Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישום חניה פרטית בטאבו

maxcher
שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן , מישהו יודע כיצד והאם ניתן בכלל לרשום חניה כחניה פרטית? , מדובר ב6-7 בניינים שמאחוריהם יש חניה גדולה שמשותפת לכולם , (מין ח גדולה שיוצרים הבניינים ובתוכה הרבה חניות , לא קשור לרחוב)

מה הפרוצדורה וכיצד מתחילים?

מה התנאים בכלל?

נשאל עקב צורך בהקמת עמדת טעינה של בטר פלייס אצל ההורים

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בלהוציא נסח טאבו של החניה כדי לברר מה מעמדה החוקי

לפי התאור שלך מדובר ברכוש משותף של כל הבנינים ולכן לא תוכל להצמיד חניה רק להורים שלך

הערה: הכותב אינו מומחה לדיני מקרקעין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון, בהסכמה של כל בעלי הרכוש המשותף ניתן לחלקו ולהפכו לפרטי. ("לרשום בטאבו")

ממה שהבנתי, במקרה שלכם הבעיה הרבה יותר מסובכת מזה. מדובר ברחבה שהיא בין 6 בניינים, ולא ברור בכלל אם היא מוצמדת להם כרכוש משותף, או שזו בכלל הופקעה לצורה של שצ"פ.

תתחיל בלגלוש לאתר הGIS של העירייה הרלוונטית כדי לדלות משם יותר פרטים.

תראה שזה לא מופקע, ואולי אפילו למי זה משוייך.

גם אם זה של ששת הבניינים תצטרכו לעבור איזה שהוא תהליך של פרצלציה מחדש כדי להפריד את זה לתתי חלקות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה בשביל להחזיק אוטו של ב.פ.?

תתחיל מלבדוק באמת מה הגוש/חלקה של החניה. זה ישד באינטרנט בחינם באתר הממשלתי.

ואז תוציא נסח טאבו של החלקה הנ"ל. (10 שקל באתר הטאבו, מקבלים Pdf)

אם יש יותר ממספר חד ספרתי של בעלים אז וותר מראש, מה הסיכוי שכולם יסכימו ועוד בחינם?

ובטח יש אגרות שונות ומשונות לשלם לטאבו אם באמת רוצים להצמיד.

בכל מקרה אני מאוד אשמח לראות פה עדכון על איך מתקדם התהליך.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי וויל , הרכב הוא מהעבודה של אבי , והתחנה הקרובה נמצאת רק ביבנה (אפילו שכל יום הרכב בת"א-הרצליה וחזרה)

הורדתי את נסח הטאבו ורשום שם כ

https://www.dropbox.com/s/rg80nuzo3qmfqrj/wil.jpg]

ואז מתחילים לרשום את כל הדיריים בשכונה (64 עמודים עוד לא הגעתי לשם המשפחה שלי)

מה אני מבין מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה את ה PDF, לא צילום מסך.

אין שם חלוקה לתת חלקות?

אם לא, ולכל בעלים פשוט יש 1 חלקי 768 מהחלקה או משהו כזה אז לדעתי אין מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נסח הטאבו של בערך כל השכונה.

אם אני קורא נכון הקרקע בבעלות הקבלן, ולרוכשי הדירות רק הערות אזהרה.

חשוב לראות את התשריט - האם יש חניה\ות ספציפית מוצמדת לכל דירה או שמדובר במגרש משותף. תוכל לדעת זאת אם תבדוק את חוזה הרכישה שלך ואת התשריט המצורף אליו.

נראה לי כי השלב הבא הוא פניה לקבלן או לעורך הדין שאחראי על העסקה.

הערה צדדית - לא כל כך הוגן להעלות כך לרשת רשימה שכוללת לא רק את הבעליויות על הדירות, אלא מידע על המשכנתאות שאנשים לקחו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המידע הזה על כל שכונה בארץ אפשר להשיג ב10 שקלים מהאתר הממשלתי, לא?

אחכה לכמה תגובות נוספות ואוריד את הקישור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמידע גלוי, אבל בכל זאת יש הבדל בין מידע המוצג על לוח המודעות לבין מידע שנמצא בתיק וצריך לבצע חיפוש כלשהו ולשתם תמורתו. עקרונית כל אחד יכול להוציא נסח טאבו גם בטאבו, מעשית אף אחד לא טורח לעשות זאת אלא אם יש לו עניין בנכס.

ד"א - לי די הפריע שכאשר הדירה שלי נרשמה בטאבו קיבלתי נסח של כל הבניין (36 דירות) עם פירוט המשכנתאות שכל דייר לקח. כאשר מכרתי את הדירה הוצאתי נסח של הדירה שלי בלבד (וכך גם של הדירה שרכשתי).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה בכלל לא שלך בטאבו.

כל החלקה שייכת ל"קי בי ע", כנראה הקבלן?

מדובר על 12 בניינים.

אני מבין שמדובר בבניינים חדשים וטרם בוצע רישום של הדירות בטאבו?

האם מתוכנן רישום פרטני בטאבו בקרוב?

האם יש מספר חניות במגרש ששווה לפחות למספר הדירות (בערך 200 דירות? תספור כמה הערות אזהרה יש שם, לא כולל הערות אזהרה של הבנקים שהן כמובן על אותה דירה של הדיירים שמופיעים בשורה אחת למעלה)?

אם יש מספיק חניות לכולם אז אולי אפשר לפנות לקבלן שיצמיד חניה לכל דירה במעמד הרישום בטאבו.

אולי זה ניתן לביצוע בלי הסכמה גורפת של כולם. תקווה שכן.

בכל מקרה זה לא תהליך שקורה מהיום למחר.

תשאל את הקבלן לגבי צפי ללוח זמנים.

אם אין מספיק חניה לכולם אז חבל לך על הזמן.

אף אחד לא יוותר לך על חניה בלי שהוא מקבל גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה צדדית - לא כל כך הוגן להעלות כך לרשת רשימה שכוללת לא רק את הבעליויות על הדירות, אלא מידע על המשכנתאות שאנשים לקחו.

המידע הזה זמין בלחיצת כפתור תמורת 10 ש"ח לכל אדם בעולם באתר לשכת המקרקעין.

בלי לעמוד בתור בטאבו ובלי צורך בזיקה כלשהי לנכס.

אני לא רואה בעיה בפרסום בפורום של מידע שממילא ניתן לקבל כל כך בקלות.

למיטב הבנתי המידע לגבי בעלות על נכסי נדל"ן הוא תמיד גלוי לציבור בכל מדינה נורמלית.

לגבי המידע על גובה הסכום שמשועבד לבנק - זה משקף את גובה המשכנתא ביום הרישום.

סביר שמאז החוב כבר שולם בחלקו. כמה? את זה אתה לא יכול לדעת.

מה שעוד חשוף לציבור, אגב, הוא מחיר המכירה של כל דירה בארץ.

מפתיע, אבל נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע הזה זמין בלחיצת כפתור תמורת 10 ש"ח לכל אדם בעולם באתר לשכת המקרקעין.

בלי לעמוד בתור בטאבו ובלי צורך בזיקה כלשהי לנכס.

אני לא רואה בעיה בפרסום בפורום של מידע שממילא ניתן לקבל כל כך בקלות.

למיטב הבנתי המידע לגבי בעלות על נכסי נדל"ן הוא תמיד גלוי לציבור בכל מדינה נורמלית.

לגבי המידע על גובה הסכום שמשועבד לבנק - זה משקף את גובה המשכנתא ביום הרישום.

סביר שמאז החוב כבר שולם בחלקו. כמה? את זה אתה לא יכול לדעת.

מה שעוד חשוף לציבור, אגב, הוא מחיר המכירה של כל דירה בארץ.

מפתיע, אבל נכון.

1. גם מתוך סכום המשכנתא ניתן להסיק משהו על מצבו הכלכלי של כל רוכש, לפחות ביום ביצוע המשכנתא. במקרה הנדון גם מדובר במידע די עדכני (2011). ניתן היה לציין הערת אזהרה לטובת הבנק בלי לציין את הסכום, זה לא היה משנה דבר למי שמתעניין (הרי דין שעבוד 1 ש"ח כדין שעבוד מיליון), וחושף פחות מידע על הרוכש.

2. כפי שכתבתי קודם - אמנם המידע אינו חסוי, אבל יש הבדל בין מידע שנ יתן להשיגו במאמץ מסויים למידע אשר גלוי לעין כל ללא מאמץ. גם מספר תעודת הזהות ומספר כרטיס האשראי שלך הם מידע גלוי, ובכל זאת כולנו נזעקנו (ובצדק) כאשר אלה פורסמו על ידי ההאקר הסעודי.

3. אכן ניתן לראות כל עסקת מקרקעין כפי שהיא מדווחת לרשויות המס, אולם לא מצויינים שמות הצדדים לעסקה ולא מידע על דרכי המימון. מי שרוצה להשלים את המידע לעשות מאמץ מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסח שהעלת לא יגיד לאף אחד כלום חוץ מהעובדה שזו דירה מקבלן ושעדיין לא ניתן צו רישום בית משותף. כרגע יש לך זכות חוזית בלבד אשר אין זה בלתי סביר שכאשר תרשם בפנקס הבתים המשותפים כולנו כבר נעוף בחלליות ולא נצטרך לנסוע במכונית חשמלית בזיגזג תוך כדי החלפת סוללות של 490 קילו (כי זה יהיה מקום יותר טוב..). פתח את החוזה, ותקרא תחת תיאור הממכר איזהו מספר החניה אשר צמודה לדירתכם, אם בכלל. לאחר מכן, פתח את התשריט (אמור להיות מצורף לחוזה, ואם לא, מצוי במשרד עורך הדין של הקבלן). אם הדירה נמכרה ללא חניה צמודה, זה כבר הרבה יותר מסובך, האם ניתן להצמיד חניה או לא, בהתאם למצב הרישומי הנוכחי של הנכס וההוראות בחוזים עם הדיירים האחרים לגבי הצמדות של החלק המשותף לדירה פלונית ו/או חלקם ברכוש המשותף.

מה רע בסקודה אוקטביה דיזל, 1:17 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין רע , וגם אין טעם בשכנועים כי זה רכב מהעבודה והכל על חשבון הבעלים , הוא חושב שיצליח לחסוך ככה (לפני זה שילם על כל הדלק ממילא , הפיאט דובלו נסעה כ270 אלף ק"מ מ2007 עד לפני שבועיים בערך)

לגבי הרישום כבר בוצעה התארגנות של הדיירים בבניין , לא יודע איפה זה עומד כרגע עם העו"ד . כנראה שבאמת נצטרך לרדת מהרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...