Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

OPTIMUM NO RINSE & OPTI-BOND TIRE GEL כמה לדלל?

שימו לב! השרשור הזה בן 4045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי את 2 המוצרים הנל

OPTIMUM NO RINSE

OPTI-BOND TIRE GEL

ואני נורא מבולבל לגבי הכמות שצריך לדלל את החומרים עם מים.

נתקלתי בכל מיני מקורות שטוענים בהם ליחסים של מים-חומר שונים.

אשמח לתשובה חד משמעית.

בנוסף הייתי רוצה לדעת מה הדרך המומלצת לשימוש בOPTIMUM NO RINSE.

להשפריץ על הרכב עם שפריצר ולנגב אחרי כמה שניות כל איזור בנפרד?

להשפריץ על מטלית ולעבור על הרכב?

להשפריץ על כל הרכב ואז לשפוך מים?

או קודם להוריד אבק עם מים ורק אז להשפריץ את החומר?

בקיצור - התבלבלתי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

רכשתי את 2 המוצרים הנל

OPTIMUM NO RINSE

OPTI-BOND TIRE GEL

ואני נורא מבולבל לגבי הכמות שצריך לדלל את החומרים עם מים.

נתקלתי בכל מיני מקורות שטוענים בהם ליחסים של מים-חומר שונים.

אשמח לתשובה חד משמעית.

1.Tire Gel אין צורך לדלל אם אתה מיישם אותו ידנית עם פד, כמו שמומלץ ליישם. אבל אם תחליט לרסס אותו אז יחס הדילול עליו היצרן ממליץ הוא 1:1

2. No Rinse על פי היצרן יש לדלל כל 7.5 ליטר מים עם 30 מ"ל חומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.Tire Gel אין צורך לדלל אם אתה מיישם אותו ידנית עם פד, כמו שמומלץ ליישם. אבל אם תחליט לרסס אותו אז יחס הדילול עליו היצרן ממליץ הוא 1:1

2. No Rinse על פי היצרן יש לדלל כל 7.5 ליטר מים עם 30 מ"ל חומר.

בשטיפה רגילה אתה שם 2 פקקים (30ML ) על 7.5 ליטר מים.

אני כרגע מדלל פקק על חצי ליטר בספריי, משפריץ על הרכב מנגב עם מטלית ואחר כך עם עוד מטלית מייבש ומבריק את האזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרסס עם מיכל לחץ על כל הרכב ,2 ליטר עם 8ML חומר

ואח"כ שוטף עם כפפת מיקרופייבר עם דלי שמכיל 30ML חומר

כמובן שטיפה בשיטת 2 דלאים.

לשים 60ML זה כמות כפולה ומיותרת לשטיפה שבועית רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרסס עם מיכל לחץ על כל הרכב ,2 ליטר עם 8ML חומר

ואח"כ שוטף עם כפפת מיקרופייבר עם דלי שמכיל 30ML חומר

כמובן שטיפה בשיטת 2 דלאים.

לשים 60ML זה כמות כפולה ומיותרת לשטיפה שבועית רגילה.

תמיר לידעתך פקק שווה ל 15ML.

לפי מה שמצאתי באינטרנט ממלצים לשים 6OZ על גלון (3.75 ליטר) לספריי דייטליר.

בחישוב מהיר יצא לי קצת פחות מפקק ל 500ML מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החומר לצמיגים, רק הערה קטנה לגבי הטקסט מהאתר:

מיועד בעיקר לשימוש לצמיגי הרכב, בעקבות הרכבו הטבעי הוא שומר עליהם לאורך זמן ולא פוגם בהם בטווח הארוך כמו חלק גדול מהמוצרים.

Tire Gel מכיר חומרי הגנה שמונעים את סדיקת הצמיג, ומגנים עליו גם מפני קרני UV חזקות שאחראיות לרוב הנזק שנגרם לדופן הצמיג. Tire Gel מיועד לשימוש גם על חלקי פלסטיקה, וויניל, ודיפונים פנימיים וחיצוניים. כל אלו יזכו לשכבת הגנה חזקה ועמידה במיוחד, בנוסף למראה מבריק ובוהק.

זה שהוא על בסיס מים נותן לו נקודת פתיחה טובה על פני חומרים אחרים אשר מכילים ממסים אורגנים ושמנים.

יחד עם זאת, ישנם עוד הרבה חומרים אחרים אשר עשויים לפגוע בגומי.

אך הדבר שהכי מפריע לי זה המשפט המודגש אשר פשוט לא נכון ביסודו!

לקרינת UV אין שום השפעה על הגומי וזאת מאחר והצמיג מכיל כמויות גדולות מאוד של carbon black אשר מהוות 100% UV blocker. אם חברת אופטימום מכניסה UV blockers למוצר זה (ובהנחה שהוא מיועד רק לצמיגים) אז זה שווה ערך ללזרוק כסף לים (ואני מניח שהם לא טיפשים).

לצורך העיניין, הגורמים אשר משפיעים על הדגרדציה של הצמיג (וגורמים להווצרות הסדקים) הם חמצן וחום, ואת אלו אין אף חומר בנמצא אשר יכול לעצור.

אם החומר היה יוצר שכבת חוצץ לחמצן ניחא, אך הוא לא!

אם החומר היה מוריד את טמפרטורת הצמיג ניחא, אך גם זה לא נכון.

בקיצור, החומרים הללו לרוב לא תורמים כלום לאורך החיים של הצמיג.

תרומתם היא רק למראה הצמיג (לרוב הם ממלאים את הסדקים וגורמים למראה "כאילו" הם נעלמו).

חסרונם הוא שברוב המקרים הם מאיצים את תהליך פירוק החומר מאחר והם חודרים לתוך הגומי ומעלים את הנפח החופשי (וע"י כך מאפשרים ליותר חמצן לחדור).

בקיצור, מים וסבון, יותר מזה זה שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי שלי (שכולל הרבה נסיון וטעייה) לגבי onr ויחסי הדילול

30 - 35 מ"ל ל-7 ליטר מים, בשיטת שני הדליים.

שלושה פקקים לקוויק דיטיילר של ליטר. כלומר 45 מ"ל והשאר מים.

הפקק של ה-onr הוא 15 מ"ל כמו שנאמר מקודם.

כשמרססים את הקוויק דיטיילר, או כשמעבירים כפפה במטרה לנקות, לא לנגב ישר את הפח , לתת לחומר לעבוד במשך 10-15 שניות, אחרת לא עשינו יותר מידי.

הוספת חומר מעבר לדילול המומלץ לא משפרת את יכולת הניקוי, להפך, יכולה מעט להקשות על ניגוב החומר מהרכב ולמריחות שלו על הפח. בזבוז של נוזל, מיותר.

למתעניינים, הינה פירוט מצויין על המוצר, יחסי דילול, ובאמת כל מה שצריך לדעת באופן הכי מקיף שיש.

(קרידט למי שפירסם את הלינק הזה בעבר הרחוק)

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=195294

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החומר לצמיגים, רק הערה קטנה לגבי הטקסט מהאתר:

זה שהוא על בסיס מים נותן לו נקודת פתיחה טובה על פני חומרים אחרים אשר מכילים ממסים אורגנים ושמנים.

יחד עם זאת, ישנם עוד הרבה חומרים אחרים אשר עשויים לפגוע בגומי.

אך הדבר שהכי מפריע לי זה המשפט המודגש אשר פשוט לא נכון ביסודו!

לקרינת UV אין שום השפעה על הגומי וזאת מאחר והצמיג מכיל כמויות גדולות מאוד של carbon black אשר מהוות 100% UV blocker. אם חברת אופטימום מכניסה UV blockers למוצר זה (ובהנחה שהוא מיועד רק לצמיגים) אז זה שווה ערך ללזרוק כסף לים (ואני מניח שהם לא טיפשים).

לצורך העיניין, הגורמים אשר משפיעים על הדגרדציה של הצמיג (וגורמים להווצרות הסדקים) הם חמצן וחום, ואת אלו אין אף חומר בנמצא אשר יכול לעצור.

אם החומר היה יוצר שכבת חוצץ לחמצן ניחא, אך הוא לא!

אם החומר היה מוריד את טמפרטורת הצמיג ניחא, אך גם זה לא נכון.

בקיצור, החומרים הללו לרוב לא תורמים כלום לאורך החיים של הצמיג.

תרומתם היא רק למראה הצמיג (לרוב הם ממלאים את הסדקים וגורמים למראה "כאילו" הם נעלמו).

חסרונם הוא שברוב המקרים הם מאיצים את תהליך פירוק החומר מאחר והם חודרים לתוך הגומי ומעלים את הנפח החופשי (וע"י כך מאפשרים ליותר חמצן לחדור).

בקיצור, מים וסבון, יותר מזה זה שטויות.

אלון,

תודה על ההערה, אך הטקסטים באתר מתורגמים בצורה חופשית מתוית המוצר המקורי, לא המצאנו מילה אני מבטיח לך.

למרות זאת, אני בטוח שישנן טעויות פה ושם ונשמח אם אכן תעירו לנו כשתתקלו במשהו, אבל במקרה דנן אין טעות ואופטימום אכן מצהירים על חומרים חוסמי קרינה.

לאחר שהבהרנו שאנחנו רק מוכרים את המוצר ולא מייצרים אותו בעצמנו, בדקתי ממש מעט את הנושא שהעלית כי נראה שאתה מבין דבר או שניים בהרכב הצמיג וגרמת לי לרצות לאשרר את הצהרת אופטימום, שנחשבים למעולים בתחום.

מבדיקה קצרה נראה שחלק מדבריך נכונים, וחלק לא, למשל עניין השמש ממש לא נכון והיא בהחלט תורמת לסדקים וייבוש דופן הצמיג, יחד עם עוד מס' גורמים שאת חלקם ציינת.

לראיה, כתבה מאתר דיי מהימן בתחום:

http://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=30

ציטוט:

However, this cracking can be accelerated by too much exposure to heat, vehicle exhaust, ozone and sunlight, as well as electric generators and motors (that have armature brushes). For example, a vehicle parked outside instead of in a garage will constantly expose its tires to the rays of the sun, increasing the likelihood of cracking.

הדיון הזה מבחינתי הוא נטו להעשיר את הידע, איני מבין הרבה בהרכב הצמיג, אבל בהחלט בדקתי בכמה מקורות את מה שאמרת ובכולם נראה שאתה טועה בעניין השמש, אם אתה עדיין חושב שאתה צודק אשמח אם תסביר למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מאתר של צמיגים הוא לא מקור מהימן.

כפי שאמרתי, בצמיג ישנן כמויות גדולות של carbon black אשר מהוות חסם קבוע [שיעילותו לא פוחתת עם הזמן] בפני קרניים אולטרא סגולות UV.

קרינת השמש לא מזיזה בשפיץ לצמיג ומנגנון הפירוק של החומר [דגרדציה] אינו מבוסס על קרינה אלא מבוסס חום ולכן נקרא

thermal degradation

אם אתה רוצה ללמוד קצת על הנושא אתה יכול לחפש: styrene butadiene rubber thermal degradation system

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...