Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגות שמן ממולצת עבור הונדה סיויק 2010

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 4054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, ערכתי חיפוש לגבי הונדה סיויק בפורום ולצערי אין שירשור רלוונטי לשנים 2010 או באזור.

חבר מתלבט לגבי צמיגות השמן ברכב שלו. התבוננתי בספר רכב. ההמלצה החד משמעית היחידה היא להשתמש בשמן מנוע מקורי של הונדה (נו באמת). כמו כן, צמיגות מינימלית של API SL ומעלה. היצרן משאיר את בחירת הצמיגות בידיי הנהג. כמו הרבה יצרנים אחרים, ישנה טבלה לבחירת צמיגות לפי טמפרטורת סביבה. הכל טוב ויפה אבל בקטע של טמפטורה מעל 20,30 מעלות היצרן\ יבואן נותן הרבה בחירות. אם כבר אני חושב שיותר רלוונטי להשתמש (לפי הטבלה כמובן) ב 5W-30 או 5W-40 ששניהם מומלצים. אז במי בוחרים מכל האפשרויות ששם?

למה הונדה לא יכולה להיות כמו טיוטה שממליצה בתור עדיפות ראשונה שמן 5W-30? למה הונדה צריכים לסבך עיניינים?

למי הפיתרון?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה5W30 וה 5W40 זהה בצמיגות ההתחלתית בטמפ' ההתנעה (5) . לאחר מכן מה שמשתנה זו הצמיגות בטמפ' העבודה.

לדעתי צמיגות 40 ברכב משנתון כזה היא אוברקיל, וכדאי לבחור ב5W30 שיהיה פחות צמיגי בטמפ' העבודה ויתכן שימזער צריכת דלק בהשוואה לשמן 40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בדילמה הזו.

לפי הספר 5W40 זה בסדר.

גם לפי המוסך שביררתי.

בפורום כתבו לי 5W30.

נטית לבי עם המוסך שממלא שמן כזה ושולח הרבה מכוניות כאלה לכביש.

בנוסף, אם ברכב שלי מילאו כל החיים 5W40 לא ראיתי לנכון להסתכן בשינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי...

5W30

יתרונות

חיסכון בדלק של 1-2 אחוז

שיפור דומה במומנט ובהספק ביחס ל5W40.

התנעה קלה יותר במזג אויר קר(עד 5 מעלות)

חסרונות

הגנה פחותה על המנוע בעומס יתר

למנוע ישן שלא השתמשו בשמן זה לאורך תקופה ארוכה אלא בשמן XW40 תגבר צריכת\איבוד השמן.

5W40

כל מה שכתוב מעלה רק הפוך...

ההשוואה מתייחסת לשמנים סינטטיים או המיוצרים "בטכנולוגיה סינטטית"(GROUP 3).

שורה תחתונה:

ניתן להשתמש בשני הסוגים תוך מודעות ליתרונות והחסרונות בכל אחד מהם ומה עדיף מבחינת המשתמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי...

5W30

יתרונות

חיסכון בדלק של 1-2 אחוז

שיפור דומה במומנט ובהספק ביחס ל5W40.

התנעה קלה יותר במזג אויר קר(עד 5 מעלות)

חסרונות

הגנה פחותה על המנוע בעומס יתר

למנוע ישן שלא השתמשו בשמן זה לאורך תקופה ארוכה אלא בשמן XW40 תגבר צריכת\איבוד השמן.

5W40

שורה תחתונה:

ניתן להשתמש בשני הסוגים תוך מודעות ליתרונות והחסרונות בכל אחד מהם ומה עדיף מבחינת המשתמש.

1-2 אחוז לא מרגישים, זה כלום.

בעית סחיבה לא הרגשתי.

אין בעיות התנעה, ומזג אוויר עד 5 מצב נדיר וגם כשהיה, לא הייתה לי בעיה להתניע.

הסיבה שאני לא רוצה להשתמש ב-5W30 כי היה תמיד 5W40.

התגובה שלך דווקא חיזקה שעדיף 5W40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1-2 אחוז לא מרגישים, זה כלום.

בעית סחיבה לא הרגשתי.

אין בעיות התנעה, ומזג אוויר עד 5 מצב נדיר וגם כשהיה, לא הייתה לי בעיה להתניע.

הסיבה שאני לא רוצה להשתמש ב-5W30 כי היה תמיד 5W40.

התגובה שלך דווקא חיזקה שעדיף 5W40.

:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי...

5W30

יתרונות

חיסכון בדלק של 1-2 אחוז לא תמיד נכון ולא מדוייק. חסכון בדלק בהשוואה למה? יש שמני 30 שאינם מוגדרים כחוסכי אנרגייה.

שיפור דומה במומנט ובהספק ביחס ל5W40. גם זה לא מדוייק, יש מקרים בהם שמן צמיגי יותר משפר את הביצועים

התנעה קלה יותר במזג אויר קר(עד 5 מעלות) מה הקשר? ה "5" לא מציין טמפרטורה. למעשה הוא לא מציין שום דבר.

חסרונות

הגנה פחותה על המנוע בעומס יתר לא נכון. אין קשר בין הצמיגות ה"חמה" להגנה על המנוע. צמיגות זו צמיגות, אין בהכרח קשר לרמת ההגנה על המנוע.

5W40

שורה תחתונה:

סביר להניח שהבלאי לרכב משנת 2010 נמוך ולכן שימוש בשמן 5W30 יהיה אידאלי יותר משימוש משמן 40 שלא יתן שום "ערך מוסף" ורק יגרע מהביצועים וירע את צריכת הדלק.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם התייעצתי לפני מספר שנים עם היועץ שרות הונדה וקיבלתי תשובה ששני סוגים שמנים מתאמים.

ברכבים עד 100K ק"מ ניתן ורצוי לשים 5W30 וברכבים מעל 100K ק"מ שמים 5W40 כי צמיגותו גבוהה מנעת עיבודים שנוצרו במנוע

אחרי 100K ק"מ. המוסכים לא מחזיקים שני סוגים של השמנים, אלא רק אחד 5W40.

אני אישית מחליף רק שמן 5W40. ניסיתי LM, VALVOLIN ולאחרונה CASTROL.

כל השמנים טובים, רק עם CASTROL שומעים יותר בקצת שסתומים ולדעתי ירדה בקצת צריכת דלק (0.3 -0.5 ליטר).

CITROEN C5 X7 2013

CITROEN C5 II 2006

OUTLANDER 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים, למען הדור הזה ולמען הדורות הבאים שיצפו בשירשור זה בעוד כמה שנים. אפשר לסכם ולהגיע לשורה תחתונה?

מה מומלץ לפי דעתכם, 5W-30 או 5W-40?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהרכב צבר בלאי רגיל ואין בעיות מיוחדות -> 5W30.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...