Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל כמה זמן אתם רוכשים רכב חדש ולמה

adidas1
שימו לב! השרשור הזה בן 4050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה אני חושב על תקופת ההחזקה (לא אחזקה) של רכב. אני עם מאזדה 2 שנת 2008 והאמת, אני מעוניין למשוך איתה כמה שאוכל, בגדול זה רכב אמין ואני לא חושב שאגיע למצב שלא אוכל לעמוד כלכלית בתיקונים.

השאלה הן אלו:

1. כמובן שזה יחסי, אבל האם לדעתכם להוציא כל 3-4 שנים כ 80K ש"ח בממוצע על רכב חדש משתלם? (אני מדבר על אדם עם משכורת ממוצעת, אולי אפילו יותר מממוצעת בשוק)

2. האם אתם מחליפים פשוט כשנמאס לכם מהרכב הנוכחי?

3. אולי מחליפים כשהוצאות הטיפולים הן בלתי סבירות?

אני שואל כי נראה לי שזה ממש לא כלכלי להחליף רכב כל 3 שנים, זה סכום מאוד גדול שיכול לשמש לדברים אחרים, כמו חיסכון לפנסיה, דירה וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קרובי משפחה שלי בדקו טוב טוב את כל הנושא של החלפת הרכב והגיעו למסקנה:

כדאי להחליף רכב כל 5 שנים, ככה אתה לא ''נדפק'' עם הבעיות שיכולות לצוץ אחרי כ-5 שנים.

כמובן שזה גם תלוי במצב הרכב, השמירה עליו והטיפולים.

סיפור קשור = כאשר הגיעו קונים לרכוש את הרכב והלכו לבדיקה במוסך, אמרו להם שהרכב במצב מכני מצוין ולדעתם זה ממש לא חכם/משתלם למכור את הרכב.

באותו היום הקונים קנו את הרכב ואמרו לקרובי המשפחה שבעוד 5 שנים הם יקנו מהם את הרכב הבא...:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליף כשהוצאות על התיקונים שלו הופכות לבלתי סבירות, או במילים אחרות, נוסע עד שהרכב מתחיל להתפרק.

כמובן שיש רכבים שבהם זה קורה אחרי 15 שנים, ויש כאלה שזה קורה כשהם עדיין על פס ייצור, אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע עד שנמאס מהרכב. אני מטפל ומשקיע בכל הרכבים שהיו לי, רכב שמור אני לא יודע איזה תקלות יכול להיות לו. אם היה אפשרי הייתי רק משפר אותו על מנת שתמיד יהיה מעל החדשות על הכביש אבל החוקים המצחיקים שלנו לא מאפשרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליץ לאחר התקלה המאג'ורית הראשונה. כאשר אני כותב "מאג'ורית" היא לא חייבת להיות יקרה - אלא כזו שמשביתה את הרכב באופן לא צפוי ומצריכה גרירה. או כאשר הרכב יקר מדי בתיקונים שוטפים.

כמה שנים זה? בסקודה פייבוריט זה היה 3 שנים, ביודאי אקסנט (1995) ובסובארו אימפרזה (1994 זה היה כאשר היו בנות 7 (למעשה את הסובארו הייתי צריך למכור שנה-שנה וחצי קודם, אבל איכשהו משכתי אותה), ברנו 14 זה היה בגיל 10+ ובטויוטה קורולה (1998 ) בגיל 12.5. והיו גם מכוניות שנמכרו מסיבות אחרות - איביזה 1500 (1988, בת שנתיים) לצורך מימון דירה ובאלנו (1996, בת 11) כאשר אשתי קיבלה רכב ליסינג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להחליף משתי סיבות, או רצון להתקדם ברמה או עקב דרישה חדשה שנוצרת (יותר דלתות, אוטומוט וכו').

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שאלה לא קלה בכלל, לכל אחד יש טונה של שיקולים אחרים שקשורים לנושא- לאחד זה שיקולים כספיים נטו, לשני שיקולים רגשיים נטו, לאחר זה תמהיל של השניים, וכך הלאה.

וזה עוד לפני שנגעתי ב"עד כמה אתה אוהב את הרכב".

לדעתי, אם אתה קנית רכב טוב, שמור עליו עד שהתיקונים שלו יהיו יקרים מדיי או לא סבירים בעליל עבורך (כל חודש רואה מוסך). אם אתה קשור לרכב בצורה קיצונית, אתה תדע לבד כבר מתי להחליף אותו, כשהוא ממש יעלה לך על העצבים.

אני לא קונה רכב כדי למכור אותו אחר כך, אלא כדי להנות ממנו. כמובן, שעד היום התקציב שלי היה מוגבל למדיי, כך שקניתי סתם משפחתומטיות. וגם עם הסתם משפחתומטיות יש עיזים שיכולים לשגע פילים (עיין ערך מאזדיינת בפורום, מאושר שהעפתי אותה).

השנקל שלי, כל עוד הרכב שלי לא ישגע אותי יותר מדיי (המאזדיינת שיגעה אותי לחלוטין 3 שנים, אני בחור סבלני...), ואין לי את התקציב לרכב שאני חולם עליו, אני אשאר עם שלי. די פשוט.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוכש רכב חדש כי אין לי כסף לרכב חדש כמו שאני רוצה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פורמולה לתשובה לשאלה.

החיים מכתיבים אילוצים מול יכולות ורצונות.

לאורך ציר הזמן, המטרות של הרכב שונות (רווק, נשוי, ילד, ילדים, רכב נוסף, מכונית לכיף...וכד') שלא לדבר על חיפוש של סטטוס חברתי וכד'.

גם היכולת הכספית משתנה.

מן הסתם סדר העדיפויות ומידת הסיפוק מהתחום עשויים להשתנות.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אני בדעה שלך במיוחד שהרכב הראשון שלי הוא משנת 95' ואני נוסע עליו כבר שנתיים וחצי.

אבל מישהו הסביר לי את זה בצורה אחרת, ערכו של הרכב לאחר 3 שנים הוא גדול יותר מאשר לאחר 5 שנים

אז כדי לקנות רכב חדש תצטרך להוסיף פחות כסף כשתמכור לאחר 3 שנים במקום 5 שנים

ואם לא הבנת נניח שיש לי רכב משפחתי שנת 2009 ערכו עכשיו 80K כדי לקנות רכב משפחתי חדש 2013

אני אצטרך עוד 50K אבל כשהרכב יהיה בין 5 ערכו יהיה 60K אני כבר אצטרך להוסיף 70K.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מי שמרוויח משכורת ממוצעת במשק (9,000 ברוטו) או אפילו קצת יותר ואין לו דירה (שנמצאת הרבה יותר גבוה בסדר העדיפויות מאשר רכב) אל לו להחליף לרכב חדש כל 3 או 5 שנים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מחליפים כל 5 שנים, בעצם כשאנחנו מסיימים לשלם עליה. חישבנו ופשוט לא משתלם להמשיך לנסוע עוד כמה שנים, גם המחירון יורד, גם האחזקה כל שנה הולכת וגדלה, והשקלים שאנחנו אמורים לחסוך כאילו קנינו רכב חדש, לא מצליחים לחסוך.

עכשיו אנחנו בדילמה, לא יודע אם להשאר עם רכב 2008 או לקנות את המאזדה החדשה.

חשבנו על BMW3 2008 אבל גם היא עולה כמו המאזדה החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

amir74,

אני מרוויח משכורת מעל הממוצע במשק אבל עדיין נראה לי להחליף רכב כל 3 שנים כחוסר אחריות. בתקופה הזו של 3 שנים אתה מצליח לחסוך סכום שיספיק לך לרכב חדש, מצוין. אבל עכשיו קנית רכב חדש אחרי שמכרת את הרכב הישן + הוספת הסכום שחסכת ונשארת בלי כלום. אולי גם זה עניין אינדיבידואלי של ראיה לטווח ארוך, מבחינתי, כל עוד הרכב מתפקד, המיזוג עובד, המנוע בסדר ואין בעיות מאג'וריות אין טעם להחליף את הרכב. בן אדם צריך גם להסתכל הלאה, מה אם פתאום אצטרך סכום כסף נזיל על כל בעיה שלא תגיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אני בדעה שלך במיוחד שהרכב הראשון שלי הוא משנת 95' ואני נוסע עליו כבר שנתיים וחצי.

אבל מישהו הסביר לי את זה בצורה אחרת, ערכו של הרכב לאחר 3 שנים הוא גדול יותר מאשר לאחר 5 שנים

אז כדי לקנות רכב חדש תצטרך להוסיף פחות כסף כשתמכור לאחר 3 שנים במקום 5 שנים

ואם לא הבנת נניח שיש לי רכב משפחתי שנת 2009 ערכו עכשיו 80K כדי לקנות רכב משפחתי חדש 2013

אני אצטרך עוד 50K אבל כשהרכב יהיה בין 5 ערכו יהיה 60K אני כבר אצטרך להוסיף 70K.

חשוב בטווח של 10 שנים: אם תחליף כל 5 שנים יהיה עליך להוסיף פעמיים 70 אש"ח - סה"כ 140 אש"ח. אם תחליף כל ש שנים ומשהו יהיה עליך להוסיף עוד 3.3 פעמים 50 אש"ח - סה"כ כ-163 אש"ח מצד שני - אם תחליף כל 5 שנים יהיו לך קצת יותר הוצאות אחזקה, אבל קצת פחות הוצאות ביטוח. לכן אם הרכב אמין סע בו 10 שנים, התוספת לרכישת חדש תגיע לסביבות 100-110 אש"ח. אם אינו אמין החלף אותו קודם כדי לא לסבול מהתקלות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל הסיכויים לתקלות ברכב בן 10 יותר גבוה, ולרוב אין לאנשים את היכולת להוספת 70K כל 5 שנים בכלל בימינו גם לא 50K

אבל משום מה עדיין אנשים מחליפים רכבים בתדירות גבוהה.

חוצמזה מבחינתי כל עוד אין לי את הרצון להשתדרג והואטו נותן לי מה שאני צריך אז אני לא אשדרג

לא משנה כמה יש לי בחשבון וכמה אני ארוויח, כמו שאמרו לפניי היום צריך לחשוב יותר על קניית דירה מאשר החלפת רכב.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...