Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם עשו עליי קומבינה בפנצ'ריה?

CristianoR
שימו לב! השרשור הזה בן 4054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז זה הסיפור שלי, יש לי פורד פיאסטה שנת 97, לפני כמה חודשים נפלתי לבור תודות לעיריית עפולה ה'מדהימה' וכתוצאה מכך התעקם לי הג'אנט והוא חתך את הצמיג.

באתי למוסך והחליפו לי לצמיג חדש, והוא המליץ לי להעביר אותו אחורה ולהביא את הישן קדימה, אני בן 19 ואין לי כסף על העצים ככה שלא החלפתי זוג.

מאז שקניתי את הרכב היו רעידות במהירות גבוהה, ובאתי לפורום כל הזמן עם שאלות חדשות, אולי חופש בהגה, אולי כיוון פרונט.

בסופו של דבר אמרתי אני אעשה איזון גלגלים, מקסימום לא יעבוד כולה 50 שקל, הלכתי לשם שוב והוא אמר שזה קורה כי הגלגלים הקדמיים לא זהים (אותה מידה, 155/70 13''), ויש לו 'הצעה' בשבילי וזה שאני אגיע אליו בימים הקרובים והוא יתן לי צמיג משומש אבל טוב, ויבצע את האיזון, וכל זה ב100 שקל.

אבא שלי הסכים, ואחרי שבוע באנו אליו והוא לקח את הצמיג שלי ונתן לי את החדש, אפילו שטף אותו במים (תבינו למה אחרכך), והופה, הבעיות נפתרו! כל מה שהיה צריך זה איזון גלגלים. זה הכל, לא חופש בהגה שזה החלפה אולי של מסרק שתעלה כמה מאות, או כיוון פרונט ב200 שקל, כולה איזון גלגלים ב50 שקל.

אבל שמתי לב אחרכך שהצמיג החדש מחוספס, יש עובי בין החריצים אבל הוא מאוד מחוספס ויש לו אפילו 'קרעים' קטנים כאלה, והיום, לתדהמתי גיליתי שכתוב עליו 0208! הצמיג בן 5 שנים! הצמיג הקודם היה אולי בן שנתיים!

במילים אחרות, איזון גלגלים היה הפתרון לרעידות בהגה במהירות גבוהה, הוא רק ניסה (לדעתי) על הדרך לחסל את הסחורה שיש לו.

עשו עלי קומבינה, או שזה בסדר?

ועוד שאלה, אחרי שראיתי את כל זה החלטתי לקנות אולי 2 צמיגים חדשים קדימה, טובים של מישלין או גוד ייר, האם עליי לבצע כיוון פרונט ביחד עם זה?

אם אתה רוצה שלום, תתכונן למלחמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בזיון של איש מקצוע!!!

נתן לך צמיג דפוק שאין לו כבר מה לעשות על הכביש ולקח צמיג בן שנתיים.

הלך הכסף אבל לפחות אני מקווה שתלמד אליו לא לחזור.

עצה שלי , להחליף את כל הרבעיית צמיגים שלך לחדשים כי ממה שאני מבין אתה כנראה נוהג עם רכב שיש עליו 4 צמיגים שונים וזה כבר סכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזיון של איש מקצוע!!!

נתן לך צמיג דפוק שאין לו כבר מה לעשות על הכביש ולקח צמיג בן שנתיים.

הלך הכסף אבל לפחות אני מקווה שתלמד אליו לא לחזור.

עצה שלי , להחליף את כל הרבעיית צמיגים שלך לחדשים כי ממה שאני מבין אתה כנראה נוהג עם רכב שיש עליו 4 צמיגים שונים וזה כבר סכנה.

תודה רבה על התגובה, בקשר להחלפה.. אחד מהצמיגים חדש, בן חודשיים, אין לי סיבה להחליף אותו, מה שכן, אם אני אחליף ל2 חדשים מקדימה, רק ה2 מאחורה ישארו שונים, ואחד מהם חדש (הזה שדיברתי עליו) והשני נראה טוב, לא יודע בן כמה.

אין לי כסף להחליף ל4, יש לי הרבה מאוד הוצאות (ביטוח, טיפולים, פאלפון, ודלק כמובן)

אם אתה רוצה שלום, תתכונן למלחמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו עלייך קומבינה, ככל הנראה.

בכל מקרה, צמיגים חדשים מתקינים רק מאחורה.

אחרי החלפת צמיגים אתה צריך איזון גלגלים, לא בהכרח כיוון פרונט (אם הוא תקין).

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צער לי לבשר לך אבל אם אתה במצב שאתה לא מסוגל להחזיק את הרכב שלך במצב בטיחותי תקין (ואני אפילו לא מדבר על מכאני או אסתטי) אז אתה לא צריך להחזיק רכב, בשביל זה יש תחבורה ציבורית.

ו-4 צמיגים שונים לגמרי אחד מהשני זה ממש לא נחשב בטיחותי.

תעשה קצת בדק בית ידידי..

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, צמיגים חדשים מתקינים רק מאחורה.

ההדגשה לא תשנה את העובדה שעיקר הטיעונים בעד צמיג טוב מאחור הם כסת"ח משפטי וההגיון מצדד בכך, שעדיף לפנות ולהאיץ (בהנעה קדמית) ובעיקר לבלום, עם הצמיג הטוב. פיצוץ צמיג הוא תופעה נדירה ביחס ליתרונות של צמיג טוב מלפנים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צער לי לבשר לך אבל אם אתה במצב שאתה לא מסוגל להחזיק את הרכב שלך במצב בטיחותי תקין (ואני אפילו לא מדבר על מכאני או אסתטי) אז אתה לא צריך להחזיק רכב, בשביל זה יש תחבורה ציבורית.

ו-4 צמיגים שונים לגמרי אחד מהשני זה ממש לא נחשב בטיחותי.

תעשה קצת בדק בית ידידי..

+1.

מה ציפית לקבל ב-100 שקל ?

עם כזו תחזוקה של רכב אל תתפלא אם הוא לא יחזיק מעמד/ לא יעבור את הטסט הקרוב/ לא יבלום.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה הסיפור שלי, יש לי פורד פיאסטה שנת 97, לפני כמה חודשים נפלתי לבור תודות לעיריית עפולה ה'מדהימה' וכתוצאה מכך התעקם לי הג'אנט והוא חתך את הצמיג.

באתי למוסך והחליפו לי לצמיג חדש, והוא המליץ לי להעביר אותו אחורה ולהביא את הישן קדימה, אני בן 19 ואין לי כסף על העצים ככה שלא החלפתי זוג.

מאז שקניתי את הרכב היו רעידות במהירות גבוהה, ובאתי לפורום כל הזמן עם שאלות חדשות, אולי חופש בהגה, אולי כיוון פרונט.

בסופו של דבר אמרתי אני אעשה איזון גלגלים, מקסימום לא יעבוד כולה 50 שקל, הלכתי לשם שוב והוא אמר שזה קורה כי הגלגלים הקדמיים לא זהים (אותה מידה, 155/70 13''), ויש לו 'הצעה' בשבילי וזה שאני אגיע אליו בימים הקרובים והוא יתן לי צמיג משומש אבל טוב, ויבצע את האיזון, וכל זה ב100 שקל.

אבא שלי הסכים, ואחרי שבוע באנו אליו והוא לקח את הצמיג שלי ונתן לי את החדש, אפילו שטף אותו במים (תבינו למה אחרכך), והופה, הבעיות נפתרו! כל מה שהיה צריך זה איזון גלגלים. זה הכל, לא חופש בהגה שזה החלפה אולי של מסרק שתעלה כמה מאות, או כיוון פרונט ב200 שקל, כולה איזון גלגלים ב50 שקל.

אבל שמתי לב אחרכך שהצמיג החדש מחוספס, יש עובי בין החריצים אבל הוא מאוד מחוספס ויש לו אפילו 'קרעים' קטנים כאלה, והיום, לתדהמתי גיליתי שכתוב עליו 0208! הצמיג בן 5 שנים! הצמיג הקודם היה אולי בן שנתיים!

במילים אחרות, איזון גלגלים היה הפתרון לרעידות בהגה במהירות גבוהה, הוא רק ניסה (לדעתי) על הדרך לחסל את הסחורה שיש לו.

עשו עלי קומבינה, או שזה בסדר?

ועוד שאלה, אחרי שראיתי את כל זה החלטתי לקנות אולי 2 צמיגים חדשים קדימה, טובים של מישלין או גוד ייר, האם עליי לבצע כיוון פרונט ביחד עם זה?

שטף אותו במים? אם זה במין אמבטיה, זו שיטה לראות אם יש פנצ'ר. טובלים את הצמיג - אם יוצאות בועות אז יש פנצ'ר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטף אותו במים? אם זה במין אמבטיה, זו שיטה לראות אם יש פנצ'ר. טובלים את הצמיג - אם יוצאות בועות אז יש פנצ'ר.

אני מאמין שהוא שטף אותו כדי להוריד את כל האבק (בכול זאת צמיג בן 5) ושהוא יראה יותר טוב.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים חדשים מתקינים רק מאחורה.

אחרי החלפת צמיגים אתה צריך איזון גלגלים, לא בהכרח כיוון פרונט (אם הוא תקין).

ואני חשבתי שאם כבר, עדיף את החדשים מקדימה, אם יש בלימה, רוב המשקל עובר לקדמיים, ולכן עדיף שהם יהיו חדשים, לא?

ואם חו"ח יש פיצוץ בצמיגים מאחורה, (הישנים, השחוקים יותר) עדיין יש אפשרות להיגוי טוב עם הקדמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים חדשים מאחורה לא מקדימה!!!!

מקדימה יש לך אפשרות לתיקון דרך היגוי, מאחורה אין לך כל שליטה, ולכן צמיגים חדשים מאחורה יעזרו לך יותר במקרה של החלקה.

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאין לו כסף לקנות רביעיית צמיגים לרכב במידה קטנה כמו 13" לא צריך לתחזק רכב. צ'טערת.

זו רביעייה שאמורה לעלות סביבות 800 ש"ח. קח את זה ב-4 תשלומים ותיסע כמו בנאדם נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים חדשים מאחורה לא מקדימה!!!!

מקדימה יש לך אפשרות לתיקון דרך היגוי, מאחורה אין לך כל שליטה, ולכן צמיגים חדשים מאחורה יעזרו לך יותר במקרה של החלקה.

מה ההתלהמות? מה סימני השאלה? הסיכוי שיקרה לך פיצוץ עם אובדן אויר מיידי קלוש. הסיכוי שצמיג ישן יאריך את מרחק הבלימה ויפגע בתגובות ההיגוי גבוה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...