Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן להגדיל חדר ממ"ד שכבר קיים בדירה?

meteor
שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם בדירה יש מקום להגדיל את חדר הממ"ד באמצעות שבירת הקירות שלו והפיכתו לחדר ממ"ד גדול יותר, האם ניתן לעשות את זה לפי החוק וטכנית? או שאסור לגעת בשום אופן בממ"ד שכבר קיים בדירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן מבחינת רישוי עקב שינוי אחוזי בניה (שטח הממד אינו מחושב כשטח עיקרי).

מבחינה הנדסית - לא ניתן לבטל עמודים ולשנות מיקום קירות נושאים.

מבחינת הג״א - התקן מחייב כ-70% מהקירות להעביר עומס לקרקע בכל הקומות. שינוי מיקום הקירות ישנה היחס הנל לרעה באופן לא תיקני.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה ב- "לא ניתן מבחינת רישוי עקב שינוי אחוזי בניה (שטח הממד אינו מחושב כשטח עיקרי)" ?

לא ראיתי אצלי בתשלומי הארנונה התייחסות שונה לשטח דירה ושטח ממ"ד, יש התייחסות שונה למרפסת (פתוחה).

גם בטבלאות השוואה בן ערים שונות לא ראיתי התייחסות לממ"ד. ראיתי התייחסות לשטח פנים, חוץ, עם קירות (בלי קירות), שטחים משותפים ועוד כל מיני רעיונות, אך קריטריון ממ"ד לא נכלל בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקירות בתקרות וברצפות של ממ"ד יהיו שתי רשתות, הפנימית קוטר 8, 10/10,

והחיצונית קוטר 8, 20/20.

כולו יהיה מבטון ב-30 מינימום.

אני מצטער אבל עדיין לא הבנתי - גם בתקרה וברצפה יש בטון כמו בקירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי אצלי בתשלומי הארנונה התייחסות שונה לשטח דירה ושטח ממ"ד, יש התייחסות שונה למרפסת (פתוחה).

גם בטבלאות השוואה בן ערים שונות לא ראיתי התייחסות לממ"ד. ראיתי התייחסות לשטח פנים, חוץ, עם קירות (בלי קירות), שטחים משותפים ועוד כל מיני רעיונות, אך קריטריון ממ"ד לא נכלל בהם.

גם קרני רדיו לא ראית, והן בכל זאת קיימות.

שטח הממ״ד הוא שטח שאינו נכלל בשטחים העיקריים של הבנין.

בכל עיר החישוב שונה, ונע בין 9-12.5 מ״ר לכל יחידת דיור.

לענין עובי הקיר - קיר פנימי צריך להיות מינימום 20 סמ עובי.

קיר חיצוני 25 סמ. בקיר חיצוני עם כיס לחלון, עובי הקיר בכיס יהיה העובי המינמלי, 25 סמ, ושאר הקיר יהיה 30 סמ.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה ששאלתי דווקא לגבי התקרה והרצפה היא בגלל רעש אפשרי מכיוון השכנים. מכיוון שכל 4 הקירות של חדר הממ"ד הספציפי שאני מדבר עליו לא באים במגע עם השכנים, אז נשארות רק הרצפה והתקרה. אז מהתשובות הבנתי שגם הן עבות יותר מרצפה ותקרה בחדרים רגילים ולכן זה יתרום לבידוד טוב יותר מרעש אפשרי מהשכנים מלמעלה ומלמטה. אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן לא בהכרח יותר עבות.

הן סוג שונה של תקרה.

בעוד שבשאר הבית (ב99% מהבתים שנבנו ב20 שנה האחרונות) התקרה היא תקרת צלעות, כלומר תקרה שמורכבת משדות של בלוקים קלים (בד"כ איטונג) כשבניהן צלעות בטון, בממ"ד התקרה תהיה מבטון ב-300 מלא ("אייזן בטון")עם רשת כפולה כמו שכבר אמרו לך.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן לא בהכרח יותר עבות.

הן סוג שונה של תקרה.

בעוד שבשאר הבית (ב99% מהבתים שנבנו ב20 שנה האחרונות) התקרה היא תקרת צלעות, כלומר תקרה שמורכבת משדות של בלוקים קלים (בד"כ איטונג) כשבניהן צלעות בטון, בממ"ד התקרה תהיה מבטון ב-300 מלא ("אייזן בטון")עם רשת כפולה כמו שכבר אמרו לך.

והעובדה הזאת תתרום לבידוד אקוסטי טוב יותר מאשר בחדרים אחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמה הכללית הבידוד האקוסטי של תקרת צלעות יהיה עדיף.

האם זה בגלל ספיגה טובה יותר של רעש ע"י בלוקים של איטונג לעומת העברה טובה יותר של רעש ע"י בטון מלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקוסטיקה זה מושג רחב.

מבחינת בליעה אקוסטית, הבטון עדיף. (בליעה מושגת ע"י מסה)

מבחינת רעש הולם (ויברציות למינהן, דפיקות על הקירות והתקרות) אין עדיפות לבטון, אולי אפילו חסרון קל .

כדי למנוע רעש הולם יש לבודד את מקור הרעש ממגע עם שלד הבניין ע"י אלמנטים גמישים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקוסטיקה זה מושג רחב.

מבחינת בליעה אקוסטית, הבטון עדיף. (בליעה מושגת ע"י מסה)

מבחינת רעש הולם (ויברציות למינהן, דפיקות על הקירות והתקרות) אין עדיפות לבטון, אולי אפילו חסרון קל .

כדי למנוע רעש הולם יש לבודד את מקור הרעש ממגע עם שלד הבניין ע"י אלמנטים גמישים.

אני מתכוון לרעש שכולל דיבור חזק, צעקות, מוסיקה, צעדים, ריצות של ילדים קטנים וכל המאפיינים של רעש מהשכנים. אני כמובן חוזר ומדגיש שמדובר רק על שכנים מלמעלה ומלמטה, כי לשאר הקירות אין מגע עם השכנים.

אני לא מתכוון לבודד את החדר בצורה מקצועית ומוחלטת, כי זה כנראה יעלה הרבה כסף. אני פשוט רוצה לדעת למה לצפות מחדר הממ"ד שתיארתי מבחינת כניסת רעש אפשרית, ואם יהיה צורך, אז לבודד אותו בצורה זולה ופשוטה. החדר אמור לשמש למגורים ואני מאוד רגיש לרעשים מסוגים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...