Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה חומר יש למרוח על דשבורד וצמיגים לקבלת מראה מבריק?

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בשעה טובה רכשתי רכב ראשון, יונדאי I20 2014 (ידני 1.2) יד ראשונה מליסינג כשחיצונית הרכב נראה די שמור ללא מכות ובעיות משמעותיות, אבל הפנים שלו במצב לא להיט.

כדי להביא אותו למצב טוב, אני אצטרך לעבוד עליו לא מעט ובתור התחלה, אני צריך עזרה בעיקר בניקוי ושימור הדאשבורד שדהוי ובעיקר דביק מאוד.

בשישי האחרון הכנסתי את הרכב לחניה והתחלתי לעבוד עליו עם מטלית מיקרו פייבר וחומר גנרי לניקוי פלסטיק (ספריי שהיה בבית) בנוסף לספוג הפלא, חומרי ניקוי שהיו זמינים לי בבית ולא חששתי שיהרסו את הרכב והפלסטיקה.

כל פעם שהעברתי את המטלית היא הייתה נתקעת בגלל החומר הדביק שיש על הדאשבורד ועם קצת שפשוף החומר הדביק די ירד, אבל הדאשבורד נהייה יותר מדי דהוי (עבדתי בעדינות יחסית ואין נזק משמעותי) ולכן לא המשכתי בשפשופים ורק חלק קטן יחסית לא דביק בכלל...

עברתי קצת על שרשורים וראיתי שיש חומרים לשימור פלסטיק, אבל צריך לנקות קודם כל את החומר הדביק ולכן אשמח להמלצה על חומר כזה ודרך העבודה המומלצת איתו.

כמו כן, אשמח לעזרת הפורום לחומר הכי טוב אחרי הניקוי לשימור ושחזור הדאשבורד.

אשמח לקבל לינק או הפנייה לחנות (באזור המרכז), כשבונוס יהיה גם המלצה על טסות חדשים (צמיג 14).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 495
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה רכב ראשון שבבעלותי, אז לא ממש שמתי לב לדברים כאלו לפני זה.

יכול להיות שסתם ככה הדאשבורד נהייה דביק?

החשד הגדול שלו הוא שמכיוון שהרכב היה בבעלות ליסינג הוא הוכנס למכוני שטיפה, שם שמו את החומר השומני שעושה ברק לדאשבורד ועם הזמן והשמש הישראלית הוא נהפך לדביק.

החשד רק מתחזק, מכיוון שהלוח מכוונים והשעונים היה מאוד מלוכלך מבפנים והייתי צריך לבקש מהמוסכניק שלי לפרק אותו ולנקות אותו מבפנים, כי מבחוץ הוא לא התנקה והמוסכניק טען שזה מספריי שמשפריצים במכוני ניקוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במקומך מחפש ריקולים על דשבורד ובודק אם היו מקרים דומים, אני יודע שיש בעיה דומה למאזדה 3 החל מ2009 וסובארו שמעתי על עוד כמה וכמה רכבים שהדשבורד שלנם נמס עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, עדכון קטן

הלכתי לאוטוסטור וביקשתי ממנו חומרים מתאימים לניקוי.

הוא גם אמר שיכול להיות שהדשבורד הלך, אך לא פסל שיכול להיות שניתן לתקן ולבקשתי המליץ על מספר חומרי ניקוי.

cg all clean בתור APC

ומחדש פלסטיקה מסוג cleansters plasti biling

בשישי האחרון ניקיתי את הדשבורד (כמובן דיללתי את הAPC במים) כשעבדתי על הצד הימני בעיקר (שטח גדול יותר) ואחרי כמה סבבים התחושה שלי הייתה הרבה יותר טובה, במיוחד אחרי שבסוף שמתי את המחדש פלסטיקה והדשבורד קיבל מראה מבריק (אבל לא מוגזם) ונעים למגע.

ניסיתי לראות אם יש הבדלים בין שני הצדדים (הימני שנוקה בצורה טובה יותר לשמאלי שפחות עבדתי עליו) ובהחלט אני מרגיש הבדל וכרגע גם לא מרגיש את הדביקיות שהייתה לפני זה (מלבד הצד השמאלי שפחות נוקה והחלק שקרוב לשמשה שיותר קשה לנקות).

אני מאמין (ומקווה) שעוד כמה סבבי ניקיון כאלו והדשבורד שלי יהיה במצב הרבה יותר טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כן תכשיר מעולה, פשוט ומדהים, אני מדלל אותו 1/3 עם מים מזוקקים ומשתמש בו רק בפלסטיקה חיצונית מעניין אותי מה אתה תגיד עליו בתור תחליף לפלאש דש, אני ניסיתי בפנים אבל כאילו לעומת הפלאש דש היה חסר לי ה"חלביות" שמזינה את הפלסטיק

מבחינת מראה אתה תאהב את זה.

רק לציין שעל חלק מהפלסטיקה החיצונית הזולה יותר, אחרי חודש וחצי הוא כבר כמעט ונעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי הזמנה אתמול של CarPro Perl ועוד כמה שטויות...( כמעט ב 150$)

אנסה שיגיע.

תודה.

אגב אני מזמן לא משתמש בקארפלן אלא באופטי-בונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

מה יכול לנקות יחסית בקלות פלסטיקה פנימית בהירה, שהפכה לשחורה ( הזנחה של שנים ) ביונדאי אקסנט 2008?

אחרי ניסיון עם תרסיס לניקוי פנים הרכב של sonax יש שיפור קל, אבל לא מספיק.

משהו לא יקר, בבקשה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

מה יכול לנקות יחסית בקלות פלסטיקה פנימית בהירה, שהפכה לשחורה ( הזנחה של שנים ) ביונדאי אקסנט 2008?

אחרי ניסיון עם תרסיס לניקוי פנים הרכב של sonax יש שיפור קל, אבל לא מספיק.

משהו לא יקר, בבקשה.

כל APC בדילול מתאים בשילוב עם מברשת לניקוי ריפודים או ספוג הפלא יעשו את העבודה.

יש לי ניסיון טוב עם מגווירס - APC ו S.Degreaser

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מורח על הדשבורד את התרסיס לחידוש עור של סונקס, ומאוד מרוצה מהתוצאה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מורידים כמויות אבק אדירות מהדשבורד ?

מיקרופייבר יבש לא מוריד מספיק, וכל חומר ניקוי "מורח" את האבק.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בחומר ניקוי לאבק. סמרטוט עם מים ולחזור על הפעולה עד שהדשבורד נקי, לאחר מכן לנגב היטב במגבת ולמרוח חומר.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בחומר ניקוי לאבק. סמרטוט עם מים ולחזור על הפעולה עד שהדשבורד נקי, לאחר מכן לנגב היטב במגבת ולמרוח חומר.

רק כדי לוודא - מים מהברז ?

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...