיימינג נימצאת סגורה כך שלא ניתן לראותה ללא הורדת הכיסוי שמגן עליה ומה שראית ככל הניראה אלה רצועות האביזרים. תעלי תמונה של תא המנוע ונצביע לך היכן ממוקמת רצועת הטיימינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכניק בדק את הרכב היום, מסתבר, ושוחחתי איתו בטלפון. הוא טוען שהלכה רצועת התזמון וכיוון שזה קרה בזמן נסיעה התעקמו שסתומים, מה שאומר שהוא צריך לפרק את ראש המנוע ולתקן, ואמר שתיקון כזה יכול להתחיל מ- 3000 ש״ח ובמחיר כזה עדיף לי לקחת את הרכב לגריטה :(

מישהו שמע? יודע? יכול להיות שזה לא בהכרח סיפור כזה גדול (אם מוצאים חלפים..)?

מה דעתכם?

וכן, קשורה רגשית לוולוו הזה. מאוד. מצד שני, כדי להביא אותו למצב של רכב אספנות, ברור לי שיש הרבה מה לעשות... גם קוסמטית וגם מכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...