Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין שתי הצעות עבודה (הייטקיסטים להיכנס)

yosifun4u
שימו לב! השרשור הזה בן 4047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכנת עם נסיון של יותר מ-5 וחצי שנים, אני התחלתי לחפש עבודה חדשה כי דיי התפשרתי על המשרה האחרונה שלקחתי אחרי שפוטרתי מהקודמת לאחר קיצוצים.

יש לי כרגע שתי הצעות על השולחן עם אותו שכר ואני דיי מתלבט איזו לקחת, לכל משרה יש את היתרונות שלה, דיי ברור שאני מחפש מקום לתקופה ארוכה.

משרה אחת נמצאת ברעננה בחברה גדולה בסדר גודל של אמדוקס נייס וקומברס, העבודה היא רשמית דרך חברת השמה אבל אם החברה מרוצה ממך יש להם אפשרות לקלוט אותך כעובד פנימי. ממה שהספקתי להתרשם מבחינה טכנולוגית הם מאוד מתקדמים ויש הרבה מה ללמוד שם, רוב הסיכויים שיהיה יותר לחוץ שם מבחינת עבודה ושעות והאווירה שם באמת אווירה של חברה גדולה לכל דבר.

המשרה השנייה נמצאת בתל אביב שזה יותר קרוב אליי בחברה של 70+ אנשים שנמצאת עדיין בצמיחה, הם עוסקים בתחום המובייל והאווירה שם מאוד מגניבה וצעירה. העבודה שם כעובד פנימי והראש צוות המיועד שלי עבד איתי לתקופה קצרה בעבר והוא מאוד נחמד. מבחינה טכנולוגית הם מתקדמים אבל כניראה פחות מהחברה הראשונה, האווירה יותר משפחתית ומבחינת עבודה ושעות התרשמתי שדיי סביר מן הסתם יש תקופות שיש קצת יותר עומס אבל לא כמו בסטארט אפ שנשארים הרבה עד מאוחר.

אני יודע שזה עניין דיי סובייקטיבי אבל אני אשמח לשמוע דעות של אנשים, לקחתי לעצמי את השישי שבת להתבשל ולהחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עובד הייטק, אבל אני יכול לתת לך עצה על פי הנסיון של משפחה וחברים-

שתי ההצעות שלך הן הימור. לדעתי כדאי לך לקחת את ההימור שנותן לך יותר.

עם כל המשיכה של חברת ענק והפוטנציאל לטפס במעלה הסולם, אם אתה לא מתחיל בתור עובד פנימי זה עלול להימתח ככה עד אינסוף.

בחברה קטנה יותר עם אווירה טובה יותר תהיה לך יותר מוטיבציה לעבוד, במיוחד אם השעות לא היסטריות, ובנוסף בגלל שהחברה קטנה (יחסית. 70+ זה כבר מספיק כדי לאכלס בניין פרטי קטן...)- אתה חלק ממנגנון הצמיחה שלה.

העצה שלי היא לכיוון החברה הקטנה יותר, אבל רצוי שתחכה לחוות דעת של אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עמדתי בפני בחירה דומה לא מזמן, והעדפתי לוותר על החברה הענקית שהסכימה לתת לי אפילו שכר גבוה יותר (לא בהרבה מהשניה) אבל כל מה שאמרו לי היה מעוגן בחוזה.

החברה הענקית שהתראיינתי בה גם אמרה לי שבד"כ אנשים נקלטים לתוכה תוך שנה שנתיים, אבל כל עוד זה לא חתום אתה לא יכול לסמוך על זה.

בנוסף - בחברות קטנות שבהן האוירה טובה והאנשים נחמדים סביר שתיהנה הרבה יותר מאשר בחברה ענקית שמסתכלת על יעילות בלבד.

מאז שהתחלתי לעבוד בחברה הקטנה יותר (100 אנשים +-), לא התחרטתי על זה לרגע בעיקר בגלל האנשים. אז כן - לפעמים אני נשארת עד מאוחר (8) אבל זה לא קורה הרבה, ואפילו הספקתי לקבל קידום לתפקיד ר"צ תוך זמן קצר יחסית בזכות האוירה הטובה ובזכות ראש המחלקה שהבנתי שרוצה לטפח אותי מההתחלה.

מה שאני מנסה לומר זה שהקשר עם האנשים בסביבה הקרובה שלך בעבודה עושה את כל ההבדל מבחינת אוירה ואפשרויות קידום (אני מזכירה את זה בעיקר כי אמרת שזו חברה בצמיחה, שזה תמיד מצב טוב להכנס לחברה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על החברה שנמצאת בצמיחה יותר והקטנה.. יש לי לא מעט חברים שמכרו להם את סיפורי האוטוטו אתה עובד חברה והם כבר שנים מחכים לתקן המיוחל שינחת מארה״ב.

בחברה קטנה הגמישות, ואופציות הקידום משמעותית יותר טובים במידה ואתה מאמין במוצר כמובן שזו הנחת יסוד מאוד חשובה לדעתי גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא עובד הייטק, אבל כמו כל קודמי גם אני מצטרף להמלצות על החברה הקטנה יותר.

מה שכן, לא ציינת את השכר בכל אחת מהחברות.

בהנחה שהשכר דומה, נשאר בהמלצתי ללכת עם החברה הקטנה.

במידה והחברה תתפתח ותגדל, אתה תהיה שם בשלב ההתפתחות. מה שאומר שקודם כל יקדמו אותך. (בהנחה שאתה טוב)

מה גם, שהאווירה החמימה המשפחתית והצעירה לדעתי שווה הרבה יותר.

תחשוב עד כמה זה מבאס לעבוד בסביבה "מבוגרת", שקטה ומנוכרת כשמסביבך הרבה פרצופים לא מוכרים.

אז נכון, בחברה גדולה יש ביטחון ויש יציבות, אך אני לא בטוח שזה שווה את זה. (בטח ובטח אם אתה בעצמך אמרת שהשעות יהיו ארוכות יותר ויהיה יותר לחץ.)

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה הגדולה יותר פחות יעריכו אותך אני חושב ופחות ישקיעו בקידום שלך. אתה בורג קטן במערכת גדולה שבמידה ויהיה צורך יחליפו אותך. בחברה קטנה יותר יש יחס "חם" יותר מהבחינה הזאת וכמו שנאמר כבר, אפשרויות הקידום יותר ריאליות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני בטח מבין, החברה מרעננה זה נייס, סתם ניחוש

בכל מקרה, לדעתי אף פעם לא שווה להיות עובד קבלן, יחס אף פעם אינו שווה, ממליץ לך לבדוק את כמויות הפיטורים של החברה הזו ולהבין איך כסף ועובדים מתפרשים שם.

בנוסף, חברת הקבלן הם בדרך כלל שוכחים אנושיות מה היא (ראה ערך קוואליטסט) ושעומד בן אדם ומשפחה מאחורי הגולגולת הזו.

הם בהתחלה עם חיוך מתנוך לתנוך העיקר שתחתום אצלהם ומבטיחים שטויות, שים לב לתנאים הסוציאליים במקומות כאלה, הם בדר"כ ברצפה שזה ממש בושה.

אם למשל אתה נכנס כעובד קבלן למקום עבודה שכולם שם עובדי קבלן, אז המצב אחרת, אנשים הם סוג של שווי ערך כמוך, ככה שאפליות יהיו פחות ויהיו לך שותפים לשיחה על חברת הקבלן בארוחת הצהריים.

בקשר לחברה הקטנה, לדעתי עדיפה בהרבה, גם קרוב, גם קטן, ההערכה באמת גדלה וזה עדיף, אני הייתי הולך על זה בלי לחשוב פעמיים.

לפעמים אתה חושב שחברה גדולה אולי תהיה טובה יותר, אך שם העניינים הם אחרים, סיכויים של פיטורים גבוהים יותר, ראה ערך אמדוקס.

ואם באמת מדובר בחברת NICE, כן, המשרדים שלהם נראים ממש טוב, והם בדיוק עברו לשם לא מזמן (זרחין 13 רעננה) והעיניים נוצצות והמטבח נאה בעינייך, אך תשים לב שזה לא הכל בחיים.

הייטק זה כלוב מזהב, שים לב שיש לך מפתח.

שיהיה בהצלחה!

אבל בינתיים, אני מצרף לינק נחמד לאתר עם חוות דעת על חברות הייטק - אתר ממש מעניין, אולי זה יגרום לך לחשוב קצת:

http://theworker.co.il/

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שאתה מדבר על SAP ברעננה, את שאר השחקנים הגדולים באזור כבר מנית ו-HP שם לא מתעסקים בתוכנה.

אחותי עובדת ב-SAP מטעם קבלן כבר מספר שנים ומרוצה מאד. התנאים שלהם שווים במקרים רבים לאלה של עובדי החברה למעט ימי חופש ומניות, אבל אין איזו תחושה של סוג ב' או מידור מפעילויות משותפות כפי שקורה לפעמים בחברות אחרות. הארגון הוא ענקי ובכל קומה יש ממלכה אחרת עם חוקים אחרים, לכן קשה להשליך ממחלקה אחת של מוצר ספציפי על המתרחש במסדרונות השכנים. אין מה לדאוג יותר מדי ליציבות, הם לא מפטרים את צוותי ה-outsourcing שלהם לעיתים תכופות, מצד שני כשצריך אז מפטרים גם את עובדי החברה בקלות ומבלי להסס. לגבי שעות עבודה - מי שצריך ללכת מוקדם בד"כ מצליח, אולם הנורמה במשרדיהם בארץ ובחו"ל היא לעבוד עד מאוחר מהבית ולפעמים גם בסופ"ש. הייתי ממליץ להיכנס לשם רק אם יש לך מושג טוב על המבנה הארגוני שלהם וכוונות ברורות להתקדם בתוכו לפי מסלול מתוכנן מראש (וזה למעשה רלוונטי לכל תאגיד).

באופן אישי ומבלי להכיר את שאר שיקוליך הייתי הולך לחברה הקטנה, מהסיבות הבאות:

1. יש שם מישהו שמכיר אותך אישית ואתה יודע שנח לך לעבוד איתו

2. זו לא עבודה דרך קבלן ואין שם הבטחות לעתיד ורוד

3. זה קרוב יותר לבית ויחסוך דלק ועצבים

4. תאגידים זה מתסכל

לא נראה לי שאדם בגילך ועם נסיון כמו שלך צריך לדאוג יותר מדי לגבי job security ולהעדיף אוטומטית את השחקנית הגדולה והכבדה. בהנחה ואין שם איזה נסיון ספציפי שאתה שואף לצבור או מערכת מיוחדת שאתה "חם" עליה, נראה שדווקא האופציה שניה היא הבחירה החכמה עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בעד החברה הקטנה. בכלל כשחברה בצמיחה אם היא באמת תצמח יהיה לך יותר קל להתקדם אם אתה טוב.

ובכלל לטעמי אווירה גוברת על הייתרונות של החברה הגדולה. בנוסף בחברה גדולה בדרך כלל יש נהלים קבועים וקצת יותר קשה להתגמש לכיוונך.

ה2 סנט שלי.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי פחות חשוב גודל החברה, או אם אני עובד קבלן או לא.

אני הייתי הולך למקום שיספק לי אתגר מקצועי, עניין אישי, וסיפוק מבחינה חברתית.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...